IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
    Никой не харесва / разбира идеята ?
    аз съм за,
    тамън ще се появи ново явление спекулант на бфб търгуващ за rebate
    спредовете може да се стеснят и ликвидността да се подобри
    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
      Знаеш ли с кой акции ги преживях ...
      Петрол ,Булгартабак ,София БТ ,Благоевград БТ ,Пловдив БТ и Слънце БТ...
      Бях заложил на Приватизацията ,каквато и да е тя...
      Всички който заложиха на ТИМ , Бедо , Божков ,банев и еубг сега са в киреча......
      Затова имам собствено мнение.....
      Аз не съм като Батя да търся конюктура а работещи предприятия силно подценени....
      Мда, някои правят бизнес с Фрапорт а други с КОЙ ...
      Умник си ти Андрешко
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
        Никой не харесва / разбира идеята ?
        A мейкъри?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
          Знаеш ли с кой акции ги преживях ...
          Петрол ,Булгартабак ,София БТ ,Благоевград БТ ,Пловдив БТ и Слънце БТ...
          Бях заложил на Приватизацията ,каквато и да е тя...
          Всички който заложиха на ТИМ , Бедо , Божков ,банев и еубг сега са в киреча......
          Затова имам собствено мнение.....
          Аз не съм като Батя да търся конюктура а работещи предприятия силно подценени....
          И аз оцелях най-вече благодарение на BLABT, BTH и MDIKA.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
            Само трябва да се въведе rebate и ще живне борсичката.

            Няма препоръка
            Никой не харесва / разбира идеята ?
            Custodite sortem vestram

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
              Това, което си написал е това, което считам за справедливо и това, което мисля, че е неминуемо въпрос на време. На това се оповава и извратената ми логика да съм мечо настроен в уж бичи времена. Единственото пожелавам колегите с акции на кофти мажоритари да се усетят навреме накъде духа вятъра и да се спасят овреме. После да няма крокодилски сълзи.
              Ако досега не са се усетили- няма да го направят. Изключвам тези, които знаят, че най-лошите дългосрочни стратегии често дават най-добрите краткосрочни резултати и са минали временно на тъмната страна на силата.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Защо, ще му се даде възможност евтино да търгува на развит пазар. Това е разширяване на възможностите. Българските емитенти - ако са добросъвестни също ще спечелят - ще могат много по-лесно да набират капитал. Тези които ще загубят ще са кофти мажоритарите - на които никой няма да иска хартиите и тези които държат акции на кофти мажоритари.
                Това, което си написал е това, което считам за справедливо и това, което мисля, че е неминуемо въпрос на време. На това се оповава и извратената ми логика да съм мечо настроен в уж бичи времена. Единственото пожелавам колегите с акции на кофти мажоритари да се усетят навреме накъде духа вятъра и да се спасят овреме. После да няма крокодилски сълзи.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                  Аз говоря за практическа рамка. Няма такава щом институциите не играят заедно, за да функционира тя. За другото не мога да изкажа мнение, може би си прав. Който каквото е инвестирал в България не го е направил за доброто на местните. Ала това няма ли да е поредният нож в гърба на българския инвеститор?
                  Защо, ще му се даде възможност евтино да търгува на развит пазар. Това е разширяване на възможностите. Българските емитенти - ако са добросъвестни също ще спечелят - ще могат много по-лесно да набират капитал. Тези които ще загубят ще кофти мажоритарите - на които никой няма да иска хартиите и тези които държат акции на кофти мажоритари.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
                    Това с преживяването....моите уважения към такива колеги, които се изправят и продължават. Да ... и това преживяхме.
                    Знаеш ли с кой акции ги преживях ...
                    Петрол ,Булгартабак ,София БТ ,Благоевград БТ ,Пловдив БТ и Слънце БТ...
                    Бях заложил на Приватизацията ,каквато и да е тя...
                    Всички който заложиха на ТИМ , Бедо , Божков ,банев и еубг сега са в киреча......
                    Затова имам собствено мнение.....
                    Аз не съм като Батя да търся конюктура а работещи предприятия силно подценени....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      То има такава рамка. Реално няма проблем да се търгува на БФБ - акции.

                      Деривати, фючърси, опции се създават от посредници. БФБ няма как да ги прави. ЕТФ липсват защото закона ни се различава от нормалните закони и реално е невъзможно да създадеш в България индексен фонд - но това си е в двора на КФН. Чужденци няма, защото централен депозитар не иска да се свърже с клиър стрийм. Но това до колкото знам са проблеми които създава БНБ.

                      И който и да купи борсата има една доминантна стратегия, да заобиколи централен депозитар и да даде възможност на българите да търгуват нормално на чужда борса. Реално купувача на БФБ няма да купи една борса със западащи функции, а ще си купи достъп до спекуланти.
                      Аз говоря за практическа рамка. Няма такава щом институциите не играят заедно, за да функционира тя. За другото не мога да изкажа мнение, може би си прав. Който каквото е инвестирал в България не го е направил за доброто на местните. Ала това няма ли да е поредният нож в гърба на българския инвеститор?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Споко то на БФБ няма диаманти
                        Това е като да се гледа картина на Пикасо. Едни виждат цапаница а други шедьовър. Зависи от настройката на човек, настроението му и знанията.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                          Да ти оправя поста....
                          Ами преживял съм ги от 2000 пункта до 280 пункта за две години....
                          Това с преживяването....моите уважения към такива колеги, които се изправят и продължават. Да ... и това преживяхме.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение

                            Ти тези %-ти за нищо ги нямаш. Софикс от 500 до 300 го сриваш с 40%, та не знам да не е да пророкуваш наш фалит,вместо фалит на Гърция. Обратното за повишаване на Софикс си много скромен. Все пак "всевишния" каза , че тази година ще разплати еди 6 млр. лева.
                            Да ти оправя поста....
                            Ами преживял съм ги от 2000 пункта до 280 пункта за две години....

                            Коментар


                            • Само трябва да се въведе rebate и ще живне борсичката.

                              Няма препоръка
                              Custodite sortem vestram

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                                Нужно е само да създадат практическата рамка за нормална търговия. После който как може.
                                То има такава рамка. Реално няма проблем да се търгува на БФБ - акции.

                                Деривати, фючърси, опции се създават от посредници. БФБ няма как да ги прави. ЕТФ липсват защото закона ни се различава от нормалните закони и реално е невъзможно да създадеш в България индексен фонд - но това си е в двора на КФН. Чужденци няма, защото централен депозитар не иска да се свърже с клиър стрийм. Но това до колкото знам са проблеми които създава БНБ.

                                И който и да купи борсата има една доминантна стратегия, да заобиколи централен депозитар и да даде възможност на българите да търгуват нормално на чужда борса. Реално купувача на БФБ няма да купи една борса със западащи функции, а ще си купи достъп до спекуланти.

                                Коментар

                                Working...
                                X