IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

    А защо да не е, всъщност ако всички смятат, че сестра ти е к-ва, върви после обяснявай и доказвай, че не е.... все е тая. И невинен, пак ще си виновен. т.е. дори и да те смятат гешно, е все тая защото точно по този начин ще се отнасят с теб...
    Е, хората са мнителни и действат според мненията си, не според фактите. Последното, е с много, ама много, тежки последици. И не само за отделни индивиди, които първи го отнадят, ами и за вида като цяло.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

      Като губиш...печелиш опит. Изкуших се да допълня)))
      Абе, разрешавам си да не се съглася. В смисъл че, може ѝ просто време да изгубиш, ѝ никакъв „опит” да не извлечеш. Пак, зависи какво, къде, кога.
      ...и как си изгубил. Наблюдаваното в момента, за мен, е категоричност, граничеща с детската, в сфера, в която, нещата са толкова пъстри, че фантазията ни е бедна.
      - Не, че е „лошо”.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

        Ето това, червеното за мен е крайно грешно. Ако осъзнаеш, че червеното е грешно, ще осъзнаеш и много други отговори
        Да не би да твърдиш, че аз съм гъз, защото този форум смята, че аз съм гъз
        А защо да не е, всъщност ако всички смятат, че сестра ти е к-ва, върви после обяснявай и доказвай, че не е.... все е тая. И невинен, пак ще си виновен. т.е. дори и да те смятат гешно, е все тая защото точно по този начин ще се отнасят с теб...
        Last edited by pepe1234; 30.05.2018, 15:56.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

          Ето това, червеното за мен е крайно грешно. Ако осъзнаеш, че червеното е грешно, ще осъзнаеш и много други отговори
          Да не би да твърдиш, че аз съм гъз, защото този форум смята, че аз съм гъз
          И аз щях да рипна за същото: Другите може и изобщо нищо да не мослят /за когото и да е/, по ред причини. Значи ли това, че - щом ТЕ не мислят за него, ТОЙ НЕ ЗНАЕ ЗА СЕБЕ СИ ? Явно, в тази логика има слаба позиция.
          После, за това, какво „ Форумът мисли” за някого: Форумът е трубуна, на която, споделяме мисли, идеи, коментари. Но, дори трибуната да е една, тя,
          1.Няма единно личностно възприятие.
          2.Не представлява един интелект, а /някакво/ множество от обособени такива.
          Следувател о, „Форумът” не може да мисли, смята и т.н.
          /- Отделно, че -точно гъз - може и да не си. /Затова, какво „смята Форумът”, НЕможейки да смята...не е ли все едно?
          Last edited by Pyramid; 30.05.2018, 15:51.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

            Нищо подобно.

            Като мнение всички са ценни с различната си гледна точка. Ти имаш мнение за мен от това което казвам. Това мнение е подвластно на това което си ти ...т.е от предрасъдаците които всеки има. Не казвам дали е правилно или не или добре или зле...прсото констатирам.
            ...само че, това мнение - доколкото е твое /в случая/ , е формирано от и в теб, на база ТВОЯ ПРОЧИТ НА „мен” ѝ моите действия и изказани съждения - та, ТОВА ТВОЕ МНЕНИЕ зависи, не по-малко, и от теб, като съставител. И, съответно, претенциите за обективност ... абе, и те са субективни. И „Рамките”, в които се поатавяме един-друг, и те. И аз не казвам, е или не е правилно, редно и т.н. Само отбелязвам ​​​​​​

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

              Не може да няма рамка. Защото човек живее сред себеподобни в общество. И пак ще кажа...тезата си...човек знае за себе си това което другите мислят за него. - Можеш да ме цитираш обаче сигурно някой го е казал и друг това.... Ако човек няма рамка....то означава че живее сам. Ако израстне и живее тотално сам....той няма да има рамка...ще има само инстинкт за хранене и инстинкт за самосъхранение ...ще отпадне необхидомостта от развитие...от мащабно мислене. Т.е той ще е това което изначално е - животно. Съзнанието се формира от обществото чрез желанието и помоща на самия човек. Ако няма с кого да се сравнява изначално - човек ще загуби стимул да се развива. Дали сега това ви харесва или не...не знам...но реалността за мен такава. Изграждайки съзнанието си и мащбното мислене...т.е развивайки поглед върху света в който живее по голям от този на животните ...човек се превръща в БОГ. Той твори....създава...развива...усъвършенства...съди и т.н. И действията му имат ключово значение за промяна на средата около него. Което на практика е идеята за БОГ но в по малък мащаб. Само че ние сме избрали да имаме същество или енергия с най- мащабното мислене във вселената - а именно БОГ такъв какъвто го приемаме.

              Човешката психика е нещо външно е тезата ми. Човек има дадени условия по рождение - общестовото създава съзнанието. Тезата е много по дълбока и дава много прости отговори на това кво се случва с нас в действителност. Някой който контролира медиите със сигурност знае това преди мен.
              Ето това, червеното за мен е крайно грешно. Ако осъзнаеш, че червеното е грешно, ще осъзнаеш и много други отговори
              Да не би да твърдиш, че аз съм гъз, защото този форум смята, че аз съм гъз
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                Няма какво да осъзнаваме. Тези мисли водят до депресия. Талант е да не ти пука какво си направил, какво си спечелил и изгубил. Излишните мисли осъзнаване правят нещата по зле. Като спечеля какво губя? Да кажем от тото. Готови пари, ще ме променят, ще ме е страх от бандити и подобни глупости вместо да им се насладя? А като губя какво печеля? Едно нищо, защото ако не се взема в ръце и не променя нещата и губя време в мисли ще съм на същото дередже или по зле.
                Като губиш...печелиш опит. Изкуших се да допълня)))

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Наистина. Ванката опитва да подреди света у себе си и за себе си та, в случая, наистина, му е удобно /и практично/ да ни систематизира и опише в своя каталог, и да ни постави в разбираеми за себе си рамки. Проблемът настава с широките, безрамкови но, небезгръбначни души. Как да го опътя в тази ситуация? Не знам.
                  Нищо подобно.

                  Като мнение всички са ценни с различната си гледна точка. Ти имаш мнение за мен от това което казвам. Това мнение е подвластно на това което си ти ...т.е от предрасъдаците които всеки има. Не казвам дали е правилно или не или добре или зле...прсото констатирам.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                    Има още девет въпроса...
                    В случая идеята му е съвсем различна.
                    а ти какво мислиш за това кеото казах?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                      Няма какво да осъзнаваме. Тези мисли водят до депресия. Талант е да не ти пука какво си направил, какво си спечелил и изгубил. Излишните мисли осъзнаване правят нещата по зле. Като спечеля какво губя? Да кажем от тото. Готови пари, ще ме променят, ще ме е страх от бандити и подобни глупости вместо да им се насладя? А като губя какво печеля? Едно нищо, защото ако не се взема в ръце и не променя нещата и губя време в мисли ще съм на същото дередже или по зле.
                      Много вярно.

                      няма да те допълвам...да кажеш и други неща

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение

                        Знаеш ли, Money? Най- големият талант, майсторлък и дори Божи дар според мен е, да можем да се научим и всекидневно да осъзнаваме какво печелим, когато губим и какво губим, когато печелим.
                        Не можем. Щото не виждаме цялата картина.

                        Все едно мравка да осъзнае че същестува Америка и Европа.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение

                          Че точно съвременните "лекарства" са основната причина за днешния рак, как ли пък не да създавам ново отровителство. И за спасяването на човека е нужно точно той да го пожелае и да достигне до него.

                          Човек вярва толкова, колкото знае!
                          А когато знанието е пакетирано с вътрешни страхове на подсъзнателно, клетъчно ниво, тогава вярата ни бива буквално осакатена. Той спира да вярва на природните закони за самоизцеление и започва да търси спасение извън него.

                          Точно както историята винаги се е писала от победителите и не винаги е вярна, така и съвременната медицина и фармация(най-вече) се пишат от силните на деня и затова е толкова изопачена и опорочена така щото, да накара хората да се страхуват, да спрат да се доверяват на вътрешната си ПриРода и да повярват, че нещо извън тях е в състояние да ги "спаси''.

                          Обикновено по- материалистичните умове лесно се хващат в клопката на заблудата, защото си мислят, че здравето се купува с пари и редовно си плащат индулгенцията за същото.
                          Тази теза е ясна.

                          Но пак ще ти кажа...преди 100 години когато сме ядяли по чиста храна...нямало е лекарства и т.н средната продължителност на живота е била много по ниска. Дали е имало тогава рак не е ясно...след като е нямало начин да се установи дали имаш или не рак.

                          "Човек вярва толкова, колкото знае!" - това не е вярно....ако знаеш няма нужда да вярваш. Вярата изключва знанието щото няма да е вяра.

                          В подркрепа на това което каза въпреки че не съм съгласен ще кажа че човек в действителност може да има способности да се самолекува. Обаче тези спосбности не са налице масово.

                          Здравето се купува с пари за хубаво или за лошо. Късмет има....но ЯМР да ти открият навреме тумор в главата струва пари.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            А какво става с човешката психика ако въобщре няма рамка? За какво ни е тя? Муслил ли си в тази насока?
                            Не може да няма рамка. Защото човек живее сред себеподобни в общество. И пак ще кажа...тезата си...човек знае за себе си това което другите мислят за него. - Можеш да ме цитираш обаче сигурно някой го е казал и друг това.... Ако човек няма рамка....то означава че живее сам. Ако израстне и живее тотално сам....той няма да има рамка...ще има само инстинкт за хранене и инстинкт за самосъхранение ...ще отпадне необхидомостта от развитие...от мащабно мислене. Т.е той ще е това което изначално е - животно. Съзнанието се формира от обществото чрез желанието и помоща на самия човек. Ако няма с кого да се сравнява изначално - човек ще загуби стимул да се развива. Дали сега това ви харесва или не...не знам...но реалността за мен такава. Изграждайки съзнанието си и мащбното мислене...т.е развивайки поглед върху света в който живее по голям от този на животните ...човек се превръща в БОГ. Той твори....създава...развива...усъвършенства...съди и т.н. И действията му имат ключово значение за промяна на средата около него. Което на практика е идеята за БОГ но в по малък мащаб. Само че ние сме избрали да имаме същество или енергия с най- мащабното мислене във вселената - а именно БОГ такъв какъвто го приемаме.

                            Човешката психика е нещо външно е тезата ми. Човек има дадени условия по рождение - общестовото създава съзнанието. Тезата е много по дълбока и дава много прости отговори на това кво се случва с нас в действителност. Някой който контролира медиите със сигурност знае това преди мен.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                              Има още девет въпроса...
                              В случая идеята му е съвсем различна.
                              Наистина. Ванката опитва да подреди света у себе си и за себе си та, в случая, наистина, му е удобно /и практично/ да ни систематизира и опише в своя каталог, и да ни постави в разбираеми за себе си рамки. Проблемът настава с широките, безрамкови но, небезгръбначни души. Как да го опътя в тази ситуация? Не знам.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                А какво става с човешката психика ако въобщре няма рамка? За какво ни е тя? Муслил ли си в тази насока?
                                Има още девет въпроса...
                                В случая идеята му е съвсем различна.
                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X