IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

    .. нещо като 1500 - 2000
    Не бъди толкова алчен все пак.
    И 7-8К ще е добре за една бърза спекула.

    Коментар


    • Пукна ли се балона Като днешния ден май не съм виждал аз и с обратен знак

      Коментар


      • УДРИИИ ТОА УБИТКОЙЙЙЙЙЙЙЙН ХЯХЯХЯХЯХЯХЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ

        Коментар


        • въйййййййй еврейчета . тоа убиткойн мноу паднал от обемите на 15035 и 16430 . що така . ейкъдей 11111 егаси кефа . ония еврейчетата си разпродадоха преди два месеци ОНИЯ МИ КУПУВАЛИ . ХЯХЯХЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Цената да закове на 14 000? Тя ако закове на 11 000 пак добре.
            11 000 е като виц нещо като 1500 - 2000

            Коментар


            • Цената да закове на 14 000? Тя ако закове на 11 000 пак добре.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                Не, при тия такси повече от на банките, и бавни транзакции...
                3 транзакции на секунда му е капацитета, 5 преко сили. Абсурд точно Биткойн да е. Новите валути се хвалят с хиляди пъти по-голям капацитет.
                Хубаво приемаме че е с такси каквото са сега, и могат да се правят много транзакции в секунда,
                само че биккойн феновете няма да са доволни вероятно, те уж искат да е пари и да става за разплащане, ама искат и цената да расте постоянно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                  Ако приемем че утре биткойна стане пари и закове цена от 14000 долара и няма промяна, т.е ще има някой който да поддържа тази цена и биткой може да се изпозлва за разплащания защото няма да има такава волатилност , тогава доволни ли ще бъдете биткойн фенове ?
                  Не, при тия такси повече от на банките, и бавни транзакции...
                  3 транзакции на секунда му е капацитета, 5 преко сили. Абсурд точно Биткойн да е. Новите валути се хвалят с хиляди пъти по-голям капацитет.
                  Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                  Коментар


                  • Ако приемем че утре биткойна стане пари и закове цена от 14000 долара и няма промяна, т.е ще има някой който да поддържа тази цена и биткой може да се изпозлва за разплащания защото няма да има такава волатилност , тогава доволни ли ще бъдете биткойн фенове ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                      Но как някой ще превземе завода в Китай тайно?! Неговия собсвеник няма ли да разбере? Контролните механизми на тоя "завод" не са там където се намира хардуера. Ако някой създаде проблем, най вероятно собственика има опцията да му резне Интернета или по друг начин да го "откачи" тоя завод от мрежата, дори сигурно може да се обади в енергото и да им каже да спрат тока. Нападателя ще трябва да атакува освен завода и "управлението на завода", ако го знае къде е. Как си го представяш това нещо на практика, другото което е Китайската полиция няма да я интересува дали това е Биткойн ферма или кавото и да е, ако някой терорист атакува миньорската ферма полицията дори армията ще го подгони, както биха го подгонили, ако атакува кой да е завод в Китай. Това си е официален бизнес, не е някаква "подземна дейност". Дори в някои случаи тези Биткойн ферми до скоро се ползваха със специални преференции в по-бедните райони на Китай.
                      Нека да се позова на една любима мисъл на защитниците на биткойна, а именно, че това че нещо ти се струва невероятно, не означава, че няма да се случи. А и някак си като си плащам с хартийката или превеждам по банка, не ми е нужно да се надявам, че някой си собственик ще се усети навреме да спре тока в завода си, за да опази моите пари и парите на всички останали. Ако биткойн беше наистина децентрализиран, нямаше изобщо да горовим за това.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Abnell Разгледай мнение

                        Аз коментирам биткойна, не блокверигата като цяло. Ако блокверигата стане световна, самите държави ще я поддържат и пазят, за голям ужас на много от сегашните ентусиасти. Биткойна го пазят само охраната на завода в Китай. Аз лично не бих могъл да се справя с тях, но не мисля че съм критерии за подобни сравнения. Докато законът гони виновниците, жертвите ще има тъжно да си гледат пренасочените биткойни, а ако говорим не просто за крадец, а за някой модерен терорист който след манипулацията гръмне и хардуеъра, всички биткойни ще са неизползваеми. Голяма децантрализация, голяма сигурност, няма що.

                        Но как някой ще превземе завода в Китай тайно?! Неговия собсвеник няма ли да разбере? Контролните механизми на тоя "завод" не са там където се намира хардуера. Ако някой създаде проблем, най вероятно собственика има опцията да му резне Интернета или по друг начин да го "откачи" тоя завод от мрежата, дори сигурно може да се обади в енергото и да им каже да спрат тока. Нападателя ще трябва да атакува освен завода и "управлението на завода", ако го знае къде е. Как си го представяш това нещо на практика, другото което е Китайската полиция няма да я интересува дали това е Биткойн ферма или кавото и да е, ако някой терорист атакува миньорската ферма полицията дори армията ще го подгони, както биха го подгонили, ако атакува кой да е завод в Китай. Това си е официален бизнес, не е някаква "подземна дейност". Дори в някои случаи тези Биткойн ферми до скоро се ползваха със специални преференции в по-бедните райони на Китай.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                          Като тези които още не могат да си харчат откраднатите пари от MtGox ли?!

                          Ако блокверигата стане световна, такива атаки няма да се гледат с "добро око" и ще се преследват от закона. Още повече миньор с 51% мощ няма да остане незабележим, ще го намерят много лесно.




                          Ще трябва да ги превзема тайно... защото този на който са заводите едва ли ще е в Зимбабве. Примерно как си представяш отиваш в САЩ и превзЕмаш два "завода" .
                          Аз коментирам биткойна, не блокверигата като цяло. Ако блокверигата стане световна, самите държави ще я поддържат и пазят, за голям ужас на много от сегашните ентусиасти. Биткойна го пазят само охраната на завода в Китай. Аз лично не бих могъл да се справя с тях, но не мисля че съм критерии за подобни сравнения. Докато законът гони виновниците, жертвите ще има тъжно да си гледат пренасочените биткойни, а ако говорим не просто за крадец, а за някой модерен терорист който след манипулацията гръмне и хардуеъра, всички биткойни ще са неизползваеми. Голяма децантрализация, голяма сигурност, няма що.

                          Коментар


                          • Май трябва да има отделна тема за изкуственият интелект. Нещата съвсем не са безобидни, първо той със сигурност ще бъде използван първо за военни цели. Това е перфектният убиец, без емоции, без морал, без страх и задръжки няма да има какво да го спре, ще може да еволюира. Нещото което трябва да се забрани и то сега е използването му за военни цели, но великите сили си правят оглушки и ще наложат мораториум когато го развият.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                              Беше ли необходимо да "пльоснеш" тази огромна картинка, от преди 1000 години?!
                              ...
                              Беше. Човекът пита може ли да се счупи - ми може. Един от безкрайните митове за неразбиваемия койн. Май наскоро пак са наближавали 51%, не ми се занимава да чета.
                              Първоначално изпратено от abnell
                              Edit: Да не говорим, че при голяма концентрация всеки с ресурсите да превземе няколко завода ще може за ден да срути всяка икономика крепяща се на биткойни, стига да желае.
                              Няма как точно на Биткойн да има икономика. Те на Биткойн сборището баш - билетите не могат да си платят с Биткойн. Нещо друго ще е, ама не мога да намеря половин програмист да ми се върже на акъла и да изкараме нещо наистина използваемо. Всичко живо дървени глави, и гледат на Сатоши и Виталик като на божества. Кат обърнат 2 ракии чак на бой налитат. Пък те божествата са ти дали сорса дори, само да имаш идея и да си седнеш на гъза да подобриш най-доброто.
                              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                                Това е така, но си има причина, компютрите нямат собствен интерес и нямат собствено мнение, което е много добре, защото дават независми резултати. Хората винаги са обвъразни с някакви интереси и по тази причина никога не могат да дадат обективно мнение, дори да имат желание за това.
                                Ако знаеш колко лесно се управлява нещо, дето няма собствено мнение, и което управлява други същества, дето са поверили собственото си мнение на това нещо....

                                Нямаме доверие на самите себе си, защото когато човек греши, той не винаги знае че допуска грешка... когато машината започне да греши, се вижда недвусмислено.
                                Когато някой види, че машината греши, може да е вече доста късно.

                                Логиката обикновено спестява грешки и страдание, а не ги предизвиква.
                                Чистата логика може да те осъди на смърт за нещо доста дребно.

                                А дали има разлика, това което ние смятаме за мисъл... най-вероятно са изчисления.
                                Може и да си прав, но дори мисълта да е изчисление, ние обикновено я проверяваме пак и я обмисляме.
                                Машината - не. Пак може да получиш смъртна присъда (в пряк или преносен смисъл).

                                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                                Коментар

                                Working...
                                X