IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
    При Чез Разпределение АД печалбата се увеличава над 4 пъти, от 5 милиона на 21 милиона. Предвид политиката на майката за раздаване на дивиденти всяка година, предполагам, че и тук ще има. При Чез Електро АД печалбабата на акция е 1 736 лева/много по-малко от миналата, но въпреки това много добре/, p/e e 4.15, p/b 0.41. Цената на акциите е много висока и има само 69 акции при физически лица, но един хубав дивидент и един сплит 1/1000 ще направят акцията много привлекателна. С оглед на либерализацията и неизбежната бъдеща конкуренция, предполагам, че тук може да има някаква заигравка, че клиентите на компанията ще могат да бъдат и нейни акционери и да получават доход.
    Имам, не препоръчвам, но очаквам хубави работи!
    Разпределението е винаги по примамливо....защото по вече инвеститори и по ликвидно и по достъпно за купуване и чехите дават дивидент... .....чез електро да има две ,три сдлки на година....
    за мен сега като излезнат конс. отчетите ще видим хайвата в тим и фармата....за табака съм сигурен че е добър и ще дръпне нагоре и Гагарин.... а и за чез ще видим нещата ...
    Не е препоръка..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
      не срещнах коментар за чез ,но съм любител на ерп......бях...
      Ако дават дивидент ще е интересно и при тях.....проблема е как ще стане с тази енерго борса....там е малко българска работа...
      Любител на ЕРП-та бях до февруари 2013 г. След това стриктно се придържам към т.2 и т.3 от коментара, който цитирах по-долу. Все едно аз съм го писал.
      Vanitas vanitatum...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
        не срещнах коментар за чез ,но съм любител на ерп......бях...
        Ако дават дивидент ще е интересно и при тях.....проблема е как ще стане с тази енерго борса....там е малко българска работа...
        При Чез Разпределение АД печалбата се увеличава над 4 пъти, от 5 милиона на 21 милиона. Предвид политиката на майката за раздаване на дивиденти всяка година, предполагам, че и тук ще има. При Чез Електро АД печалбабата на акция е 1 736 лева/много по-малко от миналата, но въпреки това много добре/, p/e e 4.15, p/b 0.41. Цената на акциите е много висока и има само 69 акции при физически лица, но един хубав дивидент и един сплит 1/1000 ще направят акцията много привлекателна. С оглед на либерализацията и неизбежната бъдеща конкуренция, предполагам, че тук може да има някаква заигравка, че клиентите на компанията ще могат да бъдат и нейни акционери и да получават доход.
        Имам, не препоръчвам, но очаквам хубави работи!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 8ball Разгледай мнение
          Голямото нищо ще продължи ли и днес? Няма причина, да не продължи.
          От почти година тук се случва едно голямо нищо. Доходността е като от депозит.
          Вече няма с какво да се оправдават.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
            А на двата ЧЕЗ - а какво им е ? Общо 30 милиона печалба, която тази година е много вероятно да отиде при акционерите.
            не срещнах коментар за чез ,но съм любител на ерп......бях...
            Ако дават дивидент ще е интересно и при тях.....проблема е как ще стане с тази енерго борса....там е малко българска работа...

            Коментар


            • Голямото нищо ще продължи ли и днес? Няма причина, да не продължи.
              От почти година тук се случва едно голямо нищо. Доходността е като от депозит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                На мен ми прави впечатление само Монбат и Гагарин като резултати ....
                Алкомет е добро ,но е много слабо ликвидно и Неохим ,който пък е изкуствено крепен на дадени стойности.........и не може да се разбере колко е цената му....
                А на двата ЧЕЗ - а какво им е ? Общо 30 милиона печалба, която тази година е много вероятно да отиде при акционерите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                  На мен ми прави впечатление само Монбат и Гагарин като резултати ....
                  Алкомет е добро ,но е много слабо ликвидно и Неохим ,който пък е изкуствено крепен на дадени стойности.........и не може да се разбере колко е цената му....
                  И аз бях приятно изненадан от Алкомет. Който го следи по-отблизо да каже на какво се дължи отличния му резултат за 2015 г. Сигурно има някакво обяснение. Монбат ме радва, Гагарин е ясен, за Неохим съм 100% съгласен с написаното от теб. Там ще заостря вниманието си, едва когато престанем да бъдем изцяло зависими от руския газ, т.е... след няколко години На мен ми хващат окото още Корадо, ЕМКА и Чайкафарма. Проблемът им е, че трудно се търгуват, ама то на БФБ-то кое се търгува лесно
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                    Вярваш ли в това ? Аз скоро не очаквам подобен сценарий.
                    Ами вярвам,навън гледат да укротят играта. Събаряки долара и вдигане на петрола
                    ще насочи играчите към риска,включително и при нас.С тия избори в САЩ ако има
                    голям срив той ще е най-рано след ноември.
                    Last edited by Grosss; 03.02.2016, 20:38.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                      На мен ми прави впечатление само Монбат и Гагарин като резултати ....
                      Алкомет е добро ,но е много слабо ликвидно и Неохим ,който пък е изкуствено крепен на дадени стойности.........и не може да се разбере колко е цената му....

                      Коментар


                      • Не ще и не ще, а?
                        М.... . ш..... ..й.о!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                          В раздел визнес/компании не го видях, в коя статия е из днешния капитал ?
                          статията
                          Vanitas vanitatum...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            виж днешния Капитал!
                            В раздел визнес/компании не го видях, в коя статия е из днешния капитал ?
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              виж днешния Капитал!
                              На мен пък повече ми хареса единствения коментар под статията. Изкушавам се да цитирам колегата, защото съм изцяло солидарен с написаното от него.

                              Моя подход на БФБ е следния:

                              1) Избирам компании, които са с история не по-малко от 10 години
                              2) Да нямат обвързаност с политически кръгове и да не им е клиент държавата
                              3) Да имат пазари извън България и основните им клиенти да са от чужбина(по възможност повече клиенти)
                              4) Надявам се някой ден след 5-10 години компанията, която съм купил да е още жива, България да е направила нужните реформи и цената на акцията да е 10 пъти по-висока.
                              Vanitas vanitatum...

                              Коментар


                              • и днес ги лупках, ама по-леко

                                Коментар

                                Working...
                                X