IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от inteIIect Разгледай мнение

    Общият оборот не е критерий. Медианата на седмичния оборот е. Сирма няма шанс. ХИМ и ЦЦБ не са заплашени от изпадане. ПИБ е много вероятно да напусне Софикс. Дори и да има рязко раздвижване на търговията при нея, ще е много трудно да навакса в оставащите четири седмици.

    Това, разбира се, са прогнози и промени са възможни в оставащите седмици.
    Съгласен съм, не е само оборота. Не следя и спреда. Просто съм на мнение, че е възможно раздвижване с оглед на ребалансирането и затова желаещите да останат трябва да се поразвижат, защото други компании компании, които искат да влязат се движат!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
      Колеги, аз очаквам Софикса да напредне още, поне до края на месеца... не заради Dow или S&P. ПИБ, ЦКБ и Хима изостават от последната позиция в Софикса към момента и ако мажоритарите им държат да си запазят статутите на Сини чипове ще трябва да си пораздвижат акциите. Разбира се могат да се завъртят едни големи пакети на неутрални нива, при които да не се отрази на Софикс. През последната седмица двете банки имаха ръстове и от това съдя, че може да има допълнителни ценови повишения до края на месеца. Същевременно през седмицата и Сирма се намести в тази групичка изпреварвайки ПИБ по оборот и доближавайки се до другите две, така че други 4 от състава на Софикс трябва да имат едно на ум за елитния си статут!
      Общият оборот не е критерий. Медианата на седмичния оборот е. Сирма няма шанс. ХИМ и ЦЦБ не са заплашени от изпадане. ПИБ е много вероятно да напусне Софикс. Дори и да има рязко раздвижване на търговията при нея, ще е много трудно да навакса в оставащите четири седмици.

      Това, разбира се, са прогнози и промени са възможни в оставащите седмици.
      Last edited by inteIIect; 07.08.2023, 09:33.

      Коментар


      • Колеги, аз очаквам Софикса да напредне още, поне до края на месеца... не заради Dow или S&P. ПИБ, ЦКБ и Хима изостават от последната позиция в Софикса към момента и ако мажоритарите им държат да си запазят статутите на Сини чипове ще трябва да си пораздвижат акциите. Разбира се могат да се завъртят едни големи пакети на неутрални нива, при които да не се отрази на Софикс. През последната седмица двете банки имаха ръстове и от това съдя, че може да има допълнителни ценови повишения до края на месеца. Същевременно през седмицата и Сирма се намести в тази групичка изпреварвайки ПИБ по оборот и доближавайки се до другите две, така че други 4 от състава на Софикс трябва да имат едно на ум за елитния си статут!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Здравко Разгледай мнение
          От много години корелацията между БФБ и ДАу е точно толкова колкото между БФБ и пазара на череши в Кюстендил

          Корелация има и то огромна,защото БФБ е част от световните фондови пазари.Ако досега не си го разбрал,язък ти

          Не помниш есента когато поствах картинки с растящия DJI и снимките със зелени сфетофари и ви казвах да купувате,докато ти беше мечка и блееше.
          Тогава имаше корелация ,сега няма викаш
          Last edited by Andi11; 05.08.2023, 10:01.

          Коментар


          • Петльо или по-точно Троле, със жълто по устата.

            От много години корелацията между БФБ и ДАу е точно толкова колкото между БФБ и пазара на череши в Кюстендил.

            Така че, моля спри да даваш "акъл", а се опитай да го натрупаш.

            Имаш нужда!

            Да, и БФБ в един момент ще коригира. Но причината за това няма да е ДАУ, Дойче борс или Китайците например, а нещо съвсем различно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение
              Акциите приключиха юли успешно. S&P 500 записа 3,1% ръст
              https://www.investor.bg/a/538-pazari...dmitsa-ot-mart

              S&P 500 и Nasdaq отстъпват вече четвърти ден и завършиха най-лошата си седмица от март !

              И трите основни индекса завършват седмицата с понижения. Nasdaq Composite и S&P 500 отстъпват съответно с около 2,8% и 2,3%. Dow заличи 1% от началото на седмицата.
              Last edited by petrg5s; 05.08.2023, 07:16.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

                Благодаря Ви! Мога ли да Ви попитам, как да го направя като Вас? Един път ми излизат с нормален размер снимките друг път са малки, какво правя грешно или как да го направя правилно?
                Изпълнете и трите стъпки. Завършеният пост трябва да изглежда по този начин:

                Last edited by inteIIect; 04.08.2023, 13:20.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inteIIect Разгледай мнение
                  И така става, но при изпълнени всички стъпки:

                  Благодаря Ви! Мога ли да Ви попитам, как да го направя като Вас? Един път ми излизат с нормален размер снимките друг път са малки, какво правя грешно или как да го направя правилно?

                  Коментар


                  • И така става, но при изпълнени всички стъпки:

                    Коментар


                    • Понеже темата е за оптимизма на БФБ, представете си индекс с 15 такива компании.
                      https://imgur.com/a/E7x34dY

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от inteIIect Разгледай мнение

                        Качваш си картинката тук: https://imgur.com/

                        Взимаш ѝ директния линк (с десен бутон на мишката Copy Image Link или както е записано в твоя браузър).

                        Слагаш линка между двата тага [img] .... [/img]
                        Благодаря!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Key Ru
                          [ATTACH=CONFIG]n4100030[/ATTACH] Понеже темата е за оптимизма на БФБ, представете си индекс с 15 такива компании.
                          Качваш си картинката тук: https://imgur.com/

                          Взимаш ѝ директния линк (с десен бутон на мишката Copy Image Link или както е записано в твоя браузър).

                          Слагаш линка между двата тага [img] .... [/img]

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                            Пак ще те изненадат както всеки път и ще ревеш като магаре,ама защо акцията ми е 22лв ,а не 60 както я чакаш от 2 години вече ...Нищо,ще чакаш още 10год докато ти уври главата ако не си фалирал дотогава


                            S&P 500 записа най-лошия си ден от април насам


                            https://www.investor.bg/a/538-pazari...ot-april-nasam

                            https://www.investor.bg/a/538-pazari...-uspeshen-yuli

                            Акциите приключиха юли успешно. S&P 500 записа 3,1% ръст, като това е петият му пореден месец на растеж – първо такова постижение от 7-месечната му успешна серия, завършила през август 2021 г. Nasdaq пък сложи край на юли с 4,1% повишение за месеца, като за първи път от април 2021 г. записа пети пореден успешен месец.

                            Dow прибави близо 3,4% за юли. Миналата седмица индексът успя да се задържи на зелено за 13 дни, което беше най-дългата му подобна серия от 1987 година насам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              Средна на придобиване 8,44 взети три дивидента и кеширана на 50% позиция в диапазона 25-32 лв. Много ми е зле, Шъ знайш!
                              Такива като теб сме ги надживяли 100! Монтита, полкита, безкозови разни... Почвай да мислиш нов ник.. препоръка е
                              Това са твои съчинения,които ние няма как да знаем истина ли са,или послъгваш.
                              Помним кога лъга камилчета да купуват Агробалона ,а продаваше през тях.На теб вяра няма как да се има !
                              И ние не сме спали през това време....
                              А ник имам само един . Ако твърдиш обратното може да го докажеш ! Щото и аз мога да почна да говоря ,че си педофил примерно
                              И такива риби като теб съм ги виждал,виждал...за 20 г не може да си представиш колко много
                              Риба беше когато купуваше върха на Балонерко,риба си и сега.За толкова години никакво развитие не виждам и все те изненадва пазара

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                                Пак ще те изненадат както всеки път и ще ревеш като магаре,ама защо акцията ми е 22лв ,а не 60 както я чакаш от 2 години вече ...Нищо,ще чакаш още 10год докато ти уври главата ако не си фалирал дотогава


                                S&P 500 записа най-лошия си ден от април насам


                                https://www.investor.bg/a/538-pazari...ot-april-nasam

                                Средна на придобиване 8,44 взети три дивидента и кеширана на 50% позиция в диапазона 25-32 лв. Много ми е зле, Шъ знайш!

                                Такива като теб сме ги надживяли 100! Монтита, полкита, безкозови разни... Почвай да мислиш нов ник.. препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X