IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако работодателите направят това, какво ще се случи с $$$ и ФЕД например?

    Коментар


    • А ако ме питате кога Биткойна ще придобие огромна популярност - ами когато работодателите раздадат на служителите си крипто-карти, и започнат да им превеждат заплатите в Биткойни.

      Това беше доказал се начин за експанзия на кредитни и дебитни карти, като тази експанзия я организираха банките. Същата експанзия може да се повтори и с крипто-картите, по които да се плаща заплата в криптокойни.
      Last edited by Mateev; 17.02.2021, 15:45.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ov4ar4eto_KaliTko Разгледай мнение
        Сериозен въпрос към Матеев: Как си обяснявате цената на всички останали алткойнове?
        Аз съм съгласен, че ако сме приели биткойнът да бъде златото - ОК, така да бъде. Но каква е причината например PancakeSwap да има капитализация над $1 млрд??
        Много програмисти по света създават алткойни, опитвайки се в тях да решат един или друг технологичен проблем на Биткойна. Такива технологични проблеми има много, така че програмистите имат поле за изява. И наистина някои от алткойните започнаха да набират популярност и да се борят за царската корона.

        Тепърва в бъдещето ще има ожесточена борба за тази царска корона, и е почти 100% сигурно, че рано или късно някой ще свали Биткойна от престола. Прехода обаче ще бъде бавен, ще трае години наред, и инвеститорите ще имат предостатъчно време да си прехвърлят авоарите към новия цар.

        Към днешна дата, пък и в обозримо бъдеше, няма такава заплаха. Пазарната капитализация на всички алткойни, взети заедно, няма и 1/3 от пазарната капитализация на Биткойна. Явно инвеститорите обръщат повече внимание на доказалия се цар, а не на параметрите на койна, които едва ли не във всеки един алткойн са по-добри от тези на Биткойна.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Пазарната капитализация на Биткойна скоро ще стане 1 Билион долара (1000 милиарда). И вие ми твърдите, че с тези пари нищо не може да се купи?
          Икономиката и бизнеса е игра с ненулев резултат. Правиш фабрика, произвеждаш нещо полезно, предлагаш услуги - ти печелиш, хората печелят. Създава се благосъстояние.

          Биткоина не създава благосъстояние. Той е игра с нулев резултат. Биткоина преразпределя благосъстояние (поне текущата схема).

          Това че някой може да си купи нещо благодарение на биткоина, значи единствено че някой друг е загубил тези пари и не може да си го купи.

          Единствено може да създава благосъстояние за тея дето произвеждат копачките, щото те винаги ще са на плюс.

          Коментар


          • Сериозен въпрос към Матеев: Как си обяснявате цената на всички останали алткойнове?
            Аз съм съгласен, че ако сме приели биткойнът да бъде златото - ОК, така да бъде. Но каква е причината например PancakeSwap да има капитализация над $1 млрд??

            Коментар


            • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение

              Съвсем уместно е, копаенето на биткойни е на пазарен принцип, стане ли скъпо, хората изключват копачките, за справка - Матеев. В момента, някои централи започват да използват свободните си мощности за копаене, той тока така или иначе се губи, дори има идеи, а може и да се прилагат вече, природният газ при добива на нефт да се използва за криптоминиране, а не да се изгаря.
              С развитието на технологиите човечеството ще произвежда все повече и повече електроенергия, която ще бъде все повече и повече ЕКОЛОГИЧНА. В същото време развитието на технологиите ще произвежда все по-ефективни чипове за копачите, така че в един момент дори е възможно консумираната от Биткойн енергия да започне да намалява.

              По въпроса какво ще се случи, когато се изкопаят всичките 21 милиона биткойна?

              Ами нищо няма да се случи. Копачите ще продължат да си копаят, като тяхното възнаграждение ще бъдат таксите за транзакциите, които хората доброволно ще ги дават на копачите. Тоест протокола е добре измислен така, щото ако потрябва, да може да просъществува още един милион години в бъдещето. Не че точно това ще се случи, но по принцип критикарите се чудят какво още да измислят, и поради некомпетентноста си измислят проблеми, които всъщност не съществуват.

              А това че биткойна нямал стойност - ами как тогава ще ми обясните факта, че с няколко клика мога да си купя нова луксозна лека кола, а Мъск да си купи десетина ракети и няколко хиляди спътника?.

              Пазарната капитализация на Биткойна скоро ще стане 1 Билион долара (1000 милиарда). И вие ми твърдите, че с тези пари нищо не може да се купи?
              Last edited by Mateev; 17.02.2021, 15:25.

              Коментар


              • Понеже Матеев писа някакви сложни сметки - ето една проста формула какво ще бъде като всичко свърши:
                А(сумата на загуби) = B(сумата на печалби) + С(всички направени разходи-ток,копачки,др.дейности).
                Очевидно C непрекъснато расте. B - не се знае

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ov4ar4eto_KaliTko Разгледай мнение

                  Сравнението ти е неуместно. Едното е хабене на ток, за да се свърши нещо - дори гледането на клипчета си е индустрия - хората се забавляват и си плащат. Докато при биткойна става въпрос за непрекъснато нарастващ постоянен разход просто за да се поддържа една система. Като изключим, че е хабене на мощности, замърсяване и т.н. този модел неминуемо води до точка, в която всичко трябва да се сгромоляса, защото вече няма откъде да дойде свеж ресурс, а сметката за тока трябва да се плаща всеки ден. Разбира се, че това може да е доста далеч във времето и наистина преди да се случи окончателният крах да достигне и 100 милиона за 1бтк.
                  Съвсем уместно е, копаенето на биткойни е на пазарен принцип, стане ли скъпо, хората изключват копачките, за справка - Матеев. В момента, някои централи започват да използват свободните си мощности за копаене, той тока така или иначе се губи, дори има идеи, а може и да се прилагат вече, природният газ при добива на нефт да се използва за криптоминиране, а не да се изгаря.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение

                    Какъв проблем с тока? Защо тока е проблем само за биткойна? Ами гледането на клипчета с кученца и котенца, знаеш ли колко ток хаби? Или пък гладенето на дрехи? Аз съм с две ръце за кампания, да се спре гладенето на дрехи и да не те гледат подозрително, ако си със смачкана риза.
                    Сравнението ти е неуместно. Едното е хабене на ток, за да се свърши нещо - дори гледането на клипчета си е индустрия - хората се забавляват и си плащат. Докато при биткойна става въпрос за непрекъснато нарастващ постоянен разход просто за да се поддържа една система. Като изключим, че е хабене на мощности, замърсяване и т.н. този модел неминуемо води до точка, в която всичко трябва да се сгромоляса, защото вече няма откъде да дойде свеж ресурс, а сметката за тока трябва да се плаща всеки ден. Разбира се, че това може да е доста далеч във времето и наистина преди да се случи окончателният крах да достигне и 100 милиона за 1бтк.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      Недей да подценяваш хората. Щом могат да се научат да карат лека кола, значи могат да се научат и да боравят със смартфон или с компютър.

                      Остави ги пенсионерите, които са живели в друга ера. Съвременната младеж обаче и всички след 60-ти набор нямат проблеми с компютрите и с разбирането на поне някакви елементарни принципи на работа с тях. Просто им трябва само някакво добро обяснение на собствения им език, но Exodus го прави това. Подробен Help като за олигофрени какво и как трябва да се направи, чак до това какви думички трябва да се напишат на лист хартия и след това къде да се скрие този лист хартия.
                      А знаеш ли че повечето хора дори не могат да си измислят една силна парола? Сигурно 95% от паролите които масово се ползват в интернет могат да бъдат разбити с обикновен компютър за няколко часа.
                      Най масовата грешка е че се ползват комбинации от стандартни думи и числа а точно това са най несигурните пароли.
                      Затова всички сайтове и приложения вече почнаха да въвеждат 2FA/MFA за да спасят хората от собствената им глупост.



                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ov4ar4eto_KaliTko Разгледай мнение
                        Проблемът с тока как ще се реши? За мен пък е колосална глупости да се дъни залудо ток колкото Аржентина ей така, за да съществуват някакви виртуални койни. Пък и това потребление постоянно нараства - докога? Да не говорим, че то не е само ток, сума ти компютърни компоненти се произвеждат и работят само за това. И не ми казвайте, че и за да се копае злато също се харчи ток и машини. Поне изкопаното се поддържа само.
                        Какъв проблем с тока? Защо тока е проблем само за биткойна? Ами гледането на клипчета с кученца и котенца, знаеш ли колко ток хаби? Или пък гладенето на дрехи? Аз съм с две ръце за кампания, да се спре гладенето на дрехи и да не те гледат подозрително, ако си със смачкана риза.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                          90% от хората като си сменят телефоните не си спомнят паролите на старите акаунти и си правят нови. И прехвърлят ръчно 30 телефони номера, по-важните там.
                          Недей да подценяваш хората. Щом могат да се научат да карат лека кола, значи могат да се научат и да боравят със смартфон или с компютър.

                          Остави ги пенсионерите, които са живели в друга ера. Съвременната младеж обаче и всички след 60-ти набор нямат проблеми с компютрите и с разбирането на поне някакви елементарни принципи на работа с тях. Просто им трябва само някакво добро обяснение на собствения им език, но Exodus го прави това. Подробен Help като за олигофрени какво и как трябва да се направи, чак до това какви думички трябва да се напишат на лист хартия и след това къде да се скрие този лист хартия.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ov4ar4eto_KaliTko Разгледай мнение

                            Е нали се разбрахме вече, че биткойн не е пирамида.
                            последният плаща сметката обикновено, нека да не е пирамида

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                              всичко това ще го платят губещите(последно верващите), те ще платят и трилионите на печелившите
                              Е нали се разбрахме вече, че биткойн не е пирамида.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ov4ar4eto_KaliTko Разгледай мнение
                                Проблемът с тока как ще се реши? За мен пък е колосална глупости да се дъни залудо ток колкото Аржентина ей така, за да съществуват някакви виртуални койни. Пък и това потребление постоянно нараства - докога? Да не говорим, че то не е само ток, сума ти компютърни компоненти се произвеждат и работят само за това. И не ми казвайте, че и за да се копае злато също се харчи ток и машини. Поне изкопаното се поддържа само.
                                всичко това ще го платят губещите(последно верващите), те ще платят и трилионите на печелившите

                                Коментар

                                Working...
                                X