IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
    Следващата информация не се отнася за конкретен съфорумник, а я пускам тук с чисто информативен характер. Моля, да не бъде третирана като "Заяждания; Лични нападки; Обиди".

    "Мания на изобретението - пациентът е сигурен, че е направил велико откритие. Например, познава формулата на еликсира на вечната младост или е създал лекарство за рак. Той е обиден за света, защото „неблагодарното човечество” не разбира какви големи перспективи отхвърля, непризнавайки гениалността на изобретението му."

    /Из класификацията на психичните разстройства и видовете патология, попадащи в групата на мегаломанията/
    Е, пациенти да искаш. Само колко ги изброих досега.
    Иначе, ако опитваш да ни занасяш, никой не е твърдял за "велики открития". Виж, че нещо, което работи - при това, номинално, и почти оптимално, с кпд ок.60-80% от максимума, има няколко двуноги, дето се дзверят, че било "измама". Забележителното е че, измежду тези пациенти, един-едничък не се осмели дори, да провери фактите. Само се кръстят, плюят си в пазвата срещу ур0ки, обикалят в кръг, танцуват танца на Буд'ала и мънкат "измама, измама". Толкова са изтрещели, че дори в лудницата вече ги нещат щото, там било за нормални луди, а не за тотално бъгнати. Някой беше казал, че ги било хапело някакво куче, ама не спомена породата, пинчер или чихуахуа...
    Last edited by Pyramid; 06.06.2021, 05:55.

    Коментар


    • Следващата информация не се отнася за конкретен съфорумник, а я пускам тук с чисто информативен характер. Моля, да не бъде третирана като "Заяждания; Лични нападки; Обиди".

      "Мания на изобретението - пациентът е сигурен, че е направил велико откритие. Например, познава формулата на еликсира на вечната младост или е създал лекарство за рак. Той е обиден за света, защото „неблагодарното човечество” не разбира какви големи перспективи отхвърля, непризнавайки гениалността на изобретението му."

      /Из класификацията на психичните разстройства и видовете патология, попадащи в групата на мегаломанията/
      Last edited by Ender; 06.06.2021, 01:26.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid
        В лично качество, ще обясня на Матеев, че личните качества, за които той мрънка, също, може да означават определен морал или неговата липса. Например на мен, никога не ми беше идвало на ум, да обсебвам чужд труд и после, да обявявам неговите плодове за свои собственост и достойнства, докато, публично, да омаловажавам чуждите усилия - нещо, което, "Лично Качествен", лицето Росимир Матеев, практикува редовно, докато плюе по хора и техни достижения, до които, Е УМРЯЛ ОТ СТРАХ, ДА НЕ БИ ДА СЕ ДОКОСНЕ.
        Също така, в лично качество, ми е чужда черната неблагодарност и предателството, които, въпросното лице, практикува ката ден. По ТАЗИ причина, дълго, го мислех за порядъчен, най-малко, колкото мен, и искрено, да го уважавам. Всичко ТОВА - до момента, в който, захапа ръката, която опита да му помогне и да го (до) нахрани.
        Кой да ти каже, обаче, с колко тежко морално ерозирал човек си имаш работа...
        Този постинг го считам като заяждане, лични нападки, обиди и подигравки. Защо не се трие от модераторите? Трябва ли и аз да отвърна със същото, за да се усетят модераторите, че нещо не е наред?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
          Добре, ще говоря в безлична форма, за да видя дали и този път ще ме изтрият.

          За да се постигне успех в този живот са необходими лични качества, които някои хора просто ги нямат. Те имат сбъркано мислене, наслоено от дългогодишните многобройни самозаблуди, на които робуват. Това мислене им пречи да вземат правилните решения за постигането на един евентуален успех.

          Най-големият проблем при тези хора е прекалено високата самооценка за собствените им способности. Тази самооценка им пречи да видят каква е реалноста, и къде в нея те могат да намерят собственото си място. Мисълта "аз съм най-умния, а всички други са глупави, прости и тъпи" е завлядяла съзнанието им, и затова те се изживяват като непризнати гении. Такива хора търсят вината за собствения си провал в живота навсякъде другаде, но не и в себе си.

          Това е болестно състояние, от което страда около 2% от населението. В психиатрията дори си има и име - шизофрения или с други думи откъсване от реалноста и живеене на живот в някакви свои си измислени излюзии, от които не могат да се освободят без чужда помощ и без лекарска намеса.
          ...и, което е най-,странно, разпалено, обясняват на останалите, как ТЕ не били ставали. Естествено, рядко им идва на болния ум, че критериите за успех, не се свеждат единствено до техните, генерализират, без да познават света, хората, техните достижения и т.н. ...

          Коментар


          • Подарявам регистрацията си тук на първия поискал, FIFO.

            Подробности на Лични Съобщения.

            Коментар


            • Добре, ще говоря в безлична форма, за да видя дали и този път ще ме изтрият.

              За да се постигне успех в този живот са необходими лични качества, които някои хора просто ги нямат. Те имат сбъркано мислене, наслоено от дългогодишните многобройни самозаблуди, на които робуват. Това мислене им пречи да вземат правилните решения за постигането на един евентуален успех.

              Най-големият проблем при тези хора е прекалено високата самооценка за собствените им способности. Тази самооценка им пречи да видят каква е реалноста, и къде в нея те могат да намерят собственото си място. Мисълта "аз съм най-умния, а всички други са глупави, прости и тъпи" е завлядяла съзнанието им, и затова те се изживяват като непризнати гении. Такива хора търсят вината за собствения си провал в живота навсякъде другаде, но не и в себе си.

              Това е болестно състояние, от което страда около 2% от населението. В психиатрията дори си има и име - шизофрения или с други думи откъсване от реалноста и живеене на живот в някакви свои си измислени излюзии, от които не могат да се освободят без чужда помощ и без лекарска намеса.
              Last edited by Mateev; 05.06.2021, 15:39.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение


                Бих те поправил. Редът е: получаваш патент, а после (може би) някоя компания би го взела. Всичко друго са фантасмагории, за да върви една "дискусия" и някой да се хвали, че бил направил нещо си...
                Ако смяташ, че компанията ще произведе нещото от твое име и ще го патентова на твое име - лъжеш се.
                Може би някой трябва да направи разходите, за да получиш патента за някаква Фърчаща "идея", взаимствана (т.е. - открадната) от старите учебници? Това може да се случи само в мислите на някого в Горна Оряховица, който бил писал на Мъск.
                Някой ще ти свърши работата, ще плати от твое име и ще продължи да ти плаща патентното право, за да ползва нещо, което сам е направил? Майтапчия.
                Сега другият (съпруг) ще почне да ме убеждава, че всички трябва да работят за фантазиите на някого и да наливат пари в същите (и да му плащат осигуровки)
                Те пък, ония с парите - само се чудят къде да ги харижат, защото са им толкова непотребни и дори излишни.
                Процедурата на патентоване е с пъти по-продължителна, отколкото пускането на продукт на пазара. Не си наясно с процесите. Явно, глаголиш по тема, по която, аз имам за консултант един от най-добрите специалисти в България. Затуй, мнението ти, увисва със страшна сила.

                Коментар


                • Информирам, само, своите хейтъри: МНОГО ДОБРЕ се справям с игнора. Това, че отговарям, е за форума.

                  Коментар


                  • По темата: За да успее, човек трябва много прецизно да филтрира, от какво да се, и от какво - да НЕ се повлиява. Нарича се духовна хигиена.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      Къде е този брояч?

                      Искам да го видя със собствените си очи, защото по разбираеми причини не ти вярвам.
                      Не ми пука.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Тук ще те светна: Всеки е пореден номер. Текат от 2000 - та година, всеки, цъква брояча с единичка. А Митьо Пищова, е чалга, която, само заобикалям.
                        Къде е този брояч?

                        Искам да го видя със собствените си очи, защото по разбираеми причини не ти вярвам.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          Голям си мечтател, пък и голям лъжец. Нещо като Митьо Пищова, който също като тебе твърдеше, че си е водил списък колко мацки е изчукал, и цитира едно огромно число, измислено на момента.

                          Та как ги преброи тези 15 162 опита?
                          Откъде гледаше, и колко часа загуби за броенето?
                          Тук ще те светна: Всеки е пореден номер. Текат от 2000 - та година, всеки, цъква брояча с единичка. А Митьо Пищова, е чалга, която, само заобикалям.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            Такива "тарикати", редовно се пробват. Досега, преброих 15162( петнадесет хиляди, сто шейсет и два) опита, стараят се хората и продължават. Ако не съм изгорял досега, то е, защото им хващам партенките отдалече, както (вече се научих) и излавям и твоите. Няма да ти казвам къде да ходиш и какво да правиш. Ти си знаеш.
                            Голям си мечтател, пък и голям лъжец. Нещо като Митьо Пищова, който също като тебе твърдеше, че си е водил списък колко мацки е изчукал, и цитира едно огромно число, измислено на момента.

                            Та как ги преброи тези 15 162 опита?
                            Откъде гледаше, и колко часа загуби за броенето?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Считай, че вероятността някоя компания въобще да ти отговори, е по-малка от вероятността да спечелиш шестица от тотото. Ама ти не се отказвай - пускай си редовно фишовете (мейлите) поне още 10 години, и може и да имаш късмета някоя секретарка да не го изтрие на 3-тата секунда, а да го препрати на шефа си, който ще го изтрие на 10-тата секунда. До висшите шефове обаче, които вземат истинските решения, никога няма да се добереш.

                              Има обаче вероятност да ти отговори някой измамник, който да те измами с живи пари, карайки те да платиш нещо дребно, за да получиш нещо голямо. Ти плащаш дребното (няколко хилки) и след това духаш супата.
                              Такива "тарикати", редовно се пробват. Досега, преброих 15162( петнадесет хиляди, сто шейсет и два) опита, стараят се хората и продължават. Ако не съм изгорял досега, то е, защото им хващам партенките отдалече, както (вече се научих) и излавям и твоите. Няма да ти казвам къде да ходиш и какво да правиш. Ти си знаеш.
                              Last edited by Pyramid; 05.06.2021, 14:14.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                                Сега, батерията е предложена на няколко компании и, ако всичко е наред, ще стане обект на патентно право. Ще видим, всичко по реда си.

                                Прочее, виж си личните. Имаш съобщение - ОТГОВОР. И бих се радвал, да реагираш бързо.

                                Бих те поправил. Редът е: получаваш патент, а после (може би) някоя компания би го взела. Всичко друго са фантасмагории, за да върви една "дискусия" и някой да се хвали, че бил направил нещо си...
                                Ако смяташ, че компанията ще произведе нещото от твое име и ще го патентова на твое име - лъжеш се.
                                Може би някой трябва да направи разходите, за да получиш патента за някаква Фърчаща "идея", взаимствана (т.е. - открадната) от старите учебници? Това може да се случи само в мислите на някого в Горна Оряховица, който бил писал на Мъск.
                                Някой ще ти свърши работата, ще плати от твое име и ще продължи да ти плаща патентното право, за да ползва нещо, което сам е направил? Майтапчия.
                                Сега другият (съпруг) ще почне да ме убеждава, че всички трябва да работят за фантазиите на някого и да наливат пари в същите (и да му плащат осигуровки)
                                Те пък, ония с парите - само се чудят къде да ги харижат, защото са им толкова непотребни и дори излишни.

                                Коментар

                                Working...
                                X