IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Айде пак глупости на килограм - нали имаш Диамантената прицеса бре, математик? Там имаше перфектната среда за зараза (дето го искаш), а и 55% от пасажерите бяха над 60 годишни - е, разболяха се 700 човека от 3700, като от тях починаха 11 - те това ще стане, ако затвориш 3700 човека в Арена Армеец - колко повече доказателства искаш, щото вашето е само страхуване и гледане лошо. Баси, как не ви омръзна?

    Айде пак да кажа за моята приятелка в Щатите, че я питах за заразата - бачка в гинекологично отделение в Сиатъл, но заради ковида всички са извадени на първа линия. Заразила се е, нормално, кара го на крак, всичко и е точно, излежава си карантината и се връща на "бойното поле", щото войната се печели с борба, а не с лежане!
    Именно от случая с Принцесата аз си промених мнението.....Цифрите бяха повече от красноречиви..........

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

      До известна степен е така, но вируса все пак е по-демократичен, може да утрепе всеки независимо от статуса.
      Не може - Гел ага го доказа, а и Фсичкуту парлиамент също ще го докажат Сядам да си вкарам ваксината, ма се чудя със салата ли, или да отворя един буркан туршия. Извадил съм един буркан желирано домашно телешко, а един приятел ми е докарал 4 кила прошуто кото от едно градче до Бергамо, за да вкарвам умерени дози вирус в себе си, та съм жик так. Наздраве
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

        Щото са магарета дето не разбират опасността и трябва да се държат под контрол.

        Ако им стиска да се съберат в зала Армеец да им пуснем 2-3 заразени вътре и да видим дали ще има някой жив след месец. Силно се съмнявам.

        Т.е. ако средата е много заразена имунната система няма да издържи.

        Пример, вкарваш си контролирана доза омаломощени грипни вируси в началото на грипния сезон - грипната ваксина така работи. И след това ако си с по-добра имунна система имаш леки симптоми на грип. Ако си с по-слаба имунна система - може да получиш до средни симптоми, докато сработи имунната ти система.

        Ключовото е контролирана доза. Ако дозата е по-голяма - може да те убие, щото имунната ти система и тя има капацитет все пак и няма да смогне. Все едно да си вкараш 100 дози притово грипна ваксина. Мислиш ли че имунната система ще се справи. Аз лично мисля че не - и експериментиращия ще даде фира.

        В улична среда как точно ще контролиращ дозата - никак.

        Демек ако напълним зала Армеец до капацитета и вкараме вътре 10% заразени - според мен всички ще пукнат за месец. А може и 10-20% да развият имунитет - тези с най-яката имунна система.


        И втория момент е свързан с теорията че ще се развие имунитет. Ми ако не се развие? За грип се развива някакъв криво ляво - краткосрочен, до следващия сезон. За шарка се развива до живот. За някои други болести ти трябва реимунизация през 10 години.

        Така че това е втория проблем - не знаем колко дълготраен ще е този имунитет.


        Айде пак глупости на килограм - нали имаш Диамантената прицеса бре, математик? Там имаше перфектната среда за зараза (дето го искаш), а и 55% от пасажерите бяха над 60 годишни - е, разболяха се 700 човека от 3700, като от тях починаха 11 - те това ще стане, ако затвориш 3700 човека в Арена Армеец - колко повече доказателства искаш, щото вашето е само страхуване и гледане лошо. Баси, как не ви омръзна?

        Айде пак да кажа за моята приятелка в Щатите, че я питах за заразата - бачка в гинекологично отделение в Сиатъл, но заради ковида всички са извадени на първа линия. Заразила се е, нормално, кара го на крак, всичко и е точно, излежава си карантината и се връща на "бойното поле", щото войната се печели с борба, а не с лежане!
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          може би щото си социално животно - нали това беше едно от определенията да бъдеш човек? Другото са животински инстинкти, които се изострят, когато седиш затворен. Иначе и аз харча по-малко, а приходите ми засега са константа - тъкмо ще си избия загубите в химчето, както не мога и на екскурзия да ида, още по-малко до любимата ми Италия. Та и на мен тоя ковид ми е далаверски, ама къде отидоха хиляди години борби за права и стотици милиони измрели, за да ги имаме тези права - изчезнаха за 2 минути с едно решение на БХ и овчедушния страх на стадото...

          Апропо, всеки, който изрази съмения в "чумата на 21 век", веднага бива осмиван, а ако е известна личност - сриван със земята от "демократичните медии". Фашизъм в най-чист вид - той и Хитлер, и Мусолини, пък и Сталин все за народа са го правили, все в негова чест, слава и защита. Аналогиите не са случайни, както не е случайно, че генералгоджи е слънце, а гешев е радост и аз вярвам безрезервно в тях, а всеки, който има различно мнение, е олигофрен
          До известна степен е така, но вируса все пак е по-демократичен, може да утрепе всеки независимо от статуса.
          Last edited by Пирон; 05.04.2020, 19:03.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

            Да, прав си. Но не е само в тялото, навсякъде в Природата е.

            Първият математически модел отнесен към човешката популация е модела на Малтус. Там Арахната може да даде някои разяснения
            Наздраве!
            И малтус ми е познат. французин май беше. теорията за продоволствието. Хората растат по бързо(геометрично) от земята и добивите(аритметично) и ще има глад
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
              Марко, не си разбрал иронията на Ендер, ми се струва....
              Щеше да е добре, ако беше ирония, за съжаление, доколкото съм чел ендера, той е от "правоверните" и ляга и става с името годжиево на уста. За БХ май има по-инакво мнение, ма сега му се кефи, щото е назначил генералгоджи, а той е слънце
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
                А какво правим ако следващия вирус е модифициран да убива от 0 до 30 годишните?
                Вече има такъв - свинския грип за първи път поразява повече млади отколкото стари....
                Точно той мисля е разколебал доста назубрени кратуни, че грипът в днешно време по-принцип не е толко страшен. Съответно в момента, при липса на мерки, можеш да заразиш 70% от планетата, и при мутация убиваща по-младите, ти остава само да зареждаш крематориумите. (защото толко легла в реанимацията и сега няма)

                Всички смелчаци моля да бъдат така добри да приемат предложението на Москов, така с личен принос, ще вдигнат стадния ни имунитет..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение



                  И при нас така, освен това започнахме да си готвим домашно приготвена храна, включително хляб (става много по-вкусен и по-евтин от този който продават в магазина). Мисля че и храната ни стана по-здравословна, да не говорим, че е много по-евтина, на практика разходите ни в момента са толкова ниски, че можем да живеем 3 месеца с разходи колкото за 1 месец преди. Освен това няма безцелно ходене по магазините и "нежелани покупки". Всичко се пазарува онлайн и са само нужните продукти (за да се ограничи контакта до минимум с външни хора). Можем да изкараме до края на годината без проблем... дори и повече, стига да са живи и здрави доставчиците.... иначе имаме продукти за около 3 месеца, ако всички доставки бъдат спрени. Заплатите са по-ниски от обикновено, но това не е чак толкова голям проблем, защото разходите ни намаляха.

                  Имаме си фитнес уред вкъщи, който само събираше прах до сега, но вече работи, та и това не ни е проблем.
                  В крайна сметка като видим и по чистата природа май няма да искаме да се разделим с тоя вирус

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    може би щото си социално животно - нали това беше едно от определенията да бъдеш човек? Другото са животински инстинкти, които се изострят, когато седиш затворен. Иначе и аз харча по-малко, а приходите ми засега са константа - тъкмо ще си избия загубите в химчето, както не мога и на екскурзия да ида, още по-малко до любимата ми Италия. Та и на мен тоя ковид ми е далаверски, ама къде отидоха хиляди години борби за права и стотици милиони измрели, за да ги имаме тези права - изчезнаха за 2 минути с едно решение на БХ и овчедушния страх на стадото...

                    Апропо, всеки, който изрази съмения в "чумата на 21 век", веднага бива осмиван, а ако е известна личност - сриван със земята от "демократичните медии". Фашизъм в най-чист вид - той и Хитлер, и Мусолини, пък и Сталин все за народа са го правили, все в негова чест, слава и защита. Аналогиите не са случайни, както не е случайно, че генералгоджи е слънце, а гешев е радост и аз вярвам безрезервно в тях, а всеки, който има различно мнение, е олигофрен
                    Груец бе ти маке ли си?21 век още не е свършил така че да не бързаме с определенията

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

                      Ами разходите ми намаляха драстично. Сега се чудя как съм могъл да троша толкова пари наляво и надясно.
                      може би щото си социално животно - нали това беше едно от определенията да бъдеш човек? Другото са животински инстинкти, които се изострят, когато седиш затворен. Иначе и аз харча по-малко, а приходите ми засега са константа - тъкмо ще си избия загубите в химчето, както не мога и на екскурзия да ида, още по-малко до любимата ми Италия. Та и на мен тоя ковид ми е далаверски, ама къде отидоха хиляди години борби за права и стотици милиони измрели, за да ги имаме тези права - изчезнаха за 2 минути с едно решение на БХ и овчедушния страх на стадото...

                      Апропо, всеки, който изрази съмения в "чумата на 21 век", веднага бива осмиван, а ако е известна личност - сриван със земята от "демократичните медии". Фашизъм в най-чист вид - той и Хитлер, и Мусолини, пък и Сталин все за народа са го правили, все в негова чест, слава и защита. Аналогиите не са случайни, както не е случайно, че генералгоджи е слънце, а гешев е радост и аз вярвам безрезервно в тях, а всеки, който има различно мнение, е олигофрен
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        той тоз "фибоначи" го има навсякъде в тялото. тей съм чувал
                        Да, прав си. Но не е само в тялото, навсякъде в Природата е.

                        Първият математически модел отнесен към човешката популация е модела на Малтус. Там Арахната може да даде някои разяснения
                        Наздраве!
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
                          Ами разходите ми намаляха драстично. Сега се чудя как съм могъл да троша толкова пари наляво и надясно.


                          И при нас така, освен това започнахме да си готвим домашно приготвена храна, включително хляб (става много по-вкусен и по-евтин от този който продават в магазина). Мисля че и храната ни стана по-здравословна, да не говорим, че е много по-евтина, на практика разходите ни в момента са толкова ниски, че можем да живеем 3 месеца с разходи колкото за 1 месец преди. Освен това няма безцелно ходене по магазините и "нежелани покупки". Всичко се пазарува онлайн и са само нужните продукти (за да се ограничи контакта до минимум с външни хора). Можем да изкараме до края на годината без проблем... дори и повече, стига да са живи и здрави доставчиците.... иначе имаме продукти за около 3 месеца, ако всички доставки бъдат спрени. Заплатите са по-ниски от обикновено, но това не е чак толкова голям проблем, защото разходите ни намаляха.

                          Имаме си фитнес уред вкъщи, който само събираше прах до сега, но вече работи, та и това не ни е проблем.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            bota156, не мога да разбера какво толкова сте се захванали с тези математически модели. В биологията, като класически случай на експоненциална функция се изучава втората фаза от жизнения цикъл на бактерията. Затова се шегуваме със сър Събев за квасенето на млякото.

                            Нямам нищо против математиката, но при изработването симулации не трябва да се забравя, че всички биологични системи са сложни, изградени от много части, разположени са в пространството, имат своя специфика и индивидуалност и са податливи на външно влияние - т.е. винаги може да се получи изненада.
                            Наздраве!

                            П.П. Първият математически модел в биологията е редицата на Фибоначи
                            той тоз "фибоначи" го има навсякъде в тялото. тей съм чувал
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

                              Ами разходите ми намаляха драстично. Сега се чудя как съм могъл да троша толкова пари наляво и надясно.
                              100+ И аз съм така!
                              Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                                Това с "изчервапването след създаване на наръчника" според мен е елегантно"Уволнение". Скритата цел е да не се пречи на PR oреола на PR генерала (а оттам косвено и на ореола на Светеца, който го сложи да води щаба)....

                                надявам се наистина не се заблуждаваш, че съвета бил изчерпал предназначението си....
                                Съветът се саморазпусна.

                                https://www.btv.bg/video/shows/tazi-...botata-si.html

                                Коментар

                                Working...
                                X