IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    ще го интегрираме или диференцираме сега туй чудо

    Загубихме детската аудитория. Някой ако иска да обяснява. Аз не виждам смисъл
    bota156, не мога да разбера какво толкова сте се захванали с тези математически модели. В биологията, като класически случай на експоненциална функция се изучава втората фаза от жизнения цикъл на бактерията. Затова се шегуваме със сър Събев за квасенето на млякото.

    Нямам нищо против математиката, но при изработването симулации не трябва да се забравя, че всички биологични системи са сложни, изградени от много части, разположени са в пространството, имат своя специфика и индивидуалност и са податливи на външно влияние - т.е. винаги може да се получи изненада.
    Наздраве!

    П.П. Първият математически модел в биологията е редицата на Фибоначи
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
      А какво правим ако следващия вирус е модифициран да убива от 0 до 30 годишните?
      Как „Китовия грип“ постави на колене Съветския съюз

      https://www.marica.bg/svqt/kak-kitov...avetskiq-sayuz

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
        А какво правим ако следващия вирус е модифициран да убива от 0 до 30 годишните?
        Не е нужно да е следващ този удря и в тестисите и имаш понижено ниво на тесторена дори и да го караш леко

        има две изслевания едно от февруари че удря в тестисите защото там в бъбреците и белите дробове има АCE2 рецептори за който китайската чума се закача и второто от март за понижен тесторон



        1. ACE2 Expression in Kidney and Testis May Cause Kidney and Testis Damage After 2019-nCoV Infection

        https://www.medrxiv.org/content/10.1....12.20022418v1




        2.

        https://www.scmp.com/news/china/scie...mpact-male-sex
        • Blood samples from Covid-19 patients in small-scale study indicate what could be a testicle malfunction, researchers say
        The median age of the participants was 38 and roughly 90 per cent of them had only mild symptoms.
        https://www.medrxiv.org/content/10.1...267v1.full.pdf

        Effect of SARS-CoV-2 infection upon male gonadal function: A single centerbased study Ling Ma#1 , Wen Xie#2,5 , Danyang Li1 , Lei Shi1 , Yanhong Mao1 , Yao Xiong1 , Yuanzhen Zhang*1,3,4, Ming Zhang*1,3 .

        Авторите са от следните центрове

        1 Reproductive Medicine Center, Zhongnan Hospital, Wuhan University, Wuhan 430071, Hubei Province, P. R. China.
        2 Department of Laboratory Medicine, Zhongnan Hospital, Wuhan University, Wuhan 430071, Hubei Province, P. R. China.
        3 Hubei Clinical Research Center for Prenatal Diagnosis and Birth Health, Wuhan 430071, Hubei Province, P. R. China.
        4 Department of Obstetrics & Gynecology, Zhongnan Hospital, Wuhan University, Wuhan 430071, Hubei Province, P. R. China.
        5 Department of Laboratory Medicine, Wuhan Leishenshan Hospital, Wuhan 430071, Hubei Province, P. R. China.
        mWPCloud.com

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

          Като минаха няколко дни и взеха да се хоявяват тук-таме по ТВ твърде сериозни специалисти във вирусологията, епидемиологията и т.н., та взех да се чудя - а бе, тия хора що не са в щаба? Че дори и Мангъров - основната му теза е за тестване? При това, не трябваше ли щабът да си работи и един за връзка с обществеността да вади цифрите, че дори и Него да го гледаме. За кво правиха отделен Мед съвет, да отнемат от времето на специалисти, чиито болни се нуждаят от тях във всеки момент? А оня ден ме занимават и с некъв продукт, от който файдата??
          Щото са магарета дето не разбират опасността и трябва да се държат под контрол.

          Ако им стиска да се съберат в зала Армеец да им пуснем 2-3 заразени вътре и да видим дали ще има някой жив след месец. Силно се съмнявам.

          Т.е. ако средата е много заразена имунната система няма да издържи.

          Пример, вкарваш си контролирана доза омаломощени грипни вируси в началото на грипния сезон - грипната ваксина така работи. И след това ако си с по-добра имунна система имаш леки симптоми на грип. Ако си с по-слаба имунна система - може да получиш до средни симптоми, докато сработи имунната ти система.

          Ключовото е контролирана доза. Ако дозата е по-голяма - може да те убие, щото имунната ти система и тя има капацитет все пак и няма да смогне. Все едно да си вкараш 100 дози притово грипна ваксина. Мислиш ли че имунната система ще се справи. Аз лично мисля че не - и експериментиращия ще даде фира.

          В улична среда как точно ще контролиращ дозата - никак.

          Демек ако напълним зала Армеец до капацитета и вкараме вътре 10% заразени - според мен всички ще пукнат за месец. А може и 10-20% да развият имунитет - тези с най-яката имунна система.


          И втория момент е свързан с теорията че ще се развие имунитет. Ми ако не се развие? За грип се развива някакъв криво ляво - краткосрочен, до следващия сезон. За шарка се развива до живот. За някои други болести ти трябва реимунизация през 10 години.

          Така че това е втория проблем - не знаем колко дълготраен ще е този имунитет.



          Коментар


          • Марко, не си разбрал иронията на Ендер, ми се струва....
            И това ще мине ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
              Съвета си изпълни предназначението, което беше - да изготви необходимите препоръки за превенция и лечение на заболяването. Написаха доклад от 400стр. и с това мандата им приключва.
              От уважение няма да нарека това "Глупости" (допускам, че не ми отговаряш умишлено, а може наистина да си повярвал в обявената позиция).

              НИКЪДЕ и НИКОГА не е бил определян времеви диапазон за фунцкионирането на Медицинския съвет (още по-малко ограничение на функциите му до подготвяне на "Наръчник"). Не съм сигурен, че изрично обявиха (но поне беше ясно по подразбиране) - съвета ще функционира докато трае епидемията... т.е. ще дава идеи според развитието на ситуацията, ще следи чисто научно медицинските новини в световен мащаб (които са ЕЖЕДНЕВНИ) и т.н. Идеята му ми хареса - Brainstorming на най-големите медицински умове в страната !!! Като се замисля идеята за този съвет беше най-доброто решение до момента.
              (Правя и уточнението, че не визирам кой от членовете на съвета е имал малко повече изказвания по телевизията - в крайна сметка - всеки специалист има право и дълг да си изкаже мнението.... важното е колективния орган да функционира, защото останалите 19 члена (примерно, не ги знам точно колко са) може да на друго мнение и крайните официални становища на съвета да са различни от тези на някои индивидуални такива....).

              Това с "изчервапването след създаване на наръчника" според мен е елегантно"Уволнение". Скритата цел е да не се пречи на PR oреола на PR генерала (а оттам косвено и на ореола на Светеца, който го сложи да води щаба)....

              надявам се наистина не се заблуждаваш, че съвета бил изчерпал предназначението си....
              Last edited by Van Basten; 05.04.2020, 18:27.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                +1, това е супер, ако нямаш малки деца като мен, ама с кинтата как е хавата?
                Ами разходите ми намаляха драстично. Сега се чудя как съм могъл да троша толкова пари наляво и надясно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
                  А какво правим ако следващия вирус е модифициран да убива от 0 до 30 годишните?
                  Ми кво да правим - остаряваме и толкова. А кой го е модифицирал?
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Аааа, Ендер изясни за кво е Медсъвета - 400 стр. ....Ама и Костов обясни за галерията, Камински, Роден....
                    И това ще мине ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                      Съвета си изпълни предназначението, което беше - да изготви необходимите препоръки за превенция и лечение на заболяването. Написаха доклад от 400стр. и с това мандата им приключва.
                      Баси глупсотите, честно - не е лично, просто ми стои като глупост. Основният проблем беше, че тяхната линия не е успоредна на кривата на БХ и генералгоджи, които са доказани хм, неостри индивиди. Станаха прекалено самостоятелно, решеиха, че може да засенчат Премиерът Слънце, а и дават съвети, които импонират на огромната част от обществото, затова са чао. Тук е така, свиквайте, важното е да вярваме, че ще изгинем -дууумд, всички ще Омрем, добре че е генералгоджи да ни пази, акто в 99% от времето чете броя на заразените с глас като селски викач на местното гробище. Ма всеки си заслужава управниците - работа, работа, работа - нали така беше
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
                        Преди този вирус бачках по 12 часа сега спя по 12 часа, не е чак толкова лошо.
                        +1, това е супер, ако нямаш малки деца като мен, ама с кинтата как е хавата?
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                          Нали затова беше направен този СЪВЕТ - за да дава Съвети !
                          (дали ще ги приемат или няма да ги приемат, вече е въпрос на решение на властимащите...).
                          Не мога да разбера какво му е лошото СПЕЦИАЛИСТИ да дават СЪВЕТИ. Медицинските им познания дали са по-лоши от тези на PR Генерала ?
                          .....................
                          Какви решения вземаш, като НЕ знаеш епидемичната картина ?!?
                          Като минаха няколко дни и взеха да се хоявяват тук-таме по ТВ твърде сериозни специалисти във вирусологията, епидемиологията и т.н., та взех да се чудя - а бе, тия хора що не са в щаба? Че дори и Мангъров - основната му теза е за тестване? При това, не трябваше ли щабът да си работи и един за връзка с обществеността да вади цифрите, че дори и Него да го гледаме. За кво правиха отделен Мед съвет, да отнемат от времето на специалисти, чиито болни се нуждаят от тях във всеки момент? А оня ден ме занимават и с некъв продукт, от който файдата??
                          И това ще мине ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                            Тайван е 24 милиона души и е остров. Как може в най-многочислената страна в света, с развити комуникации, с търговски традиции във вътрешния обмен изведнъж да се потуши епидемията с някакви маски и ръкавички? Дори да се е затоплило, там има провинции с доста по-студен климат от нашия.
                            Зашото става много по трудно да се предва вирус като наложиш такъв контрол на източника на заразяване и полицията дебне за не спазващи (другата опця е да продължават да лъжат)



                            mWPCloud.com

                            Коментар


                            • Преди този вирус бачках по 12 часа сега спя по 12 часа, не е чак толкова лошо.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Не мисля, че короната ще бъде унищожена напълно в която и да било държава. Тя ще си остане да съществува и повечето от хората дълго време след това доброволно ще носят маски и ще пазят разстояние един от друг.

                                Ще се случи обаче нещо друго - на всички ще им омръзнат новините за коронавируса и така той постепенно ще потъне в забвение първо от страна на медиите, а след това и от страна на хората. Мренето на възрастни хора вече няма да е новина, пък и те постепенно ще се свършат. Ще останат някакви пенсионери, но само тези със желязно здраве и без съпътстващи заболявания. Болнавите ще измрат за година-две, и обществото ще го преглътне този факт.

                                Просто в един момент всички ще свикнат (и млади и стари), че след 50-тия рожден ден вече е време да се мре, а след 60 години вече ще е неприлично човек да остава жив и да натоварва обществото с проблемите си. Пенсионната система ще отпадне като такава - всеки ще работи докато е жив и докато може да мърда.

                                Зависи колко ресурс се впрегне срещу Короната и срещу вирусите след като всичко отмине, мисля че няколко трилиона долара могат да ни решат проблемите с тази напаст веднъж за винаги, просто до сега не е имало политическата воля.

                                Ние като цивилизация сме достатъчно развити за да се справим с вирусите напълно, просто сме ги оставили да си "живуркат", защото никога до сега не сме ги смятали за истинска заплаха. Виж примерно за друго въоръжение какви пари се отделят и какви оръжия имаме. Все пак вирусите не са "безсмъртни", могат да бъдат разрушени и унищожени.

                                Ще трябва да се помисли за по-добра филтрация и дезинфекция на въздуха в затворени помещения (могат да се въведат нови стандарти за самолетите градския транспорт, неща които до сега не са мислени, просто защото такъв проблем не е имало). Това е първата стъпка, следващата стъпка са ваксини и лекарства от ново поколение.

                                Можем да впрегнем огромен ресурс ако хората наистина поискат да се избавим от тази напаст. Ресурс, който в момента отива за ядрени оръжия и друго въоръжение (които обаче не вършат никаква работа срещу вирусите).

                                Те някога и хищниците са били заплаха за хората, но в днешно време не са (освен изолирани единични случаи). Така и на вирусите ще им сложим хомот. Оставихме твърде дълго време да си се развиват необезпокоявано, но сега мисля е време за проекта "Манхатън"... срещу вирусите... кой да ти очаква, че третата световна ще е срещу вирус.


                                Казано накратко, не мисля че твоята прогноза, тепърва да се мре под 50 ще се сбъдне. Човечеството започна да се мобилизира за война и мисля че и този път ще победим.

                                Коментар

                                Working...
                                X