IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
    Като излезе отчета за деветмесечието не му ли хвърли едно око.

    http://www.investor.bg/novini-i-anal...-ot-69,142210/


    27 ст. печалба на акция до момента + договори за продажба за 3.2 мил, който ако се платят до края на годината ще влязат като печалба. Отделно има още 3 месеца и от разни преоценки реално можело да се качи печалбата.

    30 ст. ще ги мине почти сигурно - 35 е по-реална стойност.

    Миналата година от началото на годината се знаеше, че ще имат над 20 ст дивидент и обявиха 25, но не стана 2.50 - криво ляво докосна 2-то лева.

    Което е по-скоро е 12-13% дивидента доходност.

    Понеже повече продават, отколкото купуват и това не се харесва на всички. Та според мен тази година ще има подобна дивидента доходност - или малко по-висока.

    При 10% отива на 3.50 - не че не може да стане, ама е прекалено хубаво
    За януари-септември на 2012 г. Адванс Терафонд АДСИЦ е продал 69 315 дка земеделски земи при средна цена от 869 лв./дка, или общо за 60 млн. лв.

    Тъй като земите са придобивани при по-ниска цена, при продажбата им се отчита печалба. Вероятно обаче печалбата за разпределяне на дивидент ще бъде по-висока от посочената по-горе, защото част от земите на дружеството са преоценени в посока нагоре в последните години и се водят в баланса при цена по-висока от тази на придобиване. Следователно след продажбата им дивидент ще се плати не само от отчетената сега печалба, но и от направените в миналото преоценки.
    Защо никой не отчита това червенкото ?
    Значи 70к декара по 500 лева печалба са 35 милиона. Заедно с лихвите и рентите ще отиде над 40 милиона или 45 стинки на акция
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kashoooo Разгледай мнение
      Според мен това си е нормална пазарна волатилност за ликвидна акция като тази.

      Моите очаквания са за около 30 стотинки дивидент. Обичам да съм консервативен и да ме изненадват приятно

      Според мен, гледайки чисто спекулативно и краткосрочно, акцията ще се купува докато не удари 10% дивидентна доходност. Т.е. очаквам цени около 3 лв около сбора.

      За края на годината очакванията са ми да скочи до около 2.35-2,40 като има повече яснота около дивидента.

      Имам много. Не е препоръка.
      Като излезе отчета за деветмесечието не му ли хвърли едно око.

      http://www.investor.bg/novini-i-anal...-ot-69,142210/


      27 ст. печалба на акция до момента + договори за продажба за 3.2 мил, който ако се платят до края на годината ще влязат като печалба. Отделно има още 3 месеца и от разни преоценки реално можело да се качи печалбата.

      30 ст. ще ги мине почти сигурно - 35 е по-реална стойност.

      Миналата година от началото на годината се знаеше, че ще имат над 20 ст дивидент и обявиха 25, но не стана 2.50 - криво ляво докосна 2-то лева.

      Което е по-скоро е 12-13% дивидента доходност.

      Понеже повече продават, отколкото купуват и това не се харесва на всички. Та според мен тази година ще има подобна дивидента доходност - или малко по-висока.

      При 10% отива на 3.50 - не че не може да стане, ама е прекалено хубаво

      Коментар


      • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение
        Последната пазарна цена днес е 2.222 ...
        Това е на Императора някаква конспирация. Продадени 11 111 бройки на последна цена 2.222.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение
          Последната пазарна цена днес е 2.222 ... четири двойки - дали е на добро ... или не!
          Ако има нумеролог, нека да сподели ... това ли бе тавана или таман запалваме ракетата.
          Сигур има нещо общо с маите. Зер 12/12/12 наближава.И пак сряда
          Ма по бих доволен от 1 кратка корекцийка до 2.111.
          Да си починат малко. До ОСА много време. Па после да си летят пак.

          Коментар


          • Според мен това си е нормална пазарна волатилност за ликвидна акция като тази.

            Моите очаквания са за около 30 стотинки дивидент. Обичам да съм консервативен и да ме изненадват приятно

            Според мен, гледайки чисто спекулативно и краткосрочно, акцията ще се купува докато не удари 10% дивидентна доходност. Т.е. очаквам цени около 3 лв около сбора.

            За края на годината очакванията са ми да скочи до около 2.35-2,40 като има повече яснота около дивидента.

            Имам много. Не е препоръка.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение
              Последната пазарна цена днес е 2.222 ... четири двойки - дали е на добро ... или не!
              Ако има нумеролог, нека да сподели ... това ли бе тавана или таман запалваме ракетата.
              Екстра е.

              Коментар


              • Има ли инвеститор - нумеролог сред нас

                Последната пазарна цена днес е 2.222 ... четири двойки - дали е на добро ... или не!
                Ако има нумеролог, нека да сподели ... това ли бе тавана или таман запалваме ракетата.
                Last edited by daris; 07.11.2012, 18:15.
                Мнението ми не е препоръка!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от unseen Разгледай мнение
                  Да бе .Ще си заколят кокошката със златните яйца.
                  Златни засега. Виж че цената на която продават земята пада всеки месец. Търговията със земя скоро ще замре. Все пак разпоредбите на ЕС съюз за субсидиите движат пазара.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от TGV Разгледай мнение
                    Защо не. Ще е интересно какво ще кажат и какво мислят за развитието на фонда. Може и те да искат да направят ликвидация, като еларг.
                    Да бе .Ще си заколят кокошката със златните яйца.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Хора, ще ходим на сборището ли?
                      Защо не. Ще е интересно какво ще кажат и какво мислят за развитието на фонда. Може и те да искат да направят ликвидация, като еларг.

                      Коментар


                      • Хора, ще ходим на сборището ли?
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение
                          след 5 години като са разпродали всичко и са ни раздали дивидент от по 50 ст. всяка година .
                          Харесва ми тази идея и я подкрепям напълно

                          Без препоръки !!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                            И аз така си мисля. До дивидента със сигурност ще стигнем до към 2,4. Смятам, че тези дето сега надуват, ще продължат да купуват и цената ще се стабилизира около 2,5, ако догодина продължат със същата политика. Ако спрат продажбите на активи, с оглед на по-малкия дивидент, очаквам спекулантите да поразпродадат и да коригираме до към 1,75-1,8. Да видим дали ще уцеля.
                            То както е тръгнало - 2.4 можем да стигнем още до краят на месецът.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • кой преди викаше: up up up ?
                              мисля, че сега е момента да се изкаже подобаващо.

                              Без препоръки !!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
                                Аааа, ето го сгодния момент да се сложи на масата въпроса за таксите и комисионните.
                                Да не вземат да се откажат от сбирката само...

                                Коментар

                                Working...
                                X