IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си говорим за жени. Какво искат жените ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

    Не те чета, пич.


    Повече от уверен съм, че не ме четеш, пич!

    Всъщност, цитираш ме и няма какво повече да добавиш. Няма и как да опровергаеш написаното. Всичко това е казано от теб, характерно за мисленето и поведението на (част!) от българските мъже, с мнението и ОБОБЩЕНИЯТА на които не съм така съгласен. Алтернативно мнение.

    Нали се изживяваш като български мъж, търсиш потвърждаване на твои "впечатления", които обобщаваш относно "съвременната българка"? Внушаваш, че българката не е на нивото ти, а много съвременни българки те превъзхождат в МНОГО области. Нормално е! Нито дамите, нито пък мъжете - сме съвършени. Преценяват се плюсове и минуси. Правят се отстъпки и от двете страни. Не е нормално да се отричат ТОТАЛНО качествата на съвременната българка.

    ​​​​​​Не съвременната българка е виновна, че на някого "не му пускат", че "не го поздравяват", че "са Я родили на село", че са "предубедени", когато майчиният инстинкт Й показва, че не трябва да се доверява на всеки "шофьор", който попада в групата на мъжете, мачовците, юристите .... или - по какъвто и друг фактор "ан блок" е направена "класацията"...

    ...........
    ​​
    Не мисля, че изобщо някой трябва да ме чете. Не налагам никому моето мнение. Не обобщавам, защото всеки има право на СВОЕ мнение, такова, което го прави реалист, за да НЕ налага своето (частно и незадължително) мнение.

    Не мога да приема "обобщаване" на "качества" на основание: пол, месторождение, професионални умения, морални разбирания, финансови и инвестиционни "постижения"...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

      О, не, ако не се наложи неговото мнение няма авторитет
      Глупости на търкалета.По теми,в които жената е по-компетентна, разумният мъж оставя тя да вземе решението и изобщо не спори.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

        Има причина, че е смотана и от село.
        Щом казваш....
        Неспасяем случай си!
        Каквото и да ти се говори, ти си знаеш твоята - жената е виновна.
        Аз ще спра да пиша, че се ядосвам.
        Успех ти желая, макар и да не вярвам, че ще успееш.
        Last edited by polax; 18.07.2023, 12:22.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

          Викаш, ако не се вземе предвид неговото мнение, това означава, че той няма авторитет!? Смях, смях ...
          Наздраве!
          А не ти ли е минавало през ума, че понякога в някои направления жената може да е по-компетентна от съпруга си!? Дай заради авторитета му да оставим коня да отиде в реката.
          О, не, ако не се наложи неговото мнение няма авторитет

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение


            Остава самият ти да почнеш да разбираш смисъла на моите постове.

            Твоето СУБЕКТИВНО мнение не може да бъде еталон, с който да се съобразяваме всички, които имаме различно от твоето мнение.

            ОЩе, мисля, че обиждаш самия Евго. Нали си даваш сметка, че човек, който търси шофьорски курсове в тоя момент (при наличие на свидетелство за правоуправление, получено преди години) - самият ти, юристе - трудно би приел като еталон за шофьор с "адекватно поведение" - от липсата и адекватността на което се оплакваш при шофиране по пътищата.

            Т.е. - изводът ти трябва да бъде далеч от тоя, с който ни облъчваш. Да, ти априори дискриминираш дамите-шофьори, като пропускаш възможностите на Евговците на пътя.

            Разбира се, че не обиждам Евго. Той може да направи необходимото, за да промени моето мнение. До тогава - неизменно ще попада в "твоята" група, обобщаваща неоснователно възможностите за адекватно поведение на шофьорите (мъже и дами) по пътищата на страната и в чужбина.
            Приписваш ми неща, които не съм писал.Та да влизам в обяснителен режим за неща,които нито съм написал, нито мисля.
            Какво общо има Евго с темата за това добри или лоши шофьори са жените?Това,че е неопитен шофьор не означава, че ще се държи неадекватно на пътя.
            Естествено не всички жени се държат неадекватно на пътя. Но част от тях се държат така. Казвам го като шофьор с 30 години стаж на пътя и около 400 хиляди навъртяни километра. Т.е жените са слаби шофьори заради неумения и неувереносг.Същевременно много по-опасни са самонадеяните шофьори, които в 99 процента са мъже или откровените идиоти на пътя,които също в повечето случаи са мъже.Редовно ми се случва да тръгна да изпреварвам бавно движеща се кола на натоварен път и шофьорът да ускори,докато го изпреварвам,а отсреща да идва кола.Което е смъртоносно опасно. И е забранено от закона, но има малоумници всякакви.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение


              "Психопортрет" на съвременната българка:
              1. Не пуска на Евго.
              2. Не поздравява Евго.
              3. Не е родена в европейска столица.
              4. Не би позволила на Евго да управлява автомобила, за да изпрати децата до училище, нито да ги върне оттам.

              Извод: съвременната българка тотално не става!
              Не те чета, пич.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                Има причина, че е смотана и от село.

                "Психопортрет" на съвременната българка:
                1. Не пуска на Евго.
                2. Не поздравява Евго.
                3. Не е родена в европейска столица.
                4. Не би позволила на Евго да управлява автомобила, за да изпрати децата до училище, нито да ги върне оттам.

                Извод: съвременната българка тотално не става!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                  Вчера обясняваше, че някъв го возила жена му и бил "путьо". ОТ това горното, какво излиза.....?
                  Трябва да спреш с квалификациите.
                  И отново генерализираш! Аз виждам какво представляват българките. ПОздравяват, флиртуват, отворени са....
                  Да, може и в конкретния случай да не те е поздравила, но сигурно си има причина?
                  Има причина, че е смотана и от село.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                    Има много големи ръбове , но "жената си е жена" и за да не те поздравява освен ,че е невъзпитана,ти не си и интересен .

                    Елементарно е: дамите, които "не пускат" и тия, които не поздравяват Евго - показват съвременния облик на българката

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                      Нямам кола, а дори и да купя неопитен шофьор не е за такъв път.

                      Брат ми дори няма книжка (кара курса, но не се яви на изпит), но има 2 момчета.


                      Вчера като се прибирах поздравих една комшийка. Преди време най-редовно й отварях вратите и съм й помагал да свали количката с детето им. А тя дори не кимна и не ми отвърна на поздрава.

                      Да видиш българките какво представляват, един малък и обикновен пример.
                      Вчера обясняваше, че някъв го возила жена му и бил "путьо". ОТ това горното, какво излиза.....?
                      Трябва да спреш с квалификациите.
                      И отново генерализираш! Аз виждам какво представляват българките. ПОздравяват, флиртуват, отворени са....
                      Да, може и в конкретния случай да не те е поздравила, но сигурно си има причина?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                        Нямам кола, а дори и да купя неопитен шофьор не е за такъв път.

                        Брат ми дори няма книжка (кара курса, но не се яви на изпит), но има 2 момчета.


                        Вчера като се прибирах поздравих една комшийка. Преди време най-редовно й отварях вратите и съм й помагал да свали количката с детето им. А тя дори не кимна и не ми отвърна на поздрава.

                        Да видиш българките какво представляват, един малък и обикновен пример.
                        Има много големи ръбове , но "жената си е жена" и за да не те поздравява освен ,че е невъзпитана,ти не си и интересен .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                          Познавам десетки, може и стотици жени,които шофират.Като гледам вече всяка трета кола се шофира от жена.
                          Но малко са добрите шофьори сред тях.
                          Като видя на пътя кола с неадекватно поведение или се шофира от жена,или от някой изкукал дъртак.
                          И първо прочети внимателно какво пиша,а не да ми приписваш неща, които не съм казал .Ясно написах,че не познавам жени,които са добри шофьори, а не че не познавам жени шофьори.
                          Не е коректно.Ама хич.
                          Това между другото е често срещан похват във форума. Приписват ми се неща, които не съм казал и после се опровергават приписаните ми думи. Без по никакъв начин да поддържам тезата, която се опровергава.

                          Остава самият ти да почнеш да разбираш смисъла на моите постове.

                          Твоето СУБЕКТИВНО мнение не може да бъде еталон, с който да се съобразяваме всички, които имаме различно от твоето мнение.

                          ОЩе, мисля, че обиждаш самия Евго. Нали си даваш сметка, че човек, който търси шофьорски курсове в тоя момент (при наличие на свидетелство за правоуправление, получено преди години) - самият ти, юристе - трудно би приел като еталон за шофьор с "адекватно поведение" - от липсата и адекватността на което се оплакваш при шофиране по пътищата.

                          Т.е. - изводът ти трябва да бъде далеч от тоя, с който ни облъчваш. Да, ти априори дискриминираш дамите-шофьори, като пропускаш възможностите на Евговците на пътя.

                          Разбира се, че не обиждам Евго. Той може да направи необходимото, за да промени моето мнение. До тогава - неизменно ще попада в "твоята" група, обобщаваща неоснователно възможностите за адекватно поведение на шофьорите (мъже и дами) по пътищата на страната и в чужбина.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                            Покрай темата за шофьорлъка се сетих, че има още един начин Евго да се запознае с нови жени. Има групи за пътуващи между Варна и София във ФБ.
                            Та добрият шофьор Евго, може да си хареса някоя пътуваща и да я повози до Варна пък после знае ли човек. Много красивi жени пътуват чрез тези групи.
                            От сега знам, че ще има някакво оправдание в стил "много е далеч за пътуване с кола" или нещо подобно, но си е реален шанс за нещо повече....
                            Нямам кола, а дори и да купя неопитен шофьор не е за такъв път.


                            Вчера като се прибирах поздравих една комшийка. Преди време най-редовно й отварях вратите и съм й помагал да свали количката с детето им. А тя дори не кимна и не ми отвърна на поздрава.

                            Да видиш българките какво представляват, един малък и обикновен пример.
                            Last edited by Evgo; 18.07.2023, 10:51.

                            Коментар


                            • Покрай темата за шофьорлъка се сетих, че има още един начин Евго да се запознае с нови жени. Има групи за пътуващи между Варна и София във ФБ.
                              Та добрият шофьор Евго, може да си хареса някоя пътуваща и да я повози до Варна пък после знае ли човек. Много красивi жени пътуват чрез тези групи.
                              От сега знам, че ще има някакво оправдание в стил "много е далеч за пътуване с кола" или нещо подобно, но си е реален шанс за нещо повече....
                              Last edited by polax; 18.07.2023, 08:20.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение


                                Останал съм с впечатлението, че познаваш много дами.

                                Аз, наистина - не познавам много дами, но за сметка на това, ония, които познавам - са перфектни шофьори. Три от тях живеят в Швейцария.

                                Противно на "тенденцията", която налагаш - никоя от тях не е "мъжкарана", а са елегантни и много добре сложени, като са реализирани в различни сфери, а са и много добри домакини.

                                Перфектен шофьор е и една моя учителка, която още при соца идваше на училище с Шкодичката си. Много приятна дама, с много силна памет. Помни имената ни (наскоро я срещнах).

                                Друга една дама от моето детство - в соца караше Волга (с еленчето на капака). Мъжът й тогава не шофираше...

                                Наскоро се запознах с дама (под 30), която е работила като куриер в Англия. Тая разказваше, че пратките, които разнасяла - изискват много бързи реакции и концентрация.

                                Друга дама. бивша колежка - поема всички грижи за децата - водеше ги сутрин на училище и ги прибираше, докато съпругът й (по нейните думи) - лесно се изморявал...

                                Много съм озадачен, че не познаваш дами, които шофират.
                                Познавам десетки, може и стотици жени,които шофират.Като гледам вече всяка трета кола се шофира от жена.
                                Но малко са добрите шофьори сред тях.
                                Като видя на пътя кола с неадекватно поведение или се шофира от жена,или от някой изкукал дъртак.
                                И първо прочети внимателно какво пиша,а не да ми приписваш неща, които не съм казал .Ясно написах,че не познавам жени,които са добри шофьори, а не че не познавам жени шофьори.
                                Не е коректно.Ама хич.
                                Това между другото е често срещан похват във форума. Приписват ми се неща, които не съм казал и после се опровергават приписаните ми думи. Без по никакъв начин да поддържам тезата, която се опровергава.
                                Last edited by mirodes; 18.07.2023, 05:21.

                                Коментар

                                Working...
                                X