IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
    Аз говоря за практическа рамка. Няма такава щом институциите не играят заедно, за да функционира тя. За другото не мога да изкажа мнение, може би си прав. Който каквото е инвестирал в България не го е направил за доброто на местните. Ала това няма ли да е поредният нож в гърба на българския инвеститор?
    Защо, ще му се даде възможност евтино да търгува на развит пазар. Това е разширяване на възможностите. Българските емитенти - ако са добросъвестни също ще спечелят - ще могат много по-лесно да набират капитал. Тези които ще загубят ще кофти мажоритарите - на които никой няма да иска хартиите и тези които държат акции на кофти мажоритари.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
      Това с преживяването....моите уважения към такива колеги, които се изправят и продължават. Да ... и това преживяхме.
      Знаеш ли с кой акции ги преживях ...
      Петрол ,Булгартабак ,София БТ ,Благоевград БТ ,Пловдив БТ и Слънце БТ...
      Бях заложил на Приватизацията ,каквато и да е тя...
      Всички който заложиха на ТИМ , Бедо , Божков ,банев и еубг сега са в киреча......
      Затова имам собствено мнение.....
      Аз не съм като Батя да търся конюктура а работещи предприятия силно подценени....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        То има такава рамка. Реално няма проблем да се търгува на БФБ - акции.

        Деривати, фючърси, опции се създават от посредници. БФБ няма как да ги прави. ЕТФ липсват защото закона ни се различава от нормалните закони и реално е невъзможно да създадеш в България индексен фонд - но това си е в двора на КФН. Чужденци няма, защото централен депозитар не иска да се свърже с клиър стрийм. Но това до колкото знам са проблеми които създава БНБ.

        И който и да купи борсата има една доминантна стратегия, да заобиколи централен депозитар и да даде възможност на българите да търгуват нормално на чужда борса. Реално купувача на БФБ няма да купи една борса със западащи функции, а ще си купи достъп до спекуланти.
        Аз говоря за практическа рамка. Няма такава щом институциите не играят заедно, за да функционира тя. За другото не мога да изкажа мнение, може би си прав. Който каквото е инвестирал в България не го е направил за доброто на местните. Ала това няма ли да е поредният нож в гърба на българския инвеститор?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Споко то на БФБ няма диаманти
          Това е като да се гледа картина на Пикасо. Едни виждат цапаница а други шедьовър. Зависи от настройката на човек, настроението му и знанията.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
            Да ти оправя поста....
            Ами преживял съм ги от 2000 пункта до 280 пункта за две години....
            Това с преживяването....моите уважения към такива колеги, които се изправят и продължават. Да ... и това преживяхме.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение

              Ти тези %-ти за нищо ги нямаш. Софикс от 500 до 300 го сриваш с 40%, та не знам да не е да пророкуваш наш фалит,вместо фалит на Гърция. Обратното за повишаване на Софикс си много скромен. Все пак "всевишния" каза , че тази година ще разплати еди 6 млр. лева.
              Да ти оправя поста....
              Ами преживял съм ги от 2000 пункта до 280 пункта за две години....

              Коментар


              • Само трябва да се въведе rebate и ще живне борсичката.

                Няма препоръка
                Custodite sortem vestram

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                  Нужно е само да създадат практическата рамка за нормална търговия. После който как може.
                  То има такава рамка. Реално няма проблем да се търгува на БФБ - акции.

                  Деривати, фючърси, опции се създават от посредници. БФБ няма как да ги прави. ЕТФ липсват защото закона ни се различава от нормалните закони и реално е невъзможно да създадеш в България индексен фонд - но това си е в двора на КФН. Чужденци няма, защото централен депозитар не иска да се свърже с клиър стрийм. Но това до колкото знам са проблеми които създава БНБ.

                  И който и да купи борсата има една доминантна стратегия, да заобиколи централен депозитар и да даде възможност на българите да търгуват нормално на чужда борса. Реално купувача на БФБ няма да купи една борса със западащи функции, а ще си купи достъп до спекуланти.

                  Коментар


                  • [QUOTE=Монти;1059792566]
                    Правим го де , чистия бридж......
                    Аз гледах на боб и чакам до отчетите и дивидентите да видим 530 на Софикс и що да преча на биковете да катерят.....аз също имам акции.....за продажба....
                    Иначе лятото го виждам към 430-450 .....най малко...
                    Иначе няма никаква ,икономическа ,политическа , финансова логика да качваме до 600 ....и цялата година да е нагоре....
                    Даже тези решения със задна дата да се връща собственост ,ще уплашат и последния чужд инвеститор да припари до нашата икономиска....
                    Ако пък Гърция фалира ,заедно с окупация на Киев , гледай тогава чудо на БФБ.....под 300....
                    Да му мислят опитните спекуланти с 190 % в репа....
                    Не е препоръка....[/QUO

                    Ти тези %-ти за нищо ги нямаш. Софикс от 500 до 300 го сриваш с 40%, та не знам да не е да пророкуваш наш фалит,вместо фалит на Гърция. Обратното за повишаване на Софикс си много скромен. Все пак "всевишния" каза , че тази година ще разплати еди 6 млр. лева.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Споко то на БФБ няма диаманти

                      А иначе приватизацията на борсата няма да промени нищо към добро за българските акции. Който и да я купи основен приоритет ще му е да направи лесна търговията на българите на основния пазар от който си изкарва парите. Ако я купят Виена, Виенската борса, ако е OMX борсите в скандинавските страни и насдак. Реално приватизацията на борсата е лоша новина за всеки разчитащ че ще печели само от български акции.
                      Нужно е само да създадат практическата рамка за нормална търговия. После който как може.

                      Коментар


                      • Аз също съм за приватизация. Колкото по-бързо толкова по-добре. Убеден съм, че ще се намерят както качествени бици, така и качествени меци да направят боклуците на борсата пени стокс или да оценят добрите акции. Тогава и мажовците ще се подчинят на правилата и като цяло това ще даде тласък на борсовата култура. Няма да стане веднага. Първо ще отиграем очакванията от приватизацията преди да видим нейния ефект. Времевият хоризонт не мога да го предвидя, но съм склонен да се съглася с теб. След това съм много любопитен кои ще сме тук и как ще комуникираме помежду си.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Гетов, не си ме разбрал правилно. Аз не се страхувам от мечки. Страх ме е от това, че ще се появят конкуренти бикове, които могат да вдигнат преждевременно цената на някои неизлъскани диаманти на борсата. За мен няма нищо по-лошо от това борсата едновременно да стане ефективна по всички позиции. Тогава ще се загуби ефекта от оптимизация на портфейла. Как иначе щях да съм над нивата от СОФИКС 622? Същевременно сегашната ситуация има огромни минуси. Първо ниската ликвидност. За сега за мен е ОК, но в случай, че оборота падне с 20 процента а портфейла ми скочи с 30, то борсата ще ми бъде тясна. Следователно ще е добре да се приватизира и да скочи оборота. Вторият недостатък е, че няма как да вземем парите на мечките. Това е доста зле. За сега те само пропускат ползи като кибици, но не губят пари като шортещи пазара. Както бях писал някъде другаде ние сме свикнали да се справяме в ситуация на свирепи мечки. Няма по-големи от мажоритарите, които при всяко значително покачване над справедливи цени започват да продават акции. Десетина пишман спекуланти от форума няма как да ни изплашат. Повярвай ми видя ли масови ИПО и огромен брой увеличения на капитала ще се превърна от бик в кибик.
                          Накратко аз съм за приватизация на борсата и нормализация на търговията. Подкрепям с двете си ръце Bigbear. Същевременно личният ми интерес е това да се случи на есен. За съжаление не вярвам да успеят дори и догодина.
                          Успешна търговия.

                          Споко то на БФБ няма диаманти

                          А иначе приватизацията на борсата няма да промени нищо към добро за българските акции. Който и да я купи основен приоритет ще му е да направи лесна търговията на българите на основния пазар от който си изкарва парите. Ако я купят Виена, Виенската борса, ако е OMX борсите в скандинавските страни и насдак. Реално приватизацията на борсата е лоша новина за всеки разчитащ че ще печели само от български акции.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Някаква аргументация ? Абсолютно невярно твърдение за мен.
                            Евтини активи има много.
                            Пък и на фона на бфб - направо си изглеждат невинни кат синеоко бебе с нова дрънкалка.

                            Най балонирания (според някои) американски сектор - биотехите представени от IBB се търгуват 20% по евтино от любимия ти папир, за който си готов да теглиш кредит и вече дори си "уредил" жена си, горката...
                            За сравняване на растежния им потенциал да не приказваме, че ще ни се смеят...

                            Слаба икономика и слаба Европа и качващи се балони....в началота на 2007 г сме за външните маркети....
                            Не си губил от ДАХ за да не мислиш така.... Да видиш МАН за три дни падна до 60 евра от 120 а фолсваген до 65 от хиляди.....
                            колите пак почват да се изтеглят от периферните пазари...това е..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                              Абе какво става тука? Ташунко и Тони уж мечки се дефинираха, а сега нещо като метаморфоза претърпяха. Мега мечката swot си мени козината по-бързо от хамелеон в опасност. Накрая ще си останем с Пипбелов, Форекс и Равновесие за едно каре белот. Абе Монти къде е?

                              Правим го де , чистия бридж......
                              Аз гледах на боб и чакам до отчетите и дивидентите да видим 530 на Софикс и що да преча на биковете да катерят.....аз също имам акции.....за продажба....
                              Иначе лятото го виждам към 430-450 .....най малко...
                              Иначе няма никаква ,икономическа ,политическа , финансова логика да качваме до 600 ....и цялата година да е нагоре....
                              Даже тези решения със задна дата да се връща собственост ,ще уплашат и последния чужд инвеститор да припари до нашата икономиска....
                              Ако пък Гърция фалира ,заедно с окупация на Киев , гледай тогава чудо на БФБ.....под 300....
                              Да му мислят опитните спекуланти с 190 % в репа....
                              Не е препоръка....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                                Баща ми имаше един дежурен лаф за такива случаи"Рано или късно на всяко нещо му
                                идва времето,въпросът е да чакаш".
                                Бозайниците са чакали 100 милиона години да бият динозаврите и накрая астероид е свършил работата

                                Коментар

                                Working...
                                X