IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • snaky, кой ти каза че имам 8 кила у трейдинга ?
    Числото че грешно, ма и не си спомням да съм давал такъв отчет...

    А иначе имам, ма без илюзии че мога да бъда някаква конкуренция на Фортисов.
    Он бетер от мажо там, той коли той беси, накъдето каже натам върви акцията

    Форт - ще пуснеш ли поне 18 стинки тая година, а ?

    Коментар


    • Въобще няма да се затрудни с 8К в трейдинга, една секунда му трябва и ще е без тях.....

      Коментар


      • @ VINS : Спри се бе човек. Казвал съм го и друг път. Прав си за това, което казваш. Гадно е някой като ти продаде/купи акции за няма и 100 кинта. Направо позеленявам, като видя такова нещо. Ясно е, че това опорочава всичко, ама не мога да се съглася, че ти пречат толкова много, че да ти променят решенията за инвестиция. А и както попитах Пипбел, да те питам и теб, какво си се хванал толкова много за това БФБ, все едно е единствената борса на света? Вярно, че тук е много по-лесно, ама възможности има навсякъде. Тези въпроси са обсъждани вече много пъти. Просто в Бг пазара е такъв. И няма как да бъде по-различен. Инвестор често искарват статистика броя на пазарните участици, които имат сметки към ИП и Кобос. По спомен има всичко на всичко към 3000 - 4000 клиентски сметки. Ти очакваш ли нещо по-различно?

        @ Pipbel : Под диспропорция имах предвид не толкова теглото на Атерата, (тя и при мен е над 50%), а по-скоро големината на портфейла и факта, че е 100% на БФБ. По-специално тези 8К акции при Трейдинга, за които говориш. Ако там решиш примерно да излезеш, като знаем каква е ликвидността там, без да правиш сериозни промоции на купувачеите ще ти трябват поне 2-3 седмици. Това ми беше мисълта. Да не ме разбереш само погрешно. И аз имам там. Лесно е да си цъкаш на БФБ-то с 10-20-30К, ама като станат повече, си е истинско наказание, спрямо другите пазари.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
          Пипбел, не ти го казвам с цел да ти давам акъл (то е невъзможно де ), ама не си ли мислил за алтернативи. Имам в предвид акции на пазари различни от БФБ. Тоест истински капиталови пазари. Според, това което си споделял в тази и други теми, оставам с впечатлението, че в портфейла ти има диспропорция спрямо ликвидността на БФБ. Проблема тук е, че лесно се влиза, ама трудно се излиза. Нищо, че при дивидентно ориентираните акции е доста по-лесно. Все пак дивидентите не са константа. Не е хубаво всичките яйца в една кошница. Аз лично се опитвам да балансирам, за да няма неприятни изненади. А и ликвидността, предоставя добри възможности за спекулка. Иначе дивидента си е блага работа, няма две мнения по въпроса.
          За други пазари има време. Влиза ми в плановете,но първо трябва да се опознаят добре. Засега съм си концентриран на БФБ-то.
          Не че нямам реален опит на НИСЕ дето направих 12% за 2 месеца предната година, ама си беше чист късмет че хванах коледното рали и излязох януари навреме. Мисля пак да го правя, но ще се концентрирам само върху О&Г сектора. Там има и добри дивидентни, ако не хванеш верно "дъно"
          Предполагам, че под диспропорция в портфейла ми имаш предвид тези 86% Атери дето споменах. Така е, не е добре всички яйца да са в 1 кошница по принцип, но когато съм уверен в тренда на нещо и знам колко струва - съм храбър.
          Доказа се че съм бил прав. Мненията ми за Атера може да се проследят месеци назад.
          А и тези 86% вече са 58%, пообрах малко плодове от засетите ниви
          Другата година планирам да са ми 45% от портфейла но на 0.70 стотинки.
          Ха познай дали ако настане нов "ледников" период за акцията преди следващото плододаване дали няма да съм доволен междувременно на 10% минимум от рента ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
            Пипбел, не ти го казвам с цел да ти давам акъл (то е невъзможно де ), ама не си ли мислил за алтернативи. Имам в предвид акции на пазари различни от БФБ. Тоест истински капиталови пазари. Според, това което си споделял в тази и други теми, оставам с впечатлението, че в портфейла ти има диспропорция спрямо ликвидността на БФБ. Проблема тук е, че лесно се влиза, ама трудно се излиза. Нищо, че при дивидентно ориентираните акции е доста по-лесно. Все пак дивидентите не са константа. Не е хубаво всичките яйца в една кошница. Аз лично се опитвам да балансирам, за да няма неприятни изненади. А и ликвидността, предоставя добри възможности за спекулка. Иначе дивидента си е блага работа, няма две мнения по въпроса.
            ЛИКВИДНОСТ??????????????? Абе хора за каква ликвидност говорете при положение, че има колеги които се изживяват като инвеститори-доайени а пък правят сделки за няма и иляда лева и то без никой да ги пита къде, колко????????? Пазара е такъв какъвто са му участниците!!!! Не е смешно трагично е!!! И не изпращайте по-новите колеги навън защото ще им се изкриви представата за реален(нереален) пазар. Един пример как си представяте, че би реагирал NYSE при новината за еларга например, а?????????? Колко ли време ще трябва на един развит пазар да реагира на един стронг бай фундамент за да постигне равновесна цена с известен дисконт-месеци, седмици, сесия или може би няколко минути да не кажа секунди?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              Хмм, чи 14 години ли ти трябваха за това че още преструктурираш с тая цел
              Аз се ориентирах още на 4-я месец и отдавна съм с портфейл с 8 акции със средна див.доходност над 10%, по близо до 11 даже. Акции под 8 % изобщо не им обръщам внимание, освен ако не е силно подценено или е МЦХ.
              И всичко се реинвестира. Да живее натрупването !
              Живот и здраве след 5 години парите ми трябва да са удвоени, а след 8 утроени.
              При консервативни очаквания за само 15% доходност годишно и без да броя екстра сухото от адсиц ликвидации.
              При положение че само тази година съм на + 27% наистина са консервативни.
              Аз доволен
              Пипбел, не ти го казвам с цел да ти давам акъл (то е невъзможно де ), ама не си ли мислил за алтернативи. Имам в предвид акции на пазари различни от БФБ. Тоест истински капиталови пазари. Според, това което си споделял в тази и други теми, оставам с впечатлението, че в портфейла ти има диспропорция спрямо ликвидността на БФБ. Проблема тук е, че лесно се влиза, ама трудно се излиза. Нищо, че при дивидентно ориентираните акции е доста по-лесно. Все пак дивидентите не са константа. Не е хубаво всичките яйца в една кошница. Аз лично се опитвам да балансирам, за да няма неприятни изненади. А и ликвидността, предоставя добри възможности за спекулка. Иначе дивидента си е блага работа, няма две мнения по въпроса.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Мечкова,
                мисля казах ти каква е целта - същата поради която продавах и Софармови акции лятото - концентрирам се в дружеството от грепата с най-сосна доходност, ама ти явно не вдяваш.
                Хмм, чи 14 години ли ти трябваха за това че още преструктурираш с тая цел
                Аз се ориентирах още на 4-я месец и отдавна съм с портфейл с 8 акции със средна див.доходност над 10%, по близо до 11 даже. Акции под 8 % изобщо не им обръщам внимание, освен ако не е силно подценено или е МЦХ.
                И всичко се реинвестира. Да живее натрупването !
                Живот и здраве след 5 години парите ми трябва да са удвоени, а след 8 утроени.
                При консервативни очаквания за само 15% доходност годишно и без да броя екстра сухото от адсиц ликвидации.
                При положение че само тази година съм на + 27% наистина са консервативни.
                Аз доволен

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение
                  Не го закачай. Сега има голям проблем - 'престуктурира' 'златните' си XXX артии в медика, (X<2)! Както се радваше за преибатизацията на севтото, (все едно, че самия той го поглъща, а не чичо му О.), така и глътна картофа.
                  Защото, успя, да стопли най-накрая, че това, което се случва в севтото, съвсем вероятно ще му го напраскат и в другите му "чичовски" балонки, които държи. Как така стискаше досега артии извън фармата а сега изведнъж се тръшна да 'преструктурира' Усеща хайвана, каква балтия му заточват. Не го дразни, да не вземе, да изгуби трезвен разум и да си хвърли хартиите на чичо му, с голямото О. Оооо, мед ми капе на душата
                  Мечкова,
                  мисля казах ти каква е целта - същата поради която продавах и Софармови акции лятото - концентрирам се в дружеството от грепата с най-сосна доходност, ама ти явно не вдяваш.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение
                    Не го закачай. Сега има голям проблем - 'престуктурира' 'златните' си XXX артии в медика, (X<2)! Както се радваше за преибатизацията на севтото, (все едно, че самия той го поглъща, а не чичо му О.), така и глътна картофа.
                    Защото, успя, да стопли най-накрая, че това, което се случва в севтото, съвсем вероятно ще му го напраскат и в другите му "чичовски" балонки, които държи. Как така стискаше досега артии извън фармата а сега изведнъж се тръшна да 'преструктурира' Усеща хайвана, каква балтия му заточват. Не го дразни, да не вземе, да изгуби трезвен разум и да си хвърли хартиите на чичо му, с голямото О. Оооо, мед ми капе на душата
                    Че кой е казал че се заяждам просто ми е интересно човек с такова самочувствие на инвеститор какво е постигнал за 15 години имай впредвид, че пазара през 90те е коренно различен от сега. В днешно време фондовият пазар в БГ има много повече визия на такъв от колкото 90те, въпреки трагичната ликвидност. Това е, интересно ми е в моята родина какъв е критерия за успял инвеститор?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Professor Разгледай мнение
                      Моята натрупана рнтабилност е около 330 % за 15 год., т.е. 22 % на година.
                      Професоре, това как го сметна. При 330% за 15 години, това по моите сметки си е 10.21% на година. Това като сложна лихва трябва да си го смяташ, щото едва ли си теглил всичко спечелено като дойде НГ.

                      Поздрави

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от VINS Разгледай мнение
                        И като си 14 години какво си постигнал-къща, кола, бизнес......??????????? Професора по-горе го е написал, а ти? Може да не се хвалиш с %, а номинално в днешни пари, а не от онези с 3те нули отзад
                        Не го закачай. Сега има голям проблем - 'престуктурира' 'златните' си XXX артии в медика, (X<2)! Както се радваше за преибатизацията на севтото, (все едно, че самия той го поглъща, а не чичо му О.), така и глътна картофа.
                        Защото, успя, да стопли най-накрая, че това, което се случва в севтото, съвсем вероятно ще му го напраскат и в другите му "чичовски" балонки, които държи. Как така стискаше досега артии извън фармата а сега изведнъж се тръшна да 'преструктурира' Усеща хайвана, каква балтия му заточват. Не го дразни, да не вземе, да изгуби трезвен разум и да си хвърли хартиите на чичо му, с голямото О. Оооо, мед ми капе на душата
                        Last edited by mecka_stryvnica; 10.11.2012, 05:07.

                        Коментар


                        • Фортиссов - така е - тогава направих пръвата си сделка (около октомврий 98-а) - шитнах 6 акции на Черноморско златце, дето си ги имах от Масовата приматизация.

                          Драги Професоре - и аз трябваше краят на Седма да купя един дом (хем си харесах един много хубав) или пък да последвам другият си импулс - Скручовският - и да си зема златце - 1-2 кила - и да си го ровя. Ама не сторих така, щото не очаквах толкова дълбок срив.
                          Иначе доходността си е малко трудно да сметна - но като си гледам водещите в дългосрочен план акции - ного е. А и за щастие Шеста - Седма година купувах само Жабоци и златце и сребърце... ми с една дума - кризата пак не ме върна много назад - някъде на нивото от Шеста година съм... щото винаги съм търсил стабилни инвестиции.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • И аз да се включа с хвалбите
                            Направих 3 години, равносметката до тук 10% сухо и към момента текущо -50%
                            Скромно, но от сърце

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Ми ха честито тогаз. Аз станах на 14 - вече не малолетен.
                              И като си 14 години какво си постигнал-къща, кола, бизнес......??????????? Професора по-горе го е написал, а ти? Може да не се хвалиш с %, а номинално в днешни пари, а не от онези с 3те нули отзад

                              Коментар


                              • Честит Рожден Ден за Борсата

                                Честито, PIPBEL,

                                и аз напролет през Април ще трябва да купя торта с 15 свещи. Първите купени книги бяха на "Елкабел"-а на Мултигруп, загубих инвестицията за 2 години. Втората купена - "Албена" я бях купил на 18 лв. броя, след това падна до 5 лв. и т.н. до 100 лв. по някое време ...

                                Дерзай, ти имаш повече шансове, защото влизаш на ниското. Моята натрупана рнтабилност е около 330 % за 15 год., т.е. 22 % на година. Не загубих толкова много, защото 2006 и 2007 кеширах заради инвестиция в нов апартамент. Но и на мен ми оскубаха от перушината през Септември 2008 като рухна "Леман Брадърс".

                                Успех!

                                Професорът

                                Коментар

                                Working...
                                X