Първоначално изпратено от ravnovesie
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Оптимизъм на БФБ (2)
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от dex Разгледай мнениеЧе те разходите от миналата година растат, просто приходите са доста повече в резултат на ръста на икономиката.
Коментар
-
Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнениеЕ колко пъти да го обяснявам. Държавата провежда рестрективна политика, която намалява икономическата активност. Води до дефлация, увеличение на безработицата и така нат.
Коментар
-
Първоначално изпратено от dex Разгледай мнениеЯ сега гетоф и равновесие да обяснят защо тази новина е лоша
Коментар
-
Първоначално изпратено от No money, no credit Разгледай мнениеМен лично малко ме притеснява при тези излишъци, защо се теглят тези огромни кредити и защо Борисов казва че без тях сме фалирали
Коментар
-
Първоначално изпратено от dex Разгледай мнениеЯ сега гетоф и равновесие да обяснят защо тази новина е лошаМнението не е препоръка за сделки с ценни книжа.
Коментар
-
Я сега гетоф и равновесие да обяснят защо тази новина е лоша
Излишъкът в бюджета към март достига 250 млн. лв.
Събраните приходи до края на месеца спрямо същия период на миналата година са с 1.204 млрд. лв. повече
Държавният бюджет към края на март е с излишък от 250 млн. лв., показват предварителните данни на Министерството на финансите. За първи път след 2009 г. има излишък по консолидираната фискална програма (КФП) за първото тримесечие. Още от първия месец на 2015 г. изпълнението на бюджета се движи по-добре не само спрямо предходната година, но и спрямо предходните пет. За сравнение, през 2014 г. първото тримесечие завърши с дефицит от 865 млн. лв.
Коментар
-
Първоначално изпратено от brokerandtrader111 Разгледай мнениеКОЙ, КОЙ, КОЙ смъква "Петрол"а на Монти
Коментар
-
Начев, никой не може да избяга от емоцията. По много интересен начин се развиваше спора за очакванията през късната есен. Оптимистите, включително и аз, твърдяха, че има серия от нови събития които биха променили значително ситуацията и ще вкарат държават ав ускорен ръст. Тогава имаше основно два аргумента с които се оборваше тезата.
- в България нищо хубаво не би могло да се случи. Това е кочина.
- това са теоретични аргументи, които важат за всяка друга икономика, но не и за българската. Тук и само тук е различно. Следователно всеки аргумент е неадекватен.
После започнаха да излизат все по-добри и по-добри данни. Да се отбележе за протокола, че цифрите, които излизат през последните два месеца са над очакванията ми. Тогава започна нова версия на отричането. Основният аргумент беше, че данните са фалшифицирани и това е ПР на Бойко. Абсурдността на тезата беше толкова очевидна, че не може и да бъде. Вчера равновесие постигна нов връх доказвайки как ръста на приходите в бюджета с 18 процента е трагична новина.
Всички цифри, които излизат през последните два месеца сочат, че съм умерен песимист. Всичко се случва малко по-добре от очакванията ми. Ще ми бъде интересно след 3-4 месеца хората да погледнат какво са писали есента на миналата година и да го сравнят с действителността. Имаше интересни дискусии.
Може би ми хареса идеята за рефлексивността на Сорос. Тя е доста интересна в в точките на обръщане.
Според мен има много верни пътища към успеха. Мисля си, че всеки ще стигне по неговият.
Коментар
-
Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнениеЗащото действаше следварително. В момента изостава значително от подобряващият се фундамент. Ако действаше изпреварващо още през лятото на 2013 трябваше да започне да пада и през лятото на 2014 да расте, но тя отразява събитията с известно закъснение. Това я прави бавна, мудна но и изключително лесна. Тук е много трудно да загубиш пари. Трябва човек да е доста некадърен. До момента само един път борсата действаше изпреварващо. Това се случи през 2007 под влияние на външни фактори. Тогава се видя как повечето спекуланти сбъркаха.
Обаче Гетов, а вероятно и Кубрат, хич не са случайни хора, пък гледат на нещата по различен начин.
По-долу влизаш в някакъв спор и с Равновесие, като конкретната фраза, която ми направи впечатление:
Считаш, че никой не може да има очаквания какво приблизително може да се случи в една българска компания или в икономиката.
Въпросът е до каква степен оптимистите са формирали очакванията си на база емоция?Last edited by nacheff; 01.04.2015, 13:50.
Коментар
-
Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнениеЧета с интерес и се заслушвам в мненията ти, та по тази причина моля за безкомпромисна яснота.
Ти твърдиш, или по-точно се съгласяваш, че вече сме в мечи пазар?
Вярно ли е това твърдение?
Коментар
Коментар