IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Маани!
    Недей открива философския камък, че сичките ти желания ше бъдат изпълнени и ше гледаш със завист даже гладния бедняк...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
      И аз си дадах моите 5 ст. в тази тема.

      Ив_макс, добре е, че имаш самочувствие на профайлър, но ми се струва, че няма да откриеш философския камък.

      Лека!
      кой знае?

      Може по пътя на търсене на философския камък да открия някой друг ценен камък. Това му е якото на живота.....че не знаеш кво ще стане

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        Абсолютно. Видно е, че с теб имаме различни представи.
        Описването на екшъна вече отива в твърде лична територия, но да речем - дълги години съм била доброволец при справяне с последици от природни бедствия. Понякога близките и роднините трудно приемат "хоби" от такъв род.
        Извинявай, ако си се почувствала засегната и с нарушена лична територия.
        Да, наистина се раличават. Описаното от теб не приемам за екшън, а още по-малко - за такъв свързан с личните/семейни отношения. Това е обществен ангажимент, който си приела. Можеше и да печеш сладки за сираци, да обучаваш кучета водачи, да носиш чай на бездомници в зимните дни и т.н., с което не омаловажавам това, което вършиш.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

          напротив....

          шегувах се...и цитирах теб....))

          разбира се че бих се радвал да чуя мнението ти...квото и да е то...дори дразниш ме....но това че не казваш нищо си е пак нещо....

          Теб не знам...но героя от теста...с качествата които има...принципно ме кефи....такъв тип жена ми харесва....

          което не означава нищо повече)
          Това значи ли, че мен трябва да ме кефи героят от твоят тест?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

            Имаме леки разминавания относно доверието, но съм съгласна, че то се гради с години. Но пак твърдя, че се дава доброволно, а не се изисква. Моят коментар беше само за това.
            но доверието не се дава доброволно или не......то се случва...в резултат на това кво прайш

            Но може да дадеш доверие....както и да мислиш за доверието

            Коментар


            • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

              Опиши ми един екшън.
              Убеден съм, че имаме различна представа за това.
              Абсолютно. Видно е, че с теб имаме различни представи.
              Описването на екшъна вече отива в твърде лична територия, но да речем - дълги години съм била доброволец при справяне с последици от природни бедствия. Понякога близките и роднините трудно приемат "хоби" от такъв род.
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • ебати Германците яки

                ))))))

                Коментар


                • [QUOTE=R1a1;n3351157]

                  Очевидно не разбираш значението на думата доверие щом автоматично го свързваш със задължение.
                  Крайната форма на хедонизъм, ако я приемеш и за другата страна, прави отношенията формални.
                  Сега започвам да схващам истинската цел на започнатата тема.

                  Има една телевизия "Тянков" - ще ти свърши чудесна работа. Хващал съм се, разцъквайки каналите, да се позаседя пред нея в четене на откровени, по мое мнение, глупости.

                  Не си спомнях кво е хедонизъм

                  Хедонизмът (от гръцки: ἡδονισμός [hēdonismos], от ἡδονή [hēdonē] "удоволствие" + наставка -ισμός [ismos] "изъм") е школа в етиката, според която удоволствието е единствената съществена ценност [1]. Eтическо учение, според което най-висшата цел на човешкия живот е удоволствието и насладата в противовес на аскетичния живот. Хедонизъм – това е термин с гръцки произход, който означава наслада. За привържениците на хедонизма, наслаждението е висше благо. Всичко, което доставя наслада е добро. Всичко, което не доставя наслада – не следва да получава внимание. Стремежът към насладата се разглежда от хедонизма като основното движещо начало на човека, което се предава по наследство. Противоположност на хедонизма – това е аскетизма. Аскет – това е човек, който отказва себе си от всичко, освен от основните неща опазващи живота му. Един от основните представители на хедонизма е философът Аристип (ІV-ти век пр.н.е.). Той, виждайки висшето благо в достигането на чувствените удоволствия, разработил теория на хедонизма, която по-късно била доразвита от Епикур и неговите последователи – епикурейците. Епикурейците по-късно потвърждават, че удоволствието и щастието могат да се намират винаги и само при добро самочувствие, в постоянно и независимо желание, и разбира се, в чувството за свобода.

                  И какво имш против крайната форма на хедонизъма?

                  Абсолютно съм за аз за такъв живот.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                    Жена ти не е за да ти харесва а за да ражда деца.Иначе бледоликите си отиваме изчезваме.Утре идва резняка и ти зема всичко.Хора осъзнайте се бе живота не е пари курви коли и забавления
                    напротив....точно това е живота))

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                      Уверявам те, самият живот с мен е един непрекъснат екшън. Добре ми се образуваха някои болежки, че понамалих малко темпото.

                      П.П. Всичко се променя, има време да те налегне скуката.
                      спомням си един от моите психолози дет им плащам да умуват....беше казал нещо по твоя въпрос....

                      Вика идва една жена при мен...и разказава за семейството си....вика мъжа ми е такъв...такъв...това е ок...друго не е ок....аз се чуствам щаслива еди как си....не се чуствам щаслива незнам си как си....и подобни....

                      И после вика идва мъжа и при мен....те са женени да кажем 15 години...не знам колко...и чувам неговата гледна точка...- точно обратната. Него пък го дразни това което жена му мисли че го кефи....кефи го това което жена му мисли че го дразни и т.н....

                      И вика моя човек...кой е прав сега? Който и да чуеш....сам за себе си е прав. Понякога проблемите за единия са там където другия смята че няма проблеми.

                      Та и при теб така. Твоята гледна точка е ясна....затварям очи и се чудя...ако сега мъжа ти се появи....и без да знае кво си казала каже той кво мисли...кво ли ще каже?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                        поредно доказателство за моята теза.

                        когато говорим за взаимоотношения между двама души.....единственното важно е дали те си пасват или не...и няма абсоютно ниаккво занчение какви типове са и какви мисли им се въртят в главата.
                        Като как смяташ да си паснеш с несъвместим партньор? Жокер - съвместимостта е функция на типа. Уф, забравих че можеш да си го сменяш като бельото.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                          Не ти схващам провокациите.
                          Да, гледам "Междузвездни войни", но не бих се нарекъл фен.
                          Не те провокирах, представих себе си в комична светлина.
                          ​​​​​​
                          А с R2D2 подбъзикнах хаплоидите на тнм.

                          Коментар


                          • И аз си дадах моите 5 ст. в тази тема.

                            Ив_макс, добре е, че имаш самочувствие на профайлър, но ми се струва, че няма да откриеш философския камък.

                            Лека!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                              Аз не казвам че не трябва да правите друго. Или това е достатъчно което казвам. Но смятам че тея котви с интимните моменти са напълно в сила в брака. Ако ти си женен...замисли се....има ли моменти които никога няма да забарвиш....? Те държат връзката заедно...в трудни моменти.

                              Значи моя въпрос беше ...дали има нещо което независимо от характерите може да запази някаква връзка по дълго време.
                              Уточняващ въпрос: и независимо от чувствата ли, положителни или отрицателни?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

                                Предложението ти ме заинтересува.

                                Не ти схващам провокациите.
                                Да, гледам "Междузвездни войни", но не бих се нарекъл фен.

                                Коментар

                                Working...
                                X