IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

    То нека детето да е тъпо,пък ако ще и най-добрите преподаватели да работят с него, пък ще видим дали ще има резултати.
    Има и умни цигани, както и умни индийци. Не връзвай цвят на кожа с интелект. Ще сбъркаш.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

      Интересно защо тогава постоянно пишеш в български форум с такива изостанали индивиди?Що не пишеш в немски форуми,където хората са прогресивни?Може да обсъждате как правилно да се проведе гей парада или какви плюшени играчки да се дават на арабските имигранти. Това е прогресивно.
      Спирам да пиша за днес. Хайде чао.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Сега схващаш ли защо не се задържах задълго в България? Ами просто считам този начин на мислене (твоят, на Миро и на още куп други) за изостанал с поне 50 години, в България сте заседнали на ниво 50те. Няма какво да добавя.
        Интересно защо тогава постоянно пишеш в български форум с такива изостанали индивиди?Що не пишеш в немски форуми,където хората са прогресивни?Може да обсъждате как правилно да се проведе гей парада или какви плюшени играчки да се дават на арабските имигранти.Или как да се сменя полът на децата. Това е прогресивно.
        Ние тук не желаем децата ни да стават гейове и лесбийки, нито да ги кастрират,нито пък искаме България да се напълни с диваци от Азия и Африка. Наистина сме изостанали.
        Last edited by mirodes; 12.07.2023, 20:25.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение
          [/B]

          Грешка. Развивана е.
          То нека детето да е тъпо,пък ако ще и най-добрите преподаватели да работят с него, пък ще видим дали ще има резултати.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Нали не очакваш да тръгна да се фаля с децата като сички майки ...моето е по-по-по-най....:-) Децата са ми ок едно е добро в логическите неща и математиката , но не в езиците, при друго е обратното съчетано с изкуство и невероятна красота / без фалба/ и така.
            Трябва да разбереш , че има пирамидална структура на интелект, кеш, лидерство и т.н. Не може се моите/твоите деца да са все най-най. . Трябва ли да влизам в състезание със свръхамбициозни родители при много ниска вероятност за положителен резултат / повече от другите/ Не мисля.
            Ако не им оставя имоти те сами НЯМА да могат да си купят. Това го знаеш много добре и сме го коментирали и друг път. Биха си купили не повече от първите 5% по доходи и смелост.....Останалите са потенциални наематели.... И дори да са по-умни от моите деца ...пак ще им плащат наем щото акъла в много случаи не стига за да направиш богатство или за да си купиш имот. Нужни са други качества най вече смелост и доза късмет.....Ума въобще не е задължителен .
            Обаче знаеш ли какво , аз не искам децата ми да са най-богати, както и най-умни. Всичко най върви с рискове и жертви в други направления. Това на което бих се радвал е да имат относително спокоен живот и щастлив. Първото минава през спокойна материална част / а тя минава през жилището основно , останалото е безпроблемно навсякъде и за всеки/ , а второто не зависи от мен а от хората с които ще изкарат живота си след мен / тук а нашият семеен пример/
            Сега схващаш ли защо не се задържах задълго в България? Ами просто считам този начин на мислене (твоят, на Миро и на още куп други) за изостанал с поне 50 години, в България сте заседнали на ниво 50те. Няма какво да добавя.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Ти изобщо не схващаш какво пиша. Спирам дотук - пак ти казвам, че няма никакъв смислъл да спорим, след като сме очевидно на коренно различни мнения.
              Ами обори ме с факти. Че интелигентноста не е вродена, а придобита.Щото аз мога да дам стотици примери за обратното. Например баба ми и дядо по бащина линия бяха полуграмотни.Но и трите им деца са завършили висше образование. Което означава, че са имали вродена интелигентност от родителите си.Които просто не са имали възможност да я развият.Щото и двамата са пълни сираци и е трябвало от малки да работят. И не са имали възможност да се образоват.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                Напълно е възможно всеки човек да има дете идиот. Това е ЗАБОЛЯВАНЕ. И на всеки може да се случи.
                Колкото до циганите-много цигани, които работят в Германия карат Мерцедеси за по 100 хиляди лева и вдигат големи къщи.Ама децата им не са по-умни от тези на циганите ,които живеят в мизерия. А има българчета,които живеят бедно и печелят олимпиади. Щото интелигентността им е вродена.


                Грешка. Развивана е.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                  Напълно е възможно всеки човек да има дете идиот. Това е ЗАБОЛЯВАНЕ. И на всеки може да се случи.
                  Колкото до циганите-много цигани, които работят в Германия карат Мерцедеси за по 100 хиляди лева и вдигат големи къщи.Ама децата им не са по-умни от тези на циганите ,които живеят в мизерия. А има българчета,които живеят бедно и печелят олимпиади. Щото интелигентността им е вродена.
                  Ти изобщо не схващаш какво пиша. Спирам дотук - пак ти казвам, че няма никакъв смислъл да спорим, след като сме очевидно на коренно различни мнения.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Ами недейте пробива, никой не ви кара, просто сте обречени на бедност и изолация. То и затова България е най-бедната страна в ЕС, явно има причина.
                    Не знам колко сме бедни,ама голяма част от българите живеят в собствено жилище, за разлика от немците. И богатства се трупат с поколения. Ние тръгнахме от много ниско ниво 1990г,а през 1997г пропаднахме още.След 20-25 години ще видим дали България ще е толкова бедна.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      "Иначе си познал децата ми не са нищо специално...средностатистически..."

                      Горното хич не е добре, а ти си тръгнал по пътя "да им купя апартаменти, щото не са нищо специално и няма да могат да се оправят сами". В случая само ще профукат каквото си им оставил и ще живеят бедно след това, ще са едни от милиардите "излишни" на планетата. Затова се постарай да станат нещо специално - ползата ще е далеч повече. Казах ти да смениш подхода, ти обаче продължаваш да остроумничиш.
                      Нали не очакваш да тръгна да се фаля с децата като сички майки ...моето е по-по-по-най....:-) Децата са ми ок едно е добро в логическите неща и математиката , но не в езиците, при друго е обратното съчетано с изкуство и невероятна красота / без фалба/ и така.
                      Трябва да разбереш , че има пирамидална структура на интелект, кеш, лидерство и т.н. Не може се моите/твоите деца да са все най-най. . Трябва ли да влизам в състезание със свръхамбициозни родители при много ниска вероятност за положителен резултат / повече от другите/ Не мисля.
                      Ако не им оставя имоти те сами НЯМА да могат да си купят. Това го знаеш много добре и сме го коментирали и друг път. Биха си купили не повече от първите 5% по доходи и смелост.....Останалите са потенциални наематели.... И дори да са по-умни от моите деца ...пак ще им плащат наем щото акъла в много случаи не стига за да направиш богатство или за да си купиш имот. Нужни са други качества най вече смелост и доза късмет.....Ума въобще не е задължителен .
                      Обаче знаеш ли какво , аз не искам децата ми да са най-богати, както и най-умни. Всичко най върви с рискове и жертви в други направления. Това на което бих се радвал е да имат относително спокоен живот и щастлив. Първото минава през спокойна материална част / а тя минава през жилището основно , останалото е безпроблемно навсякъде и за всеки/ , а второто не зависи от мен а от хората с които ще изкарат живота си след мен / тук а нашият семеен пример/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Айнщайн е имал син идиот. А много гении са произлезли от бедни необразовани семейства. Всичко зависи от най-ранната детска възраст и как е стимулиран понятийният апарат и как е развивано мисленето и колко труд е положен. С телефона и таблета няма да стане. Нито ако си израстнал в катуна и са те учили да крадеш още от малък вместо да са ти сложили книга пред теб. При циганите е смятам ясно защо е такова положението. При негрите също. И изобщо, спорът е безсмислен, тъй като има хиляди изписани страници по темата и то от хора, които имат повече акъл от всички нас взети заедно.
                        Напълно е възможно всеки човек да има дете идиот. Това е ЗАБОЛЯВАНЕ. И на всеки може да се случи.
                        Колкото до циганите-много цигани, които работят в Германия карат Мерцедеси за по 100 хиляди лева и вдигат големи къщи.Ама децата им не са по-умни от тези на циганите ,които живеят в мизерия. А има българчета,които живеят бедно и печелят олимпиади. Щото интелигентността им е вродена.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                          Прав си-в наши дни пробиват такива като премиерът на Люксембург, Макрон,президентът на Латвия.
                          Така че няма нужда да пробиваме в "развити'общества.Камъкът си тежи на мястото.
                          Ами недейте пробива, никой не ви кара, просто сте обречени на бедност и изолация. То и затова България е най-бедната страна в ЕС, явно има причина.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Айнщайн е имал син идиот. А много гении са произлезли от бедни необразовани семейства. Всичко зависи от най-ранната детска възраст и как е стимулиран понятийният апарат, как е развивано мисленето и колко труд е положен. С телефона и таблета няма да стане. Нито ако си израстнал в катуна и са те учили да крадеш още от малък вместо да са сложили книга пред теб. При циганите е смятам ясно защо е такова положението. При негрите също. И изобщо, спорът е безсмислен, тъй като има хиляди изписани страници по темата и то от хора, които имат повече акъл от всички нас взети заедно.
                            Тогава сам си противоречиш в долния пост с горния пост.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                              Ако пуснеш интелигентно бебе на вълците то никога няма да проговори. Пропускаш стумилацията на интелигентността.
                              Айнщайн е имал син идиот. А много гении са произлезли от бедни необразовани семейства. Всичко зависи от най-ранната детска възраст и как е стимулиран понятийният апарат, как е развивано мисленето и колко труд е положен. С телефона и таблета няма да стане. Нито ако си израстнал в катуна и са те учили да крадеш още от малък вместо да са сложили книга пред теб. При циганите е смятам ясно защо е такова положението. При негрите също. И изобщо, спорът е безсмислен, тъй като има хиляди изписани страници по темата и то от хора, които имат повече акъл от всички нас взети заедно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Класическият български мъж (като мислене) в развитите общества максимум ще стигне до ниво склададжия и плочкаджия. Виж, за България си прав какви умения трябва да имаш, но България аз не я слагам в графата на развитите страни, липсват поне 50-60 години.
                                Прав си-в наши дни пробиват такива като премиерът на Люксембург, Макрон,президентът на Латвия.
                                Така че няма нужда да пробиваме в "развити'общества.Камъкът си тежи на мястото.

                                Коментар

                                Working...
                                X