IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

    Трак, мноо яки сетове, бре.
    Т'ва винца, гурме разядки
    Наздраве!
    Кльопай там с очи и побързай да го не изгледат други.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      начи, nachev, аз френския ич не
      Груйче, ти осъществи едно несанкционирано втържение в ума, емоциити и субективната ми естетика!
      Как е възможно да се случи такава прилика, при положение че винаги сме акцентирали на детайли разни, които ни отличават?!?!

      Продължавам да опитвам да смеля това изненадващо преживяване!

      Междувременно - Наздраве с още нещо непреходно:
      Gilbert Bécaud - Nathalie

      Коментар


      • начи, nachev, аз френския ич не го любя, тача и милея, да не кажа, че направо ги мразя, нищо че сестра ми е женена за франсе и той е страшен пич, обаче имат страхооооооотни песни. И макар грам да не им отбирам какво се пее, като прочета понякога превода им, ми абсолютно се импонира с лирическото чувство, което оставя в мен, като пълен илитерат. Та моята любима е на Жо Дасен или както там се казва - напомня за някоя и нещо, а ми се иска да я свързам с друга, но не мога - времево-пространствено изкривяване някакво си
        Наздраве!

        https://www.youtube.com/watch?v=xwiPiQFqD-U
        Last edited by Грую Груев; 03.10.2018, 13:27.
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
          Понеже музикалната тема още не работи (алоуу, модистките?!) вземем да почетем тук Азнавур.
          Благодаря ти, че избра видео, което има преводни титри и така успя да ни вкараш в света на емоцията на Азнавур и аромата и атмосферата на 60 - те. Някои наричат песента La Bohème "Бохемата, дори ""Бохемката", други я кръщават "Бохемски живот", а за мен си една истинска "Бохемска рапсодия" и нека ме прости за заемката един голям друг голям творец - Фреди и колегите му.
          Френският ми е слаб и не мога да съм сигурен, че Шарл пее за 60-те, когато вече е бил над 40 годишен, но за мен има духа на това време.
          Преселването на този човек в по-добрия свят не е просто напускане , отива си един човек, който даваше облик, долавяше, осмисляше, обясняваше, водеше по повелята на един друго време, в което вероятно водещи са били творчество, хуманност, любов.
          В пълна противополжност на съвременните отчужденост, етоизъм и интереси.


          "Бохемска рапсодия"
          Говоря ви за време,
          Което не може да бъде доловено
          От по-младите от 20 години
          Монмартр тогава
          Простираше люляците си, а те плаваха
          Чак до прозорците на нашите градини.
          И ако нашето скромно местенце,
          Което ни служеше за гнезденце,
          Не ни бе поверило своята стряха,
          Ето там се запознахме,
          Аз, крещящият от глад,
          Ти - позираща гола, без уплаха.
          Ах, Бохема, ах, Бохема!
          Това означаваше, че сме щастливи,
          Ах, Бохема, ах, Бохема!
          Ядяхме веднъж на два дена, разбира се ...


          Сред отзивите, за мен се открои един текст на Л. Георгиев:

          "И се разплаквах по повод смъртта на всеки един от онези, големите творци от предишната епоха! Времето, което съвременните политически и интелектуални глупаци в Европа и в България наричат "Студената война" преди 1989 г. - на т.нар. "Желязна завеса"?!...

          "Желязната завеса" е само идеологически инструмент на партийно-политическите "елити", независимо дали са либерални или марксистки, чиято цел винаги е била да елиминират Човешкото! Представяте ли си - Шарл Азнавур и френският философски екзистенциализъм в лицето на Албер Камю и Жан-Пол Сартр?!... Философите на абсурда, че човек трябва да се опитва да живее и да осмисля живота си, въпреки че знае, че му предстои смъртта, от една страна! И Азнавур, чието извечно творческо послание, но заедно с това и разтърсващо като емоция - средоточието върху любовта като единствен смисъл на човешкото съществуване, от друга страна!...

          Всъщност ние, от двете страни на "Желязната завеса", имам предвид мислещите и търсещите хора, бяхме еднакви - младостта ни беше едновременно любов, жажда за знание и убеденост, че сме способни на творчество, което все някой и все някога ще разбере! Дори и да е било заблуда, дори и от днешната прагматична гледна точка това да е било израз на ирационално отношение към собствения ни живот, не съжалявам, не съжаляваше и цялата плеяда от търсещи смислени хора и от двете страни на "Желязната завеса"!...

          "Бохемски живот" - това не е съгласно идиотизма на съвременните богаташи посещения на изтънчени ресторанти и сметки за вечеря, които са в размера на пенсията на "обикновения" човек! "Бохемският живот" на Шарл Азнавур и на всички нас - остаряващите чеда от времето на "Желязната завеса" и от двете й страни, бяха непомерното желание за творчество, съчетано с безграничността на любовта, независимо от празните стомаси и евентуалното хранене през ден!...

          Почивай в мир, Шарл! Въпреки, че с теб постепенно си отива и споменът за нашата безметежна младост, която днешният всеобщ европейски идиотизъм никога няма да разбере!...

          Няма да разбере, защото в основата на смисъла на живота днес са парите и богатството?!...

          А преди бяха любовта и творчеството!!!..."

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

            Поантата вероятно е в последното изречение /без да се брои пояснението за Кръчмата/.
            Наздраве!
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

              30.09.2018, 02:22
              Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
              А за крокодила и пираните в язовира нищо не споделяш ... Що така!?


              От хищните твари по тез ширини пирани и крокодили нема . Само вълци моат те сдавят. Може и некоя баба меца да те преследва. Или пък някоя зла кучка да те захапе.

              Туй май е за кръчмата дано не го изтрият.
              Last edited by Todor Sabev; 30.09.2018, 05:26.

              То и така си беше писано за кръчмата.
              Поантата вероятно е в следното изречение /без да се брои пояснението за Кръчмата/.
              Наздраве!

              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                Първи октомври е международния ден на възрастните хора - такива от трета, четвърта и по-нагоре възраст. Понежет и натам гравитираш, затова рекох да почерпиш.
                Наздраве!

                П.П. Не ми напомняй за дебелото псе, че да не ти го направя "споделена отговорност", изпращай ти го кат колетна пратка.
                30.09.2018, 02:22
                Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                А за крокодила и пираните в язовира нищо не споделяш ... Що така!?


                От хищните твари по тез ширини пирани и крокодили нема . Само вълци моат те сдавят. Може и некоя баба меца да те преследва. Или пък някоя зла кучка да те захапе.

                Туй май е за кръчмата дано не го изтрият.
                Last edited by Todor Sabev; 30.09.2018, 05:26.

                То и така си беше писано за кръчмата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                  Ай да почерпа за изгодна покупка. Извън борсата където съм съвсем заспал.

                  Трак, мноо яки сетове, бре.
                  Т'ва винца, гурме разядки
                  Наздраве!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                    Какъв празник съм имал, каке? Да не си се тръшнала болничка нещо? Или са ти затворили устата при сутрешната стрес-тръст разходка след дебелия пес, като те питали къде така се пънеш след елегантното кученце? Наздраве за разсънващите, отрезвяващи сутрешни разходки! Не че ги практикувам.
                    Първи октомври е международния ден на възрастните хора - такива от трета, четвърта и по-нагоре възраст. Понежет и натам гравитираш, затова рекох да почерпиш.
                    Наздраве!

                    П.П. Не ми напомняй за дебелото псе, че да не ти го направя "споделена отговорност", изпращай ти го кат колетна пратка.
                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Добра нощ и наздраве!

                      https://m.youtube.com/watch?v=BH2MHBo31h4

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                        Тъй, тъй ... Обаче, що не вземеш да почерпиш - днес празник си имал, а нещо се скатаваш!?
                        Наздраве!
                        Какъв празник съм имал, каке? Да не си се тръшнала болничка нещо? Или са ти затворили устата при сутрешната стрес-тръст разходка след дебелия пес, като те питали къде така се пънеш след елегантното кученце? Наздраве за разсънващите, отрезвяващи сутрешни разходки! Не че ги практикувам.

                        Коментар


                        • Понеже музикалната тема още не работи (алоуу, модистките?!) вземем да почетем тук Азнавур.
                          https://www.youtube.com/watch?v=EgAamRLqwXw
                          https://www.youtube.com/watch?v=HY5HYyHMTDQ
                          https://www.youtube.com/watch?v=q3LujzFEWqM

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                            Аз може съм тъп и прозд, но си имам дяволче в главата, което затрива лошата самооценка и ми оставя да се самообласкавам като пренебрежително махам с ръка на лошите каки с пушка в ръка. Ако си гледала с внимание “Човекът с пушка“ можеше да се поправиш, ама ти само кримки и екшъни поглъщаш, за да се надъхваш да замеряш гражданята и да им се подиграваш, че са страхливи. Но ще придойде реката на отмъстта и те видим тогава как ще се носиш безпомощна насред морето на куража на нашите уважаеми дребни човеци с топор в ръка. Няма да ти насекат дърва. Ъхъ...
                            Тъй, тъй ... Обаче, що не вземеш да почерпиш - днес празник си имал, а нещо се скатаваш!?
                            Наздраве!
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Треееезвеете ли? Трезвейте, трезвейте, пък то ще ви удари в главата.
                              https://bultimes.com/%D0%A3%D1%87%D0...%D0%B0-%D0%B7/

                              Last edited by Trakatrak; 01.10.2018, 20:16.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                                Не за любовта ставаше дума, Начев, а за похотта. За танците, които сближават телата, пък душите може и да не се сближат или да се заблудят. Не си ли забелязал, че девойките обичат да си танцуват и с не особено близки им. Нещо като, да си вземем своето от тези нахалници, де смеят да ни канят, пък после ще ги пуснем по пързалката. А нахалниците пускат ръце и си мислят, че те са на гювеч. Тяхното обаче си е само перчене и ръцете полупусти остават. Ако не са некои магнетични свалячи, де. Наздраве за поразяващите усти! В едната и в другата посока.
                                New York Jazz Lounge - Bar Jazz Classics
                                https://www.youtube.com/watch?v=_sI_Ps7JSEk


                                Наздраве за другото лице!
                                Наздраве за зримото и незримото!
                                Наздраве за различния план!
                                Наздраве за привидното и действителното!
                                Наздраве за способността да вземеш и въпреки това да продължаваш да си кредитор!
                                Andy Williams - The many faces of love

                                Коментар

                                Working...
                                X