IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
    pipbel, вчера не ти отговорих за Свилоза. Ами 7.50 на мен лично не ми се виждат много, ама да кажем 7.50 - ок.
    За да бъде EV/EBITDA на Свилоза 7.50 акцията трябва да е 5.15 лв по моите сметки А последната сделка е на 3.07

    Иначе Фибрията не е лоша като компания определено
    Равния за мене е абсолютно прав, не може да пренасяш така механически чуждите мултипъли къмто нашата реалност. Важи не само за свилоза, а и за борсата като цяло...при нея поне има и в момента някакъв дисконт, борсата ни - хич даже.

    Ами липсата на дивидент, ами мажото, ами меко казано отвратителната ликвидност с 10% спредове...
    Минимум 30% дисконт за свилоза си требе. За мен като таргет ев/ебитда 6 си е разумно.
    Причината да ми е най голямата спек акция в момента ( гагата си я пиша дългосрочна) е че чакам да видя добри следващи отчети и една лятна 12 м трейлинг ебитда от около 35М което би трябвало да ми осигури поне едно 30-40% профит към него време.
    Last edited by pipbel; 07.01.2016, 13:38.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Краси е голям- как за толкова години не му се откъснаха от сърцето 5-10ст. дивидент...Иначе и книга написа колко е велик предприемач
      Може би е решил , като ВАСБОЖ толкова да балонира цените, че да иде по тях в космоса- така всичките му акционери ще са космонавти
      Забелязвам известна непоследователност. Според теб Пеевски е добър мажоритар а Дачев не. Лично аз имам и Свилоза и Гагарин. Съотношението между риск и печалба си струва.
      Лека и доходна.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
        Това е последната надежда на нашите спекуланти и инвеститори-зимното рали на тим ,затова се държим добре в момента ,но щом разберат ,че такова нещо няма да има в близките няколко месеца и ще видиш едни дребни продажби , но продажби към 400 .. за съжаление.
        Абе много искаш да влезеш на луеф в хима ама няма да те огрей

        Коментар


        • Краси е голям- как за толкова години не му се откъснаха от сърцето 5-10ст. дивидент...Иначе и книга написа колко е велик предприемач
          Може би е решил , като ВАСБОЖ толкова да балонира цените, че да иде по тях в космоса- така всичките му акционери ще са космонавти

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            И да дава между 30 и 50 стотинки дивидент Ама това ще стане ама когато цъфнат налъмите, на Краси Космонавта му трябват пари за космоса, не му трябват доволни миноритари
            Е те някои директно си казаха, какво искат.....летяща чиния

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              И да дава между 30 и 50 стотинки дивидент Ама това ще стане ама когато цъфнат налъмите, на Краси Космонавта му трябват пари за космоса, не му трябват доволни миноритари

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                pipbel, вчера не ти отговорих за Свилоза. Ами 7.50 на мен лично не ми се виждат много, ама да кажем 7.50 - ок.
                За да бъде EV/EBITDA на Свилоза 7.50 акцията трябва да е 5.15 лв по моите сметки А последната сделка е на 3.07

                Иначе Фибрията не е лоша като компания определено
                И да дава между 30 и 50 стотинки дивидент Ама това ще стане ама когато цъфнат налъмите, на Краси Космонавта му трябват пари за космоса, не му трябват доволни миноритари

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Да се върнем на сравнението със САЩ и Европа и защо на БФБ се купуват от Фондовете само 10 компании.Ами това може да се дискутира само от нови на пазара, които не са горяли от мурафетите на другите прехвалени мажоритари.Колко измамници в САЩ лежат с дълги години в затвора и колко в БГ- къде са сега Банев, Божков и Бедо..и много други..Какво стана с КТБ моля, а има ли виновни и осъдени.Сигурен съм, че ако имаше акции на камората в БГ , те щяха да са много по- коректни от много наши мажоритари..
                  Така, че крушката си има опашка. Изобщо в БГ, Борсата не е математика- от много сметкои и коефициенти вместо големи печалби много инвеститори получиха минусови резултати, а при добър късмет 0,00..
                  Тук си е Борса без реална регулация и си е в средата на липса на спазването на закони...Нищо , че пак чакаме нови външни инвеститори будали
                  +++++++++

                  ВСИЧКО опира до съдебна система, а от там и до регулатори и водени от тях политики!
                  Затова, докато в България няма законност, "тук ще е така"!

                  Коментар


                  • Да се върнем на сравнението със САЩ и Европа и защо на БФБ се купуват от Фондовете само 10 компании.Ами това може да се дискутира само от нови на пазара, които не са горяли от мурафетите на другите прехвалени мажоритари.Колко измамници в САЩ лежат с дълги години в затвора и колко в БГ- къде са сега Банев, Божков и Бедо..и много други..Какво стана с КТБ моля, а има ли виновни и осъдени.Сигурен съм, че ако имаше акции на камората в БГ , те щяха да са много по- коректни от много наши мажоритари..
                    Така, че крушката си има опашка. Изобщо в БГ, Борсата не е математика- от много сметкои и коефициенти вместо големи печалби много инвеститори получиха минусови резултати, а при добър късмет 0,00..
                    Тук си е Борса без реална регулация и си е в средата на липса на спазването на закони...Нищо , че пак чакаме нови външни инвеститори будали

                    Коментар


                    • Не се возим, а тъпчем на место. Най - кофтито. За съжаление.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Айде аз вместо него че ги гледах.
                        Между 6.4 до 8.2, средно 7.5 ев/ебитда за трите, при 5.7% дивидент.
                        Тя и фибрия е някъде там, на 8 ебитда при над 8% дивита. Аз за нея се ослушвам, най лоу кост продюсър и маркет лидер, дано ситуацията в Бразилия да я свали още.
                        pipbel, вчера не ти отговорих за Свилоза. Ами 7.50 на мен лично не ми се виждат много, ама да кажем 7.50 - ок.
                        За да бъде EV/EBITDA на Свилоза 7.50 акцията трябва да е 5.15 лв по моите сметки А последната сделка е на 3.07

                        Иначе Фибрията не е лоша като компания определено

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                          Че тя вярна ли е, отдавна сме я преминали..
                          Да ти кажа и аз веке се обърках къде беше мазата и къде тавана,возим се ей тъй
                          като шемети без цел и посока.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                            Абе пичове кво стана с оная графика,сега на кой етаж сме заседнали с асансьора?
                            Че тя вярна ли е, отдавна сме я преминали..
                            The strongest stand last.

                            Коментар


                            • Абе пичове кво стана с оная графика,сега на кой етаж сме заседнали с асансьора?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                                Това е огромно число за P/E в тази страна. Тук трябва да се купува на не повече от 3. Иначе е много рисковано, щото "твоите" вече няма да са на власт и бизнеса мое (и най-вероятно ще) иде у киреча.
                                То не е и вярно това 11, не съм гледал скоро, ма по коректно е около 14-15 ре-то на софка. Другите индекси и те там някъде, дори повече.
                                При безбожните 9-10 ев/ебитда "подкрепени" от смешните 7 roe и roc.

                                Коментар

                                Working...
                                X