IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Етер. Един кош древни текстове и още толкова пророци говорят за “етер” или “ефир”. Има си я частицата. Най-вероятно скоро ще се доберат до нея и емпирично. Въпрос на време.

    Аз визирам конкретен маймуняк (прави, струва, все до гениталиите си опира, абе фройд отсякъде) но и принципно битката да направиш от маймуняка човек не е лека. Хеле пък да направиш успешен и щастлив маймуняк. Опитите продължават.

    Ако се върнеш назад Алонсо свърза успеха със щастието и оттам тръгнахме. В смисъл, че успешен е само щастливият индивид.
    Да, нещо такова (класическите предтсави) По-скоро, "етерът" е изграден с "онова"-другото но това e все пак една от хипотезите, (за алфата и омегата ) (на която хипотеза съм фен) Нямам очаквания, че скоро ще се доберат до "частицата")) Тя е "чистата абстракция" по същество, (може да съществува в нашето съзнание, но не и да бъде измеренеа, нещо като утрешния ден посветен на вяра надежда любов, примерно казано, измислени поняития, но все пак съществуващи концепции ) не мисля, че го изразявам правилно. За мен обаче е сигурно, че заради търсенето на енергийният базис рестартираха някои "умрели" проекти като коалйдера преимерно . защото преди това беше ясно, че колкото с по-големи енергии се работи толкова по-нови частици ще бъдат открити и е уж бзезсмислено да се експериментира с по-високи енергии
    Last edited by precakanoto; 17.09.2018, 02:57.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
      В смисъл, че успешен е само щастливият индивид.
      По-скоро, само щастливия индивид, може да е успешен.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

        Нямам предвид това, Въпроса за щастието не е въпроса на темата, а за успеха/ По отношение на енергията имах предивд че вероятно съществува една специална чисто енергийна частица (нематериална), от която следва всичко.включително и материални и видими и невидими и т.н. . Нещо като "универсална мярка" но много много повече от това. Мога да обясня в разговор, но във форумна комуникация е невзможно според мен да се опише "елементарно". Има съвпадения и с някои от "светите книги" (много хора не ги приемат и по-добре да не звучи натрапчиво-назидателно, но в тях има и истина която не е "буквално" предадена заради нивото на "маймунека, " - а и нали не мислим, че маймунека е брънка в еволюцията, по-вероятно е нереализиран ) човек, примерно ) (джурасик парк. Пък и споменаваш по-долу, че водиш епична битка за това човекът да не е по-различен от маймунека ) Енергийната мярка която имам предвид е толкова основна, че не може да се "усети" на сложно органично ниво,(от което е изграден органичният "живот" в частност), тя е най най-"елемнтарното" нещо, базисът, който е навсякъде из вселената, нещо като "алфата" и "омегата", възможно е да има и информационна стойност за ужаст на Клод Шенон Но такъв е светът - ниво на познание към конкретен момент
        Етер. Един кош древни текстове и още толкова пророци говорят за “етер” или “ефир”. Има си я частицата. Най-вероятно скоро ще се доберат до нея и емпирично. Въпрос на време.

        Аз визирам конкретен маймуняк (прави, струва, все до гениталиите си опира, абе фройд отсякъде) но и принципно битката да направиш от маймуняка човек не е лека. Хеле пък да направиш успешен и щастлив маймуняк. Опитите продължават.

        Ако се върнеш назад Алонсо свърза успеха със щастието и оттам тръгнахме. В смисъл, че успешен е само щастливият индивид.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Ако те разбирам правилно различните индивиди се нуждаят от различни количества енергия, за да са балансирани, т.е. Щастливи?
          Нямам предвид това, Въпросyt за щастието не е въпроса на темата, а за успеха/ По отношение на енергията имах предивд че има и веротност да съществува специална чисто енергийна частица (нематериална), от която следва всичко, .включително и материални и видими и невидими и т.н. . Нещо като "универсална мярка" но много много повече от това. Има някакви съвпадения и с някои от "светите книги" (много хора не ги приемат и по-добре да не звучи натрапчиво-назидателно, но в тях може да има истина която не е "буквално" предадена заради нивото на "маймунека, " - а и нали не мислим, че маймунека е брънка в еволюцията, по-вероятно е нереализиран ) човек, примерно ) (джурасик парк. Пък и споменаваш по-долу, че водиш епична битка за това човекът да не е по-различен от маймунека ) Енергийната мярка която имам предвид е толкова основна, че не може да се "усети" на "сложно" органично ниво,(от което е изграден органичният "живот" в частност), тя е нещо,като "базисът", който е същевременно и самата вселена ) нещо като "алфата" и "омегата", възможно е да има и информационна стойност за ужаст на Клод Шенон Но такъв е светът - ниво на познание към конкретен момент
          Last edited by precakanoto; 17.09.2018, 02:30.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

            А ако нямам сексуални мераци към овце, то значи ли че съм сексуално незадоволен относно овцете?

            С две думи отговорът ми е " Да, точно така"
            Щастието е подходяща настройка на мозъка и на подходящ начин на мислене. Или ще си скъсам задника за да си купя самолет, или просто ще осъзная, че не ми трябва самолет.
            В този смисъл, ако имаш влечение към овчици, шанса ти да бъдеш щастлив е значително по-голям, отколкото ако имаш мерак за самолет.
            Last edited by Ender; 17.09.2018, 02:04.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
              Много зависи към каква целева група е ориентиран семинара. Ако е по-посредствена, няма да е доволен водещия, а ако е по-взискателна, няма да е задоволена аудиторията.
              Факт. Въпрос на майсторлък на организаторите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                т.е. ако нямаш мерак, си сексуално задоволен? Или ако не си гладен, значи си сит?
                А ако нямам сексуални мераци към овце, то значи ли че съм сексуално незадоволен относно овцете?

                С две думи отговорът ми е " Да, точно така"
                Щастието е подходяща настройка на мозъка и на подходящ начин на мислене. Или ще си скъсам задника за да си купя самолет, или просто ще осъзная, че не ми трябва самолет. И даже не само това. Може дори да осъзная, че е опасно и вредно за мен да притежавам самолет. И ето така от нещастника, мечтаещ за самолет, мога да се превърна в щастливеца с колелото
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  А за мен щастието е липса на нещастие. Желанието, което не може да бъде удоволетворено поражда нещастието и от там липсата на щастие. Ако да кажем ми е студено и не мога да се стопля няма как да съм щастлив. Или трябва да намеря начин да си платя тока или да се науча да живея на студеното. Който и начин да избера, резултата ще бъде еднакъв. Няма да има нещастие от студа и тогава ще бъда щастлив. Същото е с храната, секса, фераритата, държавата в която живея и т.н и т.н
                  Мдам. Така е. Обаче има и един друг момент. Човек винаги иска ОЩЕ. Ето го коренът на нещастието.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                    Да, според мен има таква мярка. И тя е чисто енергийна
                    За тук е много сложно да се обяви пред материалитите.
                    Все пак е нужно и някакво ниво. Като говориш с французи, трябва да знаеш френски (примерно) А с унгарци - унгарски (По тоя повод един виц - Според един приятел преподавател - унгарците били най умната нация, Защо - защото всички знаели унгарски)
                    Благодаря на Мари-Софи, преди малко ме подсети с примера за Айнщайновата формула за енергията и материята - А там се вижда, че все пак енеригията е по-базисната величина. (изведено е математично, за нуждите на материалистите), (без да се впускаме в съвременните опции за тълкувание на състоянието на материята за която е изведена)
                    Ако те разбирам правилно различните индивиди се нуждаят от различни количества енергия, за да са балансирани, т.е. Щастливи?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                      А за мен щастието е липса на нещастие.
                      ....
                      Същото е с храната, секса, фераритата, държавата в която живея и т.н и т.н
                      т.е. ако нямаш мерак, си сексуално задоволен? Или ако не си гладен, значи си сит?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                        Според киселия Шопенхауер човек никога не е щастлив, нито доволен. Според Ницше и нашто Баце жените са виновни за всичко, древните гърци вярват в различни работи, древните римляни и те така. Имаш цялата гама от строг аскетизъм до пълен хедонизъм. Едно много интересно интервю на Тесла се доближава до възгледите на учителя Дънов.

                        Няма мярка еднаква за всички. Тук диагностиката на индивида ще ти даде конкретния отговор.
                        А за мен щастието е липса на нещастие. Желанието, което не може да бъде удоволетворено поражда нещастието и от там липсата на щастие. Ако да кажем ми е студено и не мога да се стопля няма как да съм щастлив. Или трябва да намеря начин да си платя тока или да се науча да живея на студеното. Който и начин да избера, резултата ще бъде еднакъв. Няма да има нещастие от студа и тогава ще бъда щастлив. Същото е с храната, секса, фераритата, държавата в която живея и т.н и т.н
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                          На теория подобен семинар може да се изтипоса. Доколко ще е успешен вече е божа работа и въпрос до майсторлък на водещия.
                          Много зависи към каква целева група е ориентиран семинара. Ако е по-посредствена, няма да е доволен водещия, а ако е по-взискателна, няма да е задоволена аудиторията.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Според киселия Шопенхауер човек никога не е щастлив, нито доволен. Според Ницше и нашто Баце жените са виновни за всичко, древните гърци вярват в различни работи, древните римляни и те така. Имаш цялата гама от строг аскетизъм до пълен хедонизъм. Едно много интересно интервю на Тесла се доближава до възгледите на учителя Дънов.

                            Няма мярка еднаква за всички. Тук диагностиката на индивида ще ти даде конкретния отговор.
                            Да, според мен има таква мярка. И тя е чисто енергийна
                            За тук е много сложно да се обяви пред материалитите.
                            Все пак е нужно и някакво ниво. Като говориш с французи, трябва да знаеш френски (примерно) А с унгарци - унгарски (По тоя повод един виц - Според един приятел преподавател - унгарците били най умната нация, Защо - защото всички знаели унгарски)
                            Благодаря на Мари-Софи, преди малко ме подсети с примера за Айнщайновата формула за енергията и материята - А там се вижда, че все пак енеригията е по-базисната величина. (изведено е математично, за нуждите на материалистите), (без да се впускаме в съвременните опции за тълкувание на състоянието на материята за която е изведена)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Именно. Което си е допълнителен проблем. Демек процесът минава през дигностика кой какво точно иска, какво го прави щастлив и как да си постигне целите, а и тези цели не могат да нараняват или по някакъв начин да накърняват интересите на околните.

                              На теория подобен семинар може да се изтипоса. Доколко ще е успешен вече е божа работа и въпрос до майсторлък на водещия.
                              Май виждам някаква светлина в тунела. Излиза че трябва да се отсяват хора с подобна ценностна система. Например такива, смятащи, че успеха е любов и да им се организира семинар на тема как да постигнем любов. Следващата тема е как да направим първият милион, после как да се чувстваме щастливи и т.н
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                                ОК. И как да разбера кой съм аз, откъде идвам и накъде отивам? Това са философски въпроси на които науката не е дала отговори?
                                Правилната вълна, очевидно е тази, при която се чувстваме щастливи. По-точно въпросът е как да премахнем неправилните вълни , които ни карат да се чувстваме нещастни? Селена, го е обяснила чудесно в поста си
                                Въпроси към Селена:
                                А какво е щастието?
                                Как да разбера дали съм щастлив?
                                Откъде да знам, че ако съм щастлив, няма начин да бъда още по щастлив?
                                Ако сега съм щастлив, но знам, че мога да бъда още по-щастлив, то това не значи ли че всъщност съм нещастник, мислещ се за щастливец?
                                Според киселия Шопенхауер човек никога не е щастлив, нито доволен. Според Ницше и нашто Баце жените са виновни за всичко, древните гърци вярват в различни работи, древните римляни и те така. Имаш цялата гама от строг аскетизъм до пълен хедонизъм. Едно много интересно интервю на Тесла се доближава до възгледите на учителя Дънов.

                                Няма мярка еднаква за всички. Тук диагностиката на индивида ще ти даде конкретния отговор.

                                Коментар

                                Working...
                                X