IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

    кои са тези всички на които съм се нахвърлил ....... стига с празни приказки => давай конкретно...

    тебе специално как съм те нападнал в тази тема?



    на вас в тази тема от една година ви се казва, че таксата за обслужване на фонда се плаща от рентите и на практика единствено може да се печели от продажба на земя ....... да, обаче етината и хубава земя вече се продаде и сега остава шкартото и отгоре на всичко сега се купува земя във врачанско на цената на земята в добруджа която се продаваше преди 2 години...

    от къде очакваш да ти дойде дивидента тази, следващата и по-следваща година, например?

    проблема при теб е, че мисленето ти е сбъркано и когато се дискутират проблемите на дружеството ти го приемаш на лична основа като заяждания ........ искаш извинения, самокритичност, великодушие и признаване на грешки, ако цената се върнела на 2 лв. ....... цената може да я закарате и 3 лв. в даден момент, но това ще е някакво единично събитие ......... ти просто не можеш да оцениш бизнес модела и перспективите пред дружеството ... и съответно не можеш да вземеш адекватно решение за инвестицията си

    разбери, че тук всеки излага гледната си точка и всеки заема позиция за някое дружество с парите си!!!

    нямам акции атера и няма да купувам!!!
    Не съм се обидил, нито очаквам извинения. Просто попитах защо не коментирате движения на акции, които не съвпадат с гледните ви точки? Както и да е. Неколкократно заявих че акцията като тегло в портфейла ми е под 1% което едва ли е някакъв проблем. На БФБ бих се притеснил от рязък спад само при Софарма имоти. Всичките ми други по-големи пакети акции са навън. Разбира се че трябва да предупреждаваш и да си казваш гледната точка, но проблема е че тя е само "черно". (не само при Атера) Дай прогноза в какво да се инвестира? Защото когато прогнозираш само и единствено "надолу", рано или късно излизаш прав. Това имам предвид като казвам да проявявате и известна доза самокритичност понякога.

    Коментар


    • Вие докато се карате за това кой е купил скъпо и кой ще купи евтино, хората от управляващото дружество си променят "тарифата" и са напът да си преберат десетки милиони.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
        Полки, не мога да разбера, защо се нахвърлихте на всеки купил на по-високите нива?
        кои са тези всички на които съм се нахвърлил ....... стига с празни приказки => давай конкретно...

        тебе специално как съм те нападнал в тази тема?

        Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
        Това че акцията е паднала, и сте познали движението, по-щастливи ли ви прави? А какво ще се случи ако след месец цената е 2лв. ще излезете ли да кажете че сте сгрешили? Съмнявам се. И аз съм иронизирал "профила" с 3000-те процента профит, който ни убеждаваше че реалната цена на земята в Силистра е 3000лв./дк, и ние сме някакви лаици да смятаме че не е така. Нищо лично, просто бъдете малко по-самокритични и по-великодушни. Все пак загубата на някого, не е печалба за вас нали?
        на вас в тази тема от една година ви се казва, че таксата за обслужване на фонда се плаща от рентите и на практика единствено може да се печели от продажба на земя ....... да, обаче етината и хубава земя вече се продаде и сега остава шкартото и отгоре на всичко сега се купува земя във врачанско на цената на земята в добруджа която се продаваше преди 2 години...

        от къде очакваш да ти дойде дивидента тази, следващата и по-следваща година, например?

        проблема при теб е, че мисленето ти е сбъркано и когато се дискутират проблемите на дружеството ти го приемаш на лична основа като заяждания ........ искаш извинения, самокритичност, великодушие и признаване на грешки, ако цената се върнела на 2 лв. ....... цената може да я закарате и 3 лв. в даден момент, но това ще е някакво единично събитие ......... ти просто не можеш да оцениш бизнес модела и перспективите пред дружеството ... и съответно не можеш да вземеш адекватно решение за инвестицията си

        разбери, че тук всеки излага гледната си точка и всеки заема позиция за някое дружество с парите си!!!

        нямам акции атера и няма да купувам!!!
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
          Полки, Монти не мога да разбера, защо се нахвърлихте на всеки купил на по-високите нива? Това че акцията е паднала, и сте познали движението, по-щастливи ли ви прави? А какво ще се случи ако след месец цената е 2лв. ще излезете ли да кажете че сте сгрешили? Съмнявам се. И аз съм иронизирал "профила" с 3000-те процента профит, които ни убеждаваше че реалната цена на земята в Силистра е 3000лв./дк, и ние сме някакви лаици да смятаме че не е така. Нищо лично, просто бъдете малко по-самокритични и по-великодушни. Все пак загубата на някого, не е печалба за вас нали?
          Имам символични бройки тук, и не ми е толкова важно каква е цената. Но никога няма да си позволя да се радвам че някой е загубил пари.
          Манчев,
          Няма да излезем да се извиним , аз съм спекулант и правя краткосрочни прогнози до 6 месеца...
          Но аз не правя панаир от загубите на колеги ,проблема е с няколко колеги който определяха форума кой акции да се купуват и кои не..... и най важното кой е прав и кой не....
          Те определяха кои са ножове и кои ракети....и колко време ще бъдат ножове и ракети....
          Дружинки по интереси.....по точно групички по интереси...
          Имах преди 2 г акции в БТХ при който познах стратегията на Шишо на 50 % ,дивидента познах но не познах простотиите му с приватизацията и продажбата на имотите на БТХ а и клаузата за съществуване на холдинга до 2021 г.
          След като почна затварянето на тютюнепроизводството какво ли не чух за себе си и акции за няколко Иляди лева , та така сега идват на моето положение но за 20-100 К и това познато много са еФтини но свърших парите.....или аз знаех че трябва да излеза но трябваше много да сваля цената....
          Показва не нашия присмех към имащите акции а това че те се пресмиваха че няма купувачи в Неохим ,Фазерлест , БТХ , Гагарин а при техните фарми , атери и химчета е пълно и излизането е лесно...
          Да ама не....
          Не ви пожелавам някой фонд да излезе а само да преустрои портфейла си с новите реалности....Гледам вече много от акциите като Албенка , Неон , Гагарин , Фазерлес и др не са за ПФ.....
          Тогава ще гледаме истинска касапница.....


          Аз само напомням че всеки греши и да се внимава с приказките ....
          Поздрави!

          Коментар


          • Полки, Монти не мога да разбера, защо се нахвърлихте на всеки купил на по-високите нива? Това че акцията е паднала, и сте познали движението, по-щастливи ли ви прави? А какво ще се случи ако след месец цената е 2лв. ще излезете ли да кажете че сте сгрешили? Съмнявам се. И аз съм иронизирал "профила" с 3000-те процента профит, който ни убеждаваше че реалната цена на земята в Силистра е 3000лв./дк, и ние сме някакви лаици да смятаме че не е така. Нищо лично, просто бъдете малко по-самокритични и по-великодушни. Все пак загубата на някого, не е печалба за вас нали?
            Имам символични бройки тук, и не ми е толкова важно каква е цената. Но никога няма да си позволя да се радвам че някой е загубил пари.
            Last edited by mancev; 14.05.2019, 20:18.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Wile E. Разгледай мнение

              щях да купя още, ако не бях вече опукал целия свободен кеш
              класика в жанра

              в темата ми липсва само онзи с "3000% профит" дето беше обикалял по добруджа да купува земя, но вместо това преди година купи по 2,22 лв./акц. врачански чукари
              Last edited by polki; 14.05.2019, 18:05.
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hullo Разгледай мнение
                Момчета, тук май нещата отиват в логичната посока ?
                от 1 година ви пиша накъде е посоката и дано някой да ме е послушал...
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                  Или да купуваш...
                  Толкова време ми изнасяхте Теорията за хващане на падащи ножове ....та май време и аз да взема да я изнасям и то в акции Убежища ,щото нито са стабилни ,нито убежища според мен...
                  Проблема че две години ми я изнасяхте а вие сега почвате да я учите......
                  Не е препоръка...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                    Или да купуваш...
                    щях да купя още, ако не бях вече опукал целия свободен кеш

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Wile E. Разгледай мнение
                      1.76лв./акция...
                      да почвам ли да се притеснявам?!
                      Или да купуваш...

                      Коментар


                      • 1.76лв./акция...
                        да почвам ли да се притеснявам?!

                        Коментар


                        • Момчета, тук май нещата отиват в логичната посока ?

                          Коментар


                          • https://www.wallstreetmojo.com/irr-vs-roi/

                            Моето тълкуване е, че ако изчисленията се правят по стария начин не се полага възнаграждение на обслужващото дружество.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                              Някой може ли да го обясни това? Какъв е бил стария текст?

                              Адванс Терафонд АДСИЦ-София
                              Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета16:03

                              Уведомяваме Ви, че с Анекс №8 от 10.05.2019 година към Договор за обслужване на дейността на дружество със специална инвестиционна цел за секюритизация на недвижими имоти от 30 май 2005 година, сключен с обслужващо дружество “КАРОЛ ФИНАНС” ЕООД, със седалище и адрес на управление гр. София, гр. София, ул. “Златовръх” № 1, вписано в Търговския регистър при Агенцията по вписване към Министерство на правосъдието с ЕИК 131421411, точка трета от раздел I към Анекс №7 от 01.04.2016 година е придобила следната редакция:

                              I. Възнаграждение при изпълнение предмета на договора, с изключение на действията по раздели II и III от това споразумение.

                              „3. 10 % /десет процента/ върху разликата между продажната цена и цената на придобиване на съответния имот /земя/, платима към момента на реализиране на продажбата, при условие, че при осъществената сделка е реализирана доходност в размер от минимум 15% /петнадесет процента/.“
                              Оцветената част преди промяната е гласяла-

                              "вътрешна норма на възвращаемост/ Internal Rate of Return - IRR/ в размер на минимум 15%, изчислена на годишна база".
                              Last edited by abc; 10.05.2019, 17:43.

                              Коментар


                              • Като инвеститор в " Атерата", бих бил благодарен ако "по-знаещи" съфорумци (Мариян Йорданов, Марко ван Бастен и всеки друг) коментират аргументирано новината?

                                Коментар

                                Working...
                                X