IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

    Съмнявам се да разпродават големи количества от Алианц, по рано през годината ако не се лъжа минаха над 5% по няколко позиции. Сега може да са решили леко да намалят.БФБ е с тегло около 4-5% което е прекалено ниско. Успешен ден!
    Преструктурират. Тук там. Нищо повече...спете спокойно и изчакайте ръста 2020.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

      Понеже не съм бил участник 2008 Алианц всичко ли продават на БГ?
      Какво значи всичко? И не беше 2008, а края на 2007. Ма глей как се раждат легендите Айде пак, щото си готин и даваш интересно инфо, за което нямам време да ровя - тогава, края на 2007, имаше огромни експозиции на разните ПФ-та в така наречените КИС, т.е. бяха закупили огромни количества дялове от взаимните фондове на всички големи играчи на пазара - райфата, евана, капман, бенча и т.н. Говореше се за 50 милиона лева в дялове, които западняците бяха решили да ликвидират у нас. Всичките Направи ли разликата? Не отделни акции, дето да ги изсипят Алианц на пазар, а дялове от договорни фондове, които тогава имаха много кинта и много клиенти и реално те направиха целият ръст от 2005-2007, а не някакви пикливи ПФ-та, както сега, дето си правят дребните далаверки.

      Та шефовете на Алианц имаха среща с шефовете на въпросните договорни фондове и им казаха, че излизат изцяло, за Фсичкуту кинта, която, подчертавам, беше към 50 милки. Договорните фондове имаха доста наличен кеш и съответно се разплатиха с него, но не всички имаха наличния кеш, като съответно сипаха на пазар едни десети милки, по спомен - представяш ли си сега някой да сипе 10 милки на пазар, а Малиииии, това ще е величава епопея! Мащабите сега и преди 12 години са толкова различни, че чак се плаша, но тогава още нямаше факторът Черешар, който е бил нечие момче за всичко в някоя маргинална банчица, а Тиквата кротко си кютеше като кмет на ЮСофия, след като беше хванал всички престъпници, ма съдът ги пускал. Ехххх, какви времена....

      И оттам се роди легендата за Алианц, които нищо не сипаха, сипаха си го нашите договорни фондове, онези просто се изтеглиха от тях. та така
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

        Съмнявам се да разпродават големи количества от Алианц, по рано през годината ако не се лъжа минаха над 5% по няколко позиции. Сега може да са решили леко да намалят.БФБ е с тегло около 4-5% което е прекалено ниско. Успешен ден!
        Понеже не съм бил участник 2008 Алианц всичко ли продават на БГ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

          АЗ пък познавам едни дето Майкъл Капустин им обещаваше доста по,, сериозни неща,,.
          Хайде малко по-сериозно и да не тролим.Тодоре,ако си на максимална пенсия,,нямаш интерес да си прехвърляш партидата от частен фонт към НОИ.Губиш частната пенсия,а държавната щом си на макс,няма как да се повиши.
          Last edited by 0; 03.12.2019, 08:11.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

            Дали се завърна или просто се потвърдиха съмненията ни - кой е продавача?
            Жалко, надявах се декември и ПФ да са с нас и да отчетат добра доходност, а те продавачи...дано се озаптят!
            С риск да се повторя, но лично аз бих мислил за тези 50-60% държани в държавен дълг със смешна или никаква доходност, а не за 4%-ти на БФБ, но явно те виждат по друг начин ситуацията!

            Тогава дали парите ще са ми в държавното и фалирало НОИ или в дълг на фалирали държави като Италия - разлика няма, да ги закрива Горанов! Видно е, че нито управляват добре, нито защитават интереса ни!
            Съмнявам се да разпродават големи количества от Алианц, по рано през годината ако не се лъжа минаха над 5% по няколко позиции. Сега може да са решили леко да намалят.БФБ е с тегло около 4-5% което е прекалено ниско. Успешен ден!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
              ОПТИМИЗЪМА СЕ ЗАВЪРНА ДНЕС
              Дали се завърна или просто се потвърдиха съмненията ни - кой е продавача?
              Жалко, надявах се декември и ПФ да са с нас и да отчетат добра доходност, а те продавачи...дано се озаптят!
              С риск да се повторя, но лично аз бих мислил за тези 50-60% държани в държавен дълг със смешна или никаква доходност, а не за 4%-ти на БФБ, но явно те виждат по друг начин ситуацията!

              Тогава дали парите ще са ми в държавното и фалирало НОИ или в дълг на фалирали държави като Италия - разлика няма, да ги закрива Горанов! Видно е, че нито управляват добре, нито защитават интереса ни!

              Коментар


              • ОПТИМИЗЪМА СЕ ЗАВЪРНА ДНЕС

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                  Като гледам тук са напъплили тролове на минфин като мрси и бота, на които им плащаме и заплатите. Ако някой си прехвърля партидите, това са тези дето почти нищо нямат в ПФ, така че хич не смятайте, сумите са смешни...

                  Отделно инвестициите на БФБ на Алианц примерно са 5-6% от общите активи. Що за щурутии говорите, ще продават точно бфб, за да плащат някакви химерични милиони на фалиралото НОИ... поне опорките ви да бяха по смислени...
                  Напъплили,викаш,тролове на минфин....Ако аз съм минфин в съвременна България,точно щеше да ми е през нежния К*Р,кой какво дращи в някакъв анонимен форум,та чак и тролове да наемам....
                  Днешния оборот на БФБ е 2 700 000 лв. ,от които 2 100 000 на цкб....На нашата борса и 100хил.лв . ще и повлияят...Хич не ми говори за смешни суми...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                    Поздравления. Добре дошъл в отбора на реалистите.
                    Когато се напродадат ще дойде и нашият момент .
                    Пожелавам ти успех в инвестициите
                    Аааа,благодаря ти!И за пожеланията,и за отправната точка за размисъл...!Не бях поглеждал от тоя ъгъл....Може и пак да не са ми съвсем верни сметките,но има върху какво да се замисли човек...
                    А колкото до реализма....,за ограмно мое съжаление ,аз съм брутален реалист....Повече от необходимото...Само да ти кажа,че преди около двадесетина години си направих прогноза -как би изглеждала България,след двадесетина години....Е,днешна България изглежда доста по-добре ,отколкото аз си я представях,преди двадесетина години....Май малко на песимизъм отиват нещата...Но само на пръв поглед...Въпреки многото трески ,които има за дялане в нашата държава,аз си я предпочитам пред много ,далеч по-развити държави от нас...
                    Пожелавам ти и на теб успехи,и не само в инвестициите!

                    Коментар


                    • Като гледам тук са напъплили тролове на минфин като мрси и бота, на които им плащаме и заплатите. Ако някой си прехвърля партидите, това са тези дето почти нищо нямат в ПФ, така че хич не смятайте, сумите са смешни...

                      Отделно инвестициите на БФБ на Алианц примерно са 5-6% от общите активи (Доверие 3-4%). Що за щурутии говорите, ще продават точно бфб, за да плащат някакви химерични милиони на фалиралото НОИ... поне опорките ви да бяха по смислени...
                      Last edited by dex; 02.12.2019, 22:51.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                        По мои калкулации ще вземам 1060лв пенсия при преизчислението (сега ми е 978, преди бях на макс), ако прехвърля 20к от частните фондове ще взема 1280лв.
                        Тея измамници ще ми дадат пенсия след 25 години и то 100лв ..
                        Чакам си решението и ги прехвърлям.
                        Да си смятат доходност, да си начисляват такси колкото искат
                        Точно за това говорим. Всеки нормален би прехвърлил "събраното му " към НОИ
                        Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                        Коментар


                        • По мои калкулации ще вземам 1060лв пенсия при преизчислението (сега ми е 978, преди бях на макс), ако прехвърля 20к от частните фондове ще взема 1280лв.
                          Тея измамници ще ми дадат пенсия след 25 години и то 100лв ..
                          Чакам си решението и ги прехвърлям.
                          Да си смятат доходност, да си начисляват такси колкото искат
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                            Мамка му...Сметките ми са абсолютно грешни....
                            Ако наборът, на който му се налага да вземе решението,какво да прави с натрупаните пари в ПФ, решението му е 100% прехвърляне в НОИ :
                            100 000 х 3 000лв/средно натрупана сума/. = 300 000 000
                            Три набора 2017,2018,2019 х 300 000 000= 900 000 000
                            --------------------------------------------------------------------------------------

                            Новите три набора "компенсиращи" излезлите пари,пак ще приема ,че са по 100 000 ,макар че съм сигурен ,че броя на новопостъпилите работници е по-малък...
                            Средно внасяна сума - 61лв
                            Години ,месеци ,сума ,нововнасящи
                            Първи набор 3х12х61х100 000=219 000 000
                            Втори набор 2х12х61х100 000=146 000 000
                            Трети набор 1х 12х61х100 000= 73 000 000

                            Обща сума:438 000 000

                            900 000 000 - 438 000 000 = 462 000 000 по-малко кинти в ПФ.

                            Това са просто хипотези....
                            В едно съм абсолютно сигурен - броят на новоосигуряващите се е със сигурност по-малък от поненциалните бъдещи пенсионери....
                            Т.е. компенсиращата сума от 438 млн.лв е със сигрност доста по-малка
                            Ако се окаже ,че наистина броят на хората прехвърлящи парите си от ПФ в НОИ е много висок,даже и да не е 100%,остава вероятността ,сто-двеста млн. лв. по-малко пари на БФБ-то...Днешният оборот на БФБ е 2 800 000 лева....На тоя фон - 200млн лв. е една колосална сума..

                            Поздравления. Добре дошъл в отбора на реалистите.
                            Когато се напродадат ще дойде и нашият момент .
                            Пожелавам ти успех в инвестициите

                            Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                            Коментар


                            • Защо ли ми се струва, че социалния министър си отиде заради някакъв нов закон за ПФ ?
                              Преди седмица рече - 2 пенсии са по-малко от 1 !!!
                              ПФ с цялото си крадливо лоби му видяха сметката...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                                Пак не ми излизат много сметките....В момента в ПФ внасят грубо 40 набора..1959-1999...
                                Това че два-три набора вземат дори и на 100 процента да си прехвълят парите към НОИ,пак са около 7-8 процента от активите на ПФ...
                                В крайна сметка не е нужно,аз,който съм 69-ти набор да го вземам това решение...Ще го взема 5 години преди пенсиониране,ако днешните правила са все още в сила...Т.е. всяка година ,само на един набор му се налага да взема това решение и дори и целият набор да го вземе това решение са грубо около 2.5 % от активите на ПФ...
                                Сметките ми са много груби ,но пък и не са чак толкова далеч от истината,или?!
                                Мамка му...Сметките ми са абсолютно грешни....
                                Ако наборът, на който му се налага да вземе решението,какво да прави с натрупаните пари в ПФ, решението му е 100% прехвърляне в НОИ :
                                100 000 х 3 000лв/средно натрупана сума/. = 300 000 000
                                Три набора 2017,2018,2019 х 300 000 000= 900 000 000
                                --------------------------------------------------------------------------------------

                                Новите три набора "компенсиращи" излезлите пари,пак ще приема ,че са по 100 000 ,макар че съм сигурен ,че броя на новопостъпилите работници е по-малък...
                                Средно внасяна сума - 61лв
                                Години ,месеци ,сума ,нововнасящи
                                Първи набор 3х12х61х100 000=219 000 000
                                Втори набор 2х12х61х100 000=146 000 000
                                Трети набор 1х 12х61х100 000= 73 000 000

                                Обща сума:438 000 000

                                900 000 000 - 438 000 000 = 462 000 000 по-малко кинти в ПФ.

                                Това са просто хипотези....
                                В едно съм абсолютно сигурен - броят на новоосигуряващите се е със сигурност по-малък от поненциалните бъдещи пенсионери....
                                Т.е. компенсиращата сума от 438 млн.лв е със сигрност доста по-малка
                                Ако се окаже ,че наистина броят на хората прехвърлящи парите си от ПФ в НОИ е много висок,даже и да не е 100%,остава вероятността ,сто-двеста млн. лв. по-малко пари на БФБ-то...Днешният оборот на БФБ е 2 800 000 лева....На тоя фон - 200млн лв. е една колосална сума..


                                Коментар

                                Working...
                                X