IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

    Капризничиш нещо, струва ми се. Някои пишат повече, други пишем по-малко. Ако всички сме еднакви у форума ще настане една скука...
    Наздраве!

    П.П. Нощеска сънувах страотен сън. Разхождах се у центъра на хабитата, надиплила зеленикави банкноти в една папка. Обаче парите се виждаха и някви ендевиди решиха да ми ги вземат. След грандиозният скандал, който им спретнах, се изпокриха кат мишоци. Все още не съм го изтълкувала тоз сън, ама като цяло сънуването на пари предвещава успехи.
    тцъ, парите са на въшки - почвай да се пощите с домочадието или прегледай дебелото псе
    А и може да си като в онзи виц - стар, но златен:

    Стоя на аерогарата, ще посрещам жена си от Италия. Обаче има голямо закъснение. От скука започвам да се разхождам и стигам до "Заминаващи". Някакъв човек ме спира и моли за малко да съм му пазел куфара, докато той идел до тоалетната. Съгласявам се не съвсем охотно, но нали трябва да сме хора. Стоя и чакам, минават 15 минути и почва да ми писва. И отивам при един от гранична полиция и обяснявам ситуацията. Граничарят ме поканва в една стая за оформяне на протокола, взима ми име, лични данни... Стигаме до съдържание на куфара, отваряме и... вътре пълно с пачки. Почвам да се псувам!!! - как може да съм такъв идиот, тихичко да си бях излязъл, щях да си взема такси за 10 лв. за километър, че ако искам и до морето... Граничарите само се спогледоха и почнаха да тъпчат по джобовете си пачки, а на мен ми текат слюнките...
    - К'ВО СТОИШ! Прибирай и ти!
    Почвам моменталически и аз да прибирам пачки, взимам, пъхам, взимам, пъхам, свършват ми джобовете, почвам да пъхам в гащите си, пъхам като за световно...
    Събуждам се - цялото одеяло съм си напъхал в гащите...
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
      Много дълго пишете бре,не може ли едно кратко-Наздраве
      Капризничиш нещо, струва ми се. Някои пишат повече, други пишем по-малко. Ако всички сме еднакви у форума ще настане една скука...
      Наздраве!

      П.П. Нощеска сънувах страотен сън. Разхождах се у центъра на хабитата, надиплила зеленикави банкноти в една папка. Обаче парите се виждаха и някви ендевиди решиха да ми ги вземат. След грандиозният скандал, който им спретнах, се изпокриха кат мишоци. Все още не съм го изтълкувала тоз сън, ама като цяло сънуването на пари предвещава успехи.
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
        Много дълго пишете бре,не може ли едно кратко-Наздраве

        Главата ли те заболя? Ето - Съни ще ти даде телефона на една бъдеща писателка, която ще ти побае някак, масажче, тВа-онова - и накрая ще се договорите /устно/. 100% - главата ти ще мине още при устните ви процедури на договаряне... ))

        Наздраве!

        Коментар


        • Много дълго пишете бре,не може ли едно кратко-Наздраве
          Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

          Коментар


          • От ранни зори се очертава /жесток/ слънчев ден... Друго не може и да се очаква. Лято е!

            Трябва все пак да приключа, конкретно по въпроса /снощи не съм завършил до край/. Въпросът, който наивно задаваше една дама на своята приятелка от форума - беше: "И ме пита - ако взема и напиша книга и сложа снимки от личната ми сватба ...фотографите ще имат претенции към..."


            Това е сложен въпрос. Тук ние можем само да гадаем, дали имат основания фотографите - от една страна, а от друга - дали ще го направят...

            Аз, например, с всичката ми /непорочна/ наивност, АКО бях този фотограф - бих се договорил с дамите... Ако дамите не са така наивни, те биха изисквали договорката ни да НЕ Е УСТНА... Значи - това е важното - колкото и устни да са другите неща във взаимоотношенията, крайният договор /на хартиен носител/ - да фиксира измоленото /по някакъв начин/ разрешение - да се включат снимките в книгата, която МОЖЕ БИ някога ще бъде написана...

            Например, ако между двете фиксирани права на възложителя се включи и трето: "Авторът поема ангажимента - да НЕ предявява претенции върху използването на продукта от възложителя, например - при написването на книга, нито по какъвто и да било друг начин да търси права върху продукта, предмет на неговата дейност"... /нещо такова/...

            Да де, АМА нали подобна трета клауза за правата на възложителя - би предизвикала специфичен интерес у автора... /не се знае как би реагирал, защото би усетил, че става дума за МНОГО пари..., вероятно.../...

            Значи, съветът ми е - без тая клауза да не се правят експерименти, защото...

            Със сигурност изпълнителят няма да знае за написаната книга. Нека си представим, ОБАЧЕ, че тя става бестселър и той отнякъде научи за книгата. Ако в тоя случай дамата /която ще ми даде телефона си... ..., т.е. - неосъществилата се все още авторка/ - ако тя не е имала писмено правото да използва продукта, а това е било нещо устно - независимо от начина на поднасяне на устната договорка - жална ѝ майка на приятелката /с телефона/ )) Защо? Ми - фотографите не са така наивни хора, но пък има ли нещо сигурно на тоя свят? Но, ако все пак той потърси правата си в съда - новоизпечената милионерка /написала бестселъра/ - може да бъде доведена до просяшка тояга...

            Извод: устните договорки, ако и да съществуват в началото - към края е задължително да бъдат заверени от нотариус на хартиен носител.

            Със здраве! ))

            /хонорарът ми - в полза на бедстващите бъдещи кандидат-писателки/ ))

            Коментар


            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
              Добро утро, Кръчмата )
              Кафе с цигара и много Слънчице в деня ви )

              Нещо ме хвърли в размисъл тази нощ...говорим си с една приятелка и ми показва какъв договор ще подписва утре с ...фотографи
              И ме пита...туй ли е то авторското право... Като възложител подписва с ....носители на авторските права(така са декларирани изпълнителите фотографи/видео -1 или двама, така е записано ) Х У. Договорът е пълен със задължения за възложителя и 2 негови права - да контролира, но без да мърмори, работата по време на събитието и колкото си иска копия от получените дигитални изображения ЗА лична употреба. Срещу близо 3хил за посочените часове. И ме пита - ако взема и напиша книга и сложа снимки от личната ми сватба ...фотографите ще имат претенции към...моите снимки ли...Т.е. колко нейни(техни) са снимките?
              Шаш...много сладка материя за адвокатите и фирмите по авторски права и пълна мистерия за ....всички останали...
              Да, съни, най-общо казано, точно така е - това са чужди снимки, нищо че ти си на тях Сега, вече много зависи как е написан самият договор де, то си има тънкости и т.н., но, колкото и парадоксално да звучи, така е.
              Наздраве
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                Добро утро, Кръчмата )
                Кафе с цигара и много Слънчице в деня ви )

                Нещо ме хвърли в размисъл тази нощ...говорим си с една приятелка и ми показва какъв договор ще подписва утре с ...фотографи
                И ме пита...туй ли е то авторското право... Като възложител подписва с ....носители на авторските права(така са декларирани изпълнителите фотографи/видео -1 или двама, така е записано ) Х У. Договорът е пълен със задължения за възложителя и 2 негови права - да контролира, но без да мърмори, работата по време на събитието и колкото си иска копия от получените дигитални изображения ЗА лична употреба. Срещу близо 3хил за посочените часове. И ме пита - ако взема и напиша книга и сложа снимки от личната ми сватба ...фотографите ще имат претенции към...моите снимки ли...Т.е. колко нейни(техни) са снимките?
                Шаш...много сладка материя за адвокатите и фирмите по авторски права и пълна мистерия за ....всички останали...


                Добра вечер и от мен...

                Стана ми интересно, как хора - в пълно съзнание биха се опитвали да защитават губеща теза и да претендират, че са направили нещо, което в действителност не са и помирисвали /ако приемем, че плащат на професионалисти да им свършат нещо..., спорът не е за това, колко професионално си вършат работата наетите за определена сума за някаква работа/. Не вярвам да се успее в подобно начинание - доказване на собственост върху чуждо авторско право, освен ако заинтересуваната страна не наеме адвокат-дилетант. Съображения:

                1. На подобно събитие /тържество/ има много гости. Допускаме, че ситуацията се развива в България /по-комплицираният случай/. Все ще има поне 1/5 от присъстващите, които говорят истината в съда /ако се стигне дотам/. В чужбина над 70% биха казали истината.

                2. На подобно събитие има достатъчно други, които снимат. Вероятно ще се намерят кадри, на които ще се хванат снимащите, които претендират за правото да притежават собствеността върху нещото /в случая - някакви снимки или видеоклипове/.

                3. На снимките лесно може точно да се идентифицира камерата, с която са правени същите, както и достатъчно на брой отличителни знаци, които свидетелстват за уникалността на апаратурата. Дори да предположим, че двете спорещи страни имат камери от един и същ модел - има начини да се открият различия в снимките.

                4. Предполага се, че фотографите-професионалисти правят резервно копие, още повече, ако са имали случаи на унищожаване по някакви причини на своята работа, когато заинтересуваните могат да предложат "мило и драго", за да си възварнат уникални за тях събития. Всяко изготвено копие също има свои уникални параметри...

                5. А дали подобна дейност е изобщо предмет на обширната материя за авторското право /по-скоро риторично/? Допускам, че в договора има клауза, която хвърля светлина...

                В интерес на истината - може да разсъждавам така до зори... Само че, ако при вас е вече утро, а някои са ги "хвърлили в размисъл през нащта", то при мен е надвечер, когато ще трябва да си лягам и съвсем не смятам да "бъда хвърлен в размисъл през следващата нощ"...

                Значи, АКО за приятелката нещо е останало неразбираемо от моите обяснения, а също и АКО има други въпроси /много любознателна приятелка!/ - нека драсне един телефон тук, за да ѝ обясня нещата още по-подробно. Обещавам да бъда коректен и приятен събеседник /няма да изневерявам на приятелските отношения, които са се създали в тоя форум - във всички теми, без изключение - и може да я убедя на първо време да се регистрира и да пропише поне в тая тема.../

                ОтДе ги намирате тия приятелки, дееее? Каква фантазия, каква любознателност... ))


                п.п. Не разбрах какво удоволствие може да изпитва човек с кафе и цигара..., ама все тая...

                Коментар


                • Добро утро, Кръчмата )
                  Кафе с цигара и много Слънчице в деня ви )

                  Нещо ме хвърли в размисъл тази нощ...говорим си с една приятелка и ми показва какъв договор ще подписва утре с ...фотографи
                  И ме пита...туй ли е то авторското право... Като възложител подписва с ....носители на авторските права(така са декларирани изпълнителите фотографи/видео -1 или двама, така е записано ) Х У. Договорът е пълен със задължения за възложителя и 2 негови права - да контролира, но без да мърмори, работата по време на събитието и колкото си иска копия от получените дигитални изображения ЗА лична употреба. Срещу близо 3хил за посочените часове. И ме пита - ако взема и напиша книга и сложа снимки от личната ми сватба ...фотографите ще имат претенции към...моите снимки ли...Т.е. колко нейни(техни) са снимките?
                  Шаш...много сладка материя за адвокатите и фирмите по авторски права и пълна мистерия за ....всички останали...

                  Коментар


                  • Я си кажете зодиите,я,я
                    Аз съм Везна
                    Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                      Ний тая романтика я пропущихме. Бяхме къде година, година и нещо партньори, ама сал по чист бридж. Играехме карти, отупвахме противниците и после - кой от където е. Дори и по кафе не ходихме да пием, та какво остава за алкохоля. Никви пленявания и Стокхолмски комплекси - само преброяване на оньорите и добро разиграване на картите.
                      Наздраве!
                      Горкото момче! Разиграли го на карти. Да пием за опасните залози!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                        Как ше помни като бил дългосрочно пиян доде приеме факта на опленяването и го обземе последвалия Стокхолмски комплекс. Тя затова третинката му кеси в кръчмето, дано пак се излъже будалата и се натралянка. Той обаче гледа не повтаря фала. Наздраве за разумната трезвеност!
                        Ний тая романтика я пропущихме. Бяхме къде година, година и нещо партньори, ама сал по чист бридж. Играехме карти, отупвахме противниците и после - кой от където е. Дори и по кафе не ходихме да пием, та какво остава за алкохоля. Никви пленявания и Стокхолмски комплекси - само преброяване на оньорите и добро разиграване на картите.
                        Наздраве!
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                          Дълбоко се съмнявам, че по-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието помни от кога сме заедно. Пък и за мен това никога не е било от значение. Както и преди съм казвала, отношението му към мен пред 364-те дни от годината е такова, че с лекота мога да приема факта, че е пропуснал да направи 365-тия специален.
                          Наздраве!
                          Как ше помни като бил дългосрочно пиян доде приеме факта на опленяването и го обземе последвалия Стокхолмски комплекс. Тя затова третинката му кеси в кръчмето, дано пак се излъже будалата и се натралянка. Той обаче гледа не повтаря фала. Наздраве за разумната трезвеност!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                            Добро утро !

                            Грую, начи си караш една пневмонийка на крак и се лекуваш с квалитетни питиета...!!!!
                            Браво бре...!
                            Ся, възкачи се на един стол, разкрий космати гърди, тупни се кът горила - водач в тях ...и викни - БУЛГАР, БУЛГАР...!!!

                            пп Как не те е срам от прекрасните ти дами....
                            Тъ....р !!
                            Нека да е маса, че столът може да се катурне и да станат сто поразии . де по инвентара на Кръчмата, де по Грую.
                            Наздраве!
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Бе и ти си права - хората сме както ни свикнат - аз вдигнах някои летви малко по-високо, отколкото трябва, съответно си нося последствията Ма иначе няма представителка на нежния пол, към която да съм проявил взаимни чувства и след това да не съм оставил сериозни следи - уф, чакай, че ще взема да объркам форума, то тоя за хвалби беше другаде
                              А воделеите сме в повечето случаи доста кухи лейки, дето си мислим, че сме The one and only, а всъщност, искаме или не искаме, сме част от стадото, а там не е много добре да стърчиш прекалено много или да го играеш различен (освен сексуално, де, то нали сега стана модерно).
                              Ми наздраве, веднъж се живее, баси
                              А бе ..., няма ти споделям лафа за жената, мъжът и кучето, че без да искам може да засегна част от тук пишещите господа, които са оставили чувството си хумор да съхне на простира.
                              Наздраве!

                              П.П. Никога не съм съм обръщала внимание но това, което пише в хороскопите за зодиите. Факт е обаче, че най-добри ми се получава приказката с представителите на кухорогите
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Наработих се за днес и мисля да обядвам вече, че освирепях от глад. Наздраве с бира и прасешка пържолка !
                                Attached Files

                                Коментар

                                Working...
                                X