IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

    След толкова злоба и обвинения от страна на най-нисшите в хранителната верига, най-вероятно ще забравим за информация относно цени, които се определят от акулите. Аз поне така бих постъпил, ако бях на тяхно място . Хората бяха откровени, споделиха истината с амебите на добра воля и в тяхна полза, а те ревнаха....

    П.П. Ти ако разполагаше с активи от стотици милиони левове, би ли казвал кога, до каква цена и какво би купувал? Не виждаш ли, че се правим на интересни за по 100 лева тук, а очакваме от големите да ни подаряват пари... Показаха хората човечност, не бе разбрана! Оттук-нататък да се оправя всеки сам. Така поне би било справедливо да се случи и да видим кой ще върже и кой ще цъфне
    П.П. 2 - Много ги интересува Ромфарм, Донев или някой от техният калибър дали по-възрастно момче, баскетболист, човек винаги на константа загуба и т.н. дали ще купуват или ще продават.....
    Важното е и за нас да има по някоя троха

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
      Попитайте на 14 ти до каде ще изкупува до 4.27 ли пак?
      След толкова злоба и обвинения от страна на най-нисшите в хранителната верига, най-вероятно ще забравим за информация относно цени, които се определят от акулите. Аз поне така бих постъпил, ако бях на тяхно място . Хората бяха откровени, споделиха истината с амебите на добра воля и в тяхна полза, а те ревнаха....

      П.П. Ти ако разполагаше с активи от стотици милиони левове, би ли казвал кога, до каква цена и какво би купувал? Не виждаш ли, че се правим на интересни за по 100 лева тук, а очакваме от големите да ни подаряват пари... Показаха хората човечност, не бе разбрана! Оттук-нататък да се оправя всеки сам. Така поне би било справедливо да се случи и да видим кой ще върже и кой ще цъфне
      П.П. 2 - Много ги интересува Ромфарм, Донев или някой от техният калибър дали по-възрастно момче, баскетболист, човек винаги на константа загуба и т.н. дали ще купуват или ще продават.....
      Last edited by 15%; 10.09.2018, 22:41.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Попитайте на 14 ти до каде ще изкупува до 4.27 ли пак?

        Коментар


        • Може още, днес ми е интересно

          Коментар


          • Кога ще го огрее и кучия гъз !?

            Коментар


            • Днес беше яката скука, надявам се другата седмица да се разиграят пак...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                Интересни разсъждения, Тони. Поздравления за което. За мен остава основният въпрос, защо никой друг не ще да си вземе парче от този пакет? Фармацевтиката е доста актуален бизнес и ако погледнем по света за пиари, ще видим яко ръстове през последните години. Защо тук не става? Тезата че лъскаме имидж за пред чужденците не знам как издържа при условие че всички по-големи акционери излязоха от компанията. А нови няма, и в склада няма. И така десет години.
                Напълно съм съгласен че обратно изкупуване не е решение. Мисля че чичч О трябва да се замисли какво куца в управлението на компанията. Досегашният модел донесе определени ползи на акционерите. Но какво следва?
                Големите искат да поглъщат и да се месят в управлението , а тук явно става )

                Коментар


                • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                  Интересни разсъждения, Тони. Поздравления за което. За мен остава основният въпрос, защо никой друг не ще да си вземе парче от този пакет? Фармацевтиката е доста актуален бизнес и ако погледнем по света за пиари, ще видим яко ръстове през последните години. Защо тук не става? Тезата че лъскаме имидж за пред чужденците не знам как издържа при условие че всички по-големи акционери излязоха от компанията. А нови няма, и в склада няма. И така десет години.
                  Напълно съм съгласен че обратно изкупуване не е решение. Мисля че чичч О трябва да се замисли какво куца в управлението на компанията. Досегашният модел донесе определени ползи на акционерите. Но какво следва?
                  Грозничка мома се хвали:
                  - Мен са ме молили хиляди пъти да се оженя, но аз винаги съм отказвала!
                  - И кой те е молил толкова много?
                  - Мама, тате и най - вече чичо…

                  Коментар


                  • Интересни разсъждения, Тони. Поздравления за което. За мен остава основният въпрос, защо никой друг не ще да си вземе парче от този пакет? Фармацевтиката е доста актуален бизнес и ако погледнем по света за пиари, ще видим яко ръстове през последните години. Защо тук не става? Тезата че лъскаме имидж за пред чужденците не знам как издържа при условие че всички по-големи акционери излязоха от компанията. А нови няма, и в склада няма. И така десет години.
                    Напълно съм съгласен че обратно изкупуване не е решение. Мисля че чичч О трябва да се замисли какво куца в управлението на компанията. Досегашният модел донесе определени ползи на акционерите. Но какво следва?

                    Коментар


                    • Други петък по това време ще съм някъде из тунелите на магистрала Хемус !!!!
                      Нопомням на ОС и кафето при г-н Донев!!
                      И да не си забравите всичките въпроси, включително и най-неудобните !!!!

                      Вчера плегледах колата, припомпих гумите на 2.6/2.5, ще я измия другата седмица.
                      Доста се износиха летните гуми вече. Ще трябва взема Бриджестоун Т005 за лято 2019г.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                        11ст.Юни+ 5ст.Септември=16ст излязъл кеш от компанията към всяка акция през 2018г.
                        Абе и аз не можах да отида на последнто и за другата седмица май ми се усложняват нещата с тази ученичка, та се надявам и на мен някой от верните приятели да разкаже...
                        КОЙ?

                        Коментар


                        • Благодаря ти Тонка за поста! винаги е добре да се съпоставят тезите, особено с хора, които се интересуват и са запознати с тях. Може би съм разчел погрешно знаците, но така става като не ходя на ОСА. Мисля, че е добър знак Донев да продължава да си взима акции и се надявам да го прави, дори да не са милиони бройки. Просто по тови намин изказва мнение за състоянието и перспективите на компанията. Явно развръзката с пакета ще се реши, когато някой мигне пръв. Дари ще бъдат Ромите или някой фонд не знам.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от camaz Разгледай мнение
                            Честит празник и на теб Тони!
                            Благодаря за поста ти. Полезен и информативен е за неходещи като мен на събрания. От всичко по -долу не разбрах това за 16 ст. дивидент за 2018 г. Може ли да споделиш?
                            11ст.Юни+ 5ст.Септември=16ст излязъл кеш от компанията към всяка акция през 2018г.
                            Абе и аз не можах да отида на последнто и за другата седмица май ми се усложняват нещата с тази ученичка, та се надявам и на мен някой от верните приятели да разкаже...

                            Коментар


                            • Честит празник и на теб Тони!
                              Благодаря за поста ти. Полезен и информативен е за неходещи като мен на събрания. От всичко по -долу не разбрах това за 16 ст. дивидент за 2018 г. Може ли да споделиш?

                              Коментар


                              • Здравейте и честит празник на всички!

                                Акционерите, които идват на ОСА, многократно са чували чичо Оги да казва, че няма интерес и не иска да изкупува пакета, а по-скоро би си отчупил парченце. Склонен съм да му вярвам, колкото и да имам едно на ум за думи изказани пред много непознати хора от една от най-големите борсови акули на БФБ.

                                И го направи - отчупи си и то доста голямо парче.

                                И още един интересен факт(за неидващите на ОСА) - на последното ОСА, на което успях да отида - той сподели, че е бил подведен от брокери и участвал така агресивно декември 2017г.(заедно със Софарма), защото е имал индикации/обещания, че различните ИП ще намерят купувачи за пакета и искат малко помощ и от него.

                                Разказвам тези факти, за да кажа че според мен не само спекуланти и фондове, а всички(включително и мажоритаря) искат да мине пакета. Май есента на 2017г. бе обявено на среща с инвеститорите, че се надяват и ще се опитат да помогнат за разбиването на този пакет - точно за да не се появява пак на всеки 3-4-5г. и да тежи на пазара с размера си.
                                Нали ако искаше да пазарува евтино просто щеше да напълни 2015-2016г. на цена малко над 2лв, а не да хвърля десетки милиони левове и той и семейството му на цена 4,27 през декември 2017г.?

                                Ето защо смятам, че чичо Оги иска дори повече от нас да мине този пакет, но не иска да намалява свободно търгуемите акции(което може да е лош знак към големи западни инвеститори). Та сега фрий флоута ако не се лъжа е над 41% нещо което рядко се вижда на БФБ. Той има контрол върху компанията - всичко останало което прави е поддържане на ликвидност на книжата на компаниите му и понякога спекулка да . За мен поне е ясно, че той иска да покаже, че СОФАРМА е един от най-добрите примери за приватизиран бизнес в БГ. Е може да нямаме всяка година неспиращ и нарастващ дивидент през годините(както в групата на Стара планина), но една капитализация от 1млрд. би стояла добре до тази теза .

                                4,27*8млн=34млн.лв. Не са такава непосилна хапка за Софарма и г-н Донев, но целесъообразно ли е и защо са им? Да стоят в коремчето на компанията като останалите 9млн.бр. вече обратно изкупени... В година в която се строят два нови завода за поне 20млн всеки(чичо О каза че не може да се каже точно и заради стойността на машините), след тези огромни разходии декември 2017 за обратно изкупуване на собствени книжа и при гласувани общо 16ст за 2018 за дивидент. За мен е по-добре да се чака интерес от външни за групата инвеститори към останалия пакет и при нужда само да им се помогне с обратното. Проблема е че в момента на тази цена, не се появява интерес(или не виждат потенциал за печалба). Явно големите се въздържат виждайки определени рискове около компанията, които ние пропускаме...

                                По-добре тези потенциално изхарчени от групата за собствени акции пари, наистина да се насочат към нова мощност, експанзия или придобиване на компания, които да донесат още 1-2млн лв към печалбата, отколкото да се хвърлят отново за собствени акции...които какво да правят после - ако сега на 4лв няма интерес, кога да има на 6-7 лв.ли - е да ама ще кажете Табекса и ще погледнем към звездите, но дали? От друга страна заключването на близо 40млн.лв в обратно изкупени дялове... и тук може да се размишлява доста! А знаете ли(за мен бе ново) че обратноизкупените акции могат да се държат от компанията до 10г., а после? а) Ще ги сипят на пазара - вероятно със загуба; б) ще ги обезсилят- и така ще се стопят инвестиции за 40млн.лв. в) ще раздадат на акционерите на всеки десет акции по една допълнителна? Въпроси много...

                                Пакета ще мине - ВСИЧКИ го искаме и го очакваме, защото е камък не само за цената на тази компания, а за цялото БФБ!
                                Нека се фокусират върху продажбите, експанзията в Сърбия и защо не в Румъния(през Молдова- както бе казано преди години), нека оптимизират разходите след поглъщането на по-малките компании, нали смениха управлението в Полша - какво става там има ли резултати и т.н. и т.н....тогава ще се появи и интерес към книжата и ще видим нови ценови нива! Интереса към книжата на компанията и капитализация над тази от 2007г., за мен това ще е положителна оценка за приватизацията и управлението на СОФАРМА...до тогава явно има още нещо в домашно за дописване

                                Успех на всички и хубав празничен ден!

                                имам 100бр. и не препоръчвам на никой нищо.
                                Last edited by tony1975; 06.09.2018, 10:59.

                                Коментар

                                Working...
                                X