IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от forexboy Разгледай мнение

    Като станат по 2 000 сатошита парчето, да не запееш друга песен? :P
    +++
    При последния Пъмп бяха стигнали 200 и нагоре сатошита!!! Прис следващия нищо не пречи да отидат на 1000 а защо не и на 2000!!!
    remember remember the fifth of november

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение


      Само Кученцата са сякаш малко по-равномерно разпределени, ама Кученцата са смотани.
      Като станат по 2 000 сатошита парчето, да не запееш друга песен? :P

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

        Е 3 бурканчета бре И урок по пчеларство.

        Много кинти ще ми земат за транзакцията.
        На нова година отивам да взема. Имам и ланшен... Ама..., за уроците..., знам ли...! Пчелите обаче са важни!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

          Щи дам на 10 леФа килото... тоа мноо скъп...
          Е 3 бурканчета бре И урок по пчеларство.

          Много кинти ще ми земат за транзакцията.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            https://www.facebook.com/thehoneypro...12551305911585

            Пичуе, искам мед, ама много скъп ще ми дойде!
            Щи дам на 10 леФа килото... тоа мноо скъп...

            Коментар


            • https://www.facebook.com/thehoneypro...12551305911585

              Пичуе, искам мед, ама много скъп ще ми дойде!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                Какви децентрализации, какви щуротии? Около 90% от койните са в един самолет хора, които са ги купили на безценица още преди 6-7 години, останалите държат нищожни количества с по няколко нули отпред.

                https://bitinfocharts.com/top-100-ri...addresses.html

                Според този лист, адресите, които са с над 10 койна са 133250. Като сметнеш, че почти всички имат по 3-4 и повече адреса, значи глобално хората с по над 10 койна може би са някъде към 30 хиляди?
                Ного полезен линк си дал. Той доказва само, че положението с разпределението на криптомангизите е като положението с разпределението на простите мангизи - неравномерно - и няма как да е иначе. Това по принцип свойство на парите е - при други пари да отиват. Който нагувичил - нагувичил.

                Апропо - за някои няма данни - Монерото, Етерчето, Зеткешчето - защото непроследими по дефиниция мисля - да.

                Само Кученцата са сякаш малко по-равномерно разпределени, ама Кученцата са смотани.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • https://putincoin.org/

                  Пресни напечатани

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                    Не си прав. Точно за това започвам с такъв елементарен и невинен пример - рибата и зърното.

                    Човек трябва да овладее алгебрата от 8 клас преди да решава диференциални уравнения.

                    А това, което пише в повечето учебници по икономика за парите е доста неточно (да не кажа грешно) и реално само обърква четящите.
                    Друже, чакай, аз дори още не съм стигнал до количествените улеснения, тези хеликоптерни пари. С тях пък паричната бездна може да влезе в теоретичната физика като сингулярност. Именно елементарна алгебра е необходима за да бъде разбран дадения от мен пример. С диференциални уравнения нека да смятат тия, които ФЕД обгрижва. Там са специалисти, като накрая винаги казват - и все пак златото си е най-добро /Алън Грийнспан/. Не знам изворът на упорството ти относно съвременната финансова измишльотина. Кредит-дълг е двоицата сили, които движат съвременната икономика. "Двоица сили" не е понятие от филологията, а от Статиката като дял на науката Механика. Ако няма двоица сили, единствено левитацията може да дойде на помощ. Ако си философ, защото всякакви се занимават със всичко, то това е Дао-то на съвременната икономика. Не знам какъв си, за да ти онагледя по-разбираемо нещата. Но, това, което изрази за покритието на фиатните пари, надминава дори басните на Лафонтен.

                    Коментар


                    • От доста време си мисля в кой ще остане горещият картоф?
                      Китайци?
                      Американци?

                      А каква ли ще е ползата за българите, ако 10-20-30% или повече % от българите инвестирали загубят парите си?!

                      Може би ползата за умните българите гледащи, а не участници във "филма" ще е положителна?!
                      Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

                      Коментар


                      • Ценралните банкери говорят за central bank money и commercial bank money. Защо мислиш, че е така?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                          Добре, друже, то и аз това ти казвам, но нейсе. Глас-Стигъл забранява на търговските банки търговия с акции. Затова по-късно заобикалянето му е свързано с изместване и и регулации. Но, да речем друго - нещо по-простичко по отношение на пълното покритие на фиатните пари, защото виждам, че си упорит. При частично банкиране със задължителен 10% резерв банковият мултипликатор разкисва паричната маса десет пъти, това са 1000%. Когато бъдат раздадени заеми, да речем, за по-удобно в случая, за покупки на имоти - имотите се купуват и продават без да са променили количеството си и качеството си и без една стотинка да е напуснала банковата система, а в баланса на банките фигурират десет пъти по голяма парична маса. Ето ти ги фиатните пари - пари от нищото, от небитието, от ... шлифера на Леонардо, ако щеш. Ако беше 20% частичният резерв, паричната маса щеше да набъбне 5 пъти - това го казвам за улесняване на математическото разбиране на процеса. Ето това са покритите ти пари - ДКЦ-тата са същата работа. Това са пари, които един път никога няма да бъдат върнати предвид огромната задлъжнялост и по този начин са несъществуващи. И втори път търговията с тях си тече и забележи - отново при банкиране с частичен резерв. Хем са несъществуващи, хем са десетократно умножени. В световен мащаб това е гигантска парична бездна, в която и Ницше не би имал смелостта да се вгледа.
                          Не си прав. Точно за това започвам с такъв елементарен и невинен пример - рибата и зърното.

                          Човек трябва да овладее алгебрата от 8 клас преди да решава диференциални уравнения.

                          А това, което пише в повечето учебници по икономика за парите е доста неточно (да не кажа грешно) и реално само обърква четящите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            Trakatrak' - на китайците им е пределно ясно до къде могат да стигнат с тази пирамида, просто ще продадат койните на белите и са купили който трябва в САЩ да им помага. Те са тези които дърпат конците сега. Тръмп се перчеше, но като се срещна с онзи китаец и получи амнезия - купиха го набързо. Не може да спреш никой да налее оскъдните си парички в чайнаикономиката.

                            Не съм много запознат, но някъде ми се мярна информацията, че чайниците ползват койна за пазаруване в мрежата. Те са му повярвали значи. Само не мога да разбера що цената му расте? Изглежда триадите се възползват от анонимността. Ми, да си стане втора китайска валута тогава. Но от цял свят пъплят спекуланти и триадите ще вземат ги опекат барбароните след време. Твърде малко знаем, за да може да се ориентираме. Затова правя разнопосочни предположения.

                            Коментар


                            • Trakatrak' - на китайците им е пределно ясно до къде могат да стигнат с тази пирамида, просто ще продадат койните на белите и са купили който трябва в САЩ да им помага. Те са тези които дърпат конците сега. Тръмп се перчеше, но като се срещна с онзи китаец и получи амнезия - купиха го набързо. Не може да спреш никой да налее оскъдните си парички в чайнаикономиката.


                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                                Откъсът който си дал като пример няма никаква връзка с темата.

                                В историята на човечеството има няколко технологии които са промернили света и криптовалутите се очертава да са една от тях. За разлика от тях, шахматът е просто една настолна игра. (макар и героят в книгата да е много въодуошевен).

                                П.С. Банките много го помпат тоя Рипъл... ако продължават така скоро ще бъде 1$.
                                Дано да си прав, защото ми се струва, че когато дойде Голямата паника, държавите и банките отново ще вземат контрола в ръцете си. Тогава очакваната либерализация на финансовия режим едва ли ще се осъществи. Светът и животът са Воля за власт и едва ли големите играчи ще я изпуснат. Дори 21 милиона биткойнчета да продължат да щъкат по света. Ще им намерят цаката. Дори чрез война. Така че този скромен монетарен бунт, разпространил се епидемично из целия свят, ще бъде вкаран в усмирителна риза, па била тя дублиращи го форми, които намаляват тежестта му и способността да функционира. Интересно, че засега продължава масово да пърха. Като въстанието Ника.

                                Коментар

                                Working...
                                X