IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

    Прецаканото , борсата е във възход и аз бях влезнал на 100% в акции на нашия и западния маркет...
    Направих си таргета и излезнах от значителна част от тях....
    то Елтоси ,то фибове /въпреки мнението ми за пълен шит/, то хикове и гагаринци ,холдинг варна и т.н..
    На западния маркет всичките немски банки ги минах....плюс Голфчетата и Алианц...
    Но според мен от 3 месеца нашата борса боксува ако не влезе пресен кеш и да се вдигнат цените ,то през лятото ще настъпи безвремие а после срив....
    Преди като напиша нешо за табаците и елтоси и т.н просто за проба ,поне 10 човека ме нападаха че са пълен шит....
    сега ги приеха за добри шитове /елтос ,Гагарин и вече мислят за БТХ / и вече няма преки нападения в тези позиции и все повече поръчки купува се дават....

    Та скоро престои откриването на нови ракети.....
    Гледам се насочват в хим и фармата ....?
    Там става като във Ватерло или ще се загуби или много спечели...
    Ако бях вътре в позициите щях да насоча дребните към истината за тези продавачи а феновете насочват към нея следващите полкове дребни мечтаещи за бързо забогатяване -Утре ,но това утре е вече от 12 месеца....даже и аз ги гледах тези дни и си мислех утре н кой месец има ли смисъл без ясна подгрявка от Керезов и Чичо Оги........

    Най малко че парите който се вкарват в една набалончена е два пъти по вече от една подценена....но с лош мажоритар...
    Не е препоръка....
    Абе как влизате само в най печелившите позиции?

    Явно само вие си знаете, демек всички печелят никой не губи!!!
    Да живее маржина...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение

      http://www.bse-sofia.bg/?page=BSEHolidays&language=en

      When a public holiday(s) occurs on Saturday and/or Sunday, it/they will be compensated on the first one or two working days following the respective Saturday and/or Sunday.
      ок, мерси

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
        Здравейте, колеги! Един въпрос различен от темата, 8-ми май понеделник почивен ден ли е за търговия на БФБ?

        п.п На търговския календар видях, че е посочен само 6.05.2017г събота за почивен ден http://www.bse-sofia.bg/?page=BSEHolidays
        http://www.bse-sofia.bg/?page=BSEHolidays&language=en

        When a public holiday(s) occurs on Saturday and/or Sunday, it/they will be compensated on the first one or two working days following the respective Saturday and/or Sunday.

        Коментар


        • Здравейте, колеги! Един въпрос различен от темата, 8-ми май понеделник почивен ден ли е за търговия на БФБ?

          п.п На търговския календар видях, че е посочен само 6.05.2017г събота за почивен ден http://www.bse-sofia.bg/?page=BSEHolidays

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
            Monti, от две три години си в някаква депресия. Това е едно обстоятелство (даденост в задачата) а от друга даденост имаме че пазарт на борсата е най-демократичната институция в която всеки застава зад своите избушеняци с кеша си, а не с празни приказки. Вземайки предвид изложеното съм извело извода, че ако нямаш добрите (правилните) "избушеняци" най-доброто решение е да се обмисли варианта на тяхната подмяна)))) Аз например съм особено доволно от моите "избушеняци" Не само това но с удоволствие чакам да разбудите мецата, защото не само спи като заклана, но дори и аз не мога да я събудя а ме знаете какво съм "шило" както казва падре )))))
            Прецаканото , борсата е във възход и аз бях влезнал на 100% в акции на нашия и западния маркет...
            Направих си таргета и излезнах от значителна част от тях....
            то Елтоси ,то фибове /въпреки мнението ми за пълен шит/, то хикове и гагаринци ,холдинг варна и т.н..
            На западния маркет всичките немски банки ги минах....плюс Голфчетата и Алианц...
            Но според мен от 3 месеца нашата борса боксува ако не влезе пресен кеш и да се вдигнат цените ,то през лятото ще настъпи безвремие а после срив....
            Преди като напиша нешо за табаците и елтоси и т.н просто за проба ,поне 10 човека ме нападаха че са пълен шит....
            сега ги приеха за добри шитове /елтос ,Гагарин и вече мислят за БТХ / и вече няма преки нападения в тези позиции и все повече поръчки купува се дават....

            Та скоро престои откриването на нови ракети.....
            Гледам се насочват в хим и фармата ....?
            Там става като във Ватерло или ще се загуби или много спечели...
            Ако бях вътре в позициите щях да насоча дребните към истината за тези продавачи а феновете насочват към нея следващите полкове дребни мечтаещи за бързо забогатяване -Утре ,но това утре е вече от 12 месеца....даже и аз ги гледах тези дни и си мислех утре н кой месец има ли смисъл без ясна подгрявка от Керезов и Чичо Оги........

            Най малко че парите който се вкарват в една набалончена е два пъти по вече от една подценена....но с лош мажоритар...
            Не е препоръка....

            Коментар


            • Пазара се дави в кеш и сериозна корекция ще се случи трудно. В ДФ влизат много кинти. После идват дивидентите а оторе на всичко акциите вместо да се увеличават намаляват. Няма ИПО или увеличения на капитала а търгово след търгово. Биовет, Велде скоро Унипак ... Една продажба на Чез ще вкара допълнителен кеш.
              Набелязаните мерки за развитие на пазара също ще дадат своето. Всяка една по отделно ще бъде с нищожно влияние, но всички заедно ще доведат до качествени промени. Много добър пример е ЕТФа. Силен старт първият месец, след което се маргинализира. Реално погледнато не успя да изпълни инфраструктурната си роля. Няма вторична търговия. Вероятно причината е в неспособността му да прехвърли движението на индекса върху вложителите. Предполагам сделките с ДЦК ще са епизодични. На сегмента за чуждите акции ще търгува дребният ритейл а големите ще продължат да търгуват директно навън.
              Бавно и системно пазара ще се случва. Предполагам цените ще пълзят нагоре и масово ще реват колко е скъпо. Това го гледаме в САЩ вече осем години. Тук ще е същото. Добър пример е ПИБ където акцията поскъпна от 1,70 до 6 лева под освиркванията на публиката, че това не е правилно и някак си е несправедливо.
              Това е лична гледна точка и не е препоръка за търговия.

              Коментар


              • Monti, от две три години си в някаква депресия. Това е едно обстоятелство (даденост в задачата) а от друга даденост имаме че пазарт на борсата е най-демократичната институция в която всеки застава зад своите избушеняци с кеша си, а не с празни приказки. Вземайки предвид изложеното съм извело извода, че ако нямаш добрите (правилните) "избушеняци" най-доброто решение е да се обмисли варианта на тяхната подмяна)))) Аз например съм особено доволно от моите "избушеняци" Не само това но с удоволствие чакам да разбудите мецата, защото не само спи като заклана, но дори и аз не мога да я събудя а ме знаете какво съм "шило" както казва падре )))))
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                  Е за това се поставих на мястото на нов играч......
                  Ами може и по ниско.....
                  Неон е добро но като знам какъв отчет ще дойде другото тримесечие и 50 лв може да не спре акцията....?
                  Там печалбата може и да върне 2-3мил. ,но приходите няма да засегне пряко.По високата цена на газта ще е такава и за конкуренцията ,от др. страна мисля ще се нормализира отново скоро,а може и по добра да стане за страната.
                  Last edited by спекуланта; 05.05.2017, 23:23.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                    Проблема е че когато вече няма подводни камъни цената ще е съвсем друга и ще се оплакваш, че вече са скъпи и за това не ги искаш!
                    Е за това се поставих на мястото на нов играч......
                    Ами може и по ниско.....
                    Неон е добро но като знам какъв отчет ще дойде другото тримесечие и 50 лв може да не спре акцията....?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                      Не знам за Мецата ,но и за Биците предстои изпитание , сега паак разглеждах 50 те акции на Капитал....
                      Не виждам къде да влеза освен в Табаците ..../там е шиши проблема само/
                      Поставих се на мястото на нов играч и искам да изкарам някой леф.....
                      Едните са много скъпи а няма притоци на нови пари да ги раздвижат и се чувствам като шаран на който са поставили поне 10 кукички ....
                      Другите са много ефтини но има много подводни камъни и яко точене и скъпи енергоносители за в бъдеще....свилоза е от тях...

                      Искам но не виждам...а кеш имам мноого....
                      Не е препоръка...

                      Проблема е че когато вече няма подводни камъни цената ще е съвсем друга и ще се оплакваш, че вече са скъпи и за това не ги искаш!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        Мецата така е нахлупила каската, че нищо не чува и няма събуждане)))) Мъчим я тук да я разбудим,, но не не става и не става)))) спи като заклана)))
                        Не знам за Мецата ,но и за Биците предстои изпитание , сега паак разглеждах 50 те акции на Капитал....
                        Не виждам къде да влеза освен в Табаците ..../там е шиши проблема само/
                        Поставих се на мястото на нов играч и искам да изкарам някой леф.....
                        Едните са много скъпи а няма притоци на нови пари да ги раздвижат и се чувствам като шаран на който са поставили поне 10 кукички ....
                        Другите са много ефтини но има много подводни камъни и яко точене и скъпи енергоносители за в бъдеще....свилоза е от тях...

                        Искам но не виждам...а кеш имам мноого....
                        Не е препоръка...


                        Коментар


                        • Мецата така е нахлупила каската, че нищо не чува и няма събуждане)))) Мъчим я тук да я разбудим,, но не не става и не става)))) спи като заклана)))
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Ъп ъп ъп

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                              Вече и извън специализираните издания

                              БФБ София създаде нов борсов пазар BSE International, предназначен за търговия с финансови инструменти от страни членки на ЕС, съобщиха от борсата.

                              в пик
                              че защо е забранено ПИК не е конкурентна медия на вашата

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                                Вече и извън специализираните издания

                                БФБ София създаде нов борсов пазар BSE International, предназначен за търговия с финансови инструменти от страни членки на ЕС, съобщиха от борсата.
                                в пик
                                Щом и в ПИК взеха да пишат , значи нещата са много по трагични , от колкото си мислех.

                                Коментар

                                Working...
                                X