IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
    Това не помня в какъв контекст съм го писал, но след като си го запомнил съм убеден, че е така. В общи линии 2019 донесе някакви положителни промени спрямо 2018 та. Сентимента е изцяло негативен, но някак си ялово. Модерно е да си песимист. Всички са такива, но цените вече не щат да падат. Неколцината вечни оптимисти си остават такива, но някак си отчаяно. Корелацията с чуждите пазари се загуби напълно. От тук нататък може да се появи само в посока нагоре. За съжаление аз не вярвам това да се случи в близките години. Ликвидността рязко се сви, но през последните седмици в редките моменти, когато се появява е при покачване а не при спад на цените. Всичко това обрисува край на мечият пазар, но да обявим начало на бичия трябва да видим покачване на цените съчетано с покачване на броя акционери. За сега няма индикация. В общи линии противно на политкоректното негативно мнение мога да кажа, че лошото свърши, но доброто още не е дошло. Това безвремие от 2019 може да продължи още доста време. Но да се върна на "гробището за акции". Аз вярвам, че когато човек знае какво прави борсата никога не е гробище, но съм виждал страшни, потресаващи портфейли останали само с боклуци, без надежда за възстановяване. А издънките масово са на добри хора, които просто не стават за тази работа. Явно борсата като всяко друго нещо на този свят не е за всеки. Опитвам се да си представя колко гротеско бих изглеждал като сенсей по бойни изкуства или инструктур по латино танци. Не всяка жаба да си знае гьола. Лека и утре успешна търговия.

    Отнехте ми авторското право;- простено да Ви е!-щото болката не ви е позната може би?

    Коментар


    • Играта на БФБ е превъртяна, минала е всички фази и всичко е видяно. Като се замисля за момента, кога вече е била превъртяна и сврършена това е КТБ фалита 2014, за 14 г. от 2000-2014 е минала през всички цикли. След 2014 се повтаряме на нещо, което вече е играно, ами то е ясно, втори-трети мандат след неуспешен първи, колко повече да се мъчим, какво не сме видяли, какво не е проиграно? Или нова игра или нови играчи. защото старата е отдавна превъртяна.

      Коментар


      • За да не станат портфейлите ни "гробища за акции" , човек трябва да умее да приема загубите и да преструктурира портфейла си когато е необходимо. Също така много търпение и спокойствие.

        Коментар


        • Само дето като останат на пазара само "ставащите за тази работа" и целият пазар става гротеска

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

            непрекъснато се прехвърляме, довнасяме и реинвестираме дивиденти, Ташунко. Поне докато портфейла ни не стане "гробище за акции", както се изрази преди време dddd /много ми хареса този израз/. Като/ ако дойде този момент, ще забуксуваме и така ще свършиме.
            Това не помня в какъв контекст съм го писал, но след като си го запомнил съм убеден, че е така. В общи линии 2019 донесе някакви положителни промени спрямо 2018 та. Сентимента е изцяло негативен, но някак си ялово. Модерно е да си песимист. Всички са такива, но цените вече не щат да падат. Неколцината вечни оптимисти си остават такива, но някак си отчаяно. Корелацията с чуждите пазари се загуби напълно. От тук нататък може да се появи само в посока нагоре. За съжаление аз не вярвам това да се случи в близките години. Ликвидността рязко се сви, но през последните седмици в редките моменти, когато се появява е при покачване а не при спад на цените. Всичко това обрисува край на мечият пазар, но да обявим начало на бичия трябва да видим покачване на цените съчетано с покачване на броя акционери. За сега няма индикация. В общи линии противно на политкоректното негативно мнение мога да кажа, че лошото свърши, но доброто още не е дошло. Това безвремие от 2019 може да продължи още доста време. Но да се върна на "гробището за акции". Аз вярвам, че когато човек знае какво прави борсата никога не е гробище, но съм виждал страшни, потресаващи портфейли останали само с боклуци, без надежда за възстановяване. А издънките масово са на добри хора, които просто не стават за тази работа. Явно борсата като всяко друго нещо на този свят не е за всеки. Опитвам се да си представя колко гротеско бих изглеждал като сенсей по бойни изкуства или инструктур по латино танци. Не всяка жаба да си знае гьола. Лека и утре успешна търговия.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

              Благодаря ! Един въпрос към теб, а и към други които в момента са извън борсата. През времето и годините когато нямате инвестиции на борсата инвестирате ли в нещо и къде или просто държите кеша по сметки и чакате да се появи момент за да влезнете отново ? Малко дискусия бих желал да се получи ! Желателно е включването на повече участници !
              Аз примерно в момента съм на борсата ,но кешът който се генерира от дивиденти се изтегля по сметки и когато се натрупа достатъчно и чрез други доходи ,ще се инвестира в недвижим имот.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                Какво да говорим повече.Пълен цирк си е бфб.Всеки с по 10-15 к портфейлче го изкарва минимум 100 к и кеша им никога не свършва............непрекъснато купуват .
                непрекъснато се прехвърляме, довнасяме и реинвестираме дивиденти, Ташунко. Поне докато портфейла ни не стане "гробище за акции", както се изрази преди време dddd /много ми хареса този израз/. Като/ ако дойде този момент, ще забуксуваме и така ще свършиме.
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                  Какво да говорим повече.Пълен цирк си е бфб.Всеки с по 10-15 к портфейлче го изкарва минимум 100 к и кеша им никога не свършва............непрекъснато купуват .
                  Абе по принцип се забавлявам с тия дето спестяват 76 стинки а плащат по 2 лева комисионни ама днес що ме изнервиха не знам ....
                  Last edited by B.Graham; 05.08.2019, 19:25.
                  Life won't wait for you.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                    Купува някакъв играч 38 акции на ПИБ и го гледам как си появява и отменя офертата за 2 стинки?!?!?! Иска да спести 76 стинки а комисионната му е минимум 2 лева
                    Какво да говорим повече.Пълен цирк си е бфб.Всеки с по 10-15 к портфейлче го изкарва минимум 100 к и кеша им никога не свършва............непрекъснато купуват .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                      последния дивидент който взех беше през в края на октомври 2017 г. от ХИМ ........ всъщност от ХИМ вземах 8 поредни години дивидент и пропуснах само миналата година...
                      Благодаря ! Един въпрос към теб, а и към други които в момента са извън борсата. През времето и годините когато нямате инвестиции на борсата инвестирате ли в нещо и къде или просто държите кеша по сметки и чакате да се появи момент за да влезнете отново ? Малко дискусия бих желал да се получи ! Желателно е включването на повече участници !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                        Интересно ти взимаш ли въобще някакъв дивидент?
                        последния дивидент който взех беше през в края на октомври 2017 г. от ХИМ ........ всъщност от ХИМ вземах 8 поредни години дивидент и пропуснах само миналата година...
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                          колко от дребните взимат 5 бонбона???

                          на приказки във форума почти всички казват "5-10 хил. взимам от дивиденти", но на практика знам, че сумата я завишават между 5 и 10 пъти

                          Е дори и по 5-10хил. да се взимат като дивидент пак сме дребни. Такива като нас не могат да влияят на нищо, а сме само за фон. Интересно ти взимаш ли въобще някакъв дивидент или само като кибик отстрани коментираш ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                            Хихихи !! Много забавен цирк !!
                            Купува някакъв играч 38 акции на ПИБ и го гледам как си появява и отменя офертата за 2 стинки?!?!?! Иска да спести 76 стинки а комисионната му е минимум 2 лева
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                              Начи днес пазара направи ме кефи .... сделки за 70-80-90 лева...... Гоуеми сме ей......
                              Хихихи !! Много забавен цирк !!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                                Начи днес пазара направи ме кефи .... сделки за 70-80-90 лева...... Гоуеми сме ей......


                                сделки за последния 1 час

                                Click image for larger version

Name:	4as.jpg
Views:	1
Size:	34.5 КБ
ID:	3492525



                                не е зле ...... все пак се правят сделки все още ......... има някаква надежда...
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X