IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вече и извън специализираните издания

    БФБ София създаде нов борсов пазар BSE International, предназначен за търговия с финансови инструменти от страни членки на ЕС, съобщиха от борсата.

    в пик
    Last edited by mibova; 05.05.2017, 20:23. Причина: забранен линк

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

      Продават само Хим ,къде другаде се изхождат по въпроса?
      А СФРМ-та и АТЕРА-та до преди ден два кой ги продаваше по-толкова много а????Аз,че има по 5К СФРМ и 10К ХИМ, ама не съм аз.(Нищо на никого не препоръчвам разбира се.)

      Коментар


      • Добре де,какъв е проблемът да да надигнат другите си дружества и парите които излязат оттам да поемат
        предлагането при ХИМ или не става.

        Коментар


        • Евеее, този срив 2008 много е наплашил хората. Да има продавачи, няма лошо. Засега пазара ги поема без да връща индекса. И да върне 10-15%, пак няма лошо, който е изпуснал влака ще има шанс дансе качи, други ще си докупят които имат кеш. Това е пазар, не може само нагоре както досега. Една корекция ще е отрезвяваща и ще издруса крушата от по-лабилните, които ще станат купувачи пак като тръгнем нагоре. Аз засега не виждам как ще се случи това, но бих се радвал тук там ако върнем малко, защото съм хвърлил око на някои позиции и ще се радвам да вляза на по-добри нива.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение

            Не е въпроса кое е смешно и кое не.Важното е,че и той и аз виждаме поне два големи ИП да продават,като луди.И на мен не ми е весело,ама ще изчакаме кво да правим.P.S.Нищо на никого не препоръчвам!!!
            Продават само Хим ,къде другаде се изхождат по въпроса?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
              И не се смей ,хич не е смешно!!!!
              Не е въпроса кое е смешно и кое не.Важното е,че и той и аз виждаме поне два големи ИП да продават,като луди.И на мен не ми е весело,ама ще изчакаме кво да правим.P.S.Нищо на никого не препоръчвам!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                Софиянец,не всичко каквото хвърчи става за скарата.Масово колегите говорят за Софикс 1000 ,а на тебе мечки
                ти се привиждат а аз се чеша по тъпата кратуна и ти се чудя на акъла.
                Не 1000, 2500, но в необозримото бъдеще, някога.

                Коментар


                • И не се смей ,хич не е смешно!!!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                    Удри, Мецо! Покажи им кой командва парада
                    Софиянец,не всичко каквото хвърчи става за скарата.Масово колегите говорят за Софикс 1000 ,а на тебе мечки
                    ти се привиждат а аз се чеша по тъпата кратуна и ти се чудя на акъла.

                    Коментар


                    • Капитал 50 е класация на най-добрите компании на българската борса.


                      Няколко събития през миналата година нарушиха скуката и "развалиха" дългата дрямка на инвеститорите на българския капиталов пазар. Първо новият председател на Комисията за финансов надзор Карина Караиванова даде заявка, че ще отвори вратите на институцията и ще пусне свеж въздух след шестгодишната ера на предшественика й. Диалог с инвеститорите, откритост към медиите и стратегия за развитие, подкрепена от всички представители на сектора, дадоха импулс.

                      След това дойде и първият борсово търгуван фонд, базиран на индекса Sofix, което пък му донесе втората най-висока годишна доходност от кризата насам – над 27%. Добрите новини обаче свършват някъде тук, тъй като от борсата продължават да си тръгват големи и важни компании - последно "Биовет". Първичните публични предлагания почти липсват, макар да бяха дадени заявки за раздвижване. А спорни действия на мениджмънт и големи акционери продължават да повдигат съмнения сред инвеститорите.

                      През тази година фондовата борса и цените на акциите продължават с възходящата си посока, носени от миналогодишната инерция, с лека корекция заради политическата несигурност. Със съставянето на ново правителство поне краткосрочно последната няма да е фактор. След като за първото тримесечие Sofix нарасна с около 8%, очакванията са до края на годината да направи още около 8-10%. Първите отчети за годината като цяло са оптимистични. На местния пазар обаче винаги трябва да се гледа с едно наум, тъй като историята показа, че той често е непредсказуем, било то и за добро.

                      http://www.capital.bg/biznes/kompani...p=0#storystart
                      Last edited by Innocent; 05.05.2017, 15:40.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение

                        ха ха ха ха , дядо коледа е слънчасал
                        Крачев, ти ли се смееш така звучно и неприлично

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                          Удри, Мецо! Покажи им кой командва парада

                          Pumpkin ефекта, ала тиквоний трети...
                          Вчера маркета направи недвузначен неприличен жест към новите/стари управляващи.

                          Ма най вероятно временно ще да е...освен ако никиту не реши да направи плитка корекция за да е малко по смилаемо в Лондон.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

                            Надежда всяка остави
                            ха ха ха ха , дядо коледа е слънчасал

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                              Бл. Крачев: Финансовите компании са във фокуса на инвеститорите на борсата

                              Банките оставиха повечето проблеми в миналото, потенциалът за развитие е нагоре, коментира брокерът от Карол

                              Капиталовият пазар е доста позитивен, въпреки че на пръв поглед не се набива на очи някаква еуфория или много голяма активност на инвеститорите. Всъщност пазарът е във възходящ тренд от една година. През тази година се случиха доста неща, които бяха в изцяло положителна насока. Това се отрази и в цените на акциите.
                              По думите му това, от което имаме нужда, е приток на капитали от чужбина. "Чуждестранни инвеститори все още излизат от българския пазар без да идват нови на тяхно място. Роудшоуто в Лондон ще бъде първа крачка към привличане на чуждестранни инвеститори. Хубавото в ситуацията е, че на българския пазар не му трябват много пари. В момента са важни първите стъпки, някой с име или инвеститор с поглед и интерес към пазарите от Източна Европа да направи първата крачка. Оттам нататък колелото само ще се завърти", убеден е Крачев.

                              http://www.investor.bg/bloomberg-tv/...orsata-238843/
                              Надежда всяка остави

                              Коментар


                              • Бл. Крачев: Финансовите компании са във фокуса на инвеститорите на борсата

                                Банките оставиха повечето проблеми в миналото, потенциалът за развитие е нагоре, коментира брокерът от Карол


                                Капиталовият пазар е доста позитивен, въпреки че на пръв поглед не се набива на очи някаква еуфория или много голяма активност на инвеститорите. Всъщност пазарът е във възходящ тренд от една година. През тази година се случиха доста неща, които бяха в изцяло положителна насока. Това се отрази и в цените на акциите.
                                По думите му това, от което имаме нужда, е приток на капитали от чужбина. "Чуждестранни инвеститори все още излизат от българския пазар без да идват нови на тяхно място. Роудшоуто в Лондон ще бъде първа крачка към привличане на чуждестранни инвеститори. Хубавото в ситуацията е, че на българския пазар не му трябват много пари.
                                В момента са важни първите стъпки, някой с име или инвеститор с поглед и интерес към пазарите от Източна Европа да направи първата крачка. Оттам нататък колелото само ще се завърти", убеден е Крачев.
                                Към момента се наблюдава интерес по линия на дребните инвеститори. "Те са основните двигатели за ръста на пазара.
                                В момента наблюдаваме много силен интерес към алтернативи на спестяванията в банки. Част от тези алтернативи са инвестиции на борсата - дали пряко, или чрез взаимен фонд. Виждаме, че и активите на договорните фондове растат и то не само заради покачване на цените, а заради нови записвания. Това ни дава доста позитивен сигнал, че може би е започнал процесът на пренасочване на средствата към борсата", коментира брокерът.

                                http://www.investor.bg/bloomberg-tv/...orsata-238843/
                                Last edited by Innocent; 05.05.2017, 13:19.

                                Коментар

                                Working...
                                X