IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
    НОСЕТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО МАСКИ И ОЧИЛА!!!

    Лъжат ви, че те били само за болните, защото не искат да признаят провала си, че не могат да ги осигурят на населението!!!

    Ако беше така, значи всички общопрактикуващи лекари са олигофрени, та да ги носят по време на грипни вълни! ЗАЩО лекарите като са здрави, ги носят тогава???

    И как така, здравите нямало нужда да ги носят, според СЗО??? Така излиза, че при инкубационен период от 14 дни, според СЗО, заразените, но без изявена клинична картина, един вид са "здрави" и нямат нужда от маски! Независимо, че в рамките на тези 14 дни, дори и без клинична картина, те разпръскват вируси навред!

    Вие намирате ли логика???
    Да,новата чума чука на вратата ти. Смъртност 60%-80% ! Вземи се успокой,гарантирам ,че много млад народ ще измре от инфаркти и от глад

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
      Обичам джаз.
      И аз го харесвам, но това е много широко музикално поле.

      Хъм... джаз, джаз...

      Айде засега да избера просто нещо от класиката... Кво... кво като за тебе там в окото на бурята... Хъм.
      Не, Били Холидей е прекалено успиваща в случая... Нещо по-енергично мисля...
      Може би не си чувала Джанго! Я да потърся... Добре, представям ти го с най-известното му парче, заедно със Стефан Грапели на цигулката.

      Поздрав:
      https://www.youtube.com/watch?v=DL5aUq1_7N0

      Коментар


      • НОСЕТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО МАСКИ И ОЧИЛА!!!

        Лъжат ви, че те били само за болните, защото не искат да признаят провала си, че не могат да ги осигурят на населението!!!

        Ако беше така, значи всички общопрактикуващи лекари са олигофрени, та да ги носят по време на грипни вълни! ЗАЩО лекарите като са здрави, ги носят тогава???

        И как така, здравите нямало нужда да ги носят, според СЗО??? Така излиза, че при инкубационен период от 14 дни, според СЗО, заразените, но без изявена клинична картина, един вид са "здрави" и нямат нужда от маски! Независимо, че в рамките на тези 14 дни, дори и без клинична картина, те разпръскват вируси навред!

        Вие намирате ли логика???

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
          Сега по ОРТ съобщиха, че 2009 в САЩ умрели към 570 хиляди от свинси грип, а 24 % от световното население го преболедувало. Тогава Обама ползвал стратегията на несъпротива на вируса. Днес явно има друг интерес и активно се съпротивяваме като затваряме икономиката. Това е положението.
          Ти каква гаранция може да дадеш, че ако има "НЕСЪПРОТИВА" към Короната, жертвите след 6 месеца няма да са 15 милиона, а не 570 хил.?
          Никаква! Ще се скриеш като мишка в дупката си и ще си трайкаш! Коментираш, сценарий от Грип срещу сценарии от вирус, но НЕ такъв, като познатите ни всяка година! Между вирусен грип и вирусен "корона вирус", разликата е от земята до небето!

          Ето тука за 0 време в едно семсйство от 30 души 3 моментални трупа за седмица, и още няколко потенциални в интензивно!

          https://blitz.bg/svyat/tragediya-s-t...ews734301.html

          Кога това се е случвало при грип. Влиза свински грип в едно семейство и създава такива щети от мин. 3 човека, само в рамките на семейството!
          Сериозно ли мислиш, че при свинския грип е имало подобно поразяване от към смъртност, само в рамките на едно семейство?

          НИКОГА! И това добре си го набий... в главата!

          Ти си поредния дървен философ, който сравнява НЕСРАВНИМОТО!

          Само, че ако всички днес те послушаме, след всичките трупове, които накрая останат, ти просто ще си се скриеш в мишата дупка и ще си стоиш там. Няма да си при семесйтвата и тяхната болка!
          НИКАКВА гаранция не може да дадеш, че ако след свинския грип има Х жерти, сега акто те послушаме, те няма да са Хх34, като краен резултат! Само, че ако изчакаме да видим крайния резултат и той се окаже, различен от този при свинския грип, тогава такива философи като теб, просто ще вдигнат рамене и ще си трайкат!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            Прави каквото искаш. Копирай го разширено по-долу. Не претендирам за авторски права. Миритурата съм аз в случая, а ти си в ролята на нерончо с палеца .
            Благодаря, ще се възползвам.

            Палеца...Къде точно?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

              Благодаря много за информацията от първа ръка, Селена!
              Щеше ми се да те поздравя с некоя музичка, но не знам каква. Чувствай се поздравена, моритури те салутант!

              ПП. Може ли да копирам това ти съобщение и да го пусна в моята тема?
              Прави каквото искаш. Копирай го разширено по-долу. Не претендирам за авторски права. Моритурата съм аз в случая, а ти си в ролята на нерончо с палеца .

              Обичам джаз.
              Last edited by Selena; 22.03.2020, 14:43.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                Сега по ОРТ съобщиха, че 2009 в САЩ умрели към 570 хиляди от свинси грип, а 24 % от световното население го преболедувало. Тогава Обама ползвал стратегията на несъпротива на вируса. Днес явно има друг интерес и активно се съпротивяваме като затваряме икономиката. Това е положението.
                Подобни данни има и в Уикипедията. Това е максималната оценка там, минималната май беше 140 хиляди. Виж на swine influenza.

                ПП. В света, а не само в САЩ.

                Коментар


                • Сега по ОРТ съобщиха, че 2009 в САЩ умрели към 570 хиляди от свинси грип, а 24 % от световното население го преболедувало. Тогава Обама ползвал стратегията на несъпротива на вируса. Днес явно има друг интерес и активно се съпротивяваме като затваряме икономиката. Това е положението.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Трима колеги са болни. Стоят си в къщи - дават им парацетамол. Засега са живи. Възраст - мъж на 50, жена на 42 и мъж на 52 с предишен сериозен здравословен проблем.

                    Една съседка медицинска сестра тоже. Жената на колега - хирургическа медицинска сестра във водеща тяхна столична болница казва, че нещата са много зле. Едната ми зълва - доктор в малък град до морето - до преди седмица нямаше пациенти. Сега имат двама. Говоря за малко относително изолирано градче.

                    Карантината я удължиха от днес за още 15 дни, включая католическия Великден. Никой не налага вето на закона. Закупени са допълнително 640 000 бързи теста и започва масово тестване. Огромен панаирен център в столицата е преобразуван в болница, както и множество хотели.

                    Ма ти си пий чай с мед и лимон, както е казал мермерски. Иронията е, че точно тези трима колеги дето сега са натръшкани ми казаха януари месец, че съм източноевропейска параноичка. Сега скимтят. Няма застраховани. Ако спра да пиша тука - пий там един чай с лимон ...
                    Благодаря много за информацията от първа ръка, Селена!
                    Щеше ми се да те поздравя с некоя музичка, но не знам каква. Чувствай се поздравена, моритури те салутант!

                    ПП. Може ли да копирам това ти съобщение и да го пусна в моята тема?
                    Last edited by 78-10; 22.03.2020, 14:29.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
                      Тук май има списуватели от некои "горещи" или интересни ковидо-места – Инглезия, Еспаня, Италиа, Холандия.

                      Но засега, освен общи положения или препращания към медии, не съм чул от тях лични впечатления: има ли заразени/умрели в непосредствения им кръг на общуване или, да кажем, в непосредствения кръг на общуване на индивиди от непосредствения им кръг на общуване.

                      Които знам, са
                      marketleverage и Money в Ингилизко;
                      Selena aka леля "окото на бурята" Селена еспаньолска;
                      sorento в Италиа;
                      @Непомнякой в Холандия, нидерландско.

                      С голям интерес бих чул личните им впечатления, и отново, с присъщата ми нескромност, напомням за моята отделна тема по въпроса във форума.

                      Соренто, будят ли те военните самосвали, извозващи труповете по нощите?
                      https://www.youtube.com/watch?v=25hT...youtu.be&t=174
                      Трима колеги са болни. Стоят си в къщи - дават им парацетамол. Засега са живи. Възраст - мъж на 50, жена на 42 и мъж на 52 с предишен сериозен здравословен проблем.

                      Една съседка медицинска сестра тоже. Кашля жестоко вече втора седмица и лицето й през прозореца е добило сиво жълт цвят. Жената на колега - хирургическа медицинска сестра във водеща тяхна столична болница казва, че нещата са много зле. Едната ми роднина по сватовство - доктор в малък град до морето - до преди седмица нямаше пациенти. Сега имат двама. Говоря за малко относително изолирано градче.

                      Друга позната медицинска сестра работи в столична поликлиника и казва, че не смогват. Дадоха фира няколко старчески дома, които са под пълна карантина в единия умряха 19 старци без да могат близките им нито да ги погребат, нито да ги изпратят. Гори ги държавата на държавни разноски. Засега 9 мъртви старци в друг дом от предградията на столицата.

                      По професионална линия знам, че се е повишил рязко броят на съдебните аутопсии от 6-7 на ден, на 300 на ден. Пояснявам какво значи това: тъй като като всички коронери са мобилизирани по нормалните болници, труповете за съдебни аутопсии се събират по хладилниците и се обслужват, когато има съответен коронер на разположение.

                      Карантината я удължиха от днес за още 15 дни, включая католическия Великден. Никой не налага вето на закона. Закупени са допълнително 640 000 бързи теста и започва масово тестване. Огромен панаирен център в столицата е преобразуван в болница, както и множество хотели.

                      https://elpais.com/sociedad/2020-03-...-de-ifema.html

                      Ма ти си пий чай с мед и лимон, както е казал мермерски. Иронията е, че точно тези трима колеги дето сега са натръшкани ми казаха януари месец, че съм източноевропейска параноичка. Сега скимтят. Няма застраховани. Ако спра да пиша тука - пий там един чай с лимон ...
                      Last edited by Selena; 22.03.2020, 14:41.

                      Коментар


                      • Ааа, харесвам Никлбек, мерсьойс, сега ще го послушам.

                        Коментар


                        • Не не ме будят, аз живея в София.
                          Мнение не мога да дам, а само препратки.Това което ми казват, пишат споделят(от там).Само това.Лични наблюдения нямам.
                          Иначе, честно и аз съм объркан.Не знам какво да мисля.Т.е. мисля много неща и незнам кое е вярно.
                          Затова ще те черпя с една музика.

                           

                          Коментар


                          • Тук май има списуватели от некои "горещи" или интересни ковидо-места – Инглезия, Еспаня, Италиа, Холандия.

                            Но засега, освен общи положения или препращания към медии, не съм чул от тях лични впечатления: има ли заразени/умрели в непосредствения им кръг на общуване или, да кажем, в непосредствения кръг на общуване на индивиди от непосредствения им кръг на общуване.

                            Които знам, са
                            marketleverage и Money в Ингилизко;
                            Selena aka леля "окото на бурята" Селена еспаньолска;
                            sorento в Италиа;
                            @Непомнякой в Холандия, нидерландско.

                            С голям интерес бих чул личните им впечатления, и отново, с присъщата ми нескромност, напомням за моята отделна тема по въпроса във форума.

                            Соренто, будят ли те военните самосвали, извозващи труповете нощя?
                            https://www.youtube.com/watch?v=25hT...youtu.be&t=174
                            Last edited by 78-10; 22.03.2020, 14:17.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Ъхъ, да, немците лъжат, англичаните лъжат, само италианците не лъжат и дават верни и точни данни. Хайде стига, всеки може да си измисля и да натъманява данните както и за каквото намери за добре - има много заразени - супер, вярно, няма - лъжат, занижават. Да не вярваш на немците, дето са записвали дори златните зъби на евреите по време на ВСВ, а да вярваш на доказани лъжци като южните нации (да напомням ли маляките и еврозоната - италианците не са много по-различни), е най-малкото натамъняване и нежелание да се гледа реално. Разбираемо е, заели сте позиция, че всички ще измрем, ма засега има само трима умрели - вчера са умрели повече при катастрфи. Оп, сега разбрах зашо спряха движението, за да няма катастрофи, щото мислят за нацията.

                              Но да видим и мерките на великия щаб с годжито начело:
                              - края на февруари - това е грип, няма ядове, ерче самият годжи, всеки да си ходи където си иска
                              - началото на март - май не е грип, ма засега нищо, който иска да си идва, да си идва, пише една бележка и е рахат
                              - средата на март - бало си е майката, това е чумата на 20 век, почваме ограничения, дреме ни за бизнеса, имаме две умрели бабички, обаче до Италия може да си ходите почти спокойно
                              - след седмица - ръсенето със захар не помага, затова предлагаме да се ръси с още повече захар. Няма да ограничаваме пенсионерите да шъкат (мили хора, моля, пазете пенсионерите, рече фатмака в патетична реч), няма да спираме мигрантите да си идват (елате ни още, обичаме ви - пишете по една декларация и обещайте, че няма да излизате), летищата си бачкат, но работещите не трябва да излизат, щото те са гадни и лоши убийци-терористи, ходещи бомби. Виж, ромите могат да си щъкат, а емигранитите не ги връщаме, всичко е точно.

                              А иначе патетиката е на макс - казваме, че има 6 заразени на възраст 70-79 и 8 на възраст 60-69 (произволни цифри), след това даваме, че 35% от останалите били на възраст 30-39 години, че да всяваме паника - ма колко са тези 30% - 1 човек ли са, 100 ли са - никой не знае. Същото и със средната възраст на заболелите, в които вкарват и децата преносители, че да я свалят максимално. Мда, Гьобелс ряпа да яде. Ма народът рупа ли, рупа - нека рупа, скоро ще реве, а фактите са, че за трима умрели с по 5 инфаркта всеки (нарочно профанизирам) убихме поне 30% от икономиката, но за сметка на това си внасяме ходещи бацили ежедневно, щото сме "отговорни". Евалата, годжи, най си!

                              Бъдете здрави и мислете. както матеев каза - интернет не ви/ни прави по-тъпи, но предсоатвя отлична възможност светът да види тъпотата ви/ми


                              да ама неговия интернет е по голям от твоя интерньет .
                              матейко по всицки форуми е търсил пмо . а ти какво търсил си.
                              матейко има и форекс форум където само той член. почетен член.
                              ти какво имаш.
                              матейко спасява хора сега от гаден вирус . ти какво спасаваш.

                              Коментар


                              • Гледам на ОРТ дълъг блок за короната. И руснаците почват се панират.

                                Коментар

                                Working...
                                X