IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
    Абе те офертите са в друга тема!

    Впрочем, лесно е да бъдеш успешен будист - необходимо е само да си достатъчно мързелив, че да не се прераждаш повече. Пък и това си е залегнало в будистката традиция - не всеки може да лежи месец и половина под смокиново дърво...

    П.С. На такъв подвиг са способни само 3,3% от населението на земята.
    Не мисля, че да лежиш месец и половина е проблем и за останалите 96,7%, стига да искат
    Просто 3,3% го правят от мързел, а останалите могат например от инат , страх, апатия, любов и т.н. Всеки според себе си

    Коментар


    • Да се веселим!
      Поздравявам ви с песента "Кен Ли". В нея на оригинален език се казва:
      "Кен Ли! Либу-дибу дау тюуу!"

      Коментар


      • В квартала не чувам никакво скандиране на абитуриентите с изброяване до 12, така характерно в предишните години.
        Какво, и това ли вече не могат?..


        Ето как би написал Стоян Михайловски диктовка на химна си, ако беше абитуриент в съвременното българско училище. Отдолу е уточняващият му диалог с диктуващия:

        Диктофка
        варви народе ваз родени кам светла бъдни на варви с книжо вноста тас сила нова съдби ни те си под нови. варви към мошната прусвета всветовните борби варви от длъжнос неизмено воден и бок ште те благо слови. напрет науката е слънце което вав душите греи напрет народнуста не пада там дето знание то живей. тъй солун ските двама братя зовиаха нашите деди.

        "ваз" какво? - "родени"... - бе чувам аз "родени", ама какво "ваз"?..
        "бъдни на"... Нещо като Бъдни Вечер ли? - "бъднина", бъдеще... - ъхъ...
        "книжо вноста" внос на книги ли? - "книжовност"... - хъмм...
        "солун"? Тея братя не знаат, къде се карат ски...
        Last edited by eta orel; 24.05.2019, 09:56.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
          Абе те офертите са в друга тема!
          Абе ще ми се, но, ако забеляза, това беше отказване на възможна моя оферта (на английски - предложение) и май обясних защо.

          Пробвай ти да зацуцаш кака ти Миа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

            Не си създавай ненужни съдии.
            Приемам!
            Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение
              Бих могъл да ти се покажа, между тези редове, или на живо, но това ще е най-малкото ненужно за теб самата.
              Абе те офертите са в друга тема!

              Впрочем, лесно е да бъдеш успешен будист - необходимо е само да си достатъчно мързелив, че да не се прераждаш повече. Пък и това си е залегнало в будистката традиция - не всеки може да лежи месец и половина под смокиново дърво...

              П.С. На такъв подвиг са способни само 3,3% от населението на земята.
              Last edited by Ender; 23.05.2019, 17:20.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение

                Будизмът всъщност, с всичките му 5000 клона си е едно размито понятие вече, а като се замислиш, да си Буда вече, това значи да осъзнаеш най- важното, едно-единствено нещо. И ти си го знаеш. Какво е то според теб?
                Ако го зная, зная го за себе си.
                Не зная, дали го зная, но, ако го зная, не го зная за теб.
                Не е добре да ти го кажа, защото думите, езикът по определение са ограничени. Бих могъл да ти се покажа, между тези редове, или на живо, но това ще е най-малкото ненужно за теб самата.
                Не си създавай ненужни съдии.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение


                  Споко, аз по рождение съм Буда.
                  И няма къде да мърдам.
                  ​​​​​
                  Будизмът всъщност, с всичките му 5000 клона си е едно размито понятие вече, а като се замислиш, да си Буда вече, това значи да осъзнаеш най- важното, едно-единствено нещо. И ти си го знаеш. Какво е то според теб?
                  Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                    Добре. Извинявай много. Само ще добавя, че имах добри намерения

                    Пък аз, че се шегувах!
                    Днес беше по - готин

                    Отивам да си изпълнявам желания. Готини дни на всички !

                    https://m.youtube.com/watch?v=B9FzVhw8_bY

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                      Върни ми жеста ! Искам извинение, че ме характеризираш, слагайки ме в някакъв типаж
                      Добре. Извинявай много. Само ще добавя, че имах добри намерения
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                        Говоря заучени и неосмислени неща от твоя гледна точка. Но те са неосмислени само за теб. За мен са си напълно осмислени и то неща в които вярвам. Поради факта, че моята интровертна логика те дразни, мъдро заключваш, че хич не ти пука и че моите думи ти звучат заучени Това не е лошо. Просто такива са ни типовете
                        Върни ми жеста ! Искам извинение, че ме характеризираш, слагайки ме в някакъв типаж

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                          Не съм искала да те характеризирам. Извинявам се отново, че си ме разбрал погрешно !
                          Казах, кое не ми е наред
                          Говоря заучени и неосмислени неща от твоя гледна точка. Но те са неосмислени само за теб. За мен са си напълно осмислени и то неща в които вярвам. Поради факта, че моята интровертна логика те дразни, мъдро заключваш, че хич не ти пука и че моите думи ти звучат заучени Това не е лошо. Просто такива са ни типовете
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                            Или с две думи интровертната ми логика, настъпва интровертната ти чувствителност Вместо да кажеш кое не е наред, ти се опитваш да ме характеризираш. А за щастието, него съм го намерил много преди да пиша в този форум
                            Не съм искала да те характеризирам. Извинявам се отново, че си ме разбрал погрешно !
                            Казах, кое не ми е наред

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                              Добро утро!
                              Ще съм директна, надявам се да не го разбереш погрешно . Малко съм като мъж в това отношение
                              Не вярвам да познаваш по - гъвкав във всяко отношение, човек от мен! Което изключва крайности, примерно. Е , не задължително И друго , звучиш ми като папагал Извинявай! Със сигурност знаеш повече от мен по въпросите, но говориш сякаш заучени и неосмислени неща .
                              Все още не съм объркана . В момента уча, сравнявам, приемам, отхвърлям, доказвам си .... абе, играя си и хич не ми пука как изглежда отстрани и дали някой мисли, че мислите и действията ми са греховни или глупави

                              Трябва да отбележа, че има някаква промяна при теб. До скоро търсеше щастието , вече раздаваш рецепти. На какво се дължи?

                              пп . Забравих - 5000 е повече от едно, ама пак е крайно число
                              Или с две думи интровертната ми логика, настъпва интровертната ти чувствителност Вместо да кажеш кое не е наред, ти се опитваш да ме характеризираш. А за щастието, него съм го намерил много преди да пиша в този форум
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                                Че какво му е на будизма... От казаното по-долу, можем да заключим, че мързела е добродетел, а тантруването е силно препоръчително в особено големи количества. Не виждам с какво може да ме отблъсне подобна доктрина.
                                Да, да! ​​​​​​
                                Действай(те)!

                                Тантруването ми е от любимите неща. Там не можеш да скриеш корените си, но можеш да покажеш корените си.

                                Пък да не говорим за удоволствието на откъсване от света и стопяване с партньора. За малко и след това.
                                Last edited by eta orel; 23.05.2019, 14:33.

                                Коментар

                                Working...
                                X