IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev

    Чест ти прави че си признаваш грешките.Форумните мелеонери винаго купуват на дъно и продават на връх.И ползват "изгодно" ГПР.


    ПП. На DAX с ETF ли влезе и на коя дата.
    В DAX започнах преди година и половина с Даймлер, Луфтханза, Ареал Банк, Адидас. В началото с 20-30 К евра, направих 10 % горница, после почна вируса да вилнее януари 2020 в Китай и понеже работата ми е свързана с този регион, знаех че е сериозно положението, но американските борси не реагираха. Викам си, аз да не съм гений, че да продавам, експертите пасуват, реших и аз да остана на позиции. И като се изсипа март пазара се видях в чудо, почнах да затварям позиции и да откривам нови, да играя с CFD-та, за да се избия, че парата я пазих за последните вноски в Лагера, нищо не помагаше, минусът беше брутален. Като продадох апартамента, реших да увелича значително инвестициите. Влязох в САП, продадаох преди да се вдигнат с 30 %, пак влязох в Адидас и продадох преди да се вдигнат с 50 %, влязох във Вирекард, там направих 10 % ръст и за късмет излязох седмица преди да фалират, така че вече почна да ми работи късмета. Накрая всичко, от което се бях отървал си върна цените, аз пак на минус. Ако нищо не бях правил през кризата, щях да съм на нула. Реших, да взема подценени позиции и този път познах с BASF, Даймлер и MTU, макар на третите да им изтървах последните 20 % ръст. Все още съм на позиции, на принципа, че ако се печатат пари и акциите ще поскъпват, няма само цените на апратаментите да растат в криза я

    Коментар


    • Първоначално изпратено от megamind Разгледай мнение

      НЕ дразня и не обиждам, просто очаквам твоето изобретение да влезе в масово производство, сега ти каниш разни инвеститори да те посещават в гаража в Горна Оряховица, аз там дори за фуста не съм пътувал, а ти не ми приличаш на много привлекателна фуста, дори да бях гей. Вярно имам колежка от Горната, която като я видя и се усамотявам в кабинета си и пиша на вратата да не ме безпокоят, разбира се тя се е харизала от рано и има три деца, а аз съм и направил още 223 мисловно......желая да успееш човече, желая го, но ти се туткаш безобразно, ако аз седна само на ракия и салата, без събеседници в мрачна безехова камера, ще измисля поне три полезни модела за 6 години за които ще се избие половината свят. Жената ми извади душата да си купя твоята тръбичка да спестява от водата....разбери ме и мен защо имам нерви...даже ме заплаши, че ще ходи при твоя гараж в Горна Оряховица, без мое присъствие...вече наливам вода в съвременни менци от Княжево, Горна баня, сребърната в Бояна, живота ме смачка заради твоята тръбичка
      Ами давай пък твоите чудеса да видим, щом си толкова способен.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        Разбирам мерака ти да дразниш и обиждаш и предполагам (засега) сходната ти идентичност с Импотеха и(или ѝ) „червения”, но, пак ще опитам културно да повторя:
        1.Годините не са „15”, ами 6.
        2.Никой никого не „баламосва” и т.нар. „голямо смайващо изобретение”, не е „голямо”, а, само целесъобразно и е „смайващо” само за тези, които не анализират пълноценно нишаните, дето ги давам трета седмица. Като му дойде времето, ще го разкрия, ама ще почакаш.
        3.Ако „нямате нерви”, има доктори всякакви, ходете се преглеждайте и си пийте хапчетата.
        4.Моите години не са твоя грижа н о, ако искаш и това ще те зарадва, действай. „Закривай проекта”. Толкова ми е запукало от някакви анонимници, знаеш, сън не ме лови...
        НЕ дразня и не обиждам, просто очаквам твоето изобретение да влезе в масово производство, сега ти каниш разни инвеститори да те посещават в гаража в Горна Оряховица, аз там дори за фуста не съм пътувал, а ти не ми приличаш на много привлекателна фуста, дори да бях гей. Вярно имам колежка от Горната, която като я видя и се усамотявам в кабинета си и пиша на вратата да не ме безпокоят, разбира се тя се е харизала от рано и има три деца, а аз съм и направил още 223 мисловно......желая да успееш човече, желая го, но ти се туткаш безобразно, ако аз седна само на ракия и салата, без събеседници в мрачна безехова камера, ще измисля поне три полезни модела за 6 години за които ще се избие половината свят. Жената ми извади душата да си купя твоята тръбичка да спестява от водата....разбери ме и мен защо имам нерви...даже ме заплаши, че ще ходи при твоя гараж в Горна Оряховица, без мое присъствие...вече наливам вода в съвременни менци от Княжево, Горна баня, сребърната в Бояна, живота ме смачка заради твоята тръбичка

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

          Не съм гледал филма.Използвах алегория.
          https://filmisub.com/filmi/50657-the...mata-2019.html

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
            Не съм гледал филма.Използвах алегория.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

              Заки момента в който и златото се спаружи ще е момента в който ще чакаш да чуеш сирената за хранителната дажба.............АрТиЙтЕ и ПлАтФоРмИтЕ ще са умрели много преди това.....
              https://www.vibes.bg/review-platformata-netflix/
              Last edited by Todor Sabev; 12.12.2020, 19:10.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение
                Как пресичаш улицата на червен светофар?
                Умозрително или зрително?
                Ами той Асото Пика, също има право на избор. Жалко, хвърчащите по улицата автомобили, също си имат реалност у главите на шофьорите и, на моменти, хубав човек, внезапно си заминава. Отделно, самият цвят, също не е безспорна реалност (разпитай сред далтонисти) а, „самата реалност”,някои, определят като нещата, възможни СПОРЕД УМА ТИ, а не физически ѝ, частните „всекени”, вече са безчет. Не точно паралелни, ама все пак.
                Last edited by Pyramid; 12.12.2020, 15:34.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение

                  Питах наистина за/от живота, а не схоластично.

                  Да беше го казало прецаканото нещо, та да повярвам.

                  Не вярвам на твоя отговор, обаче, и свалям въпросите си.
                  Ми грешна е квантовката на Асака на черно-белата картинка. Ей ви една по-актуална

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от megamind Разгледай мнение

                    Ми' няма я по железариите по света и у нас. Не е станала известна' като българската тръбичка например'...нещо като кубчето на Ерньо Рубик...само ни баламосваш 15г. вече' че ще извадиш нещо голямо' смайващо изобретение'...ама нямаме нерви да чакаме повече' защо ни заблуждаваш?! Ти самия на колко години стана? Хайде или да излиза тръбичката' или да закриваме проекта' като неуспешен
                    Разбирам мерака ти да дразниш и обиждаш и предполагам (засега) сходната ти идентичност с Импотеха и(или ѝ) „червения”, но, пак ще опитам културно да повторя:
                    1.Годините не са „15”, ами 6.
                    2.Никой никого не „баламосва” и т.нар. „голямо смайващо изобретение”, не е „голямо”, а, само целесъобразно и е „смайващо” само за тези, които не анализират пълноценно нишаните, дето ги давам трета седмица. Като му дойде времето, ще го разкрия, ама ще почакаш.
                    3.Ако „нямате нерви”, има доктори всякакви, ходете се преглеждайте и си пийте хапчетата.
                    4.Моите години не са твоя грижа н о, ако искаш и това ще те зарадва, действай. „Закривай проекта”. Толкова ми е запукало от някакви анонимници, знаеш, сън не ме лови...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                      Пресичам винаги на зелена светлина Разбирам накъде биеш, но примера не е уместен. Пробвай с нещо друго. Аз вече съм готов с отговора
                      Питах наистина за/от живота, а не схоластично.

                      Да беше го казало прецаканото нещо, та да повярвам.

                      Не вярвам на твоя отговор, обаче, и свалям въпросите си.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение

                        Как пресичаш улицата на червен светофар?
                        Умозрително или зрително?
                        Пресичам винаги на зелена светлина Разбирам накъде биеш, но примера не е уместен. Пробвай с нещо друго. Аз вече съм готов с отговора

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                          Благодаря ти, че си отделил време и си ме чел. Понякога се увличам в писането и стават дълги постовете ми, но пък от друга страна интелектуалната мастурбация води до духовен оргазъм

                          Иване ти не си суетен мъж, нали ? А да търсиш Истината не е ли суета ? Истината е девствена и право на първа брачна нощ с нея има само този, който .... който какво ? Аз знам, а ти знаеш ли ? Отговора е в съдържанието на поста ми

                          В последния си пост казах, сега повтарям. Не можем да открием “Абсолютна Истина” в квантовата реалност в частен случай и в Живота и битието ни в общия случай. трябва да се задоволим с вероятности или “статистически истини” или с "относителни истини".. Не можем да познаваме никаква Абстрактна “Истина”, а само относителни истини (малко “и”, множествено число) извлечени от нашите спекулации и интерпретации, повтарям мисълта на Ницше : “Няма факти, а само интерпретации”.

                          Погледни тази картинка, виждал си я сигурно. Ето ти Истината !!!!
                          [ATTACH=CONFIG]n3690372[/ATTACH]



                          Коя е истината за това, което виждаш ? Вазата ли е истината или двете лица е истината ? Кое ? Какво ? Едната истина ли е вярната или другата истина е вярната, коя, бе Иване ? Така стоят нещата изобщо и в живота и битието....

                          Можеш да видиш илюстрацията най-малко по два различни начина. Ако я виждаш само по единия начин, вгледай се по внимателно, защото възможностите са две и са противоположни.

                          Всеки създава собствен срез или модел на реалността. Вазата / лицата представлява лесна и всекидневна илюстрация. Неспособността ни да виждаме света по повече от един начин обикновено се дължи на културно обуславяне или на факта, че всички сме заспали (според мистиците). Анеристичната илюзия е, че лицата са реални; еристичната е, че вазата е реална. Просветлението е осъзнаването, че това зависи от възприемащия.

                          Когато целият ти свят, а не просто рисунката се трансформира по този начин, преживяваш тип мозъчна промяна и умствен ъпдейт.

                          Всеки срез на реалността е генериран от собствения ни мозък, той е художникът, който го е създал и той изразява собствените ни надежди и желания, както и научните вероятности…… Това е среза на реалността, който го поддържа относително щастлив, творчески, енергичен, зает и изпълнен с младежки плам и жар за живот.

                          Всеки от нас е впримчен в среза на реалността, произведен от собствения му мозък. Ние не го “виждаме” и не го “усещаме” като модел, създаден от нашия мозък. Автоматично, механично, несъзнавано го “виждаме” и “усещаме” там, откъснат от нас, извън нас и го смятаме за “обективен”. Когато срещнем някого, чиято срез на реалността е много по-различна от нашия, сме малко (много) ядосани, разгневени, уплашени и винаги дезориентирани. Склонни сме да мислим и действаме с преждевременна сигурност, че този човек е малко луд или е мошеник опитващ се да ни измами по някакъв начин, или че е “илюзионист”, който ни готви някакъв “номер”, или направо заявяваме, че е психично болен, слагаме му етикета “луд” и настояваме, че мястото му не е сред “нормалните” хора и на такива ядосано казваме :: “Абе ти нормален ли си ?” или “Ти луд ли си ?”

                          Неврологично очевидно е, че няма два мозъка, който да имат един и същ генетично програмиран хардуер, едно и също обуславяне, едни и същи преживявания. Всички ние живеем в отделни реалности. Затова общуването толкова често се проваля и негодуванията, недоразуменията, скандалите, конфликтите, разделите и разводите са така често срещани. Аз казвам : “Мяу”, а ти – “Бау”, и всеки от нас е убеден, че другият е малко тъп, леко чалнат, леко ненормален, леко откачен изобщо леко тра-ла-ла…..

                          Всекидневно прекарваме по-голямата част от времето си в конструиране на “доказателства”, че всеки, който не споделя нашия научен светоглед, идеали, ценности, морал (т.е. срез на реалността) има сериозни психични и / или нравствени дефекти, и / или “е” лъжец, луд и зъл – или и трите……

                          Всеки има частица от Истината, но никой я няма Цялата. Ако искаш да слезеш едно ниво по- надълбоко и по- навътре в нещата, то тогава това ще порзвучи така : Всяка жена има частица от Истината, но никоя я няма Цялата. Ето че пак започнахме да говорим за жените ....
                          Как пресичаш улицата на червен светофар?
                          Умозрително или зрително?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение

                            Съгласен съм с горните построения, блестящо направени. Може би спадат към това, което наричат позитивизъм или неопозитивизъм, но думата няма значение. Впечатлен съм от положения труд да бъдат формулирани, изложени и написани.


                            Има ли критерий за истината?
                            Благодаря ти, че си отделил време и си ме чел. Понякога се увличам в писането и стават дълги постовете ми, но пък от друга страна интелектуалната мастурбация води до духовен оргазъм

                            Иване ти не си суетен мъж, нали ? А да търсиш Истината не е ли суета ? Истината е девствена и право на първа брачна нощ с нея има само този, който .... който какво ? Аз знам, а ти знаеш ли ? Отговора е в съдържанието на поста ми

                            В последния си пост казах, сега повтарям. Не можем да открием “Абсолютна Истина” в квантовата реалност в частен случай и в Живота и битието ни в общия случай. трябва да се задоволим с вероятности или “статистически истини” или с "относителни истини".. Не можем да познаваме никаква Абстрактна “Истина”, а само относителни истини (малко “и”, множествено число) извлечени от нашите спекулации и интерпретации, повтарям мисълта на Ницше : “Няма факти, а само интерпретации”.

                            Погледни тази картинка, виждал си я сигурно. Ето ти Истината !!!!
                            Click image for larger version

Name:	2222.jpg
Views:	1
Size:	6.8 КБ
ID:	3690372





                            Коя е истината за това, което виждаш ? Вазата ли е истината или двете лица е истината ? Кое ? Какво ? Едната истина ли е вярната или другата истина е вярната, коя, бе Иване ? Така стоят нещата изобщо и в живота и битието....

                            Можеш да видиш илюстрацията най-малко по два различни начина. Ако я виждаш само по единия начин, вгледай се по внимателно, защото възможностите са две и са противоположни.

                            Всеки създава собствен срез или модел на реалността. Вазата / лицата представлява лесна и всекидневна илюстрация. Неспособността ни да виждаме света по повече от един начин обикновено се дължи на културно обуславяне или на факта, че всички сме заспали (според мистиците). Анеристичната илюзия е, че лицата са реални; еристичната е, че вазата е реална. Просветлението е осъзнаването, че това зависи от възприемащия.

                            Когато целият ти свят, а не просто рисунката се трансформира по този начин, преживяваш тип мозъчна промяна и умствен ъпдейт.

                            Всеки срез на реалността е генериран от собствения ни мозък, той е художникът, който го е създал и той изразява собствените ни надежди и желания, както и научните вероятности…… Това е среза на реалността, който го поддържа относително щастлив, творчески, енергичен, зает и изпълнен с младежки плам и жар за живот.

                            Всеки от нас е впримчен в среза на реалността, произведен от собствения му мозък. Ние не го “виждаме” и не го “усещаме” като модел, създаден от нашия мозък. Автоматично, механично, несъзнавано го “виждаме” и “усещаме” там, откъснат от нас, извън нас и го смятаме за “обективен”. Когато срещнем някого, чиято срез на реалността е много по-различна от нашия, сме малко (много) ядосани, разгневени, уплашени и винаги дезориентирани. Склонни сме да мислим и действаме с преждевременна сигурност, че този човек е малко луд или е мошеник опитващ се да ни измами по някакъв начин, или че е “илюзионист”, който ни готви някакъв “номер”, или направо заявяваме, че е психично болен, слагаме му етикета “луд” и настояваме, че мястото му не е сред “нормалните” хора и на такива ядосано казваме :: “Абе ти нормален ли си ?” или “Ти луд ли си ?”

                            Неврологично очевидно е, че няма два мозъка, който да имат един и същ генетично програмиран хардуер, едно и също обуславяне, едни и същи преживявания. Всички ние живеем в отделни реалности. Затова общуването толкова често се проваля и негодуванията, недоразуменията, скандалите, конфликтите, разделите и разводите са така често срещани. Аз казвам : “Мяу”, а ти – “Бау”, и всеки от нас е убеден, че другият е малко тъп, леко чалнат, леко ненормален, леко откачен изобщо леко тра-ла-ла…..

                            Всекидневно прекарваме по-голямата част от времето си в конструиране на “доказателства”, че всеки, който не споделя нашия научен светоглед, идеали, ценности, морал (т.е. срез на реалността) има сериозни психични и / или нравствени дефекти, и / или “е” лъжец, луд и зъл – или и трите……

                            Всеки има частица от Истината, но никой я няма Цялата. Ако искаш да слезеш едно ниво по- надълбоко и по- навътре в нещата, то тогава това ще прозвучи така : Всяка жена има частица от Истината, но никоя я няма Цялата. Ето че пак започнахме да говорим за жените ....
                            Last edited by Асо Пика; 12.12.2020, 13:43.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              Бъркаш нещата: Светът си остава в (някакъв, относителен) безпорядък, мислите са подредени (по своему) но, е всеки, е проникнат от същия подход при подредбата (не му е ясен алгоритъмът за оптимално търсене в конкретната система) ѝ, съответните субекти бързат да обяват Хаоса. Пък за т.нар „Тръбичка”, не реви и ти. Нямам толкова кърпички че, да раздавам на всички ви.
                              Ми' няма я по железариите по света и у нас. Не е станала известна' като българската тръбичка например'...нещо като кубчето на Ерньо Рубик...само ни баламосваш 15г. вече' че ще извадиш нещо голямо' смайващо изобретение'...ама нямаме нерви да чакаме повече' защо ни заблуждаваш?! Ти самия на колко години стана? Хайде или да излиза тръбичката' или да закриваме проекта' като неуспешен

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение

                                Това твърдение закон ли е?
                                Как само от 0 и 1 - има-няма от компютрите направихме цял измислен свят който вече много наподобява реалния. След 5-10 години ще е толкова добър че ще ни е много трудно да го различим от "реалния". Какъв е проблема да живеем в изкуствено създаден свят от по развита цивилизация? Та ние сме доста близо това да го направим.
                                Вълновите свойства на частиците(експеримент на Дейвисън и Джермер) и как ние виждаме само проекцията им на стената
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X