IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пример: 19 годишен младеж, току-що завършил средното си образование, започна първата си работа в Бг като шофьор на бус. На 700лв заплата, 6 дни в седмицата. След 6-7 месеца не издържа и замина при роднини в Лондон. След два месеца започна работа в строителството. В момента слага гипскартон със заплата 130 лири нето на ден и работи 6 дни в седмицата (събота работи 4 часа). При средно 25 работни дни по 130 лири се получават 3250 лири на месец. При 1200-1300 лири разходи на месец му остават две хиляди или около 4400лв на месец. Същия младеж вече две години работи и се бори в Англия. Да прибира се в Бг, всяка година, но на почивка и не иска да си помисли, че може да се върне обратно и да работи за 700лв.
    Last edited by Innocent; 04.02.2019, 21:21.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      Имам чувството, че хората, пропагандиращи колко зле е в Бг не разбират точно какво твърдят останалите. Значи не прочетох нито от Грую, нито от Джони и т.н., че България е рай. Те говорят, че нещата се подобряват и че посоката е правилна, а това че не можем да настигнем световните отличници , особено за такъв период е нещо съвсем нормално...все да прекараме някой, все да мине от другия и т.н. В условията, в които се намираме /валутен борд, ЕС, НАТО и т.н./ разликата в това да управлява ГЕРБ и БСП например не е никак значима, ако има съдебна система.

      П.П. Същото е и с борсата! Всички реват неистово колко е тъпа, как не се печелило, но 2001 г. Софикс е бил 100, сега е 600!!! Това са цифри и факти.
      ЕТО ЕДНА ГАТАНКА:
      ПОЗНАЙТЕ ОТ 3 ПЪТИ КОЯ Е ДЪРЖАВАТА В СВЕТА С НАЙ-БЪРЗО ИЗМИРАЩОТО НАСЕЛЕНИЕ.
      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • Сега за реприватизацията и БФБ.
        Като гледам, май никой не се вълнува от тази тема. А тя не е много сложна.
        Коректно е, хората да получат нещо за книжата си. Въпросът, обаче, е съвсем друг – "събуждане" на акциите от МП означава само едно нещо - продажба, а за да се случи това, някой трябва да ги купи. Всяка акция трябва да бъде купена от конкретно лице на конкретна цена. И тук е най-важното - кой и на каква цена ще ги купи?
        Спирам, засега.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          Продължавам да се удивявам на нивото на форума, в който би следвало да сме елитът на нацията - казвам го без грам ирония и го мисля. И съшият този елит ни дава разни глупости от рода на Юрочикаго, което имат възможността да познавам (пълна аматьорщина), които се приемат за чиста монета. И после що сме нямали елит и народът бил проЗ - ми то и елитът му е съшият, пълен с фейк нюз до откат - едни ми цитират Юрочикаго, други ми дават сайтове от сорта на Спороток и ги приемат за чиста монета, трети ми пускат блиц, млиц и прочие парцали и претендират за достоверност....

          Пичове, успокойте се, фейк нюз и отрицателни новини има на всяка по света, но само у нас жълтата преса и разни анонимни блогчета са изведени са чиста водица. Та оттам и идва всичко - колкото и да му обясняваш на българина, той вяра няма, щото е убеден, че живее зле и точка. Ама точка бе!

          Ей го и Монти - готин пич, уважавам го с мненията му - и той залитва, та се отнася - 400 кинта парно, 100 лева студена вода. То бива, бива, ма чак пък толкоз - 215 лева ми е тока за 104 квадарата апартамент с 3 външни стени, никога нищо не се изключва, всичко се отоплява с климатици, отделно печки бойлери и т.н. Това е последната сметка, преидшната беше 160 кинта, лятото е около 50. Водата ми е около 25 кинта на месец. Реални сметки, който не вярва, връзваме бас и му ги вадя.

          Все черно, черно, черно - ни ви ли писна бе? И аз мразя БХ, но ние успяваме въпреки него, защото сме част от най-елитния клуб в света - ЕС> Може да сме най-бедните в него, но като такива сме по-богати от едно 75%+ от останалото население на земята. И пак недоволни, и пак мрънкащи - баба винаги казваше - ако един човек не разбере, когато му направиш курбан от врабче, и от вол да му направиш курбан, пак няма да те разбере и юе мрънка недоволен.

          За финал, че днес май се боря с вятърни мелници - ако предците ни бяха като нас, със сигурност българи на тази земя нямаше да има. И може би щеше да е по-добре - срам ме е, че го казвам!
          Груец,не си сам срещу вятърните мелници!Който и да се замисли ще осъзнае че нещата се променят в положителна посока,просто на всички ни се иска това да става по-бързо .....живота не е толкова дълъг за да можем спокойно да изчакаме.Ако примерно виждахме "как политиците ни се стараят всячески да се борят за нашите амбиции" и да речем от някъде ни дръпнат шалтера ,нямаше така да разсъждаваме ама нейсе.Ето аз преди година-две ако не се лъжа прочетох една мисъл(не помня на кой беше) ,че по-младите може и да видят просперитета на борсата ни,не повярвах.......или по-точно не ми се искаше да повярвам.Ето днес сме тук и нещата са все същите,Мариян мисля беше казал по спомен,че летаргията на БФБ може би ще продължи вечно.Всички виждаме че компаниите ни са подценени отвсякъде,но тайминга след който ще бъдат оценени подобаващо може би ще е прекалено дълъг.......точно ТОВА Е ПРОБЛЕМА!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

            "Преценката" е една и съща. Просто едни избират да се "борят" по един начин а други по друг начин
            Когато е трябвало съм се борил .

            Коментар


            • Груйче, поне отвори статията за да видиш, че тази информация им е дадена официално от Външно министерство..

              Що се отнася до недоволството то виж Франция и жълтите жилетки..А са една от най социалните страни..


              АБЕ КОЙ БЕШЕ КАЗАЛ- РОБЪТ СЕ БОРИ ЗА СВОБОДА , А СВОБОДНИЯТ ЗА СЪВЪРШЕНСТВО..

              ПОНЕЖЕ ХАРЕСВАШ ИСТОРИЯТА ИСКАМ ДА ПОПИТАМ ИМА ЛИ НАРОД , КОЙТО ЖИВЕЕ ДОБРЕ И НЕ СЕ Е БОРИЛ ЗА ТОВА ..И СЕ Е ЗАДОВОЛЯВАЛ С ТОВА ДА Е ПОСЛЕДЕН В ЕС..

              Примери много- Гърция с огромните кредите, Испания, Франция ,Англия, а ти посоката била вярна..На БХ си му върви краденето и се радва, че има доволни, че са последни в Европа..
              Last edited by Kiro; 04.02.2019, 20:27.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                Явно някой бърка в преценката или Ти или 2,4 Милиона емигранти
                Пак повтарям ,че всеки месец се налага да помагам на родителите ми финансово ,аз на моите помагам ,но има доста на които няма кой да им прати и 1 стотинка ,но на КоЙ му пука.....
                "Преценката" е една и съща. Просто едни избират да се "борят" по един начин а други по друг начин
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Продължавам да се удивявам на нивото на форума, в който би следвало да сме елитът на нацията - казвам го без грам ирония и го мисля. И съшият този елит ни дава разни глупости от рода на Юрочикаго, което имат възможността да познавам (пълна аматьорщина), които се приемат за чиста монета. И после що сме нямали елит и народът бил проЗ - ми то и елитът му е съшият, пълен с фейк нюз до откат - едни ми цитират Юрочикаго, други ми дават сайтове от сорта на Спороток и ги приемат за чиста монета, трети ми пускат блиц, млиц и прочие парцали и претендират за достоверност....

                  Пичове, успокойте се, фейк нюз и отрицателни новини има на всяка по света, но само у нас жълтата преса и разни анонимни блогчета са изведени са чиста водица. Та оттам и идва всичко - колкото и да му обясняваш на българина, той вяра няма, щото е убеден, че живее зле и точка. Ама точка бе!

                  Ей го и Монти - готин пич, уважавам го с мненията му - и той залитва, та се отнася - 400 кинта парно, 100 лева студена вода. То бива, бива, ма чак пък толкоз - 215 лева ми е тока за 104 квадарата апартамент с 3 външни стени, никога нищо не се изключва, всичко се отоплява с климатици, отделно печки бойлери и т.н. Това е последната сметка, преидшната беше 160 кинта, лятото е около 50. Водата ми е около 25 кинта на месец. Реални сметки, който не вярва, връзваме бас и му ги вадя.

                  Все черно, черно, черно - ни ви ли писна бе? И аз мразя БХ, но ние успяваме въпреки него, защото сме част от най-елитния клуб в света - ЕС> Може да сме най-бедните в него, но като такива сме по-богати от едно 75%+ от останалото население на земята. И пак недоволни, и пак мрънкащи - баба винаги казваше - ако един човек не разбере, когато му направиш курбан от врабче, и от вол да му направиш курбан, пак няма да те разбере и юе мрънка недоволен.

                  За финал, че днес май се боря с вятърни мелници - ако предците ни бяха като нас, със сигурност българи на тази земя нямаше да има. И може би щеше да е по-добре - срам ме е, че го казвам!
                  Явно някой бърка в преценката или Ти или 2,4 Милиона емигранти
                  Пак повтарям ,че всеки месец се налага да помагам на родителите ми финансово ,аз на моите помагам ,но има доста на които няма кой да им прати и 1 стотинка ,но на КоЙ му пука.....
                  Last edited by lobos; 04.02.2019, 20:15.

                  Коментар


                  • Продължавам да се удивявам на нивото на форума, в който би следвало да сме елитът на нацията - казвам го без грам ирония и го мисля. И съшият този елит ни дава разни глупости от рода на Юрочикаго, което имат възможността да познавам (пълна аматьорщина), които се приемат за чиста монета. И после що сме нямали елит и народът бил проЗ - ми то и елитът му е съшият, пълен с фейк нюз до откат - едни ми цитират Юрочикаго, други ми дават сайтове от сорта на Спороток и ги приемат за чиста монета, трети ми пускат блиц, млиц и прочие парцали и претендират за достоверност....

                    Пичове, успокойте се, фейк нюз и отрицателни новини има на всяка по света, но само у нас жълтата преса и разни анонимни блогчета са изведени са чиста водица. Та оттам и идва всичко - колкото и да му обясняваш на българина, той вяра няма, щото е убеден, че живее зле и точка. Ама точка бе!

                    Ей го и Монти - готин пич, уважавам го с мненията му - и той залитва, та се отнася - 400 кинта парно, 100 лева студена вода. То бива, бива, ма чак пък толкоз - 215 лева ми е тока за 104 квадарата апартамент с 3 външни стени, никога нищо не се изключва, всичко се отоплява с климатици, отделно печки бойлери и т.н. Това е последната сметка, преидшната беше 160 кинта, лятото е около 50. Водата ми е около 25 кинта на месец. Реални сметки, който не вярва, връзваме бас и му ги вадя.

                    Все черно, черно, черно - ни ви ли писна бе? И аз мразя БХ, но ние успяваме въпреки него, защото сме част от най-елитния клуб в света - ЕС> Може да сме най-бедните в него, но като такива сме по-богати от едно 75%+ от останалото население на земята. И пак недоволни, и пак мрънкащи - баба винаги казваше - ако един човек не разбере, когато му направиш курбан от врабче, и от вол да му направиш курбан, пак няма да те разбере и юе мрънка недоволен.

                    За финал, че днес май се боря с вятърни мелници - ако предците ни бяха като нас, със сигурност българи на тази земя нямаше да има. И може би щеше да е по-добре - срам ме е, че го казвам!
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Да задълбаем и реприватизацията на спящите акции.Мисля ,че това не е положителен сигнал за борсата и държавата като цяло.Тъста ми има от приватизацията около стотина акции,не са при посредник,но се интересува от тях,за което получава девиденти.Сега зорлем го вкарват в разходи при прехвърлянето.Дори и тези които не се интересуват от тях не бива да се пипат.В старите демокрации мисля,че е така.По тази логика да национализират и земята която не се обработва.

                      Коментар


                      • http://financebg.com/%d0%b1%d1%8a%d0...b%d0%b8%d0%be/

                        Българите в чужбина са вече над 2.4 милиона





                        Над 2.4 милиона са вече българските граждани, които живеят в чужбина. Информацията идва от писмо на Министерството на външните работи в отговор на въпроси, поставени от сайта Българите в чужбина са вече над 2.4 милиона.www.eurochicago.com,



                        МНОГО Е ХУБАВО, АМА ВСЕ БЯГАТ..

                        И ЗАЩО ВСЕ ГОВОРИТЕ И ДАВАТЕ ПРИМЕРИ ЗА СОФИЯ, А ЗНАЕТЕ ЛИ КАК Е ВЪВ ВИДИН, РАЗГРАД, МОНТАНА, КЪДЖАЛИ, СМОЛЯН..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                          А аз мисля че и Виола и Топлофикация и ЧЕЗ ни крадят , защото тях ги крадят....
                          До сега трябваше сто пъти да бъде развален договора с Виола а Топлофикация да бъде разтурена а не да бъде перачница на пари ...като нек

                          не ме интересува дали имате акции в ЧЕЗ или не...
                          Едни плащат за други ....който хванат.
                          За това съм напълно съгласен. Трябва ни съдебна система, за да се спрат или поне намалят значително кражбите, които аз не отричам. Няма значение кой какви акции има, говорим принципно.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                            От огромно значение за човека, а и за обществото като цяло е хората да можем да се поставяме на мястото на другия! Монти, ако ти гледаш домати примерно и някой ти дава 2 лева на кг., ти би ли ги продал за 1 лев на друг, защото е по-беден? Като сметката ти в някой супермаркет е 20 лева, ти оставяш ли 30, защото касиерката изкарва малко пари? Ако не - защо очакваш някой друг да го прави за теб/ нас?!?! Цените на тока, бензина, газа са световни. Това, че изкаравме по-малко по никакъв начин не може И НЕ ТРЯБВА да ни занижава цените.
                            А аз мисля че и Виола и Топлофикация и ЧЕЗ ни крадят , защото тях ги крадят....
                            До сега трябваше сто пъти да бъде развален договора с Виола а Топлофикация да бъде разтурена а не да бъде перачница на пари ...като нек

                            не ме интересува дали имате акции в ЧЕЗ или не...
                            Едни плащат за други ....който хванат.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение


                              Задавам си въпроса защо трябва да давам всеки месец по 400 лв парно и по 100 лв студена вода....Ти задаваш ли си го..?

                              От огромно значение за човека, а и за обществото като цяло е хората да можем да се поставяме на мястото на другия! Монти, ако ти гледаш домати примерно и някой ти дава 2 лева на кг., ти би ли ги продал за 1 лев на друг, защото е по-беден? Като сметката ти в някой супермаркет е 20 лева, ти оставяш ли 30, защото касиерката изкарва малко пари? Ако не - защо очакваш някой друг да го прави за теб/ нас?!?! Цените на тока, бензина, газа са световни. Това, че изкаравме по-малко по никакъв начин не може И НЕ ТРЯБВА да ни занижава цените.
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                                Монти, съжалявам че ще го кажа, но тези 54,5% или не познават цифрите, или просто са хора от типа "ти не ми обяснявай на мен". Такива хора никога няма да кажат различно нещо. Те са си навили, че морето е червено и нищо на света не може да ги убеди в обратното. Ти поне си на борсата - кажи колко е бил Софикс и колко е сега? След това кажи дали посоката е добра или не, моля ти се.
                                Ами познавам хора с Поршета и хора с трошки на 25 години.... и с времето си сменяха поршетата с трошки...
                                Софикс е бил и 100 и 1970 пункта..но тогава беше балон от репа и заеми....
                                Много изгърмяха.....
                                Значи за Борсата 2007 г. е по успешна от следващите 11 години...значи борсата е по зле...


                                Това че живея в София и имам по голяма перспектива за реализация не ме прави по качествен от този който се блъска по 20 часа по пътищата за да изкара прехраната на семейството си...със същото образование .
                                Задаваш ли си въпроса защо днешното поколение е агресивно и за едно парко място могат да те пречукат ....камо ли за ако чукнеш някоя батка...
                                Защо за една работа дават 600 лв а за същата някъде по 3К....
                                Защо неравенството и разслоението се задълбочава....
                                10% могат да живеят нормално а останалите се стискат за всичко.....
                                Задавам си въпроса защо трябва да давам всеки месец по 400 лв парно и по 100 лв студена вода....Ти задаваш ли си го..?
                                Нито у нас е като на Карибите ,нито в хола съм си открил плувен басеин....
                                Защо всяка година се качват цените а доходите изостават...
                                Защо по толкова....се падат на дете ,пенсионер , работещ и т.н.
                                Това че съм седнал на борсата и днес съм изкарал 500 лв колкото пенсията на тъщата и тъста ...трябва ли да обявя че се живее по добре ...
                                Ами ние сме тук 30 човека...
                                Големата мечка прави подбор ама направи подбор на тези с многото никове ....събра ги....
                                После реши да им иска абв пощата и получи май едноцифрено число ...направи им анкета ..
                                И какво се получи....акции дивидентни и са се скрили всичките оптимисти...
                                Същото е и навън ...прекарай другарче....



                                Коментар

                                Working...
                                X