IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Всички казвате, че икономиката е тръгнала да мре, но аз пък виждам как нови бизнеси започнаха да никнат като гъби след дъжд. Например дефицита от маски за нула време се превърна в ОГРОМЕН ИЗЛИШЪК ОТ МАСКИ. По интернет магазините вече се предлагат поне 100 различни модела във всички цветове на дъгата, със или без картинки, бродерии, шевици, надписи и прочее глезотийки. Появиха се различни модели в няколко различни размера. Има маски от 20 различни материала, със или без подплънки, с активен въглен, със сребърни йони и с какво ли не още. Стигна се дотам, че благодарение на огромната конкуренция и презадоволяване на търсенето започнаха дори и промоциите с намаляване на цената с по 20, 30 или дори 50%.

    И всичко това частния бизнес го организира за по-малко от 1 месец !!!!!

    Така че аз не се безпокоя за икономиката. Докато е жив предприемаческия дух, непрекъснато икономиката ще възкръсва от пепелта пак и пак и пак, и за нула време ще организира производството на това, за което има незадоволено търсене.

    Казах ли ви, че вече има и очила в изобилие, има дори и прозрачни шлемове в изобилие - поне 10 различни модела от различни производители. Само преди седмица си търсех, и нямаше, а тази вечер намерих изобилие от модели и производители, та чак се чудя от кого да си избера.
    Last edited by Mateev; 05.04.2020, 19:47.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
      Пак ще питам за мнения.
      При положение че упорито не се зарязваме от дадения грип, макар и коронован, как ще излезем от ситуацията да не умрем от глад седейки си в къщи без да има ваксина и това да свърши в обозримо бъдеще и без да са го минали голяма част от обществото, тоест с риск да се поднови във всеки момент ?!
      По сметки на съветниците на щаба трябваше да има в пъти повече случая до момента, радвам се че са сгрешили, но жертвите на мерките са реални!
      Убиваме хора в нужда и то масово и в името на какво ?! Девизът е: умри от каквото искаш, но да не е с корона… това не е човешко според мен.
      Виж, дори и да искаш да работиш, голяма част от фирмите не искат. А най-големите уволняват хора защото нямат поръчки. Пример: Един познат е мениджър на завод за седалки на ауди и мерцедес в момента е в неплатен отпуск, защото нямат поръчки. Всичко друго си работи ако има поръчки.

      Ако паднат забраните ще отворят само кафета,ресторанти , магазини. Хотелите няма да отворят.

      Коментар


      • Има ли и един вирусолог който да е на мнението на Щаба?
        https://www.actualno.com/bulgaria/ek...kVNgLjeuUgbLMU
        Или па на тиквата
        Стойте си вкъщи иначе смърт !?!?!?
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
          Пак ще питам за мнения.
          При положение че упорито не се зарязваме от дадения грип, макар и коронован, как ще излезем от ситуацията да не умрем от глад седейки си в къщи без да има ваксина и това да свърши в обозримо бъдеще и без да са го минали голяма част от обществото, тоест с риск да се поднови във всеки момент ?!
          По сметки на съветниците на щаба трябваше да има в пъти повече случая до момента, радвам се че са сгрешили, но жертвите на мерките са реални!
          Убиваме хора в нужда и то масово и в името на какво ?! Девизът е: умри от каквото искаш, но да не е с корона… това не е човешко според мен.
          Ми не съм сигурен че някой знае. Но да кажем че има няколко варианта.

          1. Появи се черен лебед за вируса - ваксина, топлото му спира разпространението, мутира, и пр. и изчезва вируса или намалява драстично разпространението му.

          2. Научаваме да живеем с него. Всички с маски, без барове, ресторанти, хотели, САП, туризъм, без събиране на групи. Който реши все пак да се пробва да намали гарда - все пак така работи естествения подбор. Т.е. има там някакви жертви дето са се мислили за по-силни от вируса. Според мен ни подготвят за този вариант.

          3. Подвариант на горния. Като се стабилизира положението отпускат края, народа спира да се пази, броят на труповете почват да расте, икономиката отива тотално в киреча и умираме или от корона или от глад.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

            Как искаш да излезеш от нещо , за което се хвърли толкова ресурс , за да се създаде именно ситуационния модел , от който искаш да излезеш ...............
            Няма излизане .............
            Вече няма да има бунтове , стачки , революции .......... И войни няма да има ..........

            Виж , грабежи и мародерства - може , но пък ще засилят наказанията ( 5000 лв акт за разходка ) , та който хванат , директно ще маже въжето .............

            Ако все пак , глада ти стане по силен от страха ................Матеев не е чак толкова добре оборудван . Може да се превземе
            Глобите в понеделник ще ги гласуват да са 300 до 1000 лв
            mWPCloud.com

            Коментар


            • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
              Пак ще питам за мнения.
              При положение че упорито не се зарязваме от дадения грип, макар и коронован, как ще излезем от ситуацията да не умрем от глад седейки си в къщи без да има ваксина и това да свърши в обозримо бъдеще и без да са го минали голяма част от обществото, тоест с риск да се поднови във всеки момент ?!
              По сметки на съветниците на щаба трябваше да има в пъти повече случая до момента, радвам се че са сгрешили, но жертвите на мерките са реални!
              Убиваме хора в нужда и то масово и в името на какво ?! Девизът е: умри от каквото искаш, но да не е с корона… това не е човешко според мен.
              Как искаш да излезеш от нещо , за което се хвърли толкова ресурс , за да се създаде именно ситуационния модел , от който искаш да излезеш ...............
              Няма излизане .............
              Вече няма да има бунтове , стачки , революции .......... И войни няма да има ..........

              Виж , грабежи и мародерства - може , но пък ще засилят наказанията ( 5000 лв акт за разходка ) , та който хванат , директно ще маже въжето .............

              Ако все пак , глада ти стане по силен от страха ................Матеев не е чак толкова добре оборудван . Може да се превземе

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Айде пак глупости на килограм - нали имаш Диамантената прицеса бре, математик? Там имаше перфектната среда за зараза (дето го искаш), а и 55% от пасажерите бяха над 60 годишни - е, разболяха се 700 човека от 3700, като от тях починаха 11 - те това ще стане, ако затвориш 3700 човека в Арена Армеец - колко повече доказателства искаш, щото вашето е само страхуване и гледане лошо. Баси, как не ви омръзна?

                Айде пак да кажа за моята приятелка в Щатите, че я питах за заразата - бачка в гинекологично отделение в Сиатъл, но заради ковида всички са извадени на първа линия. Заразила се е, нормално, кара го на крак, всичко и е точно, излежава си карантината и се връща на "бойното поле", щото войната се печели с борба, а не с лежане!
                Ще ме извиниш, ама експеримента с Диамантената принцеса съвсем не е чист. На много ранен етап в него се намесиха медиците, създадоха изолация, започнаха да местят болните на брега и т.н.

                Ако тези мерки не бяха предприети, заразените щяха да бъдат 100%, а умрелите може би 4-5%. Гледай в момента как се развива експеримента Ню Йорк, и от него ще почерпим по-добри данни от тези на принцесата. Щях да ти кажа гледай само Ухан, но после го биха Бергамо и Мадрид, а сега всички ще ги бие Ню Йорк.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                  Пак ще питам за мнения.
                  При положение че упорито не се зарязваме от дадения грип, макар и коронован, как ще излезем от ситуацията да не умрем от глад седейки си в къщи без да има ваксина и това да свърши в обозримо бъдеще и без да са го минали голяма част от обществото, тоест с риск да се поднови във всеки момент ?!
                  По сметки на съветниците на щаба трябваше да има в пъти повече случая до момента, радвам се че са сгрешили, но жертвите на мерките са реални!
                  Убиваме хора в нужда и то масово и в името на какво ?! Девизът е: умри от каквото искаш, но да не е с корона… това не е човешко според мен.
                  С маски всички като в Ухан - вируса като в един момент няма кой да заразява просто ще изчезне

                  Ето кадри от рестарта там преди седмица - малко пропаганда как го правят





                  Last edited by marketleverage; 05.04.2020, 19:41.
                  mWPCloud.com

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    ..

                    Айде пак да кажа за моята приятелка в Щатите, че я питах за заразата - бачка в гинекологично отделение в Сиатъл, но заради ковида всички са извадени на първа линия. Заразила се е, нормално, кара го на крак, всичко и е точно, излежава си карантината и се връща на "бойното поле", щото войната се печели с борба, а не с лежане!
                    Попитай я, според нейния лекуващ лекар, има ли гаранции ще го кара пак така леко, ако вирусът мутира в по-агресивен вариант.

                    Това пропускаш в анализа на кораба - това там, не е 100% това тук. Отделно, че вирусите по различен начин действат на различните раси.

                    Коментар


                    • Пак ще питам за мнения.
                      При положение че упорито не се зарязваме от дадения грип, макар и коронован, как ще излезем от ситуацията да не умрем от глад седейки си в къщи без да има ваксина и това да свърши в обозримо бъдеще и без да са го минали голяма част от обществото, тоест с риск да се поднови във всеки момент ?!
                      По сметки на съветниците на щаба трябваше да има в пъти повече случая до момента, радвам се че са сгрешили, но жертвите на мерките са реални!
                      Убиваме хора в нужда и то масово и в името на какво ?! Девизът е: умри от каквото искаш, но да не е с корона… това не е човешко според мен.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Айде пак глупости на килограм - нали имаш Диамантената прицеса бре, математик? Там имаше перфектната среда за зараза (дето го искаш), а и 55% от пасажерите бяха над 60 годишни - е, разболяха се 700 човека от 3700, като от тях починаха 11 - те това ще стане, ако затвориш 3700 човека в Арена Армеец - колко повече доказателства искаш, щото вашето е само страхуване и гледане лошо. Баси, как не ви омръзна?

                        Айде пак да кажа за моята приятелка в Щатите, че я питах за заразата - бачка в гинекологично отделение в Сиатъл, но заради ковида всички са извадени на първа линия. Заразила се е, нормално, кара го на крак, всичко и е точно, излежава си карантината и се връща на "бойното поле", щото войната се печели с борба, а не с лежане!
                        Не е перфектна. Там взеха мерки след като разбраха, че има заразен.

                        Ухан е по-добър или Бергамо ако искаш, но там също взеха мерки.

                        Средата в Ухан беше много заразена - метро, транспорт, болници, магазини, всичко. И затова там имаше 5-6 пъти по-висока смъртност спрямо останалите части на Китай.

                        Ако не ги бяха заключили у дома си, не е много ясно колко щеше да бъде смъртността.

                        Коментар


                        • Май се вторачваме само в жертвите, на война ранените са в по-голяма тежест от умрелите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                            Я марш веднага от спалнята ми, че ще те обадя за нарушаване на карантината!
                            хехе, това беше добро, хареса ми Айде, жената сложи масата и засядам за ваксинация
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                              Груец бе ти маке ли си?21 век още не е свършил така че да не бързаме с определенията
                              над 50% от гените ми са от област Македония, останалите са от региона на Плевен и Търново
                              Наздраве и на теб, турил съм само био храна (реших все пак да отворя туршия, че доматите не са домашни, та не ги знам какви са) -вярвам, ще ме разбереш - бал съм го във вируса
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                доколкото съм чел ендера, той е от "правоверните" и ляга и става с името годжиево на уста.
                                Я марш веднага от спалнята ми, че ще те обадя за нарушаване на карантината!

                                Коментар

                                Working...
                                X