IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
    къде е дългосрочния kurta007?
    Този дето казваше че земята в Търговище на цени под 3600лв./дка е подценена Явно харчи онези 20 000% доходност които твърди че бил изкарал преди това...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
      къде е дългосрочния kurta007?
      става все по-дългосрочен

      Коментар


      • къде е дългосрочния kurta007?
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

          Не знам дали има нещо общо и дали хората са същите, но в началото на 21-ви век, без да искам и без да правя кой-знае какви сметки набих една солидна сума в един фонд Адванс Инвест и след 7-8 години ми потрябваха парите за жилище (ожених се) и ги дръпнах на повече от 100% доходност, за да купя жилището. Това за мой късмет стана 1-2 години преди всичко да се сговняса заради Световната Финансова Криза. Беше просто късмет, но от тогава съм благодарен на Карол, че ми удвоиха парите и има къде да живея.
          Правилен тайминг, няма съмнения за коректността им, но не всичко им е с топ резултати, изпадналия в дълбока хибернация "Адванс Екуити Холдинг", който едвам крета и не радва никак инвеститорите, компания с добри активи, но не достатъчно ефективно менажиране.
          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

            63 000 лв. е провизията, като ако се водим едниствено от този ред само, това са 0 ст., съгласен съм, че АДСИЦ-ите са много ограничени, но се надявам до поканата да измислят нещо по - различно. Нямам акции, но ми е интересна позицията с оглед земеделския сектор като цяло.
            Не знам дали има нещо общо и дали хората са същите, но в началото на 21-ви век, без да искам и без да правя кой-знае какви сметки набих една солидна сума в един фонд Адванс Инвест и след 7-8 години ми потрябваха парите за жилище (ожених се) и ги дръпнах на повече от 100% доходност, за да купя жилището. Това за мой късмет стана 1-2 години преди всичко да се сговняса заради Световната Финансова Криза. Беше просто късмет, но от тогава съм благодарен на Карол, че ми удвоиха парите и има къде да живея.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

              При АДСиЦите трудно се правят такива врътки. Може да решат нещо от стари години да разпределят, но счетоводно не им е позволено. За мен бенчмарка за търпимост на минимум дивидент е сФИ. Там е малко над 4% по спомен. Нямам и от двете компании, но някъде в отчета няма ли графа "провизия за дължими дивиденти"?
              63 000 лв. е провизията, като ако се водим едниствено от този ред само, това са 0 ст., съгласен съм, че АДСИЦ-ите са много ограничени, но се надявам до поканата да измислят нещо по - различно. Нямам акции, но ми е интересна позицията с оглед земеделския сектор като цяло.
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                Съмнява ме, по - скоро да се направи някоя счетоводна врътка и да се закръгли на 5 ст., за да не е толкова драматичен спада спрямо миналата година.



                По - назад сме дъвкали и тази теми и едни пишеха тогава, че рентата точно покрива разходите на УД, но не вземаха в предвид, че по - малки продажби => по - малък комисион към УД, ако се запази така, се получават 2% само от ренти, което не е зле, но инвеститорите не биха го търпяли дългосрочно. В сегашната пазарна ситуация е нормално да се търсят и постигат 5% от дивиденти при т.нар. "дивидентни компании".
                При АДСиЦите трудно се правят такива врътки. Може да решат нещо от стари години да разпределят, но счетоводно не им е позволено друго. За мен бенчмарка за търпимост на минимум дивидент е сФИ. Там е малко над 4% по спомен. Нямам и от двете компании, но някъде в отчета няма ли графа "провизия за дължими дивиденти"?
                Last edited by 15%; 29.01.2019, 20:51.
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Според мен умишлено не се продава земя, и аз като акционер съм съгласен с това. Ще се задоволя с 2% дивидента доходност за момента. Както е казал Марк Твен: "Купувайте земя, вече не я произвеждат". Мога и да чакам 5-10+ години, ако съм жив и здрав де, и ако се стигне до ликвидация, ще стане "харашо". С други думи, нямам нищо против P/B да си намалява бавно и славно. Земята и златото са "златни" (или "земни") по време на криза.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

                    Да, тази година го виждам даже 0ст.
                    Съмнява ме, по - скоро да се направи някоя счетоводна врътка и да се закръгли на 5 ст., за да не е толкова драматичен спада спрямо миналата година.

                    Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    Чудесен момент, когато без да продава активи(или съвсем малко) - се вижда каква би била доходността от ренти при това възнаграждение на ОД...
                    По - назад сме дъвкали и тази теми и едни пишеха тогава, че рентата точно покрива разходите на УД, но не вземаха в предвид, че по - малки продажби => по - малък комисион към УД, ако се запази така, се получават 2% само от ренти, което не е зле, но инвеститорите не биха го търпяли дългосрочно. В сегашната пазарна ситуация е нормално да се търсят и постигат 5% от дивиденти при т.нар. "дивидентни компании".

                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                      Това при 90% или 100% разпределение на печалбата ? Иначе и аз без сметки си мислех за максимум 5ст., ама май няма как да видим и толкова при тези никакви продажби. Само можем да си пожелаем тази година да им е по успешна.
                      При 100%, през годината калкулирах и спрямо тяхната схема за изчисляване и дори за 3 ст. си мислех.

                      Тази година за първи път, може би изобщо, няма преоценки на активите, а от там отчета вдигаха изкуствено печалбата, също са любопитни по - ниските приходи от ренти, което е доста неразбираемо при приблизително същия им портфейл като размер, но в комбинация с ръста на рентите в национален мащаб последните 2 години.
                      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                        в x3news
                        е нямаше го там като ти писах. Трябва пак да проверя сега, но тогава го нямаше
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                          ти къде го гледаш?
                          в x3news
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Чудесен момент, когато без да продава активи(или съвсем малко) - се вижда каква би била доходността от ренти при това възнаграждение на ОД...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                              Излезе отчета, калкулирам около 4 ст. дивидент, някой с различно виждане?
                              Да, тази година го виждам даже 0ст.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                                Излезе отчета, калкулирам около 4 ст. дивидент, някой с различно виждане?
                                Това при 90% или 100% разпределение на печалбата ? Иначе и аз без сметки си мислех за максимум 5ст., ама май няма как да видим и толкова при тези никакви продажби. Само можем да си пожелаем тази година да им е по успешна.

                                Коментар

                                Working...
                                X