IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
    Пак глупости под шипковия храст
    ето малко информация по въпроса:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Denial-of-service_attack
    Last edited by X_Y; 09.09.2021, 10:16.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Истината със сайта за преброяване е друга - някой плаща, за да се случват тези атаки. При това плаща много много пари ....

      ...

      Тази услуга (блокиране на даден сайт) струва много пари, и явно някой в България е заплатил тази голяма сума на хакерите, за да блокират сайта на преброяването. Явно някой политик с неограничен бюджет иска да извлече някакви политически дивиденти от това блокиране.
      Пак глупости под шипковия храст

      Click image for larger version

Name:	image_17718.jpg
Views:	1
Size:	830 Bytes
ID:	3801903

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        ОБИДА Е ЗА ХАКЕР ДА СЕ ЗАНИМАВА С ПРОБИТА КАЦА. Щял да се хвали !?!?!?
        Ти да не би да си един от тези хакери, че си толкова наясно с тънкостите на занаята? Ако си такъв, току що се издаде. Очаквай посещение от службите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Ако мрежата в момента е свободна, хакера може да я използва безплатно за рекламни цели. Например блокира сайта на преброяването, и след това започва да се хвали с това на бъдещите потенциални клиенти. Един вид демонстрира потенциала си и така си вдига цената.
          ОБИДА Е ЗА ХАКЕР ДА СЕ ЗАНИМАВА С ПРОБИТА КАЦА. Щял да се хвали !?!?!?
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение

            Кой ли политик, има изгода от това,
            Божков например има парите но едва ли има изгода от хакване на преброяването
            Ако мрежата в момента е свободна, хакера може да я използва безплатно за рекламни цели. Например блокира сайта на преброяването, и след това започва да се хвали с това на бъдещите потенциални клиенти. Един вид демонстрира потенциала си и така си вдига цената.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Истината със сайта за преброяване е друга - някой плаща, за да се случват тези атаки. При това плаща много много пари ....

              За който не знае как се случват атаките, ще обясня накратко. Съществуват хакери, които създават огромни мрежи от хакнати компютри, и след това продават капацитета на тези компютри на този, който плати най-много. Такива хакнати компютри има десетки или дори стотици милиони по целия свят. На тях има инсталиран дремещ вирус, който нищо не прави, и като такъв е неоткриваем, но по команда отвън може да извърши някаква услуга на този, който го командва. Конкретната команда в момента е "върви на сайта на преброяването, и разлиствай страниците му".

              Създаването на такава мрежа от хакнати компютри е трудна и бавна във времето задача, и поради тази причина нейната експлоатация струва много пари. Тоест мрежата се преотдава под наем за известно време на този, който плати достатично голяма сума.

              Колкото и добър да е един сайт, колкото и широколентова да е интернет връзката му, той не може да устои на сихнронизираната атака на десетки или стотици милиони компютри от целия свят. Просто сървъра се претоварва или интернет канала се запушва на 100%. При тази ситуация ИТ администраторите или разработчиците на софтуера нищо не могат да направят.

              Тази услуга (блокиране на даден сайт) струва много пари, и явно някой в България е заплатил тази голяма сума на хакерите, за да блокират сайта на преброяването. Явно някой политик с неограничен бюджет иска да извлече някакви политически дивиденти от това блокиране.
              Кой ли политик, има изгода от това,
              Божков например има парите но едва ли има изгода от хакване на преброяването

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                Истината със сайта за преброяване е друга - някой плаща, за да се случват тези атаки. При това плаща много много пари ....

                За който не знае как се случват атаките, ще обясня накратко. Съществуват хакери, които създават огромни мрежи от хакнати компютри, и след това продават капацитета на тези компютри на този, който плати най-много. Такива хакнати компютри има десетки или дори стотици милиони по целия свят. На тях има инсталиран дремещ вирус, който нищо не прави, и като такъв е неоткриваем, но по команда отвън може да извърши някаква услуга на този, който го командва. Конкретната команда в момента е "върви на сайта на преброяването, и разлиствай страниците му".

                Колкото и добър да е един сайт, колкото и широколентова да е интернет връзката му, той не може да устои на сихнронизираната атака на десетки или стотици милиони компютри от целия свят. Просто сървъра се претоварва или интернет канала се запушва на 100%. При тази ситуация ИТ администраторите или разработчиците на софтуера нищо не могат да направят.

                Тази услуга (блокиране на даден сайт) струва много пари, и явно някой в България е заплатил тази голяма сума на хакерите, за да блокират сайта на преброяването. Явно някой иска да извлече някакви политически дивиденти от това блокиране.
                Имам инфо от ПЪРВА РЪКА - участвал в изграждането.
                НЯМА НИКАКВИ ХАКЕРСКИ АТАКИ. Има откраднати пари от гербер. 2милиона струва неработещия сайт !?!?!?
                Last edited by X_Y; 09.09.2021, 09:48.
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                  Сайта не е хакнат - ограничен е и като се натовари много просто СПИРА. Една елементарна бакалска сметка не могат да направят колко ще се ползва. Предполагам са делили 5млн на 10Х24 часа и вола = неработещ сайт.......
                  Истината със сайта за преброяване е друга - някой плаща, за да се случват тези атаки. При това плаща много много пари ....

                  За който не знае как се случват атаките, ще обясня накратко. Съществуват хакери, които създават огромни мрежи от хакнати компютри, и след това продават капацитета на тези компютри на този, който плати най-много. Такива хакнати компютри има десетки или дори стотици милиони по целия свят. На тях има инсталиран дремещ вирус, който нищо не прави, и като такъв е неоткриваем, но по команда отвън може да извърши някаква услуга на този, който го командва. Конкретната команда в момента е "върви на сайта на преброяването, и разлиствай страниците му".

                  Създаването на такава мрежа от хакнати компютри е трудна и бавна във времето задача, и поради тази причина нейната експлоатация струва много пари. Тоест мрежата се преотдава под наем за известно време на този, който плати достатично голяма сума.

                  Колкото и добър да е един сайт, колкото и широколентова да е интернет връзката му, той не може да устои на сихнронизираната атака на десетки или стотици милиони компютри от целия свят. Просто сървъра се претоварва или интернет канала се запушва на 100%. При тази ситуация ИТ администраторите или разработчиците на софтуера нищо не могат да направят.

                  Тази услуга (блокиране на даден сайт) струва много пари, и явно някой в България е заплатил тази голяма сума на хакерите, за да блокират сайта на преброяването. Явно някой политик с неограничен бюджет иска да извлече някакви политически дивиденти от това блокиране.
                  Last edited by Mateev; 09.09.2021, 09:17.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
                    Не ме разбра, не съм коментирал нашият за преброяването. По целият свят има сисадмини и сисадмини. Както вирусолози и вирусолози. Как да вярвам на едните, а на другите не? По заплата ли
                    избираш си кой да те прекара. Който и да е като разбере че си лапни шаранче ще те хване на гола кукичка.
                    Затова четеш всякакви източници и спазваш подписа ми
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                      Сайта не е хакнат - ограничен е и като се натовари много просто СПИРА. Една елементарна бакалска сметка не могат да направят колко ще се ползва. Предполагам са делили 5млн на 10Х24 часа и вола = неработещ сайт.
                      Не ме разбра, не съм коментирал нашият за преброяването. По целият свят има сисадмини и сисадмини. Както вирусолози и вирусолози. Как да вярвам на едните, а на другите не? По заплата ли

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                        Сайта не е хакнат - ограничен е и като се натовари много просто СПИРА. Една елементарна бакалска сметка не могат да направят колко ще се ползва. Предполагам са делили 5млн на 10Х24 часа и вола = неработещ сайт.



                        Общата административна некомпетентност и некадърност в държавата се проявиха във всичките си аспекти – имаше шест месеца между март и септември за подготовка за борба с неизбежната есенно-зимна COVID вълна, но абсолютно нищо не беше направено по въпроса."
                        Да. ама имаш магистрали.
                        Които се продънват всяка година, и им се правят ремонти, които ни струват повече от самата магистрала,

                        Коментар


                        • Искам да ви дам сравнение за нещо. Понеже тук доста хора мерят на този и онзи специалист по вируси и ваксини. Просто си помислете какво ви е мнението за обикновен системен администратор. Защо едни сайтове ги хакват, а други те? Само за админи пиша, не за програмистите на сайта...
                          Просто малко повече внимание за източниците си на инфо и още повече акъл защо ни го дават такова
                          Last edited by X_Y; 09.09.2021, 09:50.

                          Коментар


                          • Аз разбирам, че и на вас ви се ще справедливост но, има някои факти, които, не са достъпни до дребните ви мозъчета:
                            1. ДОРИ СЕГА, след толкова клевети и обиди, изречени и повторени от Матеев по мой адрес и след като той така се злепостави сам, аз съм убеден (тогава, също бях) че онова не биваше да се случва. Щото, не беше коректно. Щото, фирмата не може днес тъй, утре иначе. И щото, цени се дават в началото, каквито са. Може би, ТОГАВА, Матеев нямаше да подскочи от радост и тутакси, да брои парите.
                            2. Подобна политика, е против доброто име на фирмата и, който е имал веднъж работа с такава, ще я избягва втори път. Което, е нормално.
                            3.ТОГАВА, отношенията ми с габровеца, бяха много добри, гласях се да вкарам значителни за мен средства ПРЕЗ НЕГОВАТА ФИРМА и би било върховна глупост сам да се стрелям в крака. Това, че той не ги взе, ми бе от изключителна полза.
                            4.Той НАИСТИНА можеше да възрази, да оспори, ТОГАВА. В крайна сметка, на фактурата му дали пишеше "платил само за метрологичен сертификат но, взел целия уред" - НЕ. Т е., Документално, той си беше платил всичко. Можеше да оспори, да върне продукта, да подири сметка (когато още имаше смисъл), защото фирмата злоупотреби. НЕ ГО СТОРИ.
                            5. Барем да ми беше влязъл някой лев директно по сметка от.т.нар. "измама". НЕ.
                            6.Вие (поне някой от вас), за толкова време - минимум, Матеев - дали поне се свърза с Белком, па да ги изръчка, колко са стрували тогава амперклещите на FLUKE до 400 A= ? Не сте - АМИ, ОПРАВЯЙТЕ СЕ.
                            6.Свидетел съм ЛИЧНО на още един кален номер, в един друг град, месец СЛЕД този случай. Собственикът измами -вече с 1000 лв без ДДС - друга фирма след монтаж на ККУ и, понеже в мой разговор с енергетика, си бях позволил да спомена, че грешката е моя (свидетел ми е старшия по служба тогава инж.продажби), още на следващия ден, господин шеф/собственикът, ме освободи с мотива, ЧЕ АЗ, съм бил "работел против доброто име на компанията". Значи, не той, че си ебе клиентите, аз. Браво.

                            Накратко - макар, че няма да го признаете, от което, ме бОли фАфлата - ВИЕ сте измамниците, Матейко е наивен, дето се занимава с вас, ама ми е през к*ра и оттатък. И за вас, и за него.
                            Last edited by Pyramid; 08.09.2021, 16:20.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                              Ся не сме ние, дето все гледат да оглавят поредната асоциацийка за смучене на грантове
                              Сега, че не вдяваш, никой не ти е крив. Какъв е Матеев, мнозина разбраха но, ако някой някога и да го е "изклатил", виновните, са двама: Той самият и собствено, "Белком" ООД, в която, по съвпадение, работех тогава. Матеев е виновен, защото, не оспори нечестната политика на Белком, а последните - че не бяха почтени.
                              Last edited by RUBLA; 08.09.2021, 09:23. Причина: Спавайте добрия тон!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                                Много сте умни. Акъла ви "пращи по шевовете" и затова сте си изкарали живота на дъното на обществената йерархия, а в същото време имате самочувствието и наглоста да давате акъли как се прави бизнес. Жалки сте, смешни сте, но няма да ви светвам. Стойте си на дъното в калта и си квакайте като жаби колкото си искате, защото само това ви е останало.
                                Ся не сме ние, дето все гледат да оглавят поредната асоциацийка за смучене на грантове
                                Last edited by RUBLA; 08.09.2021, 09:11. Причина: Спазвайте добрия тон!

                                Коментар

                                Working...
                                X