IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си говорим за жени. Какво искат жените ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

    Много рядко децата на гении или добри професионалисти стават също такива. Дори напротив, децата се занимават със съвсем други работи.
    Тая работа с гените е много мътна, най-много на външност горе-долу го докарва, при това се мешат гени от баби, дядовци и т.н. - кръстиш се да са били готини. Акъл и способности се разиграват на лотария и кой квото му се падне. От училище и университет не може да се очаква много. И в Харвард да вкараш някой тъпак, той пак ще си излезе тъпак. Но със самочувствие От лотарията с акъла е изтеглил празен билет.
    Така е, но е много важно да научиш едно дете на труд. То като е работливо, само ще си изкара пари за каквото трябва (както е в нашия случаи).

    Аз съм забелязъл друга тенденция:

    ако майката и бащата са много икономични по еснафски (както по времето на колетите и провинциалните икономии), то детето е развей прах и с лоша финансова култура.

    Дай Боже да имам дете, намислил съм всеки ден да си има джобни (като стане на 6 г. и тръгне на училище), но да го науча как да си ги разпределя и да може да държи пари, да не го лъжат и крадат.

    Поздрави

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hamorphis

      Случайноста? СЛОЧАЕНОС? НЕ МИСЛА.
      Деликатна работа е това правописът на форумци. Аз там не пипам. Туй “й” вместо “и”, туй членуване, туй пунктуация, бисер до бисер пред бисер след бисер. А и се сърдят, че корекцията на нечий правопис е дребнавост. Има един пише на маймуница с четворки, шестици и прочее.

      Мъка.

      После чуждиците. Хеле пък английските чуждици.

      Мъка.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        Той вече е станал. Питай дъщеря си, тя ще ти каже.
        Наздраве!
        Моята не се занимава с мамини синчета от Долно Уйно

        Коментар


        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

          Ти беше оная дето беше тръгнала със сървайвъл нож да дере катерички, ясно и синът подире ти какъв ще стане

          Какъв проход ма буля, входа на местното бирхале ли... аз ако те бях надушил че си габровска по-рано ...
          Той вече е станал. Питай дъщеря си, тя ще ти каже.
          Наздраве!
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

            За моят син недей бра грижа. От малък съм го повела с мен в планините. Огън без проблем може да ти запали, палатка да разпъне и да се ориентира във времето и пространството.

            Вярно, не иска да става ловец независимо, че стреля по-точно от мен и баща си. Предполагам, това се дължи на факта, че завърши профил "Биология" в ПМГ-то.

            Колкото до моя род - къде видя да съм писала за хайдути? Роднините ми са били пазители на прохода. Почети малко история, за да схванеш разликата.
            Наздраве!
            Ти беше оная дето беше тръгнала със сървайвъл нож да дере катерички, ясно и синът подире ти какъв ще стане

            Какъв проход ма буля, входа на местното бирхале ли... аз ако те бях надушил че си габровска по-рано ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

              Много рядко децата на гении или добри професионалисти стават също такива. Дори напротив, децата се занимават със съвсем други работи.
              Тая работа с гените е много мътна, най-много на външност горе-долу го докарва, при това се мешат гени от баби, дядовци и т.н. - кръстиш се да са били готини. Акъл и способности се разиграват на лотария и кой квото му се падне. От училище и университет не може да се очаква много. И в Харвард да вкараш някой тъпак, той пак ще си излезе тъпак. Но със самочувствие От лотарията с акъла е изтеглил празен билет.
              Има си обяснение защо децата понякога изглеждат така, все едно не са наследили нищо от родителите си. Причината е в механизма, по който природата формира наследственоста, и този механизъм е хвърляне на монетка (чиста случайност с 50% вероятност).

              Всеки един човек (мъж или жена) има в себе си два комплекта гени - единия наследен от бащата, а другия от майката. Магията се случва когато мъжа произведе сперматозоид, а жената - яйцеклетка. Тогава и само тогава природата започва да хвърля монетка за всеки един ген от двете паралелни генни вериги, и да решава дали да вземе копие от лявата или от дясната верига. След това сперматозоида опложда яйцеклетката, но тука вече няма никаква магия, защото и двете генни вериги (както на майката, така и на бащата) се съхраняват в поколението непроменени от раждането му та чак до неговата смърт.

              Това автоматично означава, че всеки един човек притежава гени 50% от майката и 50% от бащата, или по 25% от 4-те баби и дядовци на двамата, или по 12.5% от 8-те прародители, или по 6.125% от 16-те пра-пра-родители и така хиляди поколения назад. Със сигурност притежава гени и от маймуните, ако наистина сме произлезли от тях. При това забележете - тези гени се копират безпогрешно през поколенията, и това води до някаква нищожно малка вероятност някое ваше дете да е получовек-полумаймина ако не физически, то интелектуално.

              Колкото до това как ще изглежда самият човек, след като в себе си има две генни вериги, информацията в които в повечето случаи си противоречи, то тука вече се намесва принципа на ДОМИНАНТНОСТА. Тоест всеки един ген има едно допълнително свойство, което казва дали той е ДОМИНАНТЕН или РЕЦЕСИВЕН. И ако от двата гена (на бащата и на майката) единия е доминантен, а другия рецесивен, то ще надделее доминантния, и той ще оформи дадения човек. Например русите коси са с рецесивен ген, а черните - с доминантен. Общо са 4 комбинации - черен-черен, черен-рус, рус-черен, рус-рус. В три от тези 4 комбинации ще надделее черната коса, и само в една комбинация - русата. И от тука при родители с различен цвят на косата в 75% от случаите децата ще са с тъмна коса и само в 25% - с руса.

              Най-важното е да се разбере, че ако човек е много красив или много умен, то това е благодарение на принципа на ДОМИНАНТНОСТА, но не е никаква гаранция, че децата ще наследят тези добри качества, защото те се формират на принципа на СЛУЧАЙНОСТА (хвърляне на монетка ген по ген). И ако гена на интелекта, ако има такъв, се окаже РЕЦЕСИВЕН, то тогава в 75% от случаите детето ще е тъпо, и само в 25% от случаите - умно.

              За да бъде едно дете интелигентно, трябва както майката, така и бащата едновременно да са с висок интелект. Но понеже обикновено се женят умни мъже с красиви (но не и умни) жени, то тогава вероятноста детето да е умно е само 25%.

              Не трябва да се забравя и факта, че гените се копират безпогрешно през стотици и хиляди поколения, така че е напълно възможно децата да получат качества или характеристики, които ги няма в нито един от двамата родители. Например негърче от бели родители или обратното, както и интелектуална маймуна от родители с висок интелект. Нали знаете - както по финансовите пазари, така и тука имаме игра на вероятности, които в статистически план са със стабилни характеристики, но за единичното събитие (конкретното бебе) нищо не може да се каже ... То може да е пълна изненада както в положителен, така и в отрицателен аспект.

              ПП: Всичко с.наследственоста е доста по-сложно от това, което написах, но базовите принципи са точно такива. Случайността контролира това как ще се предава наследственоста, а доминантноста контролира как ще изглежда конкретният индивид, но тази доминантност се наслагва върху вече извършената случайност по време на производството на конкретната яйцеклетка и конкретния сперматозоид. При това заблежете - всяка една яйцеклетка има различен комплект гени, плод на различната случайност по време на нейното производство. Същото важи и за всеки един сперматозоид - няма два еднакви сперматозоида, всичките са с различна комбинация от гени.

              Важно е да се знае, че яйцеклетките и сперматозоидите имат в себе си само една верига гени, което означава, че при тях няма доминантност, защото техните качества зависят само и единствено от тази генна верига. Тоест ако сперматозоида е бърз и нахален, това негово качество ще се предаде на 100% в следващото поколение. Също ако и в яйцеклетката има гени, които карат една жена лесно да си разкрачва краката, това качество ще се предаде без никаква промяна на 100% в следващото поколение.
              Last edited by Mateev; 31.01.2021, 20:17.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение

                Абе, малко със селекцията нещата куцат.
                Не съм чул нищо за децата на Бетовен, Моцарт, Едисон, Бел, Ломоносов.
                На Стоичков щерката си избра тъмен беден иракски имиграт муслим, сега е разведена с дете.
                Толкова за бунтарите, селекцията и гените.
                Много рядко децата на гении или добри професионалисти стават също такива. Дори напротив, децата се занимават със съвсем други работи.
                Тая работа с гените е много мътна, най-много на външност горе-долу го докарва, при това се мешат гени от баби, дядовци и т.н. - кръстиш се да са били готини. Акъл и способности се разиграват на лотария и кой квото му се падне. От училище и университет не може да се очаква много. И в Харвард да вкараш някой тъпак, той пак ще си излезе тъпак. Но със самочувствие От лотарията с акъла е изтеглил празен билет.
                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                Коментар


                • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение

                  каква селекция вре, цъкат по телефона цяла ден, висят у Фейса, ама да го накарам да запали огън, да забърка яйца, да измие колата .... хеле пък да го взема у гора с мене да трепем прасета, пълен леш са всички, и войник няма да ходи, мани мани.
                  Не че девойките са жени на 18 год.
                  Майка му, уж от бунтарски род дето са ограбвали турците, от един грипоподобен Ковид си изцапа гащите, хем знае, че млади хора, под 45 год не умиргат толкова лесно, сега първа писта за ваксина.
                  Како, какви хайдути от ваште е имало у Габровско, да ме светнеш, че не се сещам ??

                  Абе, малко със селекцията нещата куцат.
                  Не съм чул нищо за децата на Бетовен, Моцарт, Едисон, Бел, Ломоносов.
                  На Стоичков щерката си избра тъмен беден иракски имиграт муслим, сега е разведена с дете.
                  Толкова за бунтарите, селекцията и гените.
                  За моят син недей бра грижа. От малък съм го повела с мен в планините. Огън без проблем може да ти запали, палатка да разпъне и да се ориентира във времето и пространството.

                  Вярно, не иска да става ловец независимо, че стреля по-точно от мен и баща си. Предполагам, това се дължи на факта, че завърши профил "Биология" в ПМГ-то.

                  Колкото до моя род - къде видя да съм писала за хайдути? Роднините ми са били пазители на прохода. Почети малко история, за да схванеш разликата.
                  Наздраве!
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                    Явно генната селекция у родът продължава. Интересно малката издънка кво го влече или и мнението му също е селектирано, по традиция де.
                    На този етап все още не може да се ориентира в предпочитанията си. Последната девойка е естествено червенокоса.

                    Аз избягвам да му давам наклон на малкия, но традиционно държа дамата да е с бяла кожа. Той не се чувства длъжен да се съобразява с мнението и така трябва да е. Просто се информираме един друг.
                    Наздраве!
                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                      Явно генната селекция у родът продължава. Интересно малката издънка кво го влече или и мнението му също е селектирано, по традиция де.
                      каква селекция вре, цъкат по телефона цяла ден, висят у Фейса, ама да го накарам да запали огън, да забърка яйца, да измие колата .... хеле пък да го взема у гора с мене да трепем прасета, пълен леш са всички, и войник няма да ходи, мани мани.
                      Не че девойките са жени на 18 год.
                      Майка му, уж от бунтарски род дето са ограбвали турците, от един грипоподобен Ковид си изцапа гащите, хем знае, че млади хора, под 45 год не умиргат толкова лесно, сега първа писта за ваксина.
                      Како, какви хайдути от ваште е имало у Габровско, да ме светнеш, че не се сещам ??

                      Абе, малко със селекцията нещата куцат.
                      Не съм чул нищо за децата на Бетовен, Моцарт, Едисон, Бел, Ломоносов.
                      На Стоичков щерката си избра тъмен беден иракски имиграт муслим, сега е разведена с дете.
                      Толкова за бунтарите, селекцията и гените.

                      Last edited by распутин; 31.01.2021, 14:21.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                        Пеше, по-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието и по-голям от мен с три години. Той от неговия си набор и в топ 100
                        Наздраве!
                        Явно генната селекция у родът продължава. Интересно малката издънка кво го влече или и мнението му също е селектирано, по традиция де.

                        Коментар


                        • Рецепта за 14 февруари:
                          Вземете една жена, очистете я от връхните дрехи, използвайки вино или коняк.
                          Ако жената е истинска, тя мирише вкусно и не се налага да я миете.
                          Сложете я на спалнята, масажирайте я, може да използвате 20 грама крем.
                          Обсипете я с целувки и добавете комплименти на вкус.
                          Начукайте я за 20-30 минути (може и повече), като периодично я обръщате, до поява на руменина на лицето.
                          Блюдото е готово!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            Кака твоя набор не са толко убави ако беше се омъжила за някой с три годин по голям тогава да ти завиждат
                            Пеше, по-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието и по-голям от мен с три години. Той от неговия си набор и в топ 100
                            Наздраве!
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                              При положение, че съм омъжена за един от най-красивите 100 мъже от набора си, как смяташ - дали не съм усещала завистта на дамите около мен!?
                              Наздраве!
                              Кака твоя набор не са толко убави ако беше се омъжила за някой с три годин по голям тогава да ти завиждат

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение
                                Тянанмън, това е малко като БГ филм от 90-те, ама вече май никой не плаща данък обществено мнение.
                                Незнам обаче дали можеш да различиш кога на друга жена и светват очите по ДРУГ начин кога си със стилен МЪЖ и тя завижда.
                                При положение, че съм омъжена за един от най-красивите 100 мъже от набора си, как смяташ - дали не съм усещала завистта на дамите около мен!?
                                Наздраве!
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X