IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
    Спраямо година по рано директна продажба на земя спада от около 9900 дка. на 1200 дка. или с над 80%
    Спрямо година по-рано дивидента спада от 10.6ст. на 4.7ст. или над 50 %
    Според мен е логично дори още малко да спадне цената,макар че имам и никак не ми е приятно!
    А цената на земята спрямо година по-рано как е? И ако намалените продажби на земя логично водят до по-малък дивидент, то цената на земята съпоставена с преди една година логично би трябвало да води до умеличение на цената на акцията, тъй като ще донесе по-висока печалба при бъдещи продажби.

    Коментар


    • И аз имам доволно. Тази акция е дългосрочна и текущата стойност остава на заден план. Ако имам пари - ще си взема още.
      Не е препоръка, в никакъв случай.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
        Спраямо година по рано директна продажба на земя спада от около 9900 дка. на 1200 дка. или с над 80%
        Спрямо година по-рано дивидента спада от 10.6ст. на 4.7ст. или над 50 %
        Според мен е логично дори още малко да спадне цената,макар че имам и никак не ми е приятно!
        И аз имам, но като дългосрочен тук и с тази тенденция на цената на земята бих се радвал да не продават, а само да купуват т.г.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

          Спрямо година по-рано Атерата има с 5% повече земи.
          Спрямо година по-рано пазарните цени на земята са нарастнали с 10%.
          Спрямо година по-рано цената на Атера е спаднала с 10%.
          Съвсем логично е!
          За БФБ-то, разбира се...
          Спраямо година по рано директна продажба на земя спада от около 9900 дка. на 1200 дка. или с над 80%
          Спрямо година по-рано дивидента спада от 10.6ст. на 4.7ст. или над 50 %
          Според мен е логично дори още малко да спадне цената,макар че имам и никак не ми е приятно!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bocman Разгледай мнение
            Съветът на директорите на „Адванс Терафонд“ АДСИЦ предлага брутен дивидент от 0,047 лв. на акция, или 98,42% от печалбата на дружеството през 2018 г. в размер на 4,06 млн. лв., показва поканата за Общо събрание на акционерите, подадена за вписване в Търговския регистър. Адванс Терафонд АДСИЦ традиционно разпределя повече от задължителните по закон 90% от печалбата, които биха били около 0,043 лв.......
            Спрямо година по-рано Атерата има с 5% повече земи.
            Спрямо година по-рано пазарните цени на земята са нарастнали с 10%.
            Спрямо година по-рано цената на Атера е спаднала с 10%.
            Съвсем логично е!
            За БФБ-то, разбира се...

            Коментар


            • Съветът на директорите на „Адванс Терафонд“ АДСИЦ предлага брутен дивидент от 0,047 лв. на акция, или 98,42% от печалбата на дружеството през 2018 г. в размер на 4,06 млн. лв., показва поканата за Общо събрание на акционерите, подадена за вписване в Търговския регистър. Адванс Терафонд АДСИЦ традиционно разпределя повече от задължителните по закон 90% от печалбата, които биха били около 0,043 лв.......

              Коментар


              • Първоначално изпратено от sunlight Разгледай мнение
                Ще обърне ли скоро?
                Ами тя цената вече си обърна тия дни.
                Само не разбрах защо чак сега. Отчетите са ясни отдавна, размера на дивидента също....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                  Благодаря!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
                    Колко ще е дивидента тази година?
                    https://www.investor.bg/bylgariia/45...akciia-279705/
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Колко ще е дивидента тази година?

                      Коментар


                      • Ще обърне ли скоро?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bango Разгледай мнение
                          Накрая при пълното изплащане се осчетоводява, като печалба подлежаща на разпределение. Мисля, че през 2018г. им бяха първите крайни падежи. През 2019г . са с по-голям обем и ще окажат повече ефект.
                          Сигурен ли си, че е така ?

                          По памет миналата година одитора им смени методологията и приходите се отразяват по време на договора за разсрочено плащане, така че няма "пикови" моменти на приходи, респективно печалба в края на срока....

                          Още не съм гледал подробно окончателния отчет за 2018, но предполагам това отразява приличния дивидент за тази година при на практика нулевите продажби на земи през миналата година...

                          Не знам дали си убеден, че така калкулират нещата или са ти спомени от преди години (защото тогава така казваха, че ще се отчитат печалбите).

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
                            https://www.bloomberg.com/features/2...-land-farming/

                            Then there are the ever-sweeter financial incentives. Land leases are cheap (often less than 50¢ per acre) and long (generally 99 years)
                            Sudan ranked 170th out of 176 countries in Transparency International’s 2016 Corruption Perceptions Index

                            Коментар


                            • https://www.bloomberg.com/features/2...-land-farming/

                              Then there are the ever-sweeter financial incentives. Land leases are cheap (often less than 50¢ per acre) and long (generally 99 years)

                              Коментар


                              • Накрая при пълното изплащане се осчетоводява, като печалба подлежаща на разпределение. Мисля, че през 2018г. им бяха първите крайни падежи. През 2019г . са с по-голям обем и ще окажат повече ефект.

                                Коментар

                                Working...
                                X