IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

    Няма нищо за чудене.
    Корпорацията като структура не отдава никаква стойност на човека като човек. Той е просто някакво колелце в сложния механизъм, което трябва да си върши работата, за да се постигне печалба за акционерите и бонуси за борда на директорите. Нищо друго няма значение.
    От друга страна, корпорациите целенасочено си отглеждат послушно консуматорско общество, за да върви бизнеса както трябва.

    В почти 200-годишната история на съвременните корпорации са измислени хиляди начини за по-безболезнена смяна на колелцата, които се износват, или по друга причина пречат на работата на добре смазаната машина.
    Технологиите идват като дюшеш на корпорациите. Никакви проблеми, само редовна поддръжка искат машините.
    Човекът е най-рисковият елемент в която и да е система, затова елиминацията на човешкия фактор е основна задача, която успешно се изпълнява от няколко десетилетия насам (откакто има изчислителна техника).

    Чудя се само как ще решат въпроса с консумацията при разслояването на обществото на две части - много малко много богати хора и огромно мнозинство от много бедни хора.
    Последните 10 години инжектират пари като за световно в системата, ама вече и това не помага.
    И няма как да помага, при такава ножица. Щото, в тези хора, които НЕ работят, да вкарваш ДЪЛГ... - сещаш се.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      И после. Технологиите. Стават толкова съвършени, че в даден момент човекът е просто излишен. Представете си следната комбинация: напреднали технологии + монополизъм в чист вид. Това би бил кошмарът на XXIви век. Тоталната дехуманизация. Ще изядем планетата като гадни хлебарки.
      Няма нищо за чудене.
      Корпорацията като структура не отдава никаква стойност на човека като човек. Той е просто някакво колелце в сложния механизъм, което трябва да си върши работата, за да се постигне печалба за акционерите и бонуси за борда на директорите. Нищо друго няма значение.
      От друга страна, корпорациите целенасочено си отглеждат послушно консуматорско общество, за да върви бизнеса както трябва.

      В почти 200-годишната история на съвременните корпорации са измислени хиляди начини за по-безболезнена смяна на колелцата, които се износват, или по друга причина пречат на работата на добре смазаната машина.
      Технологиите идват като дюшеш на корпорациите. Никакви проблеми, само редовна поддръжка искат машините.
      Човекът е най-рисковият елемент в която и да е система, затова елиминацията на човешкия фактор е основна задача, която успешно се изпълнява от няколко десетилетия насам (откакто има изчислителна техника).

      Чудя се само как ще решат въпроса с консумацията при разслояването на обществото на две части - много малко много богати хора и огромно мнозинство от много бедни хора.
      Последните 10 години инжектират пари като за световно в системата, ама вече и това не помага.
      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        Яко. А, да си запознат, откъде идва думата „врачка”?
        Запознат съм.
        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

          Да.
          Врачката ми каза също, че баш изобретателите могат да си намерят работа само като нощни пазачи.

          Яко. А, да си запознат, откъде идва думата „врачка”?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            Веднъж да познаеш и ти. На врачка ли ходи?
            Да.
            Врачката ми каза също, че баш изобретателите могат да си намерят работа само като нощни пазачи.

            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

              Голям принос в усъвършенстването на технологиите има твоят приятел дет' ти се подмазва тук.

              Веднъж да познаеш и ти. На врачка ли ходи?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Драка си ми ти, драка . Вие двамата сте като сиамски близнаци. Ако единия го няма на другия ще му е скучно . Признай си, че е така.
                Каквото кажеш, това ще призная.
                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                  Голям принос в усъвършенстването на технологиите има твоят приятел дет' ти се подмазва тук.
                  Драка си ми ти, драка . Вие двамата сте като сиамски близнаци. Ако единия го няма на другия ще му е скучно . Признай си, че е така.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    И после. Технологиите. Стават толкова съвършени, че в даден момент човекът е просто излишен. Представете си следната комбинация: напреднали технологии + монополизъм в чист вид. Това би бил кошмарът на XXIви век. Тоталната дехуманизация. Ще изядем планетата като гадни хлебарки.
                    Голям принос в усъвършенстването на технологиите има твоят приятел дет' ти се подмазва тук.

                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                      Говорейки за дехуманизация, ето нещо отвратително. Добре са го спрели.

                      https://www.zerohedge.com/news/2018-...-outrage-spain
                      Само си представи, като сардели...
                      БХЪРРРРР ! ! !

                      Коментар


                      • Говорейки за дехуманизация, ето нещо отвратително. Добре са го спрели.

                        https://www.zerohedge.com/news/2018-...-outrage-spain

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          Освен напълно уместно, изказано от теб, дали не е и позакъсняло като въпрос, това си мисля. Вечният растеж води до сблъсък с тавана...
                          И после. Технологиите. Стават толкова съвършени, че в даден момент човекът е просто излишен. Представете си следната комбинация: напреднали технологии + монополизъм в чист вид. Това би бил кошмарът на XXIви век. Тоталната дехуманизация. Ще изядем планетата като гадни хлебарки.

                          Аз поне виждам само два изхода от ситуацията:

                          1. Ставаме морални еколози и въвеждаме насилсвено баланс в системата или

                          2. Въвеждаме масова експанзия в космоса (обаче се оказва, че хората пребивавали в космоса не могат да се възпроизвеждат).

                          за трети вариант не ми се мисли, а има и четвърти - голямо мяу - и назад към пещерите .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Забележи и не само във връзка с този индивид дефицити някакви има.

                            Иначе, малко по-сериозно, незнам докога “удобният” ни свят ще си остане удобен и без сериозни финансови сътресения. Клати се “третият” свят. Тази вибрация постепенно ще дойде и до нашата врата.

                            По някакъв начин ще се справим. За друго си мисля тези дни. Това ли е подходящият икономически модел, който да следват и децата ни? Консумиране? Докога?

                            Можем ли да променим нещо или ще си я караме на тъпоглав егоизъм и периодични кризи? Докога биха издържали ресурсите на планетата?

                            Малко екологично излиза но в такова настроение съм тези дни.

                            Освен напълно уместно, изказано от теб, дали не е и позакъсняло като въпрос, това си мисля. Вечният растеж води до сблъсък с тавана...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                              Тебе требе та чеше некой друг, с гьостерицата.
                              - Поздрави, накратко.
                              Забележи и не само във връзка с този индивид дефицити някакви има.

                              Иначе, малко по-сериозно, незнам докога “удобният” ни свят ще си остане удобен и без сериозни финансови сътресения. Клати се “третият” свят. Тази вибрация постепенно ще дойде и до нашата врата.

                              По някакъв начин ще се справим. За друго си мисля тези дни. Това ли е подходящият икономически модел, който да следват и децата ни? Консумиране? Докога?

                              Можем ли да променим нещо или ще си я караме на тъпоглав егоизъм и периодични кризи? Докога биха издържали ресурсите на планетата?

                              Малко екологично излиза но в такова настроение съм тези дни.


                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                                Сезона на чесънето
                                Тебе требе та чеше некой друг, с гьостерицата.
                                - Поздрави, накратко.

                                Коментар

                                Working...
                                X