IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
    Съвсем вярно е. A написаното от теб е доказателство за верността му, и чудесна илюстрация за различното възприятие на света.

    П.С. И недей да лъжеш на тестовете! Типа ти е ESTP.
    П.П.С. За да не продължаваме спора в безсмислена посока, ще приема, че макар типа да не се променя, при теб може да е различно.
    типа ми е (ENTJ-A/-Т)
    Last edited by Iv_max; 20.06.2018, 19:41.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

      Изборът ти на сравнение не е особено походящ. Всяка година при големи пролетни и есенни наводнения реката може да излезе от коритото. Движи се и помита всичко пред себе си. Което, в светлината на написаното от теб, вероятно означава, че имама моменти и събития, които да окажат въздействие и да доведат до промяна на типа. Тогава сравнението ще е на място

      Всъщност, тези личностни типове се явяват като едно продължение, като един нов прочит на основните човешки архитипове, с които се занимава психологията. Както всяка наука и тя трябва да търпи развитие.
      Доста хора също пролетно и есено време влизат и излизат от равновесие.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

        не му пречи....да е печливш но му пречи да е гениален.

        Щото следващия път като падне форд...и той пак помисли за стойност случая може да е друг и форд да фалира.....и след като той няма как да знае това....става въпрос за късмет

        късмета е нещо чудесно и в него няма проблем и е прекрасно да се възползва от него човек....ако разбираш че това е късмет обаче. Ако смяташ че това е благодарение на твоята гениалност това вече е проблем. Щото покупката на форд на дъното и покачаването му 100% ти дава илизиорното чуство че си намерил стойност без информация когато всъщност си имал късмет.

        Като хазарта бе кубрат. Как се става комарджия? Нали по тоя начин....играеш система на рулетка печелиш...10 пъти....казваш аз съм гении....отиваш 11 тия и губиш всичко.

        Това с борсата няма проблем спекулацията....само обаче ако човек осъзнава че не контролира нещата. И той може да ги контролира наистина със премерен риск. И да се осланя на късмета си и усета си. И отчасти знанията....за късмета на борсата.
        Съгласен съм с голяма част от това което казваш, с еднно малко изключение. Човек може да съзнава че може да загуби всичко, само че в този случай залозите са 100% загуба и 1000% печалба. И това да си е съвсем преднамерено инвестиционно решение, в което човек е сложил толкова че и да загуби 100% да не го заболи. Всъщностт това е моя начин на игра по врреме на криза и съм изключително доволен от резултатите. Хората масово се панират и дори и някъде човек да глътне вода няма начин да фалира всичко. Или поне вероятносттта е много ниска и ако риска е разпределен както трябва това е изключително лесно човек да прави луди пари от фобиите и нервите на другите. 2009 направих над 300% на целия ми портфейл точно от такива луди залози.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

          Според мен характера на човек е съвкупност от няколко типа - един от тях е господстващ, а другите са подчинени. Ако държиш на по-академично изразяване - доминантни и рецесивни. В определени периоди от живота му, поради натрупване на знания и опит, възприятията /които според теб са от решаващо значение/ му към заобикалещия го свят се променят. Това може да доведе до смяната на господстващия тип с някой, който доскоро е имал подчинена/поддържаща роля. И причината за тази промяна не е задължително да се дължи на форсмажорни обстоятелства.

          П.П. Ако ме мобилизират и изпратят на война, няма начин да не стана убиец. Инстинктът ми за съхранение ще ми го продиктува.
          точно така

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

            А защо това да е проблем? Пречи ли му генерално да е печеливш, въпреки незнанието си?
            не му пречи....да е печливш но му пречи да е гениален.

            Щото следващия път като падне форд...и той пак помисли за стойност случая може да е друг и форд да фалира.....и след като той няма как да знае това....става въпрос за късмет

            късмета е нещо чудесно и в него няма проблем и е прекрасно да се възползва от него човек....ако разбираш че това е късмет обаче. Ако смяташ че това е благодарение на твоята гениалност това вече е проблем. Щото покупката на форд на дъното и покачаването му 100% ти дава илизиорното чуство че си намерил стойност без информация когато всъщност си имал късмет.

            Като хазарта бе кубрат. Как се става комарджия? Нали по тоя начин....играеш система на рулетка печелиш...10 пъти....казваш аз съм гении....отиваш 11 тия и губиш всичко.

            Това с борсата няма проблем спекулацията....само обаче ако човек осъзнава че не контролира нещата. И той може да ги контролира наистина със премерен риск. И да се осланя на късмета си и усета си. И отчасти знанията....за късмета на борсата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

              а форсмажорно обстоятелство ли е цял живот да си егоцентричен тип мислещ само за пари и в даден момент нещо да те тласне да зарежеш всичко и да станеш религиозен богоотдаден...или фанатик?

              Има ли тук промяна на типа
              Не виждам, да има релевантност някаква със смяна на резбата. Това е смяна на религията. Не е свързана с психологическия тип. Произволен вид фанатик можеш да срещнеш сред всеки от 16-те типа.
              Last edited by Ender; 20.06.2018, 18:50.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                а форсмажорно обстоятелство ли е цял живот да си егоцентричен тип мислещ само за пари и в даден момент нещо да те тласне да зарежеш всичко и да станеш религиозен богоотдаден...или фанатик?

                Има ли тук промяна на типа
                Кофти е когато те нагази смирението точно в такава форма
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                  а форсмажорно обстоятелство ли е цял живот да си егоцентричен тип мислещ само за пари и в даден момент нещо да те тласне да зарежеш всичко и да станеш религиозен богоотдаден...или фанатик?

                  Има ли тук промяна на типа
                  Нарцисизъм се сблъсква с реалността, реалността разбира се печели. Нарцисизма търси обиколен път да се останови като се асоциира с бог

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                    Така е, по-надолу съм коментирал, какви са възможните причини за промяна на типа, но с тях се занимава друга наука, наречена - патопсихология. Все пак, говорим за нормално фукциониране на определена система, а не за поведението ѝ при форсмажорни обстоятелства. Това, че могат да те мобилизират и изпратят утре на война, не те прави убиец и психопат.
                    а форсмажорно обстоятелство ли е цял живот да си егоцентричен тип мислещ само за пари и в даден момент нещо да те тласне да зарежеш всичко и да станеш религиозен богоотдаден...или фанатик?

                    Има ли тук промяна на типа

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                      ​​​
                      Ендер, ние тука сме самокорумпирани, ни са бой.
                      Споко, не съм толкова плашлив. Който го е страх от мечки, да не ходи... на борсата!
                      Жалко, че снощи не можа да стане дискусия, че мненията ми като на новобранка, трябваше да минат през одобрение на модератор и едва след това се материализираха със задна дата.
                      Last edited by Ender; 20.06.2018, 18:48.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

                        Свободата е опасна, и така и трябва да е и да бъде.
                        И опасността е свобода по некакъв начин.
                        Най-свободен съм се чувствал в мигове на справяне с опасност. Секунди, но ги помня с вдъхновение.
                        На това му се вика адреналин. човек или повръща от него или се опиянява

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                          Отричането на собствения ти житейски опит е фантазията И когато стане това Ив е прав, че какво си ти по-добре знаят останалите
                          Въпрос на гледна точка. Опитът се справя прекрасно с познати ситуации, но това не му гарантира че ще се справя прекрасно и с непознати такива. И тогава какво става, ако човек може да върши прекрасно дадено нещо вършил го е много време и всички смятат че той се справя отлично, то той трябва да е доста доволен от себе си. И изведнъж вече не го върши, попада в различна ситуация в която няма опит и всички смятат че се справя ужасно с новото и той вече не е прекрасна личност. Аз поне не виждам логика в това. Човекът си е същия, но всъщност оценката му е на 180 градуса

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                            Естестественно че след появяването на самоосъзнаването човек участва в своето оформление. Не само че участва ами активно го променя. Аз на това залагам че човека може да се промени ако поиска...както си иска. Въпроса е обаче как го променя? И защо го променя?

                            Ако продължим експеримента....да кажем биолога е нацист. Той учи ...учи....момчето и стига до евреите...и вика тея са ебати измамниците трябва да ги унищожим. Момчето израства с биолога вярвайки че това е единствената истина ( националсоциализма ) понеже още са на острова. Накрая биолога решава да го заведе на континента. Качат се в лодката....и тръгват...момчето вече с формиран мироглед за останалия свят който не е виждал...обаче тъкмо стигат континента и войната е към края си ( втората световна ) ..и пада една бомба и потапя лодката. Биолога умира...обаче момчето е спасено от богато руско еврейско семейство. Това семейство почва да го учи на други ценности в които се оказва че биолога е нацист и той е искал да убие евреите....а всъщност човешкия живот е свещен и това е ужасно. Момчето разбира по голямата картина и заема нова позиция...вероятно позицията на еврейското семейство щото е логична и от там правилна.


                            И пак на въпроса след като човек получи самоосъзнаване и активно почва да променя това съзнание и оформянето си на личност....защо го прави? И как го прави?

                            Аз мисля че го прави САМ обаче под влияние на обществото...и поради обществото. Но е налице свободна воля да промени себе си както си иска. Щото има различни общества....различни хора и различни влияния. И той в действителност прави избор между тях
                            Свободата е опасна, и така и трябва да е и да бъде.
                            И опасността е свобода по некакъв начин.
                            Най-свободен съм се чувствал в мигове на справяне с опасност. Секунди, но ги помня с вдъхновение.
                            Last edited by П.Ф.Изеров; 20.06.2018, 18:28.

                            Коментар


                            • Ендер ми е на кеф. Дайте да му дадем малко лайкове, че празните му сиви нашивки ме дразнат некак си.
                              ​​​​​​
                              Ендер, ние тука сме самокорумпирани, ни са бой.

                              Коментар


                              • Обаче хората мислят различно за даден човек. И ти можеш да се обградиш с такива, които ти се кефят. Особено при шефовете е много често срещано да се обграждат с хора, които ги карат да се чувстват велики - част от играта

                                Освен това ти не винаги знаеш какво си мислят другите и примерно защо те мразят или защо ти се възхищават


                                Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                                Отричането на собствения ти житейски опит е фантазията И когато стане това Ив е прав, че какво си ти по-добре знаят останалите

                                Коментар

                                Working...
                                X