IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ЕЦБ посочва, че най-ниският обменен курс на лева може да е 1,66246 лева за 1 евро, а най-високият - 2,24920. В момента левът е фиксиран на ниво от 1,95583 лева за 1 евро.


    Хахахаха !! Те ти булка евро!! Обедняването започва.Честито !!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Invest Man Разгледай мнение

      Пазарът мълчи, защото той е такъв каквaто e и страната. Бойко ще падне, но дано има по достойни после.

      Ако трябва да си изберете сред всички никове виртуален премиер на форума, кой е най-достоен?

      Батя, ташунко, Киро, коза... Кой е този, който би бил най-достоен и можещ?
      Няма нужда от никове, един е само отговора и той е с името си - Никиту. Че има и опит даже.
      На 1во време служебен премиер, или поне минфин, после бойкот на изборите и никакви партии.
      Ако не държавата - поне бфб-то ще излети вертикално... римейк на неговото време по министерствата

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение


        "Швеция отказва да влезе в банковия съюз

        Страната не желае да покрива банковите загуби на други европейски държави, заяви премиерът Райнфелд след среща с Меркел


        Ей това ви скрои Тиквата.Честито!!
        Вожде, тя монетката има две страни, Може пък и на швеците да не им са чисти банките

        Коментар


        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

          ПАЗАРЪТ мълчи!
          Пазарът мълчи, защото той е такъв каквaто e и страната. Бойко ще падне, но дано има по достойни после.

          Ако трябва да си изберете сред всички никове виртуален премиер на форума, кой е най-достоен?

          Батя, ташунко, Киро, коза... Кой е този, който би бил най-достоен и можещ?

          Коментар





          • "Швеция отказва да влезе в банковия съюз

            Страната не желае да покрива банковите загуби на други европейски държави, заяви премиерът Райнфелд след среща с Меркел


            Ей това ви скрои Тиквата.Честито!!

            Коментар


            • Когато цифрате говорят- .....
              Днес: Всички сделки за деня
              Сделки: 94
              Обем (брой лотове): 40 575
              Средна цена на лот: 2.174
              Обем лева: 88 234.46


              ПАЗАРЪТ мълчи!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                Мислиш ли че останаха глупаци които да продават на 4 г. дъно и то при една от най-силнит новини за България в последниете 14 г.?!
                Аз лично се съмнявам, но ще видим, "интелекта" и "професионализма" на една част от играчите на БФБ ни е изненадвал неведнъж.. Ако пак се проявят, просто ще им помогна доколкото ми е възможно да напуснат пазара
                О боже !!! Като дойде бурята ще се бутат кой да излезе първи ама канала ще е тесен знаеш .Колко на минус си до момента?

                Коментар


                • Браво на Майк Флорида!
                  Възхищавам се на търпението, с което обяснява всичко на ъпърите.

                  Коментар


                  • За имотния пазар това: https://www.economic.bg/bg/news/12/k...-g-i-sega.html
                    а за БФБ знаем всички каква и е съдбата. Къде сега са приликите.

                    Коментар


                    • Спирам да пиша в темата, че ми бяха направили забележка преди, че е само за оптимизъм!

                      Айде успех на всички!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение
                        Грешно е точно сега да се търси паралел между БФБ, имотния пазар в България и фондовите пазари зад океана или дори DAX примерно.
                        Имотите и капиталовия са в корелация. Това са инвестиционни активи, които имат отношение към доходите, спестяванията и общата стопанска среда на един пазар.

                        Имотите не падат, просто както беше 2009г. така и сега, необходимо е време, за да се развие кризата. Реално ние сме на 3ти месец. Нека минат 9!

                        Давам ги за пример, защото много хора смятат, че щом СОФИКС не се е изрутил до сега, то това е дъното.

                        Това, че не падат имотите означава, че хората все още не са отчаяни от към стопанска среда, а това се отразява и на нагласите спрямо борсата.
                        Ако дойде момент, на отчаяние от към икономическата реалност, имотите ще са сред първите потърпевши!

                        В момента борсата както в БГ, така и в САЩ си се движи ала бала, зависи кой надделява като нагласи. За в бъдеще обаче, когато реалната икономика и неиното отражение стигне до всеки в една страна, ще се види и реалната корелация между отделните активи на един пазар!

                        Кризата винаги е процес и има фази. Всяка една система има буфери! Бедния без спестявания, посяга към нов кредит. Инвеститора в имот, не сваля цената, а преструктурира кредита. Фирмата не съкращава, а чака 3 месеца да види какво ще стане... Съкратения харчи парите от борсата 6 или 9 месеца, докато не дойде момент да няма пари от този източник. Закъсалия с ипотека преструктурира кредита или посяга към потребителски, като временно решение. В един момент, когато тези буфери се изчерпат, настъпва реалната криза, а за това трябва време и си има тайминг!
                        Last edited by Mike Florida; 13.07.2020, 14:36.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                          Изненадам съм от мнението ти, наистина. ЕЦБ може да напечата колкото пари си поиска и те са последното нещо, от което има нужда! Не го прави поради 2 причини:

                          1. СТрах от неконтролируема инфлация.
                          2. От чисто възпитателна гледна точка. Какво ще стане, ако всеки знае, че каквото и да направи, ЕЦБ ще му възтанови загубите?!?! Ако аз знам, че и дори да се нулирам на БФБ, някой ще ми въвзъврне парите, представяш ли си как би ми изглеждал портфейла? Дали това би ме направил по-добър в инвестициите, дали няма всичко да гръмне наистина?

                          Както и да е, установил съм, че не може да се убеди никой и в нищо. Нека всеки мисли както сметне за добре.
                          Разбира се, че ЕЦБ ще ги напечата и никога няма да се стигне до там, България да спаси Испанската банкова система. Но България ще има огромни разходи за вноски, а никакви позитиви отсреща.

                          Въпроса е чисто принципен!

                          Ако надзора на ЕЦБ струваше нещо, нямаше италиански банки да гърмят едно след друго, а сега цяла Южна Европа да е пред финансов колапс.

                          Отделно ЕЦБ, за да ги напечата там си има надзорен съвет от страните членки. НЕ Е КАКТО СИ ГО МИСЛИШ, че си цъкат както им дойде! Ще дойде ден скоро и отделните членове ще се скарат, просто защото няма да искат да платят обща цена. През това време обаче България ще е олекнала с няколко милиарда, които ще са невъзвращаеми. А разходите за потребителите на банкови услуги в страната ще са литнали нагоре!

                          Това обаче, не е предмет на разговора, а че няма да има ЪП, на БФБ.

                          Отделно България и Хърватия се приемат сега, просто защото цялата Еврозона е трасевище, а те са стабилни финансово, което ще вдигне обема на страните, които уж ще са за спасяване и стабилизиране на зоната при бъдещи решения в групата. Затова написах думата Легитимност!


                          п.п.

                          Мен няма какво да ме убеждаваш, за да ме убеди някой в нещо, първо трябва да видя сериозна аргументация и анализ, а не елементаризми, все едно лелката от зеленчука е тръгнала да ми обяснява за финанси и икономика!
                          Last edited by Mike Florida; 13.07.2020, 14:39.

                          Коментар


                          • Грешно е точно сега да се търси паралел между БФБ, имотния пазар в България и фондовите пазари зад океана или дори DAX примерно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                              Всичко опира до това да се вдигне легитимността, защото новите членове, колкото и да са малки, те са подкрепа с финансовите им система, когато не са рухнали като италианската и испанската такива.

                              Иначе ако следваме твоята логика, изобщо не трябва да се събират вноски, а просто ЕЦБ да си ги печата и толкова!

                              Явно не е така!
                              Изненадам съм от мнението ти, наистина. ЕЦБ може да напечата колкото пари си поиска и те са последното нещо, от което има нужда! Не го прави поради 2 причини:

                              1. СТрах от неконтролируема инфлация.
                              2. От чисто възпитателна гледна точка. Какво ще стане, ако всеки знае, че каквото и да направи, ЕЦБ ще му възтанови загубите?!?! Ако аз знам, че и дори да се нулирам на БФБ, някой ще ми въвзъврне парите, представяш ли си как би ми изглеждал портфейла? Дали това би ме направил по-добър в инвестициите, дали няма всичко да гръмне наистина?

                              Както и да е, установил съм, че не може да се убеди никой и в нищо. Нека всеки мисли както сметне за добре.
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                                Ние в добри времена можем и да минем някак за "легитимни", а в лоши? Да не вземе и тук да стане Италия и Испания, вместо бай Х да ни плаши с тях
                                Ние България в подобен контекст няма какво да я коментираме. Говорим по принцип.

                                Всеки да си прави изводи и прогнози за местна почва, кое как би било, ако из "белия свят дойде време да падат небесата"!

                                Коментар

                                Working...
                                X