IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Важна е тръпката. Къде има тръпка без малко опасност ... Их къв си сега и господата ти подадоха доста идеи по темата, ти се циганиш сега за кебапите

    Казвай кога ще издаваш книгата.
    аз не мога да черпя с кебпчета.....това е проблема. Заеби книгата.....тя е лесна...сега обмислям кво ще правя след книгата вече)) трябва да правя семинари ........по цял двят и т.н...много работа ми се отваря)))))

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

      По отношение на любовните връзки занеш върху кво работя...да не става публично....и знаеш кво е мнението ми. Но при всички положения е начин на мислене и подход с който влизат или живеят живота си. Все повече съм убеден в това. Онова дет ми кажа за "сектата" няма да го поглеждам до като не си избистря моето. да не си повлиявам мислите.
      Би ли споделил отново за любовните веъзки?

      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
        А, играйте, играйте. Те за това говорих.

        Не е добре да сме прекалено сюрьозни, винаги и навсякъде, като американците - от президента им до последния работник на детройтския конвеир. Тея хора там, както са отишли сухарски пуритани, така такива са си останали и досега.
        Разликата между стара Европа и американските ѝ наследници е в липсата, пълната липса на чувство за хумор и самоирония у последните.
        Както заминаха детски недоразвити, така си и останаха, независимо от некоите добри възрастни хора там.
        Продължават с любимия си пуритански лов на вещици по света и у нас. Те са все още едно тригодишно дете, двайсет пъти по-голямо от всички наоколо, докопало тояга и търсещо... какво? кого да удари с тоягата, че е интересно... малко така.
        Тоя път лайка не е заради корупцията

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение

          Толкова съм търпелива, че никога не зарязвам дори по-малко интересна книга, само дето вече много бавно и старателно подбирам това, което чета. Едно зрънце да науча повече, съм благодарна на автора, защото в този момент е мой учител, пък макар и да не съм в унисон с повечето неща, които пише.
          В унисон със самокорупцията пак ти давам лайк....обаче не съм съгласен. Ако ти имаш време ...аз нямам да се занимавам да чета разни автори само с надеждата че някъде по средата или в края евнтуално ще видя няккаво зрънце.....зрънце не ми е достатъчно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Мале мале. То излиза. че под една и съща дума, всеки разбирал по различни начини. Ще трябва пак да филосвствам.
            Ако имам желание да кача примерно връх Ком, за мен може да има две причини:
            1.Ако искам да го кача за да доказвам нещо на някой или не себе си. Това е амбицията. Амбицията е гоненето на резултата на всяка цена. Препядствията по пътя ми биха били пречка, защото ще ми пречат да си постигна целта. Прекаленото желание да се кача там горе, ще ми носи отрицателни емоции при срещане на непредвидени препятствия. Тези отрицателни емоции ще ми пречат да се кача. Даже и по-лошо. Има вероятност да ме откажат от това да гоня върха. Освен това, дори да стъпя на този връх аз дори няма да се огледам да видя гледката. Вече ще мисля за следващият връх. Все едно съм машина, създадена за да свърши някаква работа или докаже, че е по-добра от другите машини.
            2. Ако искам да го кача, за да изпитам чувството да кача въпросния връх, то това е за мен мечтата. Самите трудности, не само че няма да ми поречат а ще направят изживяването още по-приятно. Демек ще предпочета пътя пред целта и тогава хем ще се кача, хем ще изпитвам удоволствие по целият път. Пък и да не се кача до горе, голям праз. Важното е че ще съм се забавлявал през целият път.
            3. Ако не искам да излизам от зоната си на комфорт и да седя пред телевизора и да гледам левски цска, то тогава няма да имам желание за никави върхове и ще обвинявам за това американците и руснаците.
            1 е желанието а 3 е нежеланието. То затова онзи будист казал че единственото което ни пречи е желанието и нежеланието
            В една европейска държава се е случило нещо много интересно. Реален случай от 50-60 години на миналия век. В забутано планинско село няма храна за всички деца и злата мащеха гони в гората едно седем годишно сираче. Детето оцелява отгледано от вълци. Откриват го случайно като юноша. Почти е забравил да говори човешки език, но се разбира пракрасно с животните. Криво-ляво успяват да го социализират. И до ден днешен му коства да разбере двуличието и двусмислието при комуникацията с хората, защото в природата няма фалш, нито двойна комуникация.

            Сега е вече възрастен човек. Пак излезе по вестниците наскоро. Направиха хубав филм за него. Той пак живее повече със животните, отколкото с хората...
            Last edited by Selena; 28.05.2018, 20:29.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

              Тцъ, само едно не може. Аз съм като патетата - потопя ли си човката, трябва да се окъпя цялата.

              П.П. Съседи сме по хабитат, но засега можеш да ми поръчаш една бутилка тъмно Бакарди в Кръчмата.
              Наздраве!
              Бакарди....бях забравил че същестува)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                Защото понякога, високата образованост и интелигентност се явяват като рамки. Такъв човек може да се опита да даде обяснение на дадено явление от позицията на своите знания и професионален опит, без да си даде труда да прехвърли границата им... и такъв човек обикновено стига до една прилична заплата.

                Докато за други, които притежават само базови умения, но изобретателността им не е лимитирана от образованието и интелигентността им, благодарение за фантазията, въображението и амбицията си, постигат повече.

                Точно така.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  Защото има и житейска интелигентност, а не само “библиотечна” такава. Житейската интелигентност най-общо казано е свързана с една много важна характеристика. Комуникативност и реална преценка за заобикалящата те среда. Ще дам пример.

                  Красавец/красавица остават без партьор. Това е твой пример, но ще ти го заема за момент. Защо остават без партньор? И въобще защо има хора, които остават без добра работа или партньор? Т.е. без биологична, социална и трудова или кариерна реализация?
                  По отношение на любовните връзки занеш върху кво работя...да не става публично....и знаеш кво е мнението ми. Но при всички положения е начин на мислене и подход с който влизат или живеят живота си. Все повече съм убеден в това. Онова дет ми кажа за "сектата" няма да го поглеждам до като не си избистря моето. да не си повлиявам мислите.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Е що говорите за опасност се чудя?)))
                    Това вече опасност ли му викат ....секса?))
                    За дамите - всичко...за господата...нищо)))) Такъв е живота)))
                    Важна е тръпката. Къде има тръпка без малко опасност ... Их къв си сега и господата ти подадоха доста идеи по темата, ти се циганиш сега за кебапите

                    Казвай кога ще издаваш книгата.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Лирическата героиня се бъзика с лирическия герой, но не по линия на тези нюанси. Като вряла и кипяла такава, счита, че ако лирическият герой издаде книга, използвайки мъдростта на всички участници в тази тема, ни дължи авторски права под формата на поне тройка кебабчета, студена бира и разходка с бентлито за дамите, а за господата каквото там намери за добре .

                      Колкото до сексуалната линия на глагола “вземам”, тя счита, че опасност засега няма и едва ли ще има поради спецификите на виртуалния свят .
                      Е що говорите за опасност се чудя?)))

                      Това вече опасност ли му викат ....секса?))

                      За дамите - всичко...за господата...нищо)))) Такъв е живота)))

                      Коментар


                      • Мале мале. То излиза. че под една и съща дума, всеки разбирал по различни начини. Ще трябва пак да филосвствам.
                        Ако имам желание да кача примерно връх Ком, за мен може да има две причини:
                        1.Ако искам да го кача за да доказвам нещо на някой или не себе си. Това е амбицията. Амбицията е гоненето на резултата на всяка цена. Препядствията по пътя ми биха били пречка, защото ще ми пречат да си постигна целта. Прекаленото желание да се кача там горе, ще ми носи отрицателни емоции при срещане на непредвидени препятствия. Тези отрицателни емоции ще ми пречат да се кача. Даже и по-лошо. Има вероятност да ме откажат от това да гоня върха. Освен това, дори да стъпя на този връх аз дори няма да се огледам да видя гледката. Вече ще мисля за следващият връх. Все едно съм машина, създадена за да свърши някаква работа или докаже, че е по-добра от другите машини.
                        2. Ако искам да го кача, за да изпитам чувството да кача въпросния връх, то това е за мен мечтата. Самите трудности, не само че няма да ми поречат а ще направят изживяването още по-приятно. Демек ще предпочета пътя пред целта и тогава хем ще се кача, хем ще изпитвам удоволствие по целият път. Пък и да не се кача до горе, голям праз. Важното е че ще съм се забавлявал през целият път.
                        3. Ако не искам да излизам от зоната си на комфорт и да седя пред телевизора и да гледам левски цска, то тогава няма да имам желание за никави върхове и ще обвинявам за това американците и руснаците.
                        1 е желанието а 3 е нежеланието. То затова онзи будист казал че единственото което ни пречи е желанието и нежеланието
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • А, играйте, играйте. Те за това говорих.

                          Не е добре да сме прекалено сюрьозни, винаги и навсякъде, като американците - от президента им до последния работник на детройтския конвеир. Тея хора там, както са отишли сухарски пуритани, така такива са си останали и досега.
                          Разликата между стара Европа и американските ѝ наследници е в липсата, пълната липса на чувство за хумор и самоирония у последните.
                          Както заминаха детски недоразвити, така си и останаха, независимо от некоите добри възрастни хора там.
                          Продължават с любимия си пуритански лов на вещици по света и у нас. Те са все още едно тригодишно дете, двайсет пъти по-голямо от всички наоколо, докопало тояга и търсещо... какво? кого да удари с тоягата, че е интересно... малко така.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                            Дадох ти лайк на мнението за да ти се запълнят и на теб квадратчетата.

                            Всичко което каза за мен е "определен начин на мислене".

                            Моята книга ще се опита да докаже че на човек не са му нужни правила или велики мисли казани от някой си които да следва...а просто "определен начин на мислене".

                            Чел съм много книги в областта на психологията и личностното развитие, мотивационни и т.н. Много от тях съм зарязвал като глупави. С много от тях съм съгласен отчасти. Някой хора повърхностно са споемнавали важността на начина на мислене .

                            Но никъде до момента не съм срещнал задълбочаване в точно тази материя и подобен подход като моя. Ако греша някой да ме поправи.
                            Толкова съм търпелива, че никога не зарязвам дори по-малко интересна книга, само дето вече много бавно и старателно подбирам това, което чета. Едно зрънце да науча повече, съм благодарна на автора, защото в този момент е мой учител, пък макар и да не съм в унисон с повечето неща, които пише.
                            Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                              Ктде живееш, да те черпя едно?
                              Тцъ, само едно не може. Аз съм като патетата - потопя ли си човката, трябва да се окъпя цялата.

                              П.П. Съседи сме по хабитат, но засега можеш да ми поръчаш една бутилка тъмно Бакарди в Кръчмата.
                              Наздраве!
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                                Защото понякога, високата образованост и интелигентност се явяват като рамки. Такъв човек може да се опита да даде обяснение на дадено явление от позицията на своите знания и професионален опит, без да си даде труда да прехвърли границата им... и такъв човек обикновено стига до една прилична заплата.

                                Докато за други, които притежават само базови умения, но изобретателността им не е лимитирана от образованието и интелигентността им, благодарение за фантазията, въображението и амбицията си, постигат повече.
                                Ктде живееш, да те черпя едно?

                                Коментар

                                Working...
                                X