IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nikon Разгледай мнение
    С какво отваряте някои от файловете на годишния отчет?Счет. политика и Формите на КФН например.
    Аз също не мога да ги отворя ...

    Коментар


    • С какво отваряте някои от файловете на годишния отчет?Счет. политика и Формите на КФН например.
      Last edited by nikon; 29.03.2018, 18:36.

      Коментар


      • Някой се опитва да ни каже, че 4,14 е новото 4,27?

        Коментар



        • Big minority shareholder exit depressed

          the stock performance for the last 6months

          yet allowing excellent entry point for long term investors as multiples

          dropped well below market averages with an fP/E of 8x. Sopharma’s active buy-

          back program as well asemployee stock ownership plans from current Treasurystock to further support stock liquidity.




          Абе и аз мисля че е време да се отпуши ама...да видим!
          Last edited by tony1975; 27.03.2018, 21:00.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

            да няма покана?
            те хората ни поканиха вече де, ама
            Хайде дано скоро и тук, като при Стара Планина, чуем плановете за дивидент в групата!
            И най-вече дано се намери решение с продавача, че година стагнация и на пазара му омекнаха крачетата.
            ако искате дивиденти, не се вторачвайте само в оборотите - защото едни и същи обороти могат да се направят с по-малко, но и с доста повече разходи....гледайте къде изтичат парите!!!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
              Добра ввчер секта !! как е хавата !? Ще го харижат ли пакета най-после на 4, 27 и кой ще е тоя игралец да го вземе !?
              Според мен Ромфарм няма да продава под 4,20 лв. Затова пак сме Лидер по капитализация. Намерихме баланса между купувачи и продавачи!

              Коментар


              • Добра ввчер секта !! как е хавата !? Ще го харижат ли пакета най-после на 4, 27 и кой ще е тоя игралец да го вземе !?
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                  В събота слагам летните гуми и ..... чакам ОС !!!!
                  Според мен доста неверни твърдения се изписаха, но .... всеки има право на мнение - дори невярно !!!!
                  да няма покана?
                  те хората ни поканиха вече де, ама
                  Хайде дано скоро и тук, като при Стара Планина, чуем плановете за дивидент в групата!
                  И най-вече дано се намери решение с продавача, че година стагнация и на пазара му омекнаха крачетата.
                  Last edited by tony1975; 26.03.2018, 23:09.

                  Коментар


                  • В събота слагам летните гуми и ..... чакам ОС !!!!
                    Според мен доста неверни твърдения се изписаха, но .... всеки има право на мнение - дори невярно !!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                      ...а политическите интереси, изцяло са станали зависими от бизнес групите, които са овладели и медиите за влияние върху общественото мнение.
                      Достатъчно е да се погледнат двете по-изявени групи от последните години - Блиц - Пик и Дневник-Капитал. И в двете има истини и лъжи, но главното е еднопосочното насочване на вниманието.
                      Да се говори, че Софарма като държавно предприятие до 2000г е било допотопно е далече от истината. До какво състояние беше докарано точно преди приватизацията му е кофти тема, може би, излишна, ако някои практики не продължават и днес.

                      Най-големият грях на Донев за мен е унищожаването на НИХФИ. Всичко друго го разбирам. Но да унищожиш научния, изследователския капацитет в цяла една сфера, създаван с десетилетия....не се вмества в модела за модерно развитие(добре, че Дянков не успя да унищожи и БАН...та, останаха още учени у нас, макар и наука без пари трудно да се прави). Посещавала съм НИХФИ и знам с какво разполагаше, познавам и капацитети, които работеха там, малко преди тоталната съсипия. Някои вече работят в Научно изследователски институти на Запад и развиват там ....фармакопеите

                      Всички тези лекарства и субстанции, които днес цитирате ... са създадени в НИХФИ в годините, много преди приватизацията на Софарма ...и станаха причина да се закрие института -
                      Табекс, Нивалин, Бронхолитин, Трибестан, Гентамицин, Тетрациклин, Аналгин, Кленбутерол, Темпалгин, Карсил ....и много много други
                      Здравей Съни,
                      инвестирах в една компания,която има общо с този твой пост.може би можем да си бъдем полезни с контакти на хора работещи научно изследователски институти на запад.как е удобно да се свържа с теб?
                      благодаря ти предварително!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение
                        Проблемът на Софарма е, че поради особеностите на управлението, там е пълно с Мишоци....от кочияшите до заместниците на високите етажи! Трудно се прокарва чуждо мнение, дори и да е очевадно - затова на мода в цялата фирма са единствено клакьорите и малките хорица в общия хор на възхвалата...Алелуя!
                        Във всички колективи има най-различен персонал - хора са все пак.
                        Но формулировка като - Проблемът на Софарма е .... - това не съм го забелязал до сега като външно лице за компанията.
                        Last edited by fortiss; 26.03.2018, 09:15.

                        Коментар


                        • Проблемът на Софарма е, че поради особеностите на управлението, там е пълно с Мишоци....от кочияшите до заместниците на високите етажи! Трудно се прокарва чуждо мнение, дори и да е очевадно - затова на мода в цялата фирма са единствено клакьорите и малките хорица в общия хор на възхвалата...Алелуя!

                          Коментар


                          • Честит рожден ден на моя приятел Тони !!! Жив и здрав - ти и семейството !!! Сбъднати мечти с всичко и акциите включително !!! Все така най-акционер и приятел !!!!
                            Last edited by fortiss; 23.03.2018, 06:36.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение



                              Най- обичам такива едносричкови, или пък твойте включвания от половин ред. Удрям и бягам!
                              Талантливо и злостно подсказвам за нищета на другите, ама какво може да се разбере за теб от половин ред.
                              Е, винаги остава хипотезата - нищо за нищо. Удобно и технологично.
                              То пък оставаше да се хваля публично със своята нищета Ако е толкова важно- нямам акции на Софарма в момента, ако пакета мине високо, на нива около сегашните- няма и да имам, ако мине по-ниско- ще се опитам да имам с идея за продажба след 30-50% ръст. Песимист съм като цяло за БФБ/това вече е подсказка за нищета /, а отношението ми към Донев е така да се каже "балансирано"

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                                Форти, не го приемай лично. Много положително съм настроен към теб и Тони и другите, които си подкрепяте инвестицията. Аз също си имам една, която си подопълвам от няколко години, но бих я продал веднага щом ми стане изгодно. Но ..... най-велики сме, най сме, номер едно сме ,...... и това нонстоп. Скачате все едно някой заплашва децата ви. И нито една лоша дума към Софарма и "чичо Оги" не търпите. Аз лично следя нещата и около Софарма от масовата приватизация. Има поне няколко случая на некоректно и направо прецакващо отношение и към миноритарите и към партньори. Но както хейтърите хейтват по презумция, така и вие отричате по презумция. Да, в сравнение с 95% от мажоритарите Огнян Донев е пример ..... от няколко години. Сега дали това е случайно съвпадение, че му трябва имидж в нелеката битка с Дидо Дебелия всеки сам си преценява.Та така. Радвам ви се защото сте позитивни, но понякога дори мен дразните с айде да не е сектантско ама поне нерационално емоционалното поведение
                                Надявам се никой да не ми се разсърди.В сто от сто случая бих подкрепил вас а не хейтърите без акции, които хейтват по дифолт.
                                P.S.Грую, нямам предвид тебе, ти имаш акции
                                парите ги остави, те не правят отношенията
                                аз съм по сърце и душа тук

                                Коментар

                                Working...
                                X