IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

    ПАВЕЦ има ли в холандия, там е равно като тепсия и ме съмнява дали и язовири имат
    Те имат океан, на няколко метра НАД нивото, на което, живеят. Дигите. На едно място да се разкъсат, и ставаме, за часове, минус няколко милиона двуноги

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Mи то отдавна е измислено.Викат му ПАВЕЦ.
      Петъре, ПАВЕЦ НЕ СЕ ПРОИЗВЕЖДА КАТА ДЕН. И - ти ук правилно отбеляза Валентий, ПАВЕЦ, изисква особен терен, какъвто, не навсякъде, има. Трейдърко намекна за водород но, сигурно, има и други начини за акумулиране или трансформиране в нещо друго, полезно. Абе, отвори си съзнанието и за други възможности, не гледай на електриката като хипнотизирано зайче. ТОВА пречи на възприятията и мисълта.
      ...Разбира се, у тогова, който я има...

      Коментар


      • Те германците не произвеждат ли ток с въглища още, като японците. Имаше някакви турбини преди време шумяха за тях, въглищата се смесват с вода и сместта се превръща в газ и той се изгаря, ефективността се удвоява почти. Поне ще се харчат два пъти по малко въглища, а и рефлектира върху Китай, който си прави ток с въглища и е отоворен за половината емисии от въглероден диоксид. България и от боклуци да си прави ток все тая, нищо не се променя по отношение на стоплянето на планетата, което се нарича така за да изглежда по неалармиращо..то си е климатични катаклизми.
        Last edited by supertrader; 17.07.2021, 17:00.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Mи то отдавна е измислено. Викат му ПАВЕЦ.
          ПАВЕЦ има ли в холандия, там е равно като тепсия и ме съмнява дали и язовири имат

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            v_tin, ако измислят и начин с тока от АЕЦ когато не им трябва да произвеждат нещо за да не се спира реактора, наистина ще са голяма работа.
            Няма нужда да спират нищо, напълно е достатъчно да продават излишния на по- големите абдали- германците. Вложиха десетки милиарди в модернизация на АЕЦовете си и мисля че от другата година започват поетапно спиране на централите.

            Между другото в сайта геоенергетика се говори че холандците искат да сключат договор с руснаците за съхранение на отпадъчното гориво и дори главния редактор на сайта се кефеше че ще направя яка пачка. Не съм много сигурен, но мисля че се ползуват само 5% от ядреното гориво, след това касетата отива за рециклиране. И разликата между руснаците и тошиба е че руснаците си имали заложено в договора че касетата се връща при тях, докато при уестингхаус нямало такова нещо. Те казали - ние ви продаваме свежо гориво, какво ще правите с отпадъците не е наша работа. И по тази схема продали на укропите касетки, които сега укропите се чудят какво да правят, имали около 30 такива касети, а нямали сертифицирано хранилище

            Иначе могат да питат франсетата какво правят с излишния ток

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              v_tin, ако измислят и начин с тока от АЕЦ когато не им трябва да произвеждат нещо за да не се спира реактора, наистина ще са голяма работа.
              Mи то отдавна е измислено.Викат му ПАВЕЦ.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                v_tin, ако измислят и начин с тока от АЕЦ когато не им трябва да произвеждат нещо за да не се спира реактора, наистина ще са голяма работа.
                Проблемът е в РЕНТАБИЛНОТО произвеждане на това „нещо”. Т.е., то, трябва да е дълбоко обмислено и заложено, още на ниво.проектиране тъй, щото, да се гарантира ритмичност, цепрекъснатост И КОНКУРЕНТНА ЦЕНА НА ПАЗАР КОЙТО, ГО ТЪРСИ АПРИОРИ.

                Коментар


                • v_tin, ако измислят и начин с тока от АЕЦ когато не им трябва да произвеждат нещо за да не се спира реактора, наистина ще са голяма работа.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                    Холандците като най- абдали щели да строят АЕЦ. Зазчо и фоню сигурно ще ритнат топа от възмущение
                    А ние, като „най-тарикати”, си разбиваме, каквото имаме, да забогатее малка група холеми наглеци.

                    Коментар


                    • Холандците като най- абдали щели да строят АЕЦ. Зазчо и фоню сигурно ще ритнат топа от възмущение

                      Коментар


                      • Партизанинът мълчи. Да не издаде другарите.

                        Бравусъ.

                        Коментар


                        • Аз СЪЩО СЪМ УБЕДЕН, че ядрената енергетика няма пълноценен заменител. Ама Петър ЛЪЖЕ за годината и незаслужено обижда. Напр., с моята работа, на повечето работни места, които съм заемал, трудно, БИ СЕ СПРАВИЛ ИЗОБЩО. Да, ама дрънка, та се къса. Е, имай малко достойнство бе, признай си поне грешките и пропуските.
                          ...Те, разбира се, си личат и така...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                            Начало / Свят / Суровини Светът отново ще разчита на въглищата, за да покрие растящите енергийни нужди

                            Възстановяването на икономиката увеличава потреблението на енергия особено в Азия

                            0
                            ПРЕПОРЪЧАЙ (0)

                            Share



                            Снимка: Bloomberg LP
                            През 2021 година потреблението на електроенергия расте, а възобновяемите енергийни източници могат да покрият едва половината от този ръст, въпреки бума в развитието си. Това показва анализ на Международната агенция за енергетика (МАЕ) за пазара на електроенергия.

                            Връщането към въглищата води и до повишаване на емисиите въглероден диоксид от производството на електроенергия.

                            През 2020 година пандемията сви потреблението на електроенергия с 1%, но през 2021 година се очаква увеличение от 5%, а през 2022 година - от 4%. Прогнозата е, че основен дял за този процес ще има Азия - близо половината от ръста през 2022 година ще се дължи на Китай и Индия.

                            Данните показват, че и през следващите години бумът на възобновяемите енергийни източници ще продължи, но те няма да са достатъчни, за да бъде покрито прогнозираното увеличение на потреблението. Затова и за покриване на около 45% от ръста светът отново ще разчита на въглищата през 2021 година. През 2022 година този процент ще намалее, но съвсем слабо - до 40 на сто.

                            Ядрената енергетика ще има ръст от 1% през 2021 година и от 2% през 2022 година.

                            ОЩЕ ПО ТЕМАТА
                            МАЕ: Бавният отказ от природния газ може да застраши екологичните амбиции
                            МАЕ: Без подкрепата на развиващите се страни климатичният преход е застрашен



                            Като цяло производството на електроенергия от въглища се свива с 4,6% през 2020 година. Но този спад ще се навакса бързо - прогнозата е за ръст от почти 5% през тази година и от нови 3% през 2022 година. Вероятно през през следващата година, въпреки всички заявки за зелена енергетика производството на електроенергия от въглища може да запише рекорд.

                            При природния газ флуктуациите са по-малки и причината е, че той играе много малка роля за осигуряването на електроенергия в Азия. През 2020 година спадът на производството на електроенергия от газови централи достигна 2%, като прогнозата е за ръст от 1% през тази и от 2% през следващата година.

                            В Европа и САЩ природният газ се конкурира силно с възобновяемите източници за производството на електроенергия.

                            Като цяло емисиите въглероден диоксид от производството на електроенергия намаляват с 1% през 2019 година и с 3,5% през 2020 година. Причината е свитото потребление на електроенергия при пандемията от коронавируса. При тези условия нуждите от електроенергия се покриваха в по-голяма степен от възобновяемите източници.

                            Сега с възстановяването на икономиката ще се увеличат и емисиите от електроенергийния сектор. Прогнозата е през 2021 година този ръст да е от 3,5 на сто, а през 2022 година - от 2,5 на сто.

                            Тези данни потвърждават препоръките на МАЕ отпреди месец, в които организацията призова за по-активни действия в борбата с климатичните промени. Необичайните климатични явления вече правятнесигурни енергийните доставки, посочват от агенцията днес. Като пример е посочена кризата в Тексас от февруари, когато необичайно ниските температури оставиха милиони домакинства в щата без електроенергия за дни.

                            Вчера (14 юли) ЕК представи амбициозен план за намаляване на емисиите с поне 55% до 2030 година и според много анализатори тази заявка е превърне Стария континент в лидер в битката за климата.
                            По статията работиха: автор Деляна Петкова, редактор Аспарух Илиев
                            Обясних - изтриха ме че, и ние четем тези статии и сме наясно. За да продължи разговорът цивилизовано, обаче, трябва да си уеднаквим входно-изходните параметри и продължителността на годината, Е един от тях. От нея зависи произведена и реализирана продукция, най-малко. Затова, пак питам:
                            - Колко е продължителността на годината според Петър. За да знаем, какво сме пропуснали.

                            ИМАШ ДУМАТА, ПЕТЪРЕ.

                            Коментар


                            • Начало / Свят / Суровини Светът отново ще разчита на въглищата, за да покрие растящите енергийни нужди

                              Възстановяването на икономиката увеличава потреблението на енергия особено в Азия

                              0
                              ПРЕПОРЪЧАЙ (0)

                              Share



                              Снимка: Bloomberg LP
                              През 2021 година потреблението на електроенергия расте, а възобновяемите енергийни източници могат да покрият едва половината от този ръст, въпреки бума в развитието си. Това показва анализ на Международната агенция за енергетика (МАЕ) за пазара на електроенергия.

                              Връщането към въглищата води и до повишаване на емисиите въглероден диоксид от производството на електроенергия.

                              През 2020 година пандемията сви потреблението на електроенергия с 1%, но през 2021 година се очаква увеличение от 5%, а през 2022 година - от 4%. Прогнозата е, че основен дял за този процес ще има Азия - близо половината от ръста през 2022 година ще се дължи на Китай и Индия.

                              Данните показват, че и през следващите години бумът на възобновяемите енергийни източници ще продължи, но те няма да са достатъчни, за да бъде покрито прогнозираното увеличение на потреблението. Затова и за покриване на около 45% от ръста светът отново ще разчита на въглищата през 2021 година. През 2022 година този процент ще намалее, но съвсем слабо - до 40 на сто.

                              Ядрената енергетика ще има ръст от 1% през 2021 година и от 2% през 2022 година.

                              ОЩЕ ПО ТЕМАТА
                              МАЕ: Бавният отказ от природния газ може да застраши екологичните амбиции
                              МАЕ: Без подкрепата на развиващите се страни климатичният преход е застрашен



                              Като цяло производството на електроенергия от въглища се свива с 4,6% през 2020 година. Но този спад ще се навакса бързо - прогнозата е за ръст от почти 5% през тази година и от нови 3% през 2022 година. Вероятно през през следващата година, въпреки всички заявки за зелена енергетика производството на електроенергия от въглища може да запише рекорд.

                              При природния газ флуктуациите са по-малки и причината е, че той играе много малка роля за осигуряването на електроенергия в Азия. През 2020 година спадът на производството на електроенергия от газови централи достигна 2%, като прогнозата е за ръст от 1% през тази и от 2% през следващата година.

                              В Европа и САЩ природният газ се конкурира силно с възобновяемите източници за производството на електроенергия.

                              Като цяло емисиите въглероден диоксид от производството на електроенергия намаляват с 1% през 2019 година и с 3,5% през 2020 година. Причината е свитото потребление на електроенергия при пандемията от коронавируса. При тези условия нуждите от електроенергия се покриваха в по-голяма степен от възобновяемите източници.

                              Сега с възстановяването на икономиката ще се увеличат и емисиите от електроенергийния сектор. Прогнозата е през 2021 година този ръст да е от 3,5 на сто, а през 2022 година - от 2,5 на сто.

                              Тези данни потвърждават препоръките на МАЕ отпреди месец, в които организацията призова за по-активни действия в борбата с климатичните промени. Необичайните климатични явления вече правятнесигурни енергийните доставки, посочват от агенцията днес. Като пример е посочена кризата в Тексас от февруари, когато необичайно ниските температури оставиха милиони домакинства в щата без електроенергия за дни.

                              Вчера (14 юли) ЕК представи амбициозен план за намаляване на емисиите с поне 55% до 2030 година и според много анализатори тази заявка е превърне Стария континент в лидер в битката за климата.
                              По статията работиха: автор Деляна Петкова, редактор Аспарух Илиев

                              Коментар


                              • И така, Петър твърдеше, че годината била с някаква друга продължителност. Очакваме или да спомене своите числа и да се обоснове, или да се покае.

                                Коментар

                                Working...
                                X