IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Хайде, Пипбелов - на сборище.
    Аз съм през 9 земи в десета бе.

    Ама да не забравите да ги тормозите за таксите, ей !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Днес пак голяма скука на БФБ. И тука също, с изкл. на сочния пържол на 2.20.
      Май всеки се ослушва и чака да види какво ще кажат на събранието.
      Ма дали ликвидация или планове за ново развитие - тренда на базата на дивидента е ясен.
      Хайде, Пипбелов - на сборище.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Днес пак голяма скука на БФБ. И тука също, с изкл. на сочния пържол на 2.20.
        Май всеки се ослушва и чака да види какво ще кажат на събранието.
        Ма дали ликвидация или планове за ново развитие - тренда на базата на дивидента е ясен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Don Archon Разгледай мнение
          Банките са все по-склонни да подкрепят инвестиционни проекти в земеделието, защото явно има още накъде да расте земеделския сектор.

          http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...lieto-,142573/

          Без препоръки !!
          ...или пък в земеделието е поредният балон.

          Коментар


          • Банките са все по-склонни да подкрепят инвестиционни проекти в земеделието, защото явно има още накъде да расте земеделския сектор.

            http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...lieto-,142573/

            Без препоръки !!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
              Най-верятно вече са си получили едни ренти около 6-7 милиона и ако добавиш 10 милиона градски имоти горе-долу се връзва 400-410. В крайна сметка много по важни са перспективите пред сектора отколкото точно на колко я купуваш Ако след година земята е 200 лева ще ти е все тая дали си купувал сега на 400 или 500 ))
              май някой трябва да си ъпдейтва ексела по-редовно

              Коментар


              • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                пък може и аз да бъркам. капитализация от 190 млн. лв.-71 млн кеш, делено на 246 хил. дка е равно на 476?
                Най-верятно вече са си получили едни ренти около 6-7 милиона и ако добавиш 10 милиона градски имоти горе-долу се връзва 400-410. В крайна сметка много по важни са перспективите пред сектора отколкото точно на колко я купуваш Ако след година земята е 200 лева ще ти е все тая дали си купувал сега на 400 или 500 ))
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  А другата седмица май раздават дивидента при хима. 18 милки.Да гадаем ли какво ще се случи тука и при Еларга скоро след това
                  При над 10% гарантирани и при 2-те акции и при сосен дивидент туканка

                  Едва ли много ще се реинвестира там. Артио има дъъълго да ги тормозят още...
                  Абе те тия.....не вадеха ли "виртуални" печалби....и не плащаха ли "виртуални" дивиденти.

                  Как ще си купите тогава акции тук с техните пари

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                    250 000 декара по 400 лева са 100 милиона. После добави кеша рентата която чакаме и градските имоти и виж какво ще излезе.
                    ПП за всяка от позициите си имам елселска табличка и само добавям промени ако има такива. Става много по-лесно. А за АДСИЦ пък е най-лесно
                    пък може и аз да бъркам. капитализация от 190 млн. лв.-71 млн кеш, делено на 246 хил. дка е равно на 476?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                      алонсо - около 500 лв. е, ти смятай по-внимателно, че бъркаш народа. Извади ли кеша като си прави сметката?
                      250 000 декара по 400 лева са 100 милиона. После добави кеша рентата която чакаме и градските имоти и виж какво ще излезе.
                      ПП за всяка от позициите си имам елселска табличка и само добавям промени ако има такива. Става много по-лесно. А за АДСИЦ пък е най-лесно
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        Ми по моите сметки излиза 400 лева декара, така че смятай малко по-внимателно. Батя, тя дивидентната доходност отива 20%, но ако се позачетеш в мненията трудно ще намериш някой доволен от това. Стана така че от многото фондове този остана единствената възможност за инвестиция в земеделска земя. На всичкото отгоре сме принудени на всеки 1 лев инвестиция в земя да даваме и по още един на депозит. Или ако инвестирам 100% от портфейла си тук все едно съм инвестирал 50% в земя и 50% в КЕШ Така че вече никой не смята дивидентната доходнст тук. Аз лично изчислявам ликвидационната като добавям и собствените си очаквания относно перспективите пред пазара на земеделска земя
                        алонсо - около 500 лв. е, ти смятай по-внимателно, че бъркаш народа. Извади ли кеша като си прави сметката?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                          аз да попитам - тука сметнах на бързо средна цена на декар от около 500 лева през пазарната капитализация и всички се радват на ниската цена. При Еларг се продаде всичко за 500 лева на декар и там всички се радват, че се е продало. Кой бърка, а може би аз?
                          Ми по моите сметки излиза 400 лева декара, така че смятай малко по-внимателно. Батя, тя дивидентната доходност отива 20%, но ако се позачетеш в мненията трудно ще намериш някой доволен от това. Стана така че от многото фондове този остана единствената възможност за инвестиция в земеделска земя. На всичкото отгоре сме принудени на всеки 1 лев инвестиция в земя да даваме и по още един на депозит. Или ако инвестирам 100% от портфейла си тук все едно съм инвестирал 50% в земя и 50% в КЕШ Така че вече никой не смята дивидентната доходнст тук. Аз лично изчислявам ликвидационната като добавям и собствените си очаквания относно перспективите пред пазара на земеделска земя
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                            Момци да ви обърна внимание на един елемент който май повечето фенове пропускат.
                            Изчислявате 10-12-15% дивидентна доходност... НО..
                            Отчитайте че това не е чиста дивидентна доходност, а в нея има включен и елемент на, така да се каже, ликвидационна доходност. Защото компанията намаля портфейла си от земи (един вид частична ликвидация) и в следващите периоди няма как да постига същите доходи и да плаща същите дивиденти.
                            Надявам се да сте ме разбрали правилно и да съм помогнал.

                            Успех на акционерите тук, а и навсякъде по БФБ
                            Хъх, това е ясно, драги Рогатко. Ако щат - догодина още да ликвидират - аз - непротив.


                            Мечкова,
                            не изнизвам по терлици от балоняк. Просто вътрешно преструктуриране в рамките на групата, което започнах още от лятото и което постепенно превърна Трейдингът в моя водеща софармова акция. Целта? - Ами единствено най-сосната възможна дивидентна доходност.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • аз да попитам - тука сметнах на бързо средна цена на декар от около 500 лева през пазарната капитализация и всички се радват на ниската цена. При Еларг се продаде всичко за 500 лева на декар и там всички се радват, че се е продало. Кой бърка, а може би аз?

                              Коментар


                              • Момци да ви обърна внимание на един елемент който май повечето фенове пропускат.
                                Изчислявате 10-12-15% дивидентна доходност... НО..
                                Отчитайте че това не е чиста дивидентна доходност, а в нея има включен и елемент на, така да се каже, ликвидационна доходност. Защото компанията намаля портфейла си от земи (един вид частична ликвидация) и в следващите периоди няма как да постига същите доходи и да плаща същите дивиденти.
                                Надявам се да сте ме разбрали правилно и да съм помогнал.

                                Успех на акционерите тук, а и навсякъде по БФБ

                                Коментар

                                Working...
                                X