IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

    Не ми пука за производствената цена- влез на чек 24 или на веривокс и погледни там какви цени са. Аз съм към еон-немския, и цената ми е 22-23 цента, но плащам също базова цена и реално са 26-27 цента, има и доста по дебелицени. Така че...... все едно ми е на каква цена добиват енергията като при мен идва на 27 цента. Най вероятно купуват от франция тока на 1-2 цента, ама пак го продават на 27
    Щото те товарят с данъци такси за да "пЕстиш" енергия. Прозиводствената във Франция е по-висока от Германия.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
      Зимата браточка, соларите са най-ефикасни, оди си го проверявай факта,
      )
      За колко време, за колко часа са ефективни- от 11 до 15ч нали, хайде дай разбивка какво ще правиш останалото време- а/ ще стоиш на тъмно, б/ ще въртиш педали, в/ ще псуваш комунистите и аец , но ще се включиш защото студа е по силен от омразата

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
        Германците произвеждат около 40% от енергиините си потребности от слънце - НЕ 2050та година, а 2020та! Смяха им се преди време че зарязват АЕЦ-ите, път какво се оказа - най-ниската производствена цена на ток в шенгена при тях
        Не ми пука за производствената цена- влез на чек 24 или на веривокс и погледни там какви цени са. Аз съм към еон-немския, и цената ми е 22-23 цента, но плащам също базова цена и реално са 26-27 цента, има и доста по дебелицени. Така че...... все едно ми е на каква цена добиват енергията като при мен идва на 27 цента. Най вероятно купуват от франция тока на 1-2 цента, ама пак го продават на 27

        Коментар


        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
          .. Мъчиш се да екстраполираш моментно положение на годишна база. Да - лятото соларите работят ПРЕЗ ДЕНЯ, КАКВО ЩЕ ПРАВИМ ПРЕЗ НОЩТА. Зимата соларите почти не работят, какво ще правим тогава. ..
          Зимата браточка, соларите са най-ефикасни, оди си го проверявай факта,
          за мен е мистерия защо постоянно държиш да покажеш невежество.

          Опита ти за анализ какво съм щял да екстраполирам е пълна Смешка
          Вече е факт - на българския пазар има часови зони в които АЕЦКозлодуй е аут,
          при това при изключени 1070Мвт, като е постигната 5пъти по-евтина цена!!!
          Въпрос на време и акумулатори, това да стане постоянно, технически е постижимо за под 10год.

          А тук имаше смешни зубрачи настояващи да се дадът десетки милиарди за 2Гвт атом и 10год. за строеж. Хох.
          За през ноща, бай Доган ти е решил тревогите, аре пак оди да четеш с какво
          Last edited by satz; 28.04.2020, 17:16.

          Коментар


          • Германците произвеждат около 40% от енергиините си потребности от слънце - НЕ 2050та година, а 2020та! Смяха им се преди време че зарязват АЕЦ-ите, път какво се оказа - най-ниската производствена цена на ток в шенгена при тях

            Коментар


            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
              Трудно май схващаш,
              в посочените часови зони когато има падове под 50лв./мвтч, Казладуя за да достави ток трябва да е на загуба.
              Което пък, ако го направи, си вдига още себестойността,
              остава му да изкупува евтиния ток, за което признаци че го правят вече съм писал. Обаче ако евтиния ВЕИ ток стане още повече (а той ще стане), то ще трябва да си смъкнат и производството (което пак качва себестойността им).

              Накратко - никакъв шанс на атом срещу изплатени ВЕИ
              Ииии, погледни първото ми мнение в темата .
              Това което си написал е хубаво, само дето не е вярно. Мъчиш се да екстраполираш моментно положение на годишна база. Да - лятото соларите работят ПРЕЗ ДЕНЯ, КАКВО ЩЕ ПРАВИМ ПРЕЗ НОЩТА. Зимата соларите почти не работят, какво ще правим тогава. В бг има 2000 нчаса слънчево греене, а останалото време???????? Има няколко места в които е рентабилно да сложиш перки, но няма толкова площ за да задоволят тези перки нуждите на бг. Варианта е - бастисваме аец и караме като немците- 50% еко енергия останалото внос от франция. Ако направим това турчолята ще си ударят задниците в тавана защото ще трябва да купуваме от тях и газ за ток и енергия, мамлигарите също.

              Да не забравя- ще трябва да си купи всеки по едно динамо и да върти педалите за да пише тук. Това е твоят прогрес

              Коментар


              • Трудно май схващаш,
                в посочените часови зони когато има падове под 50лв./мвтч, Казладуя за да достави ток трябва да е на загуба.
                Което пък, ако го направи, си вдига още себестойността,
                остава му да изкупува евтиния ток, за което признаци че го правят вече съм писал. Обаче ако евтиния ВЕИ ток стане още повече (а той ще стане), то ще трябва да си смъкнат и производството (което пак качва себестойността им).

                Накратко - никакъв шанс на атом срещу изплатени ВЕИ
                Ииии, погледни първото ми мнение в темата .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                  Хехе, на атомните лобисти една от лъжовните мантри е точно "стабилността на цената на горивото"

                  Моята точно настройка е да имам собствени генерации

                  Сега чакаме ерудирано атомно експертно мнение, защо има продаващи под себестойността козлодуйска (откъде доди тоя невъзможен шах с пешка)
                  За под 10лв/мвтч дори и аз неграмотния оптимист съм изненадан - при изключени 1100Мвт атом !!!
                  Стабилността на цените ВИНАГИ е в някакъв коридор. Дори и сега, тя не е нараснала с пъти или с порядъци. Така че, не не изсилвай. За собствените ти генерации - ОК, няма проблем, ако ти са достатъчно устойчиви, ценово ефективни и налични при нужда, радвам се за теб. Ала същото едва ли е приложимо за всички потребители. За временните отклонения от себестойността , нека съдим лятото и в края на годината, щото ми се чини, ще рипнат отново цените. Наречи го предчувствие. А от хора, в зависимост от продажбите на количества, да очакваш ерудирано мнение може...докато, честно и открито - едва ли. Рискуват работата си.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    За атомното гориво се очакваше, т.к. U 235 е на привършване в световен мащаб. А токът, който внасяме, в момента, в който бъде застрашена икономиката - източник, може да спре. Щото е стока, точно както маските и защитните облекла, или пшеницата, да речем. Спира токът - разпада се ЕЕС и всички (АМА ВСИЧКИ !) непрекъсваеми производства свършват курса. С тази ваша паразитна и търгашка настройка, вие рискувате цялата БГ икономика. Ето защо, всичко трябва да е с мяра, и да не се допуска дефицитно предразположена енергетика.
                    ...Което, вече не очаквам да разберете.
                    Хехе, на атомните лобисти една от лъжовните мантри е точно "стабилността на цената на горивото"

                    Моята точно настройка е да имам собствени генерации

                    Сега чакаме ерудирано атомно експертно мнение, защо има продаващи под себестойността козлодуйска (откъде доди тоя невъзможен шах с пешка)
                    За под 10лв/мвтч дори и аз неграмотния оптимист съм изненадан - при изключени 1100Мвт атом !!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                      Пак пишем първо без грам мисъл и второ без никакво знание.Разпадане на ЕСС поради недостиг на електичество няма как да се случи.Дори всички връзки със съседните ЕЕС да се изключат пак няма да стане.Ще започнат ограничения и принудително ще се изключват товари предимно неотговорни за да се компенсира недостига.Има си Наредба за въвеждане на ограничения.Има си първично регулиране на честотата има си вторично регулиране на честота и обменни мощности.Не коментирай неща които не разбираш и не плаши хората.Не се сърди и не обиждай.
                      Петре, поне аз, само за крайния случай тук им споменах. И сам знаеш, как стоят нещата с горивото както, и че всичко се мени.
                      А, като искаш мир, извини се, и го имаш.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        За атомното гориво се очакваше, т.к. U 235 е на привършване в световен мащаб. А токът, който внасяме, в момента, в който бъде застрашена икономиката - източник, може да спре. Щото е стока, точно както маските и защитните облекла, или пшеницата, да речем. Спира токът - разпада се ЕЕС и всички (АМА ВСИЧКИ !) непрекъсваеми производства свършват курса. С тази ваша паразитна и търгашка настройка, вие рискувате цялата БГ икономика. Ето защо, всичко трябва да е с мяра, и да не се допуска дефицитно предразположена енергетика.
                        ...Което, вече не очаквам да разберете.
                        Пак пишем първо без грам мисъл и второ без никакво знание.Разпадане на ЕСС поради недостиг на електичество няма как да се случи.Дори всички връзки със съседните ЕЕС да се изключат пак няма да стане.Ще започнат ограничения и принудително ще се изключват товари предимно неотговорни за да се компенсира недостига.Има си Наредба за въвеждане на ограничения.Има си първично регулиране на честотата има си вторично регулиране на честота и обменни мощности.Не коментирай неща които не разбираш и не плаши хората.Не се сърди и не обиждай.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                          Не твоята моята, единственото гориво поскъпнало тия месеци е...... атомното.

                          Остава и да вярвате, че тия продавали на 35лв./мвтч са продавали на загуба....
                          и още един жокер - вноса на ток се е увеличил
                          За атомното гориво се очакваше, т.к. U 235 е на привършване в световен мащаб. А токът, който внасяме, в момента, в който бъде застрашена икономиката - източник, може да спре. Щото е стока, точно както маските и защитните облекла, или пшеницата, да речем. Спира токът - разпада се ЕЕС и всички (АМА ВСИЧКИ !) непрекъсваеми производства свършват курса. С тази ваша паразитна и търгашка настройка, вие рискувате цялата БГ икономика. Ето защо, всичко трябва да е с мяра, и да не се допуска дефицитно предразположена енергетика.
                          ...Което, вече не очаквам да разберете.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение
                            .... на теб не ти дреме, но защо тогава се оплакваш че ти е скъп тока?

                            Уф, сетих се,
                            тоя на новината, че в България газта ще падне почти двойно, излая моментално ни в клин ни в ръкав "Чакайте да фалира Русия "

                            Сега същото
                            Разгледах по-подробно борсата, ами редовно вече има цени под 50лв./мвтч.
                            дори 9,6лв./мвтч е имало http://www.ibex.bg/bg/%D0%B4%D0%B0%D...B0/#data-table
                            Last edited by RUBLA; 28.04.2020, 09:10.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                              .....дреме ми за Кирчовци и всякакви подобни тарикати.

                              Кажи ни ти по новия почин , прасна ли 100 грама белина венозно , чувам че вече 100 хамериканеца вече са го направили .... и внимавай какво отговаряш че от Козяк бдят.
                              Да не вземе Тръмпи да те натири обратно в Мексико при себеподобните ти....
                              .... на теб не ти дреме, но защо тогава се оплакваш че ти е скъп тока?

                              Last edited by RUBLA; 28.04.2020, 09:10. Причина: Заяждане.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение



                                Социалистът Кирил Добрев-милионер от производство на ток


                                Държавата плаща на преференциални цени по над 270 000 лева годишно за електричество от „официалната“ му ВЕЦ

                                Как членът на предизборния щаб на БСП печели милиони левове от ток ?
                                .... дреме ми за Кирчовци и всякакви подобни тарикати.

                                Кажи ни ти по новия почин , прасна ли 100 грама белина венозно , чувам че вече 100 хамериканеца вече са го направили .... и внимавай какво отговаряш че от Козяк бдят.
                                Да не вземе Тръмпи да те натири обратно в Мексико при себеподобните ти....
                                Last edited by RUBLA; 28.04.2020, 09:09. Причина: Спазвайте добрия тон!
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X