IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
    Нещо си се превъзбудил днес, какво има?
    Вместо гинко билоба,взел на детето шарените хапченца.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
      По добре в НОИ - там такси няма, а и поне е социално, ще има за бедните и хората
      По-добре те да се хранят околкото некомпетентни хора с вратовръзки
      Не подкрепям. НОИ е черна дупка. Няма доходност, няма партиди, няма пари. Всичко потъва. Всички губят(без ББ).
      The strongest stand last.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
        Е то значи всички... И след лиценза парите да ги дадат на НОИ, нали? Устройва ли те?
        По добре в НОИ - там такси няма, а и поне е социално, ще има за бедните и хората
        По-добре те да се хранят околкото некомпетентни хора с вратовръзки
        Bulls on BSE

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
          Как е гейзери,
          Знам, че чакате анализа ми с нетърпение
          Осещате ли, че положението се закочва Няма как да се реши един проблем ако се пристъпи към решаването му със същото мислене
          А, мисленето ви е проблем нали знаете, много грешно се мисли и действа на БФБето
          Слушакйте какво ви казват Ю. Скарлатов и Дидо Добрев - единствените на БФБ с визия и мисъл различна от това на закостенялто статукво - Ебана, посраниците, Фондове, Пенсиионните, който докара БФБето на това дередже
          Нещата се закочват защото каквито и меморандуми да се подписват, със същото мисле не става. Трябва мислене в посока на търсене на нормализация. На БФБ пробелема който спира всичко и нови ИПОта и активност са ненормалните цени. Не може в 40 компания 30 да се търгуват на 15 г. дъна, а 10 да се търгуват като балони, за пример да онагледя - най-евтината е ДЪверие на 10 милиона капитализация, а най-скъпата е Спийди на 200 милиона, като им отвориш отчетите изглеждат един аршин, а по капитализация 20 пъти разлика едната от другата, те това е ненормалност и изисква норамализиране, за да се върне дуверието че на БФБ се търгуват компании, а не билети от лотарията Това изисква да има повече като Скарлатов и Добрев за да се смени мисленето на БФБ и да се тръгне към нормализация, която ще докара и ликвидността
          Нещо си се превъзбудил днес, какво има?
          “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
            Остава Дидо Добрев да се покаже като мъдър политик и визионер и да отговори, докога Пенсионните ще вземата такси като да управляват портфейл от акции, а да управляват ДЦК и депозити, както и да НЕ инветират на БФБ и да изнасят капитал зад границата Всички пенсионни, които не могат да реализизат средно по 8% годишно да бъдат с отнет лиценз Това е за което осигурените плащата - да се се инвестира и да се носи доходност Който не може, да ходи да копа
            Е то значи всички... И след лиценза парите да ги дадат на НОИ, нали? Устройва ли те?
            Last edited by Manyface God"; 13.10.2016, 10:02.
            The strongest stand last.

            Коментар


            • Остава Дидо Добрев да се покаже като мъдър политик и визионер и да отговори, докога Пенсионните ще вземата такси като да управляват портфейл от акции, а да управляват ДЦК и депозити, както и да НЕ инветират на БФБ и да изнасят капитал зад границата Всички пенсионни, които не могат да реализизат средно по 8% годишно да бъдат с отнет лиценз Това е за което осигурените плащата - да се се инвестира и да се носи доходност Който не може, да ходи да копа
              Bulls on BSE

              Коментар


              • Как е гейзери,
                Знам, че чакате анализа ми с нетърпение
                Осещате ли, че положението се закочва Няма как да се реши един проблем ако се пристъпи към решаването му със същото мислене
                А, мисленето ви е проблем нали знаете, много грешно се мисли и действа на БФБето
                Слушакйте какво ви казват Ю. Скарлатов и Дидо Добрев - единствените на БФБ с визия и мисъл различна от това на закостенялто статукво - Ебана, посраниците, Фондове, Пенсиионните, който докара БФБето на това дередже
                Нещата се закочват защото каквито и меморандуми да се подписват, със същото мисле не става. Трябва мислене в посока на търсене на нормализация. На БФБ пробелема който спира всичко и нови ИПОта и активност са ненормалните цени. Не може в 40 компания 30 да се търгуват на 15 г. дъна, а 10 да се търгуват като балони, за пример да онагледя - най-евтината е ДЪверие на 10 милиона капитализация, а най-скъпата е Спийди на 200 милиона, като им отвориш отчетите изглеждат един аршин, а по капитализация 20 пъти разлика едната от другата, те това е ненормалност и изисква норамализиране, за да се върне дуверието че на БФБ се търгуват компании, а не билети от лотарията Това изисква да има повече като Скарлатов и Добрев за да се смени мисленето на БФБ и да се тръгне към нормализация, която ще докара и ликвидността
                Bulls on BSE

                Коментар


                • Днес търговията направо кърти
                  Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                    Къде виждаш повторение на ситуацията не знам ! Нали не мислиш, че пазара може да се надува само с приказки и писане ! Ако беше така, те предпоставките са на лице като ниски лихви от дълго време насам, както и писане за алтернативите на влоговете. Не съм видял обаче нещо кой знае какво да се е случило на борсата ни и да има някакъв бум ! Не само ти познаваш историята от 10г насам, имаш право , но само до някъде.
                    Не само мисля, че пазара може да се надува само с приказки и писане. Убеден съм в това. То е вярно в глобален мащаб, а за нашия пазар, който със 100 милиона някой ще го надуе до безобразие още повече Ако не беше станало надуването само с приказки - сега щяхме да гледаме съвсем други цени на имотите и нива на Sofix. Мисля, че е време да признаем, че всичко беше въздух под налягане и ентусиазъм от влизането на страната в НАТО/ЕС, съчетано с желанието на дребните търгашчета да изкярят.

                    В България 2007-8 говоренето диктуваше и много хора се набълбукаха Сега се опитват да направят същото - и с имотите, и с БФБ. Бум няма да има и в двете докато не се случи икономически бум - лихвите имат пренебрежим ефект. Останалото е пирамиди-фараони и интервюта с куклени герои - които сега живеят с парите на тия, чиито репа изгъргмяха и се самоубиха.
                    Last edited by Дебнем на замаушка; 12.10.2016, 11:34.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                      абе ти да не си махмурлия?!
                      Мойта критика е философско-конструктивна.Няма смисъл всички да се качат на
                      влака още на първа спирка.Нека го гонят на следващите и в движение да се
                      хвърлят на влака.Който трябва вече е заредил,а който не е да гони михаля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                        След 8 години суша кое му е раното? Даже ми се струва много закъсняло,пък и
                        какъв" бик в атака "си като спираш атаката?
                        абе ти да не си махмурлия?!
                        Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                          Пак раничко ги подпукахме
                          След 8 години суша кое му е раното? Даже ми се струва много закъсняло,пък и
                          какъв" бик в атака "си като спираш атаката?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                            Пробвах да чета проект на Закон за изменение и допълнение на Кодекса за социално осигуряване.
                            Закон

                            Стигнах до това:
                            Чл. 121д. (1) Членовете на управителния и на надзорния съвет на пенсионноосигурителното дружество или на съвета на директорите, другите лица, оправомощени да го управляват или представляват, както и лицата на друга ръководна длъжност в дружеството трябва да отговарят на следните изисквания:
                            1. да притежават професионална квалификация, знания и опит, адекватни за стабилното и благоразумно управление на дружеството (квалификация), и
                            2. да имат добра репутация и да са почтени (надеждност).

                            И ме напуши смях
                            Големи умници са в КАФЕНЕТО

                            Коментар


                            • Искам и аз такъв сертификат

                              Коментар


                              • Пробвах да чета проект на Закон за изменение и допълнение на Кодекса за социално осигуряване.
                                Закон

                                Стигнах до това:
                                Чл. 121д. (1) Членовете на управителния и на надзорния съвет на пенсионноосигурителното дружество или на съвета на директорите, другите лица, оправомощени да го управляват или представляват, както и лицата на друга ръководна длъжност в дружеството трябва да отговарят на следните изисквания:
                                1. да притежават професионална квалификация, знания и опит, адекватни за стабилното и благоразумно управление на дружеството (квалификация), и
                                2. да имат добра репутация и да са почтени (надеждност).

                                И ме напуши смях

                                Коментар

                                Working...
                                X