IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Ама без НЕГОВИТЕ ПАРИ не става работата. Извод - не инвеститорът трябва да влезе в ТВОИТЕ обувки, а ти в НЕГОВИТЕ.

    Дали ще е префърцунената хипотетична кукундела, която ти описах, Алонсо или баба Яга, резултатът и логиката са същите.

    Проблемът е локализиран.

    Задачата е решена.

    Имаш само един враг - егото. Собственото ти его. Егото е най-големият ни враг. Мой, твой, на Имхотеп, на Алонсо и т.н. И т.н.

    Може и да не се съгласиш с мен, но един мой партньор казва следното: реалността няма да се изкриви и пречупи, само защото на теб така ти се иска...
    За реалността-ясно. Иначе, в обувките на инвеститор, аз отдавна се разхождам. Инвестираният актив, обаче, е различен. Казва се „стойност”. Без нея, която я създавам аз, инвеститорът, ще се бухне другаде.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
      Благодаря.
      Сега, ако си се докарала до милионерка изведнъж, първото което трябва да направиш е да наемеш адвокат, който да се грижи за ... Как да кажа... Интересите ти.
      Твоята работа е да ходиш на маникюр, педикюр, депилация, епилация... Абе каквото там трябва.
      За инвестиции ако си харесала нещо, викаш адвоката и му казваш да провери. Оттук нататък той ще се свърже с необходимите експерти - финансови, риъл естейт, тези които трябва. Те ще ти изложат това до което са достигнали, и ще вземеш решение (когато намериш време от другите ти задължения разбира се).

      В случая с пирамидата, адвоката ти ще достигне до някой като мен, който ще разнищи в детайли за какво става въпрос, ще разбере че е измама, и ще ти предостави фактите, за да можеш да вземеш информирано решение.
      Такъв като мен неминуемо ще те впечатли, и ще ти се прииска неудържимо да го поканиш на вечеря...
      Има и още, но за сега толкоз...
      Хахаха добре, ще те имам предвид като ме тресне лотарията. Само че целта на сценката бе да се опитам да обясня, че презентациите трябва да са нагледни, прости и смляни, защото има хора, които правят и проверяват всичко сами .

      Офертата за вечеря кат стана милиардерка си я запазвам .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Ако нещо е ок, то е ок, независимо кой го казва . Мисля, че разбирам какъв е проблемът с този продукт.

        И ще се отклоня към все пак заложената тема. Понякога егото в големи дози е най-големият враг на успеха. Най-трудно преодолявам собствения си характер при работа с хора, мнителността си, липсата на гъвкавост, и дори способността ми да бъда “дуракоустойчив индивид”. Ако не го направя няма бизнес и няма продажби. Много трудна задача е да овладеем себе си и да разберем човека от другата страна.

        Живеем във “века на комуникациите” ха-ха-ха. Всъщност истинската комуникация е все по-дефицитна стока, както и емоционалната интелигентност. Това е голям проблем. Ако не умеем да общуваме и да влизаме образно казано в чуждите обувки, сме обречени на доста неуспехи.
        Някой си беше казал, да работим това, което ни харесва и така никога няма да ни се налага да работим. Лошото е че не винаги става номера та се налага да се научим да харесваме, това което правим.Иначе става кошмар. Преди 2-3 години създателя на темата написа в този форум че всичко е във вярата. Това ме впечатли доста тогава. Помня бригадите навремето. Бачкане на конвейр. Не мога да ида до тоалета защото печките "мечта" остават без моето болтче а линията върви. И си завивам като Чарли Чаплин и си мисля, как цял живот ще правя това и дали не е по-добре да ида да се хвърля от някой мост. Да ама съм едва на 18. не ми се мре. И си викам, че то няма да имам избор така или иначе и оставам жив и това ще правя. Избора ми е единствено как да се чувствам докато го правя. Мисля че това е някакъв ключов момент от живота и всеки го е преживял. Така, както момента в който осъзнаваш, че няма вече мам и тати и трябва да се грижиш сам за себе си, а после следващият в който ставаш глава на семейство. Току що си преодолял да се грижиш за себе си и хоп, вече трябва да се грижиш и за други хора. Това е живота. Избора е само как да се чувстваме. Дали вярваме, че това което правим е интересно и забавно, или е досадно и неприятно. Слагат двама човека например на скоростно влакче. Единия се кефи а другия изживява възможно най-неприятното чувство. Защо така? Не е ли въпрос на това в какво вярваме че е това влакче. Дали излизането от зоната на комфорт е вълнуващо и полезно или не? Тази зона на комфорт доста често се споменава. Да не би някой да е карал семинари инсайт?
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

          Благодаря.

          Сега, ако си се докарала до милионерка изведнъж, първото което трябва да направиш е да наемеш адвокат, който да се грижи за ... Как да кажа... Интересите ти.
          Твоята работа е да ходиш на маникюр, педикюр, депилация, епилация... Абе каквото там трябва.
          За инвестиции ако си харесала нещо, викаш адвоката и му казваш да провери. Оттук нататък той ще се свърже с необходимите експерти - финансови, риъл естейт, тези които трябва. Те ще ти изложат това до което са достигнали, и ще вземеш решение (когато намериш време от другите ти задължения разбира се).

          В случая с пирамидата, адвоката ти ще достигне до някой като мен, който ще разнищи в детайли за какво става въпрос, ще разбере че е измама, и ще ти предостави фактите, за да можеш да вземеш информирано решение.
          Такъв като мен неминуемо ще те впечатли, и ще ти се прииска неудържимо да го поканиш на вечеря...
          Има и още, но за сега толкоз...

          Съветът за адвоката наистина е добър. Виж, онова, че вече си хвърлил очо на /парите на / колежката, буди притеснение. По-добре, и бснков сейф да си наеме че, като те знам...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            Значи, аз предлагам стандсртните условия: 30%. Никого не насилвам.
            Какво значи 30%?
            Аз го разбирам че ще участваш с 30% от средствата?

            И не лъжете за пенсията. Всички военни уволнени по непригодност получиха незаслужени пенсии.
            Last edited by Имхотеп; 20.05.2018, 00:16.
            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
              Ако инвеститорът инвестира в МОЙ проект, ти как мислиш?
              Ама без НЕГОВИТЕ ПАРИ не става работата. Извод - не инвеститорът трябва да влезе в ТВОИТЕ обувки, а ти в НЕГОВИТЕ.

              Дали ще е префърцунената хипотетична кукундела, която ти описах, Алонсо или баба Яга, резултатът и логиката са същите.

              Проблемът е локализиран.

              Задачата е решена.

              Имаш само един враг - егото. Собственото ти его. Егото е най-големият ни враг. Мой, твой, на Имхотеп, на Алонсо и т.н. И т.н.

              Може и да не се съгласиш с мен, но един мой партньор казва следното: реалността няма да се изкриви и пречупи, само защото на теб така ти се иска...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Давай .
                Благодаря.

                Сега, ако си се докарала до милионерка изведнъж, първото което трябва да направиш е да наемеш адвокат, който да се грижи за ... Как да кажа... Интересите ти.
                Твоята работа е да ходиш на маникюр, педикюр, депилация, епилация... Абе каквото там трябва.
                За инвестиции ако си харесала нещо, викаш адвоката и му казваш да провери. Оттук нататък той ще се свърже с необходимите експерти - финансови, риъл естейт, тези които трябва. Те ще ти изложат това до което са достигнали, и ще вземеш решение (когато намериш време от другите ти задължения разбира се).

                В случая с пирамидата, адвоката ти ще достигне до някой като мен, който ще разнищи в детайли за какво става въпрос, ще разбере че е измама, и ще ти предостави фактите, за да можеш да вземеш информирано решение.
                Такъв като мен неминуемо ще те впечатли, и ще ти се прииска неудържимо да го поканиш на вечеря...
                Има и още, но за сега толкоз...

                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Значи, аз предлагам стандсртните условия: 30%. Никого не насилвам.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Пак не ме разбра. Дай по нашенски: кой поръчва музиката ти или инвеститорът?
                    Ако инвеститорът инвестира в МОЙ проект, ти как мислиш?
                    Щото, следва продължение: Като си толкоз..., що си нямаш СВОЙ проект?

                    Коментар


                    • Без да влизам в обяснителен режим:
                      1.За пенсия ми е рано.
                      2.Работя в бутилираща компания, ел.техник. На смени.
                      3.Ако бях „провал”, Импотецият нямаше така да го е яд...
                      4.Това, че срещам известни трудности, кой не среща?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Сега, да уточним:
                        Истината,
                        Само напудреното,или
                        ...Да те излъжа?

                        Джокер: Аз пък, пари на всяка цена и от какви-да-са хора, не желая. Защото,
                        АКО - АМА НАИСТИНА! - човек идка да прсви работа, я прави. Напудрените кукундели, да ги о ира Импотецият. После, гембъл,дринк...и пак да ги обира. Аз на „ -...ти менеуважаашлима?” не играя.
                        Пак не ме разбра. Дай по нашенски: кой поръчва музиката ти или инвеститорът?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Давай .
                          Ша даде той. Кора от банана.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                            Фактите са че си един огромен Провал.
                            За всичките тези години си доказал, че си един паразит.
                            Добре че ти дават пенсия от данъците на работещите за по пет-шестотин лева, че иначе яко си я окъсал.

                            ...и аз що не знам всички тези „подробности” ? Ех, Чукча, пак си се напушил...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Хубаво, значи ще е следващият събеседник.

                              Представи си следната ситуация. Утре ме трясва как беше там “националната лотария” и ставам милиардерка. Аз дето от инженерни науки не отбирам, щото се занимавам с друго. И решавам да стана инвеститор щото в първи курс по икономика сме учили, че парите трябва да се движат и капитала да се умножава. Capital development разбираш ли.

                              И ето ти проблем. Кинти има. Воля има. Обаче искам да знам в какво ще си влагам парите. Каква възвръщаемост евентуално да очаквам. И от топлообмен нищо не разбирам.

                              И ти искам основната информация смляна като за ... мене.

                              И съм една превзета пуйка, накичила съм се с брилянтите, качила съм са на кокилите, наконтила съм се с луи вюитон и армани и гледам тъпо снимка на икономайзера.

                              В твойта къща или гараж, посмъртно не идвам - искам видеоклип, който да гледам на плазмата докато си пия шерито на честъра. Видеопрезентация с основните параметри потвърдени от трима признати в областта експерти, красиви кадри, цветнички и елементарни цифри - кат аритметика за шести клас - приход и разход. И хубава динамична музика, ама не много сложна, че самотния неврон в главата ми ще се претовари.

                              Освен това след 15 минути ме чакат маникюристката и масажистката и после отивам на шопинг. Имам 15 минути за теб и още трима като теб.

                              Искам само Две числа. И ако префърцунената ми празна глава под фризурата за двеста долара види и една формула припадам, а кученцето ми за пет стотака, разбирай поне йоркширски териер колабира.

                              Ама имам кинти, мнооооого кинти и искрено желание да инвестирам.

                              Какво правиш? Ти си на ход. Как ще се пребориш със себе си?

                              Там е ключът от тази твоя барака.
                              Сега, да уточним:
                              Истината,
                              Само напудреното,или
                              ...Да те излъжа?

                              Джокер: Аз пък, пари на всяка цена и от какви-да-са хора, не желая. Защото,
                              АКО - АМА НАИСТИНА! - човек идка да прсви работа, я прави. Напудрените кукундели, да ги о ира Импотецият. После, гембъл,дринк...и пак да ги обира. Аз на „ -...ти менеуважаашлима?” не играя.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                                Може ли аз?
                                Давай .

                                Коментар

                                Working...
                                X