IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
    Не знам дали съм казвал във форума, но средното си образование съм го завършил в Горна Оряховица в Техникум по Електротехника "М.В.Ломоносов". Специалноста ми беше "Ел. Мрежи, Централи и Подстанции". И знаете ли какво - благодарение на тази специалност имах шанса няколко месеца да бъда член на оперативния персонал на подстанция Балкан гр. Габрово.

    Работата се състоеше в това през цялата смяна да се седи на един стол и да се гледат уредите по таблата. Водеше се един дневник, в който се записваха показанията на всички уреди веднъж на всеки час. И в това се състоеше цялата работа, освен разбира се пиенето на кафе и играта на карти. Та искам да кажа на Петър да не се надува толкова много, защото за оперативен персонал е достатъчно човек да завърши техникум и да научи правилата на Сантасе, Бридж Белот и Покер.

    По време на работата ми в подстанцията само един единствен път се случи събитие - взриви се един трансформатор и пожара горя няколко часа. Ролята на оперативния персонал обаче беше никаква, освен да звънне по телефона, а релейните защити сами изключиха трансформатора от мрежата. След това ремонта го прави някаква външна бригада, а оперативния персонал гледаше сеира през прозореца и си разказваха вицове.

    Та дотолкова за интелекта и нуждата от знания на оперативния персонал. Просто зяпачи със средно образование, от които нищо не зависи, и мързели, защото в това всъщност се състои работата им - да мързелуват и да скучаят. Тогава нямаше интернет, но сега има, и същите тези мързели сега киснат по форумите и избиват комплекси, защото отдавна са осъзнали колко са безполезни и как нищо не зависи от тях.
    Ха ха ха ба си бруса..Хи хи хи ти знаеш ли изобщо Петър какво работи?....Като за техникум много зле все пак тоя техникум имаше реноме на времето..Много ми е интересно с кого си играл карти?Оперативен персонал по подстанциите вече остана малко...До 2023 никъде няма да има такъв..Ма ти си продължавай да се излагаш..и да си признаваш че си кръшкал и не си работил.Та това го имаше на някои места на времето днес нещата са много различни.Да не ти припомням какви са задълженията на дежурния щото тебе те е мързяло и хората правилно са преценили като са тее изритали от подстанцията.След като явно не ставаш и за дежурен в подстанция къде си тръгнал да ми се репчиш.Ха ха ха перко гербаджийски

    Коментар


    • Не знам дали съм казвал във форума, но средното си образование съм го завършил в Горна Оряховица в Техникум по Електротехника "М.В.Ломоносов". Специалноста ми беше "Ел. Мрежи, Централи и Подстанции". И знаете ли какво - благодарение на тази специалност имах шанса няколко месеца да бъда член на оперативния персонал на подстанция Балкан гр. Габрово.

      Работата се състоеше в това през цялата смяна да се седи на един стол и да се гледат уредите по таблата. Водеше се един дневник, в който се записваха показанията на всички уреди веднъж на всеки час. И в това се състоеше цялата работа, освен разбира се пиенето на кафе и играта на карти. Та искам да кажа на Петър да не се надува толкова много, защото за оперативен персонал е достатъчно човек да завърши техникум и да научи правилата на Сантасе, Бридж Белот и Покер.

      По време на работата ми в подстанцията само един единствен път се случи събитие - взриви се един трансформатор и пожара горя няколко часа. Ролята на оперативния персонал обаче беше никаква, освен да звънне по телефона, а релейните защити сами изключиха трансформатора от мрежата. След това ремонта го прави някаква външна бригада, а оперативния персонал гледаше сеира през прозореца и си разказваха вицове.

      Та дотолкова за интелекта и нуждата от знания на оперативния персонал. Просто зяпачи със средно образование, от които нищо не зависи, и мързели, защото в това всъщност се състои работата им - да мързелуват и да скучаят. Тогава нямаше интернет, но сега има, и същите тези мързели сега киснат по форумите и избиват комплекси, защото отдавна са осъзнали колко са безполезни и как нищо не зависи от тях.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Дадох ти лайк, което рядко се случва, но когато говориш истината и разсъждаваш по верния начин, няма как да не ти благодаря.

        Технологиите непрекъснато се развиват и усъвършенстват, и няма как електроенергийната система да остане встрани от пътя на прогреса. Като за начало трябва да се започне с тотална децентрализация и тотална автоматизация. Това не е мит - всъщност всички нови ВЕИ централи, включително и мегаватовите такива, работят напълно автоматизирано години наред без човешки крак да стъпи при тях и да се намесва в каквото и да било от тяхната работа.

        Подстанциите също от много години се правят напълно автоматизирани, а не както едно време в тях да има денонощен оперативен персонал от по няколко човека. Тоест процесът по пълна автоматизация на мрежата отдавна тече, но скороста на развитие е сравнително ниска. Евросъюза обаче иска да увеличи тази скорост, и е готов да плати милиарди за този гяволук.
        Подстанциите - нашата фабрика си има собствена - не поради лошотия, още си имат персонал. Помага в нестандартни и критични случаи, безценно е. За автоматизацията съм съгласен но, остава въпросът, какво правим при (не само цикличните, ами и извънредните) ситуации на НЕдопроизводство при включени потребители, когато, всеки си иска онова, за което плаща? Явно, ще трябва да се провеждат работи по преосмисляне и преорганизация на цели отрасли, за да се напаснат, поне предвидимите, дисбаланси търсене-предлагане. Сигурно може но, няма да е евтино, нито лесно, нито бърже. И именно ТОВА Е, което, задържа тоталната инвазия на перкопанели, не е дори недостатъчният за Целта индустриален капацитет на Китай. Нали разбираш че, ако бихме били по-зрели КАТО ЦИВИЛИЗАЦИЯ по темата, което Китай не би могъл, ще го произведат други хиляди компании, (работа искат всички). Няма да останем там, където сме. И не бива. Предупрежденията Петрови, СА РЕАЛНОСТ ЗА ДНЕШНИЯ СВЯТ, ала за бъдещия, те би трябвало да ни насочват. Да не стъпим накриво.
        Горното, се различава от грубата простащина, разбира се и, кой разбрал-разбрал, други ще се пенсионират и пак няма да вдяват след години, в какво велико дело, НЕ са внесли принос. Дори да се мислят за (нещо като) Връх на Творението. Редно е да покажат малко повече скромност.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          Бай пеше законите в момента не действат - всеки си прави каквото иска на глобално и локално ниво.
          какво ще е новото нормално знаят само неколцина. Имам лошото предчувствие че ние ще сме от надупената страна.
          В момента нашата енергия е много скъпа и ще продължи да става скъпа. Следователно няма как да си градим икономиката. Може някой друг да ни пуска и да ни спира тока, а не ние - предупреди финансовият министър.
          Боте, има закони, които, не са ги писали двуногите, че да ги отменят те или да ги изключват от действие. Просто, няма такава сила, да обърне природата срещу себе си. Петър многократно доказа, не е наясно с това. За него и още неколцина, някогашното завършване на ТУ е Върхът и отвъд него, няма нищо. И бръмчи, та се къса. А трябваше, просто да си признае "нищо, което АЗ да разбирам и което, да съм способен да проумея". Фактите обаче, са неумолими, любезният му АЕЦ, освен на етап подготовка на суровина, И ПРИ ЩАТНА РАБОТА, ПРОДЪЛЖАВА ДА ЗАМЪРСЯВА , този път, с ненужно губена топлина. А тя е енергия, и не просто, топли жаби в Дунава, а ние плащаме двойно и тройно за единица, изхвърляйки две. И после, само някой друг, извън Пешето, бил "екоталибан"? А той -той, остава объркана душа в побъркан свят с претенциите на Самочувствието, сам да насочва останалите. КАК И НА КАКВО ОСНОВАНИЕ, като го виждаме всички, че сам, не вижда пътя? Моите уважения. Бяха. Остана да се смея тъжно, като гледам такива "експерти". Нали се сещаш че, поне СВОИТЕ обувки трябва да може да връзва човек, за да поучава?
          ХА така.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            Ти кажи защо да е "нормално" да изхвърляш два пъти повече енергия от АЕЦ, отколкото вкарваш в мрежата от 1 кило уран и защо срещу това да се бориш е "вредно" при положение, че има как да завърнеш зс употреба още поне толкова, Петъре. Видяхме те, колко подскачаш но, НИТО ВЕДНЪЖ - смислени обосновки освен тази, че така било отдавна. Тоя прост, оня прост, ама поне предлагат обосновани решения, а ти - *- умен", пък за доказателство - само онова, което си бил гледал в контролните зали. Нали се сещаш, че не само ти си учил, а току ни доказваш, че и А теб, ЗЗЕ "не важи", ЕДИН обоснован коментар не даде. Само темп.ти била ниска? Айде вземи се в ръце, а? Което демонстрираш тук, с такъв плам и агресия, е просто жалко.
            Дадох ти лайк, което рядко се случва, но когато говориш истината и разсъждаваш по верния начин, няма как да не ти благодаря.

            Технологиите непрекъснато се развиват и усъвършенстват, и няма как електроенергийната система да остане встрани от пътя на прогреса. Като за начало трябва да се започне с тотална децентрализация и тотална автоматизация. Това не е мит - всъщност всички нови ВЕИ централи, включително и мегаватовите такива, работят напълно автоматизирано години наред без човешки крак да стъпи при тях и да се намесва в каквото и да било от тяхната работа.

            Подстанциите също от много години се правят напълно автоматизирани, а не както едно време в тях да има денонощен оперативен персонал от по няколко човека. Тоест процесът по пълна автоматизация на мрежата отдавна тече, но скороста на развитие е сравнително ниска. Евросъюза обаче иска да увеличи тази скорост, и е готов да плати милиарди за този гяволук.
            Last edited by Mateev; 25.07.2021, 12:34.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

              Аз знам че простия човек знае и може всичко..Засега от тебе научихме за някакви митични мрежи и от кого няма да се разреши проблема на ЕЕС...Зададох ти въпрос и очаквах подобен отговор..то от просто необразовано крадливо и нагло гебаджийско мекере какво друго да очакваш...Закон трябва да се приеме и фалшивите ви дипломи от фалшивото габровско училище да бъдат анулирани...Взехте фалшиви дипломи с рушвети дамаджани и дисаги и сега не може да ви се затвори устата.Баба за такива като тебе казваше цяло село да ти сере в устата не мое да я напълни
              Ти кажи защо да е "нормално" да изхвърляш два пъти повече енергия от АЕЦ, отколкото вкарваш в мрежата от 1 кило уран и защо срещу това да се бориш е "вредно" при положение, че има как да завърнеш зс употреба още поне толкова, Петъре. Видяхме те, колко подскачаш но, НИТО ВЕДНЪЖ - смислени обосновки освен тази, че така било отдавна. Тоя прост, оня прост, ама поне предлагат обосновани решения, а ти - *- умен", пък за доказателство - само онова, което си бил гледал в контролните зали. Нали се сещаш, че не само ти си учил, а току ни доказваш, че и А теб, ЗЗЕ "не важи", ЕДИН обоснован коментар не даде. Само темп.ти била ниска? Айде вземи се в ръце, а? Което демонстрираш тук, с такъв плам и агресия, е просто жалко.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Аз знам че простия човек знае и може всичко..Засега от тебе научихме за някакви митични мрежи и от кого няма да се разреши проблема на ЕЕС...Зададох ти въпрос и очаквах подобен отговор..то от просто необразовано крадливо и нагло гебаджийско мекере какво друго да очакваш...Закон трябва да се приеме и фалшивите ви дипломи от фалшивото габровско училище да бъдат анулирани...Взехте фалшиви дипломи с рушвети дамаджани и дисаги и сега не може да ви се затвори устата.Баба за такива като тебе казваше цяло село да ти сере в устата не мое да я напълни
                Прост си драги мой, и нито една твоя обида към мене и към други хора няма да те направи по-умен. Виж си каруцарския език и кръчмарското поведение и си прави изводи. Бота ще те подкрепи, защото сте си лика прилика.

                Те простите хора си личат по това, че винаги казват "Това не може да се направи". За разлика от тях умните хора мислят, измислят и казват "разбира се че може, но трябва да се промени еди какво си еди как си".

                Аз лично например знам поне 5 различни начина как енергийната система да се направи устойчива при неравномерно електропроизводство и неравномерно електропотребление. За твое голямо съжаление и 5-те начина изискват да се изхвърли (уволни) оперативния персонал, защото в основата на проблема са именно хората - некадърни като образование, бавни като време на реакция, и ненадеждни заради вземането на грешни решения в неподходящите моменти от време.

                Електроенергийната система трябва да се автоматизира, и точно това същото ни го набиват в главата експертите от Еврокомисията. И някакъв си некадърен плюнчо с едноцифрено IQ е тръгнал да оспорва това решение...
                Last edited by Mateev; 25.07.2021, 11:59.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                  Koй те спира от мрежата?Кой решава кой е излишен и кой не е?Прочети Закона за енергетиката и не пиши глупости.
                  Бай пеше законите в момента не действат - всеки си прави каквото иска на глобално и локално ниво.
                  какво ще е новото нормално знаят само неколцина. Имам лошото предчувствие че ние ще сме от надупената страна.
                  В момента нашата енергия е много скъпа и ще продължи да става скъпа. Следователно няма как да си градим икономиката. Може някой друг да ни пуска и да ни спира тока, а не ние - предупреди финансовият министър.
                  Last edited by bota156; 25.07.2021, 11:45.
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                    Отново простотията ти и Дънинг-Крюгер те накараха да се заяждаш и да обиждаш мене, а не Еврокомисията. Иначе този проблем с електроенергината система няма да се разреши от нещастни и некадърни жичкаджии като тебе, а от хора с умни глави. Той вече е разрешен в редица европейски държави, ще бъде разрешен и в България.
                    Аз знам че простия човек знае и може всичко..Засега от тебе научихме за някакви митични мрежи и от кого няма да се разреши проблема на ЕЕС...Зададох ти въпрос и очаквах подобен отговор..то от просто необразовано крадливо и нагло гебаджийско мекере какво друго да очакваш...Закон трябва да се приеме и фалшивите ви дипломи от фалшивото габровско училище да бъдат анулирани...Взехте фалшиви дипломи с рушвети дамаджани и дисаги и сега не може да ви се затвори устата.Баба за такива като тебе казваше цяло село да ти сере в устата не мое да я напълни

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      Като си излишен те спират автоматично от мрежата.
                      Като не достига спират тока на хората според някъв коефициент - колко пъти си се боцкал с факсина примерно пак хавтоматично.
                      Системата е балансирана - хората без ток зимата .
                      Тока ще работи САМ за себе си, хората да го духат !?!?!?
                      Екоталибан - ще спасяваме земята като унищожим хората !?!?!?
                      Koй те спира от мрежата?Кой решава кой е излишен и кой не е?Прочети Закона за енергетиката и не пиши глупости.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Pyramid, доверието е много трудно нещо. Трудно се постига. Стигнеш ли до него, от там нататък е лесно. Той е изнервен, забил се е на борсите и ти си прав че по този начин може да се докара до там да се гръмне сам. Това е много тъжно. При положение че в същия момент може да направи чудеса за всички. Голяма разлика има между това да печелиш ако някой губи и да печелиш от това че правиш нещо от което всички ще спечелят. Първия вариант дори е чиста загуба, която в един момент ще те застигне..просто губиш ако и да си се заблуждавал от някакви печалби преди това. Ако се прави наистина нещо и се създава стойност и тя си остава, няма губещи от това.
                        Онзи, точно под твоя пост, е сред тези, дето ги няма. Защо? Ами щото така. Паразитната му дребна душица, ще се пукне от яд как така, някой е успял.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                          Напротив, действащи модели са ключът към бараката.
                          Вие обаче нямате такива.
                          Аха. "Те такова животно нЕма." Ще ти се.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            Отсега щял да каже. Че то, теб и подобни, действащи модели не ви интересуват. Доказан факт. Само дрънкате и отдалеч-на кухо.
                            Напротив, действащи модели са ключът към бараката.
                            Вие обаче нямате такива.

                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Също твърдя че ги има но къде по успешно е да използваш съществуващите, отколкото да инициираш голямото изключване на хора от събитието. Просто на хората ще им се стъжни живота да ги платят тези веита. Дори предшестващите екологични щети от изгаряне на огромни количества въглища ще опорочат мероприятието ако то въобще може да се състои. За мащабното мероприятие говоря. Източника на проблема с енергията е наличните и увеличаващи се потребители, събитието е мащабно. Къде по смислено е първоначално да вдигнеш ефективността на съществуващите енергоизточници и осъществимо.
                              Тук си прав (харесах) но, същите експерти, като Матеев и Петърът, като им показах ... приличен вариант за това, ТУТАКСИ, забравиха всички закони за запазване на енергията и т.н.( в което, се обвиняват един друг, че и тебе) и, наизуст, без да проверят, го обявиха за негоден. Защо? Ами, имат личен материален интерес от това, да продават повече от онова, което правят в момента и хич не ги е еня, какво става, де факто, с природа, жизнена среда и т.н. Колкото и да твърди Матеев обратното, то се видя явно, че нищо не е проверил от принципни позиции, с калкулатор в ръка, ами дай - като Матросов, на амбразурата. С тази разлика че, Александър Матросов наистина загива...
                              Last edited by Pyramid; 25.07.2021, 03:55.

                              Коментар


                              • Също твърдя че ги има но къде по успешно е да използваш съществуващите, отколкото да инициираш голямото изключване на хора от събитието. Просто на хората ще им се стъжни живота да ги платят тези веита. Дори предшестващите екологични щети от изгаряне на огромни количества въглища ще опорочат мероприятието ако то въобще може да се състои. За мащабното мероприятие говоря. Източника на проблема с енергията е наличните и увеличаващи се потребители, събитието е мащабно. Къде по смислено е първоначално да вдигнеш ефективността на съществуващите енергоизточници и осъществимо.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X