IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ха-ха - май винс пак е беснял - гледам - трито е. Чудно защо е изтрит всъщност моят пост - аз не съм използвал никакви груби или обидни изрази - а е оставен винсовият, в който отново безпричинно ме напада?

    Киро - елмазите са основно за кефене... макар да нямаш може би представа какви прекрасни такива могат да се намерят на скромни цени...
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Е ДА ДЕ НО ТИ ВИНС ИМАШ ЛИ ИНВЕСТИЦИИ В ЕЛМАЗИМного си прав за много неща и играеш добра роля на коректив, но както съм казвал мярката е важна.Има корекция - положителна в поведението на Импето, а ти си сериозен човек и форума има нужда от такива.Успех момчета.Понякога ми става весело като чета напомпени постове, а друг път смешно и тъжно

      Коментар


      • Хора, какво стана със споменъ. Пише ли още. Ако има хартии, най-вероятно ще има атери, затова подпитвам в тематЪ )))
        Не е препоръка

        Коментар


        • VINS, ще се повторя пак. Съгласен съм с теб, ама това е положението. Доколкото разбирам, си по настроен към спекулка, отколкото "buy & hold" стратегия, ама БФБ не е място за това. Предоставят се понякога такива възможности, но не е всеки ден. А и като не можеш да скъсиш...

          Pipbel, прав си, това аз съм си го измислил. Нещо съм бил сънен.

          П.С. Оспамихме темата

          П.С.2 Винс, к'во не те кефи при Енергони? Има все пак 80 лв. оборот на 7.11 Хахаххахахаха
          Last edited by snaky; 10.11.2012, 21:21.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
            Растат цените на земеделската земя

            http://bnt.bg/bg/news/view/88579/ras...delskata_zemja

            "Нашата
            прогноза е за ръст в цените между 10 и 15 % в зависимост от региона." Те и за едни други имоти си баяха за по 10% ръст годишно пък This time it's different! Иначе да ви имам проблемите с големите портфейли При капитализация няколко милиарда на цялата борса няколко десетки хиляди са си добре
            А тука http://bnt.bg/bg/productions/25/edit...0_noemvri_2012 след 10та минута приказват малко за напояване...
            Не си прав/а виж капитализацията на енергони и виж среднодневния оборот, сделки и виж структурата на бидовете и асковете. Пичове в нашият спорт всичко е цифри!!!

            Коментар


            • Не ми е работа да ви се меся - за жалост за манталитета Vins много си прав, за оценката на акулите може да се спори - успех от мен

              Коментар


              • Растат цените на земеделската земя

                http://bnt.bg/bg/news/view/88579/ras...delskata_zemja

                "Нашата
                прогноза е за ръст в цените между 10 и 15 % в зависимост от региона." Те и за едни други имоти си баяха за по 10% ръст годишно пък This time it's different! Иначе да ви имам проблемите с големите портфейли При капитализация няколко милиарда на цялата борса няколко десетки хиляди са си добре
                А тука http://bnt.bg/bg/productions/25/edit...0_noemvri_2012 след 10та минута приказват малко за напояване...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                  @ VINS : Спри се бе човек. Казвал съм го и друг път. Прав си за това, което казваш. Гадно е някой като ти продаде/купи акции за няма и 100 кинта. Направо позеленявам, като видя такова нещо. Ясно е, че това опорочава всичко, ама не мога да се съглася, че ти пречат толкова много, че да ти променят решенията за инвестиция. А и както попитах Пипбел, да те питам и теб, какво си се хванал толкова много за това БФБ, все едно е единствената борса на света? Вярно, че тук е много по-лесно, ама възможности има навсякъде. Тези въпроси са обсъждани вече много пъти. Просто в Бг пазара е такъв. И няма как да бъде по-различен. Инвестор често искарват статистика броя на пазарните участици, които имат сметки към ИП и Кобос. По спомен има всичко на всичко към 3000 - 4000 клиентски сметки. Ти очакваш ли нещо по-различно?

                  @ Pipbel : Под диспропорция имах предвид не толкова теглото на Атерата, (тя и при мен е над 50%), а по-скоро големината на портфейла и факта, че е 100% на БФБ. По-специално тези 8К акции при Трейдинга, за които говориш. Ако там решиш примерно да излезеш, като знаем каква е ликвидността там, без да правиш сериозни промоции на купувачеите ще ти трябват поне 2-3 седмици. Това ми беше мисълта. Да не ме разбереш само погрешно. И аз имам там. Лесно е да си цъкаш на БФБ-то с 10-20-30К, ама като станат повече, си е истинско наказание, спрямо другите пазари.
                  Снаки въпроса е принципен аз не нападам ГУРОТО персонално, а нападам БГ манталитета гол пък голям. Ако Гурото е имал през живота си досег до чичо му Оги и Иренчето то аз също съм имал досег до хора които меко казано управляват империи и представа си нямаш на такива хора като им покажеш че си добър в някаква област как се държат към теб и как те карат да се чувстваш ценен на този свят. Докато в БГ е достатъчно да залижиш косата, да сложиш костюм и да правиш чупки и стойки и ТИ ВЕЧЕ СИ ИНВИСТИТУР, БИЗНЕСМЕН И Т.Н. Не снаки не мога да се съглася ако някога се видим на живо мога да ти покажа снимки и аз с истински акули в своите среди хора, но това не ме прави ИНВИСТИТУР. За мен всеки който се тупа че е нещо просто трябва да покаже резултати а не само да ръси врели-некипели къв е що е и т.н. Нека да ти дам пример ако след 12 месеца направя по-висока доходност при равни условия от ГУРОТО за мен няма никакво значение дали ще си правя снимки с анцунга с който тренирам с публични личностти или с костюм. Не е важен анцунга/костюма важно е какво ти си постигнал на пазара независимо дали е пазар на пуканки или БФБ. А колкото до това че само РИВъ, а не си преместя част от капитала някъде другаде не се притеснявай обмислям го и това и даже мисля след нова година да преместя 100 % от капитала, защото ми писна някой да ми се подиграва какви врътки прави с 300-400 лева.Абе аланкооулу на 300-400 лева врътка и 50 % чисто да направиш това са 150-200 лв чисто!!!!!!! Аз уважавам парите и то много, но все ми се струва че да се блесщя в лаптопа по цял ден за 100тина лева печалба и то понякога по една седмица да ги чакаш нещо не ме кефи
                  Last edited by VINS; 10.11.2012, 19:40.

                  Коментар


                  • snaky, кой ти каза че имам 8 кила у трейдинга ?
                    Числото че грешно, ма и не си спомням да съм давал такъв отчет...

                    А иначе имам, ма без илюзии че мога да бъда някаква конкуренция на Фортисов.
                    Он бетер от мажо там, той коли той беси, накъдето каже натам върви акцията

                    Форт - ще пуснеш ли поне 18 стинки тая година, а ?

                    Коментар


                    • Въобще няма да се затрудни с 8К в трейдинга, една секунда му трябва и ще е без тях.....

                      Коментар


                      • @ VINS : Спри се бе човек. Казвал съм го и друг път. Прав си за това, което казваш. Гадно е някой като ти продаде/купи акции за няма и 100 кинта. Направо позеленявам, като видя такова нещо. Ясно е, че това опорочава всичко, ама не мога да се съглася, че ти пречат толкова много, че да ти променят решенията за инвестиция. А и както попитах Пипбел, да те питам и теб, какво си се хванал толкова много за това БФБ, все едно е единствената борса на света? Вярно, че тук е много по-лесно, ама възможности има навсякъде. Тези въпроси са обсъждани вече много пъти. Просто в Бг пазара е такъв. И няма как да бъде по-различен. Инвестор често искарват статистика броя на пазарните участици, които имат сметки към ИП и Кобос. По спомен има всичко на всичко към 3000 - 4000 клиентски сметки. Ти очакваш ли нещо по-различно?

                        @ Pipbel : Под диспропорция имах предвид не толкова теглото на Атерата, (тя и при мен е над 50%), а по-скоро големината на портфейла и факта, че е 100% на БФБ. По-специално тези 8К акции при Трейдинга, за които говориш. Ако там решиш примерно да излезеш, като знаем каква е ликвидността там, без да правиш сериозни промоции на купувачеите ще ти трябват поне 2-3 седмици. Това ми беше мисълта. Да не ме разбереш само погрешно. И аз имам там. Лесно е да си цъкаш на БФБ-то с 10-20-30К, ама като станат повече, си е истинско наказание, спрямо другите пазари.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                          Пипбел, не ти го казвам с цел да ти давам акъл (то е невъзможно де ), ама не си ли мислил за алтернативи. Имам в предвид акции на пазари различни от БФБ. Тоест истински капиталови пазари. Според, това което си споделял в тази и други теми, оставам с впечатлението, че в портфейла ти има диспропорция спрямо ликвидността на БФБ. Проблема тук е, че лесно се влиза, ама трудно се излиза. Нищо, че при дивидентно ориентираните акции е доста по-лесно. Все пак дивидентите не са константа. Не е хубаво всичките яйца в една кошница. Аз лично се опитвам да балансирам, за да няма неприятни изненади. А и ликвидността, предоставя добри възможности за спекулка. Иначе дивидента си е блага работа, няма две мнения по въпроса.
                          За други пазари има време. Влиза ми в плановете,но първо трябва да се опознаят добре. Засега съм си концентриран на БФБ-то.
                          Не че нямам реален опит на НИСЕ дето направих 12% за 2 месеца предната година, ама си беше чист късмет че хванах коледното рали и излязох януари навреме. Мисля пак да го правя, но ще се концентрирам само върху О&Г сектора. Там има и добри дивидентни, ако не хванеш верно "дъно"
                          Предполагам, че под диспропорция в портфейла ми имаш предвид тези 86% Атери дето споменах. Така е, не е добре всички яйца да са в 1 кошница по принцип, но когато съм уверен в тренда на нещо и знам колко струва - съм храбър.
                          Доказа се че съм бил прав. Мненията ми за Атера може да се проследят месеци назад.
                          А и тези 86% вече са 58%, пообрах малко плодове от засетите ниви
                          Другата година планирам да са ми 45% от портфейла но на 0.70 стотинки.
                          Ха познай дали ако настане нов "ледников" период за акцията преди следващото плододаване дали няма да съм доволен междувременно на 10% минимум от рента ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                            Пипбел, не ти го казвам с цел да ти давам акъл (то е невъзможно де ), ама не си ли мислил за алтернативи. Имам в предвид акции на пазари различни от БФБ. Тоест истински капиталови пазари. Според, това което си споделял в тази и други теми, оставам с впечатлението, че в портфейла ти има диспропорция спрямо ликвидността на БФБ. Проблема тук е, че лесно се влиза, ама трудно се излиза. Нищо, че при дивидентно ориентираните акции е доста по-лесно. Все пак дивидентите не са константа. Не е хубаво всичките яйца в една кошница. Аз лично се опитвам да балансирам, за да няма неприятни изненади. А и ликвидността, предоставя добри възможности за спекулка. Иначе дивидента си е блага работа, няма две мнения по въпроса.
                            ЛИКВИДНОСТ??????????????? Абе хора за каква ликвидност говорете при положение, че има колеги които се изживяват като инвеститори-доайени а пък правят сделки за няма и иляда лева и то без никой да ги пита къде, колко????????? Пазара е такъв какъвто са му участниците!!!! Не е смешно трагично е!!! И не изпращайте по-новите колеги навън защото ще им се изкриви представата за реален(нереален) пазар. Един пример как си представяте, че би реагирал NYSE при новината за еларга например, а?????????? Колко ли време ще трябва на един развит пазар да реагира на един стронг бай фундамент за да постигне равновесна цена с известен дисконт-месеци, седмици, сесия или може би няколко минути да не кажа секунди?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Хмм, чи 14 години ли ти трябваха за това че още преструктурираш с тая цел
                              Аз се ориентирах още на 4-я месец и отдавна съм с портфейл с 8 акции със средна див.доходност над 10%, по близо до 11 даже. Акции под 8 % изобщо не им обръщам внимание, освен ако не е силно подценено или е МЦХ.
                              И всичко се реинвестира. Да живее натрупването !
                              Живот и здраве след 5 години парите ми трябва да са удвоени, а след 8 утроени.
                              При консервативни очаквания за само 15% доходност годишно и без да броя екстра сухото от адсиц ликвидации.
                              При положение че само тази година съм на + 27% наистина са консервативни.
                              Аз доволен
                              Пипбел, не ти го казвам с цел да ти давам акъл (то е невъзможно де ), ама не си ли мислил за алтернативи. Имам в предвид акции на пазари различни от БФБ. Тоест истински капиталови пазари. Според, това което си споделял в тази и други теми, оставам с впечатлението, че в портфейла ти има диспропорция спрямо ликвидността на БФБ. Проблема тук е, че лесно се влиза, ама трудно се излиза. Нищо, че при дивидентно ориентираните акции е доста по-лесно. Все пак дивидентите не са константа. Не е хубаво всичките яйца в една кошница. Аз лично се опитвам да балансирам, за да няма неприятни изненади. А и ликвидността, предоставя добри възможности за спекулка. Иначе дивидента си е блага работа, няма две мнения по въпроса.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Мечкова,
                                мисля казах ти каква е целта - същата поради която продавах и Софармови акции лятото - концентрирам се в дружеството от грепата с най-сосна доходност, ама ти явно не вдяваш.
                                Хмм, чи 14 години ли ти трябваха за това че още преструктурираш с тая цел
                                Аз се ориентирах още на 4-я месец и отдавна съм с портфейл с 8 акции със средна див.доходност над 10%, по близо до 11 даже. Акции под 8 % изобщо не им обръщам внимание, освен ако не е силно подценено или е МЦХ.
                                И всичко се реинвестира. Да живее натрупването !
                                Живот и здраве след 5 години парите ми трябва да са удвоени, а след 8 утроени.
                                При консервативни очаквания за само 15% доходност годишно и без да броя екстра сухото от адсиц ликвидации.
                                При положение че само тази година съм на + 27% наистина са консервативни.
                                Аз доволен

                                Коментар

                                Working...
                                X