IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Някой може ли да го обясни това? Какъв е бил стария текст?

    Адванс Терафонд АДСИЦ-София
    Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета16:03

    Уведомяваме Ви, че с Анекс №8 от 10.05.2019 година към Договор за обслужване на дейността на дружество със специална инвестиционна цел за секюритизация на недвижими имоти от 30 май 2005 година, сключен с обслужващо дружество “КАРОЛ ФИНАНС” ЕООД, със седалище и адрес на управление гр. София, гр. София, ул. “Златовръх” № 1, вписано в Търговския регистър при Агенцията по вписване към Министерство на правосъдието с ЕИК 131421411, точка трета от раздел I към Анекс №7 от 01.04.2016 година е придобила следната редакция:

    I. Възнаграждение при изпълнение предмета на договора, с изключение на действията по раздели II и III от това споразумение.

    „3. 10 % /десет процента/ върху разликата между продажната цена и цената на придобиване на съответния имот /земя/, платима към момента на реализиране на продажбата, при условие, че при осъществената сделка е реализирана доходност в размер от минимум 15% /петнадесет процента/.“

    Коментар


    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
      Мнооого нови "действулевки" бреййй!!!- къде ще сеем?

      п.п. Като ще променяте устава;- предлагам да започнете с такса управление на активите!
      Свеждате я до 0,5% от активите и в добавка - тантиеми върху постигнатия годишен резултат
      -карайте по отъпканите пътеки, -магистрали дори!
      +1

      но все пак тук се търгува със зем.земя ........ требва си оф-роуд
      fuск the bеаr - give me the bееr

      Коментар


      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

        Категоризацията е правена отдавна и номерът не е напълно меродавен, ......

        Парцелите на Атера в Северозапада изобщо не са ТОП, но силата им е в комасацията и в това, че цената на земята нараства непрестанно, рентите също. В тази връзка ми е супер непонятно как е толкова ниска средната рента на компанията?!

        Тук никой не очаква издънка или се съмнява в мажоритаря, но не може да се седи и чака цената на земята да скочи рязко, както преди години, за това са необходими редица фактори, а само ако погледнем фючърсните пазари на земеделска продукция, ще преценим, че скоро няма да се случи.

        Необходими са промени на вътрефирмнено ниво, мога да се замислят освен за намаляване на таксите, а и за оптимизация на разходите, защото имат безсмислени офиси по центъра на градовете, където се подпират и почесват по цял ден служители(поне 2-3 хил./мес. разход), вместо да ходят по места и да търсят добри земи за покупка, да ги познават хората и да са проактивни.

        Така така, - промените са доказано НЕОБХОДИМИ!!!- и това не е злословие!
        Видно е , че и във фонда са на ясно от предложените промени, но Вие дребните ( аз съм вече от още по дребните)
        съпричастни, ако сте на ОСА - бръкнете по на дълбоко и натиснете промените да са от към "ГЛАВАТА" !!!
        От към опашката го знаем ВСИТЕ !-

        -СПОЛАЙ ВИ ! - че и мене!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение


          Спроред данни от дружеството, към края на 2018 год 95 % от земята е до 6-та категория, което си е отлично качество на портфейла.
          От друга страна близо 50 % от земята се намира в северозападния район наречен не случайно "Златия".
          Та, като качество земята си е мн добра, но на какви цени ще я отдават под наем и продават - предстои да видим...
          Категоризацията е правена отдавна и номерът не е напълно меродавен, до колко даденият парцел е обработваем. Също "Златия" не е целия Северозапад и именно в землищата, където е златната "Златия", Атера нямат почти нищо, там конкуренцията за всяко парче и жестока и местните арендатори правят всичко възможно да не допуснат външни. А къде има основно Атера, там по Врачанско, където се обработва от "Агро Тера Север" и "Ремус", качеството и съдържанието на почвите няма да коментирам в детайли, всеки местен го знае и е видно до някъде и в преставянето на споменатите от мен фирми.

          Парцелите на Атера в Северозапада изобщо не са ТОП, но силата им е в комасацията и в това, че цената на земята нараства непрестанно, рентите също. В тази връзка ми е супер непонятно как е толкова ниска средната рента на компанията?!

          Тук никой не очаква издънка или се съмнява в мажоритаря, но не може да се седи и чака цената на земята да скочи рязко, както преди години, за това са необходими редица фактори, а само ако погледнем фючърсните пазари на земеделска продукция, ще преценим, че скоро няма да се случи.

          Необходими са промени на вътрефирмнено ниво, мога да се замислят освен за намаляване на таксите, а и за оптимизация на разходите, защото имат безсмислени офиси по центъра на градовете, където се подпират и почесват по цял ден служители(поне 2-3 хил./мес. разход), вместо да ходят по места и да търсят добри земи за покупка, да ги познават хората и да са проактивни.
          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            каролците са от свестните управляващи чужди пари, НО това, което следва да докажат в идните 1-2-3 години е качеството на земята в портолиото. Предходните добри резултати бяха изключително от реализиране на продажби на добри цени (придобити изгодно в началото на еуфорията със ЗЗ)... но сега остава да се реализира доход от ренти и там е зарито умрялото куче.

            Спроред данни от дружеството, към края на 2018 год 95 % от земята е до 6-та категория, което си е отлично качество на портфейла.
            От друга страна близо 50 % от земята се намира в северозападния район наречен не случайно "Златия".
            Та, като качество земята си е мн добра, но на какви цени ще я отдават под наем и продават - предстои да видим...

            Коментар


            • Мнооого нови "действулевки" бреййй!!!- къде ще сеем?

              п.п. Като ще променяте устава;- предлагам да започнете с такса управление на активите!
              Свеждате я до 0,5% от активите и в добавка - тантиеми върху постигнатия годишен резултат
              -карайте по отъпканите пътеки, -магистрали дори!
              Last edited by inta53; 02.05.2019, 18:11.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
                Имам акции тук и да призная не разбирам намеците срещу Каол?! Защо никой не коментира ПИБ, ЦКБ р други "флагмани". Не смятам, че нещата са толкова черни тук...иска ми се!
                каролците са от свестните управляващи чужди пари, НО това, което следва да докажат в идните 1-2-3 години е качеството на земята в портолиото. Предходните добри резултати бяха изключително от реализиране на продажби на добри цени (придобити изгодно в началото на еуфорията със ЗЗ)... но сега остава да се реализира доход от ренти и там е зарито умрялото куче.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Имам акции тук и да призная не разбирам намеците срещу Каол?! Защо никой не коментира ПИБ, ЦКБ р други "флагмани". Не смятам, че нещата са толкова черни тук...иска ми се!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                    Това означава, че сега се прави печалбата на продадените на изплащане ниви. До 2-3 години ще намалеят приходите и от това перо, а такива няма в големи обеми. Остава от тук нататък да се продава доста, но не се получава.
                    Фермерите смениха манталитета си през последните години. Почти не се купува на всяка цена - особено в големи обеми. Всички знаят "пазарната" цена и гледат да се въртят около нея - и пари няма в изобилия и няма скоро да има - цените на зърното това сочат - производство, потребление.
                    Тук проблем е скъпата поддръжка на фонда, която си върви неадекватна на резултатите към момента.
                    В близките години освен ренти друго няма какво да сложим на земята отгоре.
                    И аз очаквам подобно развитие. Тази година разпределят доста по-добър дивидент отколкото очаквах, което е добре !
                    От друга страна, на практика дивидента в момента е резултат от продажбите на разсрочено преди няколко години.
                    Отделно не съм сигурен дали част от печалбата през 2018 (респективно дивидента от нея) не е резултат и от предсрочно финализирани контракти (периодично в отчетите или бюлетините се мярка подобна информация). Ако е така - това не е добре за прогнозната дивидента доходност в бъдеще, защото реално означава че цялата печалба е отчетена в годината на финализиране и за следващите вече няма да има "амортизирана" печалба от тези декари....

                    Накратко, тази година дивидента е изненадващо добър (на фона на липсата на продажби през 2018-а), но ако няма нови значителни продажби, не знам дали за следващите години ще може да се разчита дори на толкова.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение

                      И затова во веки да им плащаме по 5 милки, а за нас нищо
                      Ами аз като гледам май във тях е и " ножа и хляба"

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                        После на управляващото дружество от къде ще му капят по 5 милки на година ........?
                        И затова во веки да им плащаме по 5 милки, а за нас нищо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение

                          Не ме разбра - да се продаде пакетно всичко на стратегически инвеститор - ликвидация
                          После на управляващото дружество от къде ще му капят по 5 милки на година ........?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение

                            Не ме разбра - да се продаде пакетно всичко на стратегически инвеститор - ликвидация
                            да не са луди, кой коли кокошката, която снася????

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                              Модела на Серес въобще не е рентабилен - поне не взема всичко възможно. Причината е в това, че зърно производството, животновъдството и др такива изискват лично собственика да е там. Иначе няма оправия, караш на каквото стане. Еларга - мнооого скъпа издръжка. При тях собствениците работят за управлението, а не обратното.
                              Не ме разбра - да се продаде пакетно всичко на стратегически инвеститор - ликвидация

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение

                                Точно за това трябва да се мисли за изходна стратегия на целия портфейл - Серес, Еларг и т.н.
                                Модела на Серес въобще не е рентабилен - поне не взема всичко възможно. Причината е в това, че зърно производството, животновъдството и др такива изискват лично собственика да е там. Иначе няма оправия, караш на каквото стане. Еларга - мнооого скъпа издръжка. При тях собствениците работят за управлението, а не обратното.

                                Коментар

                                Working...
                                X