IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не е той ... други сме, дето не харесваме еднаквите числа

    Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Въй, що сбаряте акцията бре
    Казах само да не я прераздувате.
    Импе пълниш ли, пълниш ли ? Не виждам едкакви числа нещо...
    Ако нямаш кеш та чакам нисичко при жабките. Само не по 11 бройки плийз
    Мнението ми не е препоръка!!!

    Коментар


    • Въй, що сбаряте акцията бре
      Казах само да не я прераздувате.
      Импе пълниш ли, пълниш ли ? Не виждам едкакви числа нещо...
      Ако нямаш кеш та чакам нисичко при жабките. Само не по 11 бройки плийз

      Коментар


      • Радост за моите очи

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Тоя сосен милъоняк днес от коя ли трънка изскочи ...

          Както и да е, аз половината ги разкарах и 2/3 от тях набухах на братчеда.
          Останалите ги докарах до 1.32, таман за номиналче след дидидента.
          Глейте да не раздувате много туканка, че като се върна след 5 месеца да си пазарувам сгодно с дисконта от Еларга.
          Тъй, тъй и аз ще ги чакам на 1,50
          ако може

          Коментар


          • Тоя сосен милъоняк днес от коя ли трънка изскочи ...

            Както и да е, аз половината ги разкарах и 2/3 от тях набухах на братчеда.
            Останалите ги докарах до 1.32, таман за номиналче след дидидента.
            Глейте да не раздувате много туканка, че като се върна след 5 месеца да си пазарувам сгодно с дисконта от Еларга.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Кои камъни точно наричаш елмази. Интересен е въпроса как инвестиция в скъпоценни камъни , които са на ниски цени ще ти донесат добри печалби. Имам приятел - занимава се от 30г с тези неща- камъните са ценни, когато са истински и там цената е относителна и субективна.Много малко хора разбират от камъни в БГ Истински скъпите- а не фалшивите не са никак евтини- десетки хиляди евро. Наистина са много красиви, но хората си ги купуват от бижутерите обикновено с бижутата- освен ако са уникални, но ти едва ли купуваш от уникалните
              Елмаз - събирателно име за сичкото скъпоценни камъни. Диаманти - засега не - масов и безобразно надценен камък.
              Много ясно, че не фалшиви - утвърдените търговци не си плюят по реномето и не продават фалшиви камъни като истински, нито пък изкуствени. Особеното е, че цената на елмазът зависи от туй дали има документ... ама документ се вади. Впрочем за моментът елмазите са ми основно за кефене.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • За сделка от 400 000 лв комисионната за служителя, който я сключва е 20 000лв. Другите комисионни са отделно.
                Акционерите спечелиха от това, че вероятно са купили акции, когато бяха спадна и много - ако тогава са го направили. Ако не са доста под пазарното поскъпване на земята, а от рентата нищо не са разбрали.
                Каквото и да напишете ще е само оправдание за обезкостяването на фонда на фона на това което сами можеха да направят. Т.е. много скъпи са услугите на тези фондове.

                Коментар


                • Аз пък нали съм тука от 3-4 месеца та разглеждам темата от 2008 насамбрей как са ги доили акционерите тогава-правили са си преоценки и на база на тях са си прибирали по-височки таксички, а пък тогава била 3% от активите. Ни дивидент е имало ни нищо, даже искали да си намалят задължителния процент от печалбата за дивидент под 90%!!! иначе сривът до левче доста спокойно са го приели Крепи ме единствено че кат продават на 850 си зимат по-висока комисиона отколкото ако я оценят на 500-600 и чакат наготовоне е препоръка

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Don Archon Разгледай мнение
                    А сега след лирическото отклонение за елмазите, да се върнем на темата, а именно:

                    http://profit.bg/news/TSenata-na-zem...nid-98522.html

                    ,че така де: "Простите сметки сочат, че за последните 10 години инвестициите в земеделска земя биха увеличили парите ни тройно." Специалиста си го е казал.

                    Без препоръки !!
                    Невероятно прозрение. Не се бяхме сетили. И какъв е извода?! На всеки 10 години ще утрояваме ли, що ли? Хахаха

                    Коментар


                    • А сега след лирическото отклонение за елмазите, да се върнем на темата, а именно:

                      ....

                      ,че така де: "Простите сметки сочат, че за последните 10 години инвестициите в земеделска земя биха увеличили парите ни тройно." Специалиста си го е казал.

                      Без препоръки !!
                      Last edited by X_Y; 16.11.2012, 09:39.

                      Коментар


                      • [QUOTE=VINS;1059342209]
                        Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        Кои камъни точно наричаш елмази. Интересен е въпроса как инвестиция в скъпоценни камъни , които са на ниски цени ще ти донесат добри печалби. Имам приятел - занимава се от 30г с тези неща- камъните са ценни, когато са истински и там цената е относителна и субективна.Много малко хора разбират от камъни в БГ Истински скъпите- а не фалшивите не са никак евтини- десетки хиляди евро. Наистина са много красиви, но хората си ги купуват от бижутерите обикновено с бижутата- освен ако са уникални, но ти едва ли купуваш от уникалните[/QUOTE
                        Не го слушай избива си комплексите за малоценност. Питай го каква му е пазарната стойност на скъпоценните му камъни и ще ти стане ясно
                        Дайте ей така на майтап да гласуваме с предположения за пазарната стойност на елмазите Да видим кой ще е най-близо
                        Аз залагам, че са на стойност до 3333 лв към момента
                        (Предлагайте, за майтап бе, да се разведрим малко, че скука, даева тая борса ...
                        Накрая импето ще присъди на позналия правото - единствено той да му се бъзика с портфейла)
                        Не е препоръка

                        Коментар


                        • [QUOTE=Kiro;1059342014]Кои камъни точно наричаш елмази. Интересен е въпроса как инвестиция в скъпоценни камъни , които са на ниски цени ще ти донесат добри печалби. Имам приятел - занимава се от 30г с тези неща- камъните са ценни, когато са истински и там цената е относителна и субективна.Много малко хора разбират от камъни в БГ Истински скъпите- а не фалшивите не са никак евтини- десетки хиляди евро. Наистина са много красиви, но хората си ги купуват от бижутерите обикновено с бижутата- освен ако са уникални, но ти едва ли купуваш от уникалните[/QUOTE
                          Не го слушай избива си комплексите за малоценност. Питай го каква му е пазарната стойност на скъпоценните му камъни и ще ти стане ясно

                          Коментар


                          • Има корекцийка май. Да заповяда, чакалиме и отдоле

                            Коментар


                            • http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%...B0%D0%BD%D1%82 Сигурно купуваш изкуствени диаманти евтино, ако това са елмазите и мислиш, че са много скъпи защото са красиви

                              Коментар


                              • Кои камъни точно наричаш елмази. Интересен е въпроса как инвестиция в скъпоценни камъни , които са на ниски цени ще ти донесат добри печалби. Имам приятел - занимава се от 30г с тези неща- камъните са ценни, когато са истински и там цената е относителна и субективна.Много малко хора разбират от камъни в БГ Истински скъпите- а не фалшивите не са никак евтини- десетки хиляди евро. Наистина са много красиви, но хората си ги купуват от бижутерите обикновено с бижутата- освен ако са уникални, но ти едва ли купуваш от уникалните

                                Коментар

                                Working...
                                X